Vanaema Hettykas
Vanaema Hettykas
Kõige rohkem meeldib kududa ja heegeldada.
15 Aprill 2009
Tere!!

Täna 3 aastat tagasi tegin ma esimese postituse siia blogisse. Foorumiga liitusin küll kuu aega varem, aga asja uurimine ja tutvumine siinse kodukorraga ning üldse bloginduses selguse saamine võttis veidike aega.
Selle 3 aastaga olen ma tänu siinsetele aktiivsetele tegijatele väga palju õppinud. Varem teadsin ainult heegeldamist, kudumist ja tikkimist nii palju ainult, et endale või perele mõni hädavajalik ese teha. Nüüd tean kuidas viltida seepi, viltida karpi, nõelviltimist olen proovinud, tuniisheegeldamisest on aimu, süüteroose olen teinud hulgim ja muidugi on tulnud armastus helmeste vastu, kudumine ja heegeldamine muidugi ka ning veel palju, mida praegu kohe meelde ei tule.
Ühel päeval vaatasin natuke arvutis ringi ja tegin arvestust mida ja kui palju olen valmis teinud.
Mütse - 95
Kotte - 13
Salle - 38
Topid, kampsid ja muu - 16
Muu tegemised, mis ei kuulu kuhugi suuremasse rühma - 33
Ühistegemisi, nii vahetus- kui ka muidu koostegemisi - 23
Tekke - 3
Ehted - 52
Need on asjad mis on pildistatud ja arvutisse salvestatud, kindlasti on mõni ese ka ilma pildistamata uue omanikuni rändanud, aga tähtis ei ole see, palju midagi on tehtud vaid, et tore on midagi oma kätega teha.

Kui keegi oleks mulle kunagi öelnud, et ma nii hoogsasti käsitööd tegema hakkan siis oleksin selle inimese välja naernud. Aga täna on hea meel, et olen saanud palju oskusi juurde.
Kõik minu tuttavad teavad, et tähtpäevaks oodata minult midagi poest, on suht mõtetu või kui siis ainult natuke magusat ja üllatav, üllatav keegi ei ole nurisenud, et kaubandusest nänni ei saa.
Kunagi arvasin, et ma ei suuda valmis teha ühtegi suuremat asja kui mütsid - sallid, aga koostegemised on õppetanud kannatus ja lasknud end proovile panna ning nii mõnigi suurem riidetükk on valmis saanud, näiteks tekid ja kampsunid. Siiani ei meeldi mulle aga kududa sokke - neid oskan teha küll ja olen neid ka kudunud, aga ikkagi mulle ei meeldi neid teha ja sellepärast imetlen isetegijaid, kes nii palju ja väga ilusaid sokke koovad. Loodan, et kunagi suudan ma ka neid teha.

Tahan tänada kõiki, kellel on olnud tahtmist jagada õpetusi ja nõuandeid. Kõiki, kes on usinasti välja otsinud uusi ideid ja põnevaid mustreid. Samuti kõiki koostegemiste algatajaid ja nende vedajaid. Te kõik olete tublid ja väga armsad.

Praeguseks hetkeks on sellel blogil kliki teinud 71713 külalist - tänan ka Teid kõiki - loodan, et oli mida vaadata ja ei pidanud südamest pettuma.
Muidugi ei arva ma, et olen meister - meistriks ei tahaks ma ka kunagi saada sellepärast, et siis jääb areng seisma ja ei ole enam kuhugi pürgida. Mina tahan aga ikka edasi uurida ja veel paljut juurde õppida.

Ja et postitus ei jääks ainult suureks heietamiseks siis pojatütrele tegin ühe kaelakee sünnipäevaks


Tänan kõiki kes siiani lugemisega jõudsid.

Kohtume jälle kui on midagi valmis saanud!

Kena päikselist kevadet kõigile!!


PS. heatahtlik ja õpetlik kriitika on alati lubatud
hetty posted @ 13:59 - Link - kommentaarid (9)
10 Aprill 2009
TOREDAID PÜHI JA MÕNUSAT MUNADE VÄRVIMIST JA KOKSIMIST!!!!
hetty posted @ 07:12 - Link - kommentaarid (7)
07 Aprill 2009
Tere taas!!!

Proovisin ka teha mummumütsi, mille õpetust nii lahkelt jagas LIN. Tänud talle selle eest . Minu müts siis selline


Kaalulangetus 75g
Heegeldada oli väga vahva. Proovisin ka kududa mummumütsi, aga veel ei tulnud välja selline, et endale meeldiks ja nagu ikka järgnes meeldiv tegevus - harutamine.

Kaunist kevadet kõigile!!
hetty posted @ 18:19 - Link - kommentaarid (4)
05 Aprill 2009
Tõbine tervitus!!

Terve talve kekkutasin, et olen terve inimene. Palju gripihaigeid inimesi oli mu ümber, aga mina haigeks ei jäänud. Olin väga uhke selle üle. Aga nagu ikka - ära hõiska enne õhtut. Eelmine pühapäev sain minagi oma jao kätte ja kohe topelt vist. Tavaliselt käib gripp minust üle justkui mööda minnes, aga nüüd siis murdis täitsa maha. Aga noh, paras mulle, kes käskis kelkida . Täna juba veidike kergem ja näen inimese moodi välja. Ja peenem näputöö seisab ka käes juba.
Täna lõpetasin ära keed, mida alustasin mõnda aega tagasi.

Eelpainutatud traadil natuke ussi ja klaashelmeid


ja järjekordne heegeldatud uss koos liithelmega


Kevad on tõesti käes, lumi sulanud ja päike paistab nii mõnusalt. Loodame, et suurt külma enam ei tule ja võib talveriided kappi pista.

Kaunist kevadet kõigile!!


hetty posted @ 19:34 - Link - kommentaarid (3)
266098 uudistajat