Vanaema Hettykas
Vanaema Hettykas
Kõige rohkem meeldib kududa ja heegeldada.
21 Aprill 2007
Hei,hei!
Rootsis käidud kut lipsti. Muljetan mõnipäev hiljem, äkki homme, kui kõik muljed paika loksunud on. Aga vahepeal on siin ka palju juhtunud.

Mul näituseks tänase seisuga 20108 uudistajat. Vahva!! Tänan kõiki, kes oma panuse andsid.

Ja veel suurem üllatus on see, et mu kotil olid vist väga pikad jalad, et ühe päevaga kohale jõudis. Ma arvasin, et kulub ikka kauem. Aga see ju hiiglama tore ja veel toredam, et ta Tädi Sohvile meeldis. Nuputamist oli oma jagu, sest midagi ei teadnud kotti uuest omanikust, aga teisest küljest, jällegi väga hea, ei olnud mingeid segavaid faktoreid. Sain oma fantaasiat kasutada. Kuigi jah, ta 100% minu välja mõeldis nüüd ka pole. Seda kotti on teinud paljud ja üks kellelt šnitti võtsin oli Leili33. Tänud idee eest talle. KOTT siis selline koos rahakottiga. Muid pudinaid ei hakkanud pildistama. Arvasin, et kõiki võib vaja minna.

Järgmise korrani !!!!
hetty posted @ 17:41 - Link - kommentaarid (5)
16 Aprill 2007
Tere taas!

Suured tänud heade soovide eest eelmises postituses!

Ja nagu sai lubatud, täna siis pildid ja kohe hulgim.
Kõigepealt koostegemistest:
Alustan triibu-täpi-ruudu kingiga, mis ma sain.
kogu-kink On siis album, kaks tokki musta lõnga hõbedaste täppidega, käekett ja kõrvarõngad ning ristsõna,mille ära lahendasin ja vastus on ka näha.
ja nüüd albumist iga leht eraldi:
lehekylg1
lehekylg2
lehekylg3
lehekylg4
lehekylg5
lehekylg6
lehekylg7
lehekylg8
lehekylg9
lehekylg10
On ju vahva album. Suured tänud Kadryy-le veelkord sellise kauni kingi eest.


Nüüd minu enda tehtud asjad:
Kevad - suve salli tegin line-tantsu teemas maalitud siidisall. Kuna suvel vaja minna festivalile, siis arvan, et see sall sobib palava päikese eest kaitseks, ehk natukenegi.

Kolmandat koostegemise asja praegu ei näita, sest kott läks täna alles teele. Loodan, et ta ei reisi eriti kaua.
Veel sai tehtud poja tütrele sünnipäevaks ponšo: eest
tagant
jaliblikas-suurelt. Liblikas on heegeldatud kirjust heegelniidist PERLOVKA, heegelnõelaga 0,6 ja tugevdatud PVAliimiga. Ning taga on haaknõel, nii et ponšo pesemiseks saab liblika ära võtta, sest seda pesta pole otstarbekas. Lõng VERA erinevates värvides, vardad 4. Kootud edasi tagasi, alguses 4 rida ripskude ja siis parempidi pind, ainult servas kudusin nagu malelauda. Kas sellel ka mingi nimi on ei tea.Alates 5 reast kasvatasin üle rea mõlemis servas. Vajalik pikkus käes ( tegelikult oleks võinud veidi pikkem olla) jagasin silmad nii, et äärest kudusin, kaelaaugu kudusin maha ja teise poole ääre ka kudusin. Õlad kudusin eraldi ja pärast tegin kaelaaugu kohapealt uued silmad ja lasin vana rada edasi, selle vahega, et nüüd hakkasin kokku võtma üle rea. Sai vist segane jutt? Ja narmad külge ja ongi valmis.

Kui ma laps olin siis minu vanaema heegeldas ja kudus vahete-vahel kõndides. Selleks oli tal väike kotike käevangus, kus olid niidid-lõngad. Nii olen ka mina teinud omale kotikese
mille saan võtta käevangu ja jalutada kas või mööda tuba kui istumine ja selg ära väsivad. Täitsa mõnus on. Ja seda on hea ka kaasa võtta kui kuhugi minna ja näputöö peab kaasas olema. Muidu võib igav hakkata ja näpud sügelema tegevuse järgi. Koti tegemisel kasutasin alumises osas lõnga VOLARE, selline jäme lõng oli ja ülemises osas NOVITA HIPPY ning heegelnõela 4. Lille jaoks oli mingi lõnga jääk, enam ei ta täpselt mis. Ja lille südames puupärl ja ka paelte otsas puupärlid.

Kuigi talv on veel kaugel - ma vähemalt usun seda- siiski tegin väikese venna ( ta alles 40 saab minuga ühel päeval) tellimusel talle 2 mütsi juba valmismust-pibo ja triibumyts, mida siin teisedki usinasti teinud. Mul tuli siis selline. Mõlemil mütsil on kasutatud lõnga HIT ja vardad 3.

Kui tegin tüdrukule ponšot, siis katsetasin liblika tegemist - see sai liiga suur ja tegin väiksema, mis ilutseb nüüd neiu rinda. Suur liblikas tehtud samast materjalist nagu väikegi.

Mind on ära tüüdanud see kilekottide ladu kodus ja sellepärast tegin omale poeskäimise koti. Siin on kui lähen poodi ja kott kui tulen poest. Vastavalt kaubakogusele läheb ka kott rohkem lahti. Õmblesin kaltsukast saadud seelikust. Nii et võib olla ka vanast uus asi. Ja et see kott ikka poodi minnes ei tolkneks niisama käes ja ei jääks kuhugi taha kinni, siis panin krõpsupaelad lisaks voltimise järgi ja nii on väike kotike just kui "daami ridikül vanasti" käevangus.

Need on siis minu tehtud tegemised viimasest tööde üles seadmisest tänaseni. Ah mis ma jutustan pooleli on veel miljon asja, aga kõik ikka tähtajalises järjekorras, nii et ma jõuan kõik kenasti valmis. Aga neid näitan jälle siis, kui on poseerimis kõlblikud.

Aga ega ma üksi ka meie peres käsitööd ei tee. Lubasin väikestele tüdrukutele, et näitan ka nende näpuharjutusi teile. Lapsed ikkagi. Nad küll alles teevad esimesi samme selles vallas, aga siiski teevad ja peaasi, et tahavad teha. Siin siis Kristeli 8a. ja Carmeni 6a. mini näitus:
Kristel teginukule salli. Siin lähemalt kasall
Ta on koolis ainult ketti õppinud ja esimese korraga ei ole nagu vigagi. Harjutab - tuleb ka paremini välja. Algul suure tuhinaga lugas omale teha, aga teadagi, tüdis vist veidi ära.
Keegi siin näitas kuidas plasteliinist vitraaže teha - palun vabandust, et ei mäleta kes. Nii üritasin siis ka mina lastele seda õpetada. Nad olid väga õhinas ja tegid hoolega. Selleks sai poest koha ekstra mitu topsi jogurtit toodud ja täitsa uus plasteliin, sest vana on ju väga kirju ja sellest ei saa ilusat pilti. Pildid siis sellisedüks,kaks,kolm,neli,viis jakuus. Äratuntav liblikas on vanaema tehtud, aga ülejäänutele tuleb teil, kes te siiamaani oma lugemisega olete jõudnud, nimed panna. Olge loomingulised ja fantaasiarikkad. Jõudu teile Miks teil, aga sellepärast, et mina enam ei mäleta ja igal taiesel on ikkagi ka nimi olemas. Ha-ha-ha -see oli nali.

Oh, nii pikka postitust ma polegi vist teinud. Aga ära tegin, nagu Toots Kiire ristsetel pudeli ülevalt alla tõi. Järgmine, luban, et tuleb lühem, sest mis ma piinan teid siin ja ei lase teiste blogisid lugema. Ok,ok juba lõpetan.
Tänan kes siiani vastu pidasid.

Ja üle üldse pean ma väikese pausi ja ei ava isetegija foorumit nädal aega, sest mu mees lubas mu ka tuulduma viia ja Rootsi riiki näidata. Nii, et homme hommikul hakkan reisima - ma vähemalt loodan. Kui ei siis teen juba homme kuhugi uue postituse.

Kõike head ja ilusat päeva! ning
hetty posted @ 13:56 - Link - kommentaarid (11)
15 Aprill 2007
TÄNA AASTA TAGASI SAI TEHTUD ESIMENE POSTITUS!!

Eks iga algus ole raske, aga kõik on õpitav, nii ka blogi pidamine. Selline on ta tänaseks päevaks oma oskuste, teie õpetuste ja kommentaaride abiga. et olete aidanud, kui viitsinud, siis ka lugenud ja kiitnud.

Pilte täna ei tule, aga homme ehk ja siis jälle hulgi!

Hüva õhtut
hetty posted @ 18:58 - Link - kommentaarid (8)
07 Aprill 2007
Tere õhtukest!

Täna oli vahva päev. Käisin Libatses lina-tantsu maratonil. Hulga tantse sai tantsitud, jalatallad on kohe ümmargused ja väsinu, nii väsinud, aga see on mõnus väsimus. Paljude tuttavatega sai kohtutud. Kahju ainult, et Lilianakesega silmast- silma ei näinud ja tere öelda ei saanud, aga tema minu ebasümmeetrilist kotti nägi küll. Kindlasti jalutasin temast mitu korda mööda ja võib-olla isegi kõrvuti tantsisime - ei tea. Aga ma arvan, et nägin ta meest ja väikest titat küll, muidugi kui nad mu koti juures olid. Lilianake soovis teada kuidas see tehtud on. Panen siis siia kirja. Tegelikult on täielik omalooming. Alustasin mustast nurgast ringselt heegeldamist, põhjast kasvatasin ja küljelt algul veidi kasvatasin. Põhjast kasvatasin nii kaua kui põhja pikkus oli sobiv ja siis hakkasin kahandama. Ikka teisest küljest kasvatasin ja teisest kahandasin, ise pidevalt jälgides, et kott enamvähem sirgete külgedega tuleks. Aga võta näpust, et tulnud ja sellepärast ongi ta selline ebasümmeetriline. Kui koti kõrgus on sobiv siis hakkasin heegeldama hoopis omamoodi: ei tahtnud edasi-tagasi heegeldada, sest siis jäävad read erineva väljanägemisega. Sellepärast alustasin igat rida uuesti ja rea lõpus katkestasin lõnga. Ja nii kuni lõpuni. Hiljem heegeldasin serva üle ja koti tagumisest küljest alustasin kalpi heegeldamist ja ikka samamoodi, alustasin iga rida uuesti ja rea lõpus katkestasin lõnga. Ripakile jäänud lõngaotsad peitsin ära enne kui hakkasin serva tegema. Siis veel rihm - selle heegeldasin küll edasi tagasi- enam ei tahtnud mässata lõnga katkestamisega. Vooder on ka sees. Ja lilled peale ning oligi valmis. Nii lihtne see oligi. Loodan, et on arusaadav jutt, kui ei siis küsige aga julgesti.

Aga Libatses oli ka ilm imeline, säras taevas ja oli üsna vali.

Kaunist õhtut, õigemine juba varsti ööd, kõigile. Ka mulle, lähen .
hetty posted @ 20:37 - Link - kommentaarid (2)
06 Aprill 2007


KAUNEID PÜHI KÕIGILE!!!
hetty posted @ 05:57 - Link - kommentaarid (9)
266130 uudistajat