sinilille tegemised
sinilille tegemised
teen natuke kõike
20 Juuni 2008
Tere üle pika aja, meeldiva üllatusena avastasin, et minuliisu on mind mängu tõmmanud, aitäh sulle!
Annan siis oma parima:

1. Mida sa tegid kümne aasta eest?
aasta oli siis 1998 ja juuni- olin lastega kodus (nad olid siis 1 ja 3) ja oma tuleviku üle sügavalt järele mõeldes otsustasin minna sügisel õhtukooli 12. klassi lõpetama. See kukkus mul nii hästi välja, et ka Lennart Meri käpa pihku surus ja sellest innustatuna Tallinna Majanduskooli kaugõppesse läksin. Samas käis meil agar remont, kuna olime aasta jagu päris oma korteris elanud, millel olid hästi suured aknad, köögi akna all laud ja laual punane potilill ehk minu unistus oma kodu idüllist oli täitunud. Hetkel oleme aasta jagu õnnelikud oma maja omanikud ehk järgmine idüll on täitunud, kuid sellest- nüüdseks müüdud- korterist räägime ikka kui oma kodust.

2. Viis asja “Vaja teha” nimekirjast?
1. koristada ja vähemalt aegajalt peaks ka triikima
2. teist korrust lammutada ehk meie maja teise korruse remont on umbes- täpselt aastast 1980, st seinte vahelt ja lae pealt tuleb ära saada saepuru-saepuru ja veelkord saepuru, millega vanasti maju soojustati. NB kui kellelgi on saepuru vaja, andke teada!
3. aias toimetada, kiviktaimlat täiendada ja unistada purskkaevu moodi nirisevast asjast, mille järgmisel aastal aeda teen
4. olla suvel võimalikult palju aega oma perega ja nautida pikki õhtuid oma aias oma sõpradega
5. lõpetada pooleli olevad käsitööd
6. õppida klaasimaali, et järgmisel aastal teha teisele korrusele ühe seina asemele klaasimaal/ vitraa˛- eile, kui koju jõudsin ja mehele- lastele juba õues teatasin, et mul on uus idee seoses maja teise korrusega, ohkas noorem tütar:"Sul on kogu aeg uusi ideid!" Nüüd sai mul 6 asja "5 asja nimekirjast" aga need kõik on väärt ära märkimist.

3. Lemmiknäksid?
ise soolatud kala, benediktiini munad, marjad (soovitavalt juustuga, ka mõned puuviljad on juustuga üllatavalt head), laste tehtud viineripirukad ja koogid

4. Mida sa teeksid, kui oleksid miljonär?
maksaksin kohe majalaenu ära, praeguse seisuga on veel 20 ja rohkem aastat "hooleta". Siis kolaksime perega kuskil mitte väga soojal maal, pigem mõnes metsikumas kohas. Ja nüüd sõltuvalt, kui miljonär ma oleksin, ostaksin vendadele autod ka

5. Kohad, kus oled elanud?
sündisin Rakveres, sealt edasi elasime Vinnis vanas majas, Viru-Jaagupis, Vinnis uues majas, Piiral, Rakveres, oma möllu aastad 17-20 elasin vahelduva eduga Paides ja Moskvas ja viimased 15 aastat jälle Rakveres.

Edasi annan teatepulga: minu valik on lotos, kiusupunn, wwjd, Triin ja LillySmuul
sinilill postitas @ 10:24 - Link - kommentaarid
20 Mai 2008


Veel natuke Laps rõõmsaks projektist- super idee, kuid kahjuks oli probleem pakiga Tiigrikutsi lapsele . Pakkusin ennast pakki tegema, aga siis sai Tiigrikuts paki kätte, kuigi hilinemisega ja kahes osas. Uus projektijuht Heily5 pakkus, et soovi korral võin omalt poolt ka paki teha. Täna õhtul jõudis pakk omanikuni, pakis oli porgandiga Jänku- Juss, pannalde- patsikummide komplekt, kalakujuline rannapall ja kaeraküpsised, kuna väike Marie komme ei söö. Loodan, et Mariele pakk meeldib ja ta saab uue sõbra!
sinilill postitas @ 15:58 - Link - kommentaarid (6)
14 Mai 2008
Siin siis minu komplekt FMG ahhaatidest ja mustadest swarowskitest, kollane on nii kevadine ja suvine värv, et seda saab kanda kogu suve ja kõigega
Pildid enne:

ja pärast:
sinilill postitas @ 12:20 - Link - kommentaarid
12 Mai 2008
Täna hoopis lihtsalt kirjutan ühest naljakast juhtumist iseendaga, seda isetegijast kolleegi Tondinaha soovitusel, kes arvas, et minu lugu teistelgi suu muigele veab.
Väike eellugu ka- olen terve elu korteris elanud, eelmisest juulist alates olen oma maja ja oma aia omanik, kus juures aiandusest eriti midagi ei tea. Aga sellest ei ole ju midagi , kuna kõik on õpitav. Õppeprotsess ise on üliaktiivne, sest 1100m2 aed vajab peenarde tegemise ja kõikvõimaliku istutamiste kõrval ka võsast puhastamist, ~10-15 aastase "kompostihunniku" ära viimist, kiviktaimla ja puhkenurga tegemist parallelseslt hoovi pinna tõstmise ja maja 2. korruse remondiga. Ja siis veel täitsa tavalised igapäeva toimetused, lapsed+ kool ja töö muidugi ka . Aga tegelikult võiks väikesed puhkepausid ka olla, näiteks kasvõi perega, siis ma näengi välja selline . Käsitööga ei ole olnud aega viimase nädala jooksul eriti tegeleda, tegin FMG ahhaatidest kee, käevõru ja kõrvarõngad ning sain kätte Frogwilli pärlid. Ja nüüd asjast- täna öösel nägin unes, et olime oma kollektiiviga väljas ja et üks minu kolleeg- raamatupidaja, kes on siiani suutnud hoiduda minu, Tondinaha ja Kiisuki pärlivaimustusest- istus laua taga ja väntas ühte masinat. Masin oli selline hakklihamasina ja oreli vahepealene, millel tulid ülevalt alla pärlite read. Kolleeg siis väntas, Tondinahk jagas talle rahulikult näpunäiteid, millised pärlid nöörile ketiks vändata, millised välja jätta. Need pidi ta hiljem ise külge panema, et ilusam oleks. Ja mina ootasin kannatlikult oma järjekorda, et ka minu pärlid keeks vändata. Kuna mul erilisi pärlielamusi ei ole viimasel ajal olnud, siis olen vist lihtsalt aiaga ja maja remondiga seoses kogenud väga tugevaid emotsioone, aga et selle peale hoopis pärleid unes näha...
Igatahes panen õhtul kodus ka ahhaadi komplekti pildid üles.
sinilill postitas @ 13:54 - Link - kommentaarid
28 Aprill 2008


Täna jõudsid omanikeni minu tehtud laste pakid.
Ühe tegin minuliisu 1,5 aastasele pojale Kristole, kes oli avastanud enda jaoks rattad ja ilma ratasteta asjad ei pidanud mitte minema . Seega valisin paki teemaks autod. Õmblesin talle auto- kujulise padja ja auto- kujulise padjapüüri auto aplikatsiooniga. Autosse üritasin teha ka heleda päise Kristo . Siis otsisin ajakirjadest autode ja traktorite pilte, lõikasin- kleepisin ja tegin temaatilise söögialuse. Lisaks ralliauto ja muidugi kommi. Hea meel oli minuliisult kuulda, et Kristole pakk meeldis!


Teine pakk läks wwjd 4,5 aastasele pojale Japhethile. Talle meeldivad kalad, eriti delfiinid ja haid, õmblesin talle suure fliisist haikala. Et Japhethile meeldib ka joonistada- kleepida, oli pakis ka joonistusplokk, pliiatsid ja alus, mida kasutada kas söögi- või liimimisalusena. Alus on ühelt poolt kaladega, teiselt poolt lennukitega, kuna talle meeldivad veel lennukid ja robotid. Ja natuke kommi ka . Wwjd kirjutas foorumis, et Japheth palus öelda, et talle haikala meeldis. Mul on väga- väga hea meel!
sinilill postitas @ 18:43 - Link - kommentaarid (6)
26 Aprill 2008


Eile hommikul sai paki ka minu vanem tütar, pakki oodates ei teadnud ta ise ka, mis seal olla võiks, aga paki kätte saades ütles, et see on just õige pakk. Pakis olid: CD plaat, ehtekarp, mummukee, heegeldatud maasika võtmehoidja, kõrvarõngad, koeravõtmehoidja, maiustusi, kollane fimo, seep, kleepsud, pärlid, heegelniit. Suur tänu lullale!
sinilill postitas @ 16:49 - Link - kommentaarid
24 Aprill 2008


Nii, täna saime siis kätte ühe kahest Laps rõõmsaks pakist, paki saaja on minu noorem tütar Krissu/ isetegijas kapsaUSS/, kes paki saabumise hetkel oli juba kooli jõudnud. Koju tulles helistas ja loetles järjest, mis pakis oli. Kuna ta on lootusetu koerte armastaja, oli Tintsu tehtud pakk täpselt temale:
koer- pinal ja vilditud kont võtmehoidja- ise tehtud, t- särk ja t- särgi markerid, litrite- pärlite segu, värvilised pastakad ja Oravakese kommid, mida praegu just süüakse. Ma ei oskagi muud öelda, et see oli nii- nii hea tunne, kui ta üliõnnelikuna käis ja näitas kogu perele oma asju, nautisin seda täiega. Suured tänud Tintsule!
sinilill postitas @ 16:23 - Link - kommentaarid
20 Aprill 2008
Siin siis minu esimene fimo katsetus ehk ehted õele.
Komplektis kaelakee, käevõru, "tavalised " kõrvarõngad ja "lisa" kõrvarõngad, kuna õel ühes kõrvas 3 auku. Pärliteks soft fimost swirlid, kokku sidusin musta organzaga, väiksed kõrvarõngad mustadest swarowskitest ja seemnehelmestest.

Ja lähemalt ka
sinilill postitas @ 05:25 - Link - kommentaarid (1)
18 Aprill 2008
Täna on see päev, mil üritan seadistada oma blogi ehk teha see siis enda moodi.
Äramärkimist väärib ka asjaolu, et eileõhtune esimene fimokatsetus päädis ilusa- vähemalt minu silmis - ehete komplektiga õele, kes hakkab Iirimaal kooli lõpetama. Tema valitud lõpukleit on sedavõrd omanäoline, et selle juurde sobivate ehete valmistamiseks valmis pärleid ei leidnud. Komplekti pildid panen üles kohe, kui blogindamisega ühele poole saan. Kui õde ehted kätte saab, palun saata pildi, kus ta on kleidis ja ehetega, sest ka see kleit väärib vaatamist .
sinilill postitas @ 09:29 - Link - kommentaarid
008420 külalist