Pikne töötab kätega
Pikne töötab kätega
kirgline käsitööline, algaja blogistaja
26 Jaanuar 2010
Eelmisel nädalal kudusin boolero. Nägin Drops Design´is seda ja kohe tuli idee. Tahtsin midagi sooja ja pidulikku, lõngadeks valisin musta Titan Wool Baby (70% meriinovill, 30% akrüül) ja imeilusa Verpalai Irise (65% super kidmohäär, 20% siid, 15% lureks). Lillad ääred on tehtud Jil´i (100%vill) ja ühe täiesti vaimustava lilla mohääri, mille nime ei mäleta, segust. Mudel on hea, julgen soovitada. Minu tuju aga rikkus asjaolu, et kududes olid käed kogu aeg mustad, lausa nõgised ja see värv sööbis ka küüntesse... Kumba lõnga siis kahtlustada, kas kena- beebipildiga-lõngavööl- beebilõnga või mohääri-siidi, mille hind ei lasknud kahelda peenes kaubas? Kindlalt ei teagi, aga arvan, et värviandja on see viimane. Nimelt lõppes must mohäär otsa pisut enne töö lõpetamist ja ostsin asenduseks ühe märksa odavama. Ja käed enam justkui mustaks ei läinud. Aga nad olid hallid niigi juba. Pildike kah:
Pikne posted @ 19:26 - Link - kommentaarid (2)
23 Detsember 2009
Lasteaia jõululaadale tegin selliseid asju:
From Muud
ja
From Muud
Jäneste õpetus on pärit it õpitoast. Need kaks läksid laadale, aga koju jäi nende kolmas semu nimega Pipi. Jänesed on minu 2-aastase suured sõbrad. Ka kõik muinasjutud peavad olema jäneste elust Siin on sõbrad veel koos:
From Muud

Aga muidu on käsitöö minust küll puutumata. Lapse soovil teen ehk Pipile saba ja jalad...
Häid jõule!
Pikne posted @ 17:50 - Link - kommentaarid (1)
28 November 2009
Tegin endale jälle mütsi Valmis sai juba tükk aega tagasi, aga polnud mahti pilti teha. Käib mul kenasti peas. Iga päev. Minu meelest tuli tõsiselt hea müts välja, ei pigista ja soe ka. Mõtlesin juba, et teen veel ühe, tagavaraks. Novita Puro lõngadest on väga ilusad veel toonid jäätunud jõhvikas ja tundra. Nimed võisid nüüd natuke puusse minna.
From Muud
From Muud

Lasteaia jõululaadale tegin lumehelbeid:
From Muud
Helbed on just suhkrustatud ja kuivavad. Mõned on maha heegeldatud Mimmi blogist, teised on n-ö vabaheegeldus ja paar süstikut on ka.
Ilusat esimest adventi kõigile!
Pikne posted @ 22:14 - Link - kommentaarid (5)
09 Oktoober 2009
Kiirelt ja lühidalt (enne tööpäeva): tegin sellise vesti:

Oma koolilapsele, koolis käimiseks. Võtsin õppust Ella vestist ja tegin mustri ainult ette keskele. Minule peab ikka puust ja punaseks tegema, kuidas asju lihtsamalt teha. Hea variant ju see ka ja palju kergem teha.

Lähemal ajal vist pole aega ilmselt käsitöö peale mõeldagi. Küll aga leidsin kolimise käigus palju vanu asju, mida tasuks jäädvustada, mõned ikka juba üle 50 a vanad, terve linikukollektsiooni ja ...ehk klõpsin need üles.
Head päeva kõigile!
Pikne posted @ 03:51 - Link - kommentaarid (6)
24 August 2009
Siis kui õitsesid viljapuud, sain ma inspireeritud ja hakkasin linikut disainima. Majandus kärssas, tööpuudus suurenes nädalas tuhandete inimeste võrra, riigieelarve lisasid vorbiti ja muidu kärbiti, aga minu suurim mure oli, et kas minu leiutatud muster ikka jääb linikuna ilus. Tegelikult on minu leiutatud vaid liniku välimine osa (4 rida) ja poogitud ühe teise mustri külge, et linik suurem saaks. Mõeldud on see mu emale, kes tahtis uut linikut ja tuppa sobivates aprikoosikarva värvides. Jah, ja lõpetasin selle alles nüüd:Lähemalt:Aga rohkem ma niipea mustreid sobitama ei hakka (ehkki see on loodetavasti ajude gümnastika nagu ristsõnade lahendaminegi), sest suhtlesin inimestega ja sain selliste raamatute võrra rikkamaks:

Linikuid kui palju!

Aga nüüd igatsen vardaid, kogu suve olen ainult nõelaga käsitööd teinud! Mõned päevad tagasi, poest oma lõunapirukat ostma minnes, vaatasin rutiinselt ka lõngariiulitele. Ja nägin midagi uut, midagi imelist, nimelt Novita Puro!. Sõrmed klammerdusid sellesse ja lahti enam ei lasknud. Küllap keha teab, mida keha vajab, arvan ma. Ehk tuleb sellest müts?

Pikne posted @ 18:29 - Link - kommentaarid (9)
27 Juuni 2009
Hei, juuni, kuhu sa kadusid?! Tule tagasi, juuni...
Laulupidu on kohe-kohe ja ehkki mina ei seal ei laula ega tantsi, tunnen ma end samuti osalisena. Üle kivide-kändude sain valmis rahvariided õele (kes laulab). Siin ta on, Kadrina naine 21 saj. esimesel kümnendil, vanematekodu trepil.

Ja detaile:

Minu silma veidi riivab küll peakatte puudumine, aga mis sa teed kui kuidagi enam ei jõua. Peale palgatööd pean olema 100% pisema poja päralt, kes minu meelest on töölkäimise pärast mu peale pahane. Loodan, et saame valmis seelikuriidest kotikese, kuhu saab panna noodid, rahakoti ja muud vajalikku.
Palavad tervitused kõigile laulupeolistele!
Pikne posted @ 18:51 - Link - kommentaarid (9)
29 Mai 2009
Täna, minu blogi sünnipäevahommikul, ärkasin kell 6 sigalaheda räpi peale, mis kostus sigalahedast telefonist. Ja seda kuulas üks sigalahe poiss, kes lõpetas eile pidulikult lasteaia ja sai nimetatud (sigalaheda) telefoni sel puhul kingituseks. Esimesest kahest lausest saavad aru need, kes jälgivad eesti reklaame.

Noh, nüüd on mul siin aasta täis. Ja ma ei kavatse sellega piirduda. Siin on tore. Inimesed, teemad, üritused, ühistegemised ja mis kõik veel. Nii palju huvitavaid blogisid on, nii palju sõbralikke inimesi!

Aga kuna kiirustan tööle, pistan kiiresti paar pilti viimase aja töödest (leia 10 erinevust):


ja


Kui ma hakkasin tegema veel ühte Kadrina seelikut (teine pilt), kartsin, et teen enda oma klooni. Aga näe, täitsa erinev tuli. Vahest ilusamgi. Mõlemad vajavad kosutavat triikimist-pressimist.
Pikne posted @ 06:16 - Link - kommentaarid (3)
24 Mai 2009
Valmis veel üks vestike:

Blogimine jääb üha harvemaks, sest töö on täiega minu ellu tunginud. Ainult pühapäev ongi hinge tõmbamiseks. Blogi sünnipäeva (29 mai) ei tahaks siiski maha magada.
Pikne posted @ 18:52 - Link - kommentaarid (3)
23 Aprill 2009
Ma ei suuda eputamata olla ja panen pildi oma rahvariietest. Ei ole ikka veel päris valmis - nagu näha, pole tanu, käistele vaja teha nööbid, seeliku alläär (3m!) käsitsi salapistega kinnitada, ah ma ei hakka kõiki puudusi siin üles lugema. Eks ma ükskord laskun detailidesse ja teen ka lähemalt pilti. Nagu Tallinna linn on see komplekt, ei saa ega saa valmis.


Eile oli meie rahvariidekursuste pidulik lõpp, tõotasime kõik sügisel tagasi tulla... Eks näe. Rahvariidehaigus muudkui süveneb.
Pikne posted @ 19:38 - Link - kommentaarid (14)
10 Aprill 2009
Pistan siia mõned pildid asjadest, mis on viimastel kuudel valminud. Hetkeseis on selline, et olen nüüd 2 nädalat täiesti pühendunud oma rahvariietele. Kui kõik valmis saab, ehk ilmub siia siis ka mõni pilt
Vest:

Veel üks...

Kootud nokamüts:

Ja pealuu-müts. Tehtud Freddy õpetuse järgi, isegi kuldhammas on tema mütsilt maha viksitud (see oli nii kihvt detail).Suur pealuu-mood on vist küll möödas, aga lasteaiajuntsule meeldis küll.
Nägemiseni nüüd, lähen ja ja !
Pikne posted @ 18:59 - Link - kommentaarid (3)
11 Märts 2009
Tegin veel ühed süstikpitsist kõrvakad:Ja siis tabas mind ühel päeval vastupandamatu tung teha pusakeed (nagu segadust oleks majas veel vähe ja aega jube palju!). Olen kunagi Luiselotte õpetust lugenud ja hakkasin aga pihta. Harutasin ikka mitu korda üles, sest ma ei taibanud kohe lihtsat tõsiasja - pusakee olgu ikka pusane. Korrapäraselt niidile aetud pärlid jäid igavad.Üldiselt on minu pärlivarud väga juhuslikku laadi ja kesised, nagu teadmisedki, mida nendega pihta hakata. Aga nii kõrvakate kui keega olen juba uhkelt ringi käinud. Oma arust originaalne ka veel!
Pikne posted @ 11:29 - Link - kommentaarid (1)
05 Märts 2009
Arutlus mütsidest

Kas üle 30-aastane inimene võiks juba teada, missugune müts talle sobib? Pean naisterahavast silmas. Mina arvan, et vast võiks. Aga mina seda küll ei tea. Noh, lapsepõlves tuli pähe panna, mida kästi ja mis parajasti pähe mahtus. Minu ajal käisid kõik lapsed tutimütsidega, tavaliselt olid nad triibulised ja lõua alt sidumiseks õmmeldi paelad külge. Keskkooli ajal ja peale seda ei kandnud ma mütsi, heal juhul oli peas kapuuts. Viimased 10 aastat olen endale erinevaid mütse soetanud ja ühegagi pole ma rahul. Vigade top 10:

1. Müts ajab pea sügelema. Ilmselt oleneb see materjalist, mõne mütsi kandmine on täielik piin.

2. Müts ajab pea valutama. Ilmselt liiga väike müts pea jaoks. Vahel jääb ka muster kenasti otsaette näha.

3. Müts ajab kõrvad valutama. Müstika. Muidu päris kena müts, lill küljes nagu mood nõudis, täiesti paras, aga üle poole tunni ei saa kanda, sest kõrvad lihtsalt ei kannata.

4. Müts lendab tuulega peast ära. Kui on välistatud punktid 1, 2 ja 3, võib oletada, et tuulise ilmaga peab peast kinni hoidma.

5. Müts ei ulatu kõrvadeni. Kui õnnestub venitada ühe kõrva peale, tuleb teine välja ja vastupidi.

6. Müts muutub pesus hoopis teiseks mütsiks.

7. Müts on nii paks, et pea higistab. Urr.

8. Müts on nii hõre, et pea külmetab. Prr.

9. Müts ei sobi ei värvilt ega tegumoelt ei minu ega minu riietega.

Just sellised mütsid on minul kodus. Viimasel ajal olen ka ise mütsimeisterdamisega tegelenud. Mõtlesin, et ehk sobib mulle barett:
Bareti moodi see kahjuks välja ei tulnud. Kui ma selle varrastelt maha sain ja pähe hakkasin passitama, ütles vanem poeg, et tead, ma ei taha sind küll solvata, aga sa näed välja nagu need vanad naised bussipeatuses Nii et võib lisada veel ühe punkti:

10. Müts teeb vanaks naiseks.

Ma olen sellega siiski paar päeva käinud, inimesed tänaval pole kuidagi reageerinud, ei naernud ega nutnud... Võib-olla ma olen mütside suhtes liiga kriitiline? Ja lõppude lõpuks läheb ju päev-päevalt elu kergemaks, nagu ütleb minu õde - päevad pikemaks, ilmad soojemaks ja varsti pole mingeid mütse vaja.

Ahjaa- ehkki ma olen kaalulangetajate hulgast vist välja langenud, tean täpselt, et sinise mütsi kaal on 50g ehk 1 tokk lõnga. Arvasin, et mainin ära
Pikne posted @ 22:15 - Link - kommentaarid (6)
25 Veebruar 2009
Veebruar pidi mu blogis äärepealt vahele jääma. Kuidagi eneselegi ootamatult käin nüüd täiskohaga tööl ja ülejääva vähese vaba aja eest hoolitsevad lapsed ja katkine pesumasin. Ja kõik, mis ma viimasel ajal olen teinud, on pildistamata laiali jaotatud... Kuidagi mage on kaevata ka, et aega on vähe - tegelikult ei ole ju. Vahel lihtsalt ei ole ideed, mida tahaks kirglikult teostada ja poolikud asjad on nii tüütud.

Aga ühed kõrvarõngad tulid päris kantavad. Ma arvan, et julgen need kõrva riputada küll.


Sain just tellimuse valmistada 2 kiivrikotti ( ) motikakiivritele. Huvitav, mida ma küll valmis teen
Pikne posted @ 19:07 - Link - kommentaarid
19 Jaanuar 2009
Proovisin pitsist kõrvarõngaid teha Idee pole originaalne, küll aga teostus. Kuna mul mingeid skeeme pole, tegin katse ja eksituse meetodil. Tegelikult on nad kõik natuke eksituse moodi , aga noh, kui huvi jätkub, saab edasi arendada, suurust reguleerida, materjali valida... Jah, kui huvi jätkub. Praegu vaatan siin neid ja mõtlen, kas ühele rõngale teha ka paariline või jäävad nad kõik ainueksemplarideks. Kõrvas on nad, muuseas, mõnusad, sest nad on kerged. Samas, suure tuulega neid kanda ei julgeks, hakkavad kindlasti kõevas laperdama. Paluks kriitikat!

Pikne posted @ 08:12 - Link - kommentaarid (8)
16 Jaanuar 2009
Oh häda, oh häda! Kõik algas sellest, et kudusin nukule soojemaid riideid:

Peale seda tuuseldasin ja kuhjasin kaalulangetamise projekti käigus lõngu. Tulemus? Kaks sukavarrast on kadunud! No jumala head vardad on, ega ma muidu ei hädaldaks. Olen juba mitu nädalat otsinud nagu vihane puuslik, nihutanud külmkappi ja klaverit. Kui nüüd mu väike poiss peaks nad kuskilt kätte saama...

Ja mul oli plaanis müts kududa. Kudusin ka, kolme allesjäänud varda ja kahe teise eseme (mis meenutasid vardaid) abil. Tõeline pornograafia oli see kudumine küll. #¤%&"/& (piiks)

Müts ise on Mannu juhendi järgi, vanemale poisile, aga et teda kuskilt võtta polnud, toppisin endale pähe.
Peab ütlema, et müts tundub aus: istub hästi peas, kõrvad on soojas ja moes vist ka. Peaks endale ka tegema (kus kurram need vardad ometi on!). Kaalu ma täpselt ei tea, sest mu kaal nii väikseid nubreid ei näitagi . Aga lõngakulu järgi võib öelda 100 gr, ehk natuke peale. Eks kunagi täpsustan.
Pikne posted @ 09:00 - Link - kommentaarid (5)
047341 külastajat