Vanaema Hettykas
Vanaema Hettykas
Kõige rohkem meeldib kududa ja heegeldada.
17 Detsember 2021
Tere uued ja endised isetegijad!

Käes on 17. detsember. 6 aastat otsustasin ma minna laia maailma ringi rändama. Käisin ja olin, nägin ja kogesin palju uut ja huvitavat. Kasutasin aega hästi - läbisin mõned koolitused ja õppepäevad. Käsitöö on mul endiselt ikka teekaaslane. Palju on seda tehtud. Nüüd otsustasin tulla natuke rahulikkumasse keskkonda ja nautida teie tegemisi ja näidata enda tehtud. Aegapidi ehk saan siin ka pildialbumit täita. Tegelikult on see blogi tegemine ja piltide lisamine nüüd ka sama keeruline kui seda kunagi blogi luues. Aga mis ikka - kõik on ette kirjutatud - ajan järge ja saan sellega ka joonele. Kaunist jõuluaega ja toredat aastavahetust ning tegusat uut aastat kõigile! Olge terved ja kohtume taas!!
hetty posted @ 12:27 - Link - kommentaarid (1)
27 Detsember 2015
Tere kallid sõbrad!

Jõuluaeg on möödas ja varsti tõstame klaase vana-aasta ärasaatmiseks ja uue aasta vastuvõtmiseks.

See postitus on mul viimane siin isetegija portaalis. Ei, ei ma ei jäta käsitööd kuhugi, ikka teen edasi - ei oska enam olla ilma, et midagi sõrmedevahel ei ole. Asi on lihtsalt selles, et ma tegin siin mõni aeg tagasi omale uue blogi. Igalepoole lihtsalt ei jõua pilte panna ja siis läheb asi päris sassi - kuhu nüüd panin ja kuhu veel panna vaja. Nii, et tegin sellise otsuse. On teine küll alles suhteliselt algeline, aga eks me kasva koos.

Uus blogi asub SIIN

Tänan Teid, armsad isetegijad, et külastasite mu siinset blogi ja hea sõnaga märkisite minu tegemisi.

Isetegijas käin ikka uudistamas mis te teete ja vahest on kohe väga, väga vaja mõni idee siit üles leida, või mõni muster otsida. Nii, et teeme näputööd edasi ja hoiame eesti käsitöö kvaliteeti kõrgel.

TOREDA AASTAVAHTUST TEILE KÕIGILE JA UUSI IDEID PÕNEVATE ASJADE TEGEMISEKS
hetty posted @ 15:49 - Link - kommentaarid (2)
20 Oktoober 2015
Tere!


Pikk kootud kampsunLõng Nakolen, vist oli 50:50 lõnga ja akrüüli, vardad 3.25. Kulus 7,5 tokki. 100g tokis on 210m lõnga.

Õmmeldud mahukas kott, taaskasutus - punased teksad kulusid kõik ära ja valge pits on vanast pluusist võetud kaeluse kaunistus, vooder on poest ostetud kangarest ja lill on kanshazi tehnikas nagu ka helkur.Villased sokid on kootud 7Veljestä Bröder Raita lõngast ning varded on 2.5, kulus pool tokkiJuukseklambrid, juuksekumm ja peavõru rändasid üle lahe väikesele sugulasele sünnipäevakingiks.
hetty posted @ 14:27 - Link - kommentaarid (4)
22 August 2015
Hei!!!

Mõned asjad jälle.

Tekk ja kaisukas väikesele sugulesele


Helkur ja patsikumm, et tegemine ikka meeles püsiks


Kohtumiseni!!!
hetty posted @ 18:43 - Link - kommentaarid (1)
12 Juuli 2015
Tere!!!

Oh kui ammu on tehtud eelmine postitus. Aeg on kiirelt läinud , selle ajaga on tehtud nii mõndagi.

Plekkpurgi klipsidest tegin ühe koti.Üks pidulik kübar sai tehtud ja otsib omanikuEndale tegin ühe lihtsa kübara aiatööks, et vahest harva paisatev päike liiga ei teeks.Tütrele kudusin suveks kleidi. Lõngaks Alize Diva silk effect. Vardad 1,5Lilla tuunika, lõngaks Linate, vardar 2,5. Muster Haapsalu salli raamatust.Eelmisel aastal heegeldasin ühe kleidi ja lubasin, et näitan omaniku seljas ka ja nüüd siis saingi pildi mida näidata. Fotograaf ka meile väga tuttav ja armas inimeneNeed siis mu tegemised ja uued asjad on juba järjekorras.
Kohtume millalgi jälle!!!
hetty posted @ 18:34 - Link - kommentaarid (7)
04 Märts 2015
Hei!!

On täna olnud ikka segane ilm - hommikul sadas laia vaikset lund, siis tuli vihma, siis paistis natuke päikest ja lõpuks kella kuue paiku tuli selline lumesadu, et anna olla. Ühe päeva kohta natuke nagu palju

Samuti on ka minu tänane postitus natuke ühte ja natuke teist, erinevaid väikesi asju natuke =D

Kõigepealt proovisin teha öökullimütsiSiis tegin paar mänguasja - Lotte ja natuke teistsugune Sipsik.Paar helkurit telliti ja siis proovisin ka ühe kutsa teha - tuli selline omapäraneJa lõpuks kõige tähtsam töö - Aasta Ema tekile lapidLiblika musterSelleks korraks kõik.
Kohtumiseni!!!!
hetty posted @ 18:03 - Link - kommentaarid (2)
15 Veebruar 2015
Tere!

Aitähh siin käinud külalistele!

Sõbrapäev on möödas ja pool kuud kah ning kevad aina läheneb. Toredad päikesepaistelised ilmad vahelduvad tuuliste ja lumistega - see ju ikka ongi kevade algus

Mõni asi on ka valmis saanud.Ringsalli heegeldasin nõelaga 5 ja lõng oli Steinbach Wollw Jumbo, kulus 1,5 tokki.

Meeste sall telliti pikk ja must, noh siis ta sai ka ikka väga pikk 3,4m. Tellija igatahes väga õnnelik ja rahul. Kudusin varrastega 4 ja lõngaga Lauri Neulelanka. kulus natuke üle toki. Salli alustasin 400 silmusega, sellepärast ka nii pikkÜks aeganõudvamaid töid oli kampsun. Tellija ostis ise lõnga ja 100% akrüül. Ma eriti ei armsata sellisest lõngas kududa. Sooviks oli ka, et hoiaks hästi kehasse. Teades, et akrüül venib üsna ruttu ja teadmata suunas välja, siis tuli ka taha midagi kududa. Vikkelkude venib väga vähe ja sellepärast on tagumine poole kudusingi viklikt kasutades.

Kudumiseks kasutasin vardaid 3 soonikul ja 3.5 mustri osal. Lõng oli Bravo Mezzo, kulus 5 tokki.

Ja lisaks sooviti veel ka müts samast lõngast. Kasutasin vardaid 2.75 ja lõnga kulus 1 tokk.Sellised tegemised siis sellel kuul.

Ilusat kevadeootust teile!!!!
hetty posted @ 17:01 - Link - kommentaarid (7)
29 Jaanuar 2015
Hei!

Võtsin kudumisest ühe vaba päeva ja tegin jällegi helkureid - üks tellitud ja endal oli ka üks jope ilma helkurita. Tellitud helkurile tegin ka väikese karbikese - esimese oma elusKohtumiseni!
hetty posted @ 17:51 - Link - kommentaarid
22 Jaanuar 2015
Tere õnnelikku ja teguderohket 2015 aastat!

Endiselt käsitöölainel ja ikka uuel aastal uue hooga

Esimeseks tööna valmis tädile sünnipäevaks valminud kõikidele reeglitele vastav haapsalu sall. Siiani valminud sallid on lihtsalt haapsalu salli mustriga pitssallid, seda sellepärast, et ma kudusin äärepitsi kohe sallipõhiosale külge. Pikkaaega tundsin, et ma ei saa äärepitsi silmade arvutamisega hakkama. Kuid nagu vanarahvas ütleb on hirmul ikka väga suured silmad Võtsin Haapsalu salli raamatu ette ja hakkasin sõrmega järge vedama ja ei olnudgi väga hull . Mõõdud on 160x60cm. Lõngaks kappis olnud teadmata lõng. Vardad 2 ja mustriks valisin Helga Rüütli raamatust mustri Rukkilill3.
Lisaks sallile tikkisin veel ka kaardi. Tädi on Pärnus kalveriõpetaja ja mis muu sobiks kaardile paremini kui noodivõtti mõne lillega.Mingil teadmata ajendil tuletasin ühel päeval meelde ammu õpitud tehanikat - makrameed ja tegin ühe tagasihoidliku lillekiige. Materjaliks veel iidvanast ajast heinapallinöör.Selleks korraks ongi siis kõik!
Olge ikka terved ja hoiduge praegu liikvel olevates haigustest!

Kohtumiseni!!!
hetty posted @ 19:15 - Link - kommentaarid (4)
21 Detsember 2014
Ilusat 4 advendi õhtut!!

Selle aasta viimane käsitöine postitus, sest rohkem 2014 aastal käsitööd ei tee.

Viimane koostegemise projekt sai selline


Need lõbusad helkurid on mu väiksetele ja natuke suurematele lastele, kes mulle külla tulles teevad diivani väga kauniks, mu meelest tegemisel ka piisavalt disainilik lähenemine ja sobib nii detsembrisse kui ka igale teisele pimedale kuule

Eelmisel kuul sai juba algust tehtud niidigraafikaga nii et jätkame veel

ja siis veel proovisin ka CDplaadileKuna ma pooldan (lihtsalt minu kiiks), et kuused jääksid metsa kasvama või siis kasutataks toas mingit muud kaunistust, tegin omale kuuse ise. Muidugi saan ma sellest ka aru, et kui lapsed kodus siis tuleb ikka päris kuusk tuua.Tegin papist koonuse ja ümber sättisin erinevaid kuusekardasid.

Täies tuledesäras kaKa uks teretab külalisi uue ehtegaSisuks vanad ajalehed, natuke rohelist sametkanga ribasid ja lilled ja muud vidinad. Jälle midagi teistmoodi

Veel tahan ma tänada kõiki blogi külalisi, kes on siin piilumas käinud ja mahajätnud hulga ilusaid ja südant rõõmustavaid sõnumeid - AITÄHH TEILE!!!!

ILUSAID SAABUVAID JÕULUPÜHI TEILE KÕIGILE!!!

KOHTUME UUEL AASTAL!!!
hetty posted @ 19:54 - Link - kommentaarid (2)
282258 uudistajat