Kerstine näpukad
Kerstine näpukad
Koon, heegeldan, õmblen ja teen kõike muud mis meeldib.
28 Mai 2008

MAIKUU ROOSA
Nüüd võib soe suvi alata, sest mul said valmis päevitusriided. Tegin esimest korda ja olen oma tulemusega väga rahul. Lõiked kombineerisin ise. Natuke sai piilutud ka netist, kuidas ülemised osad ( rinnakorvi osa) heegeldatud on. Materjaliks on mulle tundmatu lõng, mille arutasin üles ühest vanast heegeldatud topist. Veetaluvust ei oska pakkuda, aga usun, et nendega saaks ka ujuma minna. Peab lihtsalt katsetama ja lootma, et liialt välja ei veni. Lõngal küll mingit venivust pole, kuid samas on pehme ja kergelt ka sädelev.


kerstine - Link - kommentaarid (4)
22 Mai 2008


ROHELINE NAGU ESIMESED HIIREKÕRVAD

Vana võlg eelmisest kuust saab nüüd kustutatud.
Esialgu plaanitud toppi hakkasin heegeldama alles 1. mai paiku. Töökäigus hakkas mõte tiirlema järjest enam heegeldatud kleidi ümber ja kuna lõnga (Novita Kotiväki) jätkus, siis lasingi nii kaua edasi kuni töö kleidimõõdu välja andis. Lõnga kulus enam-vähem 400g . Heegelnõelaks oli nr. 2.

Selle kleidiga sai ka projekt täidetud.

Nüüd plaanin juurde teha veel rannariided ja siis võib rannahooaeg minu pärast alata. Iseasi kui tihti ma kahe väikse põnniga just mere äärde satun, aga unistada võib ikkagi.

kerstine - Link - kommentaarid (14)
21 Mai 2008


Minu VANAST TEKSASEELIKUST sai pliks endale uue kleidi.
Lihtne kleit, aga selle valmimise juures käis pidevalt mingi jama. Kõige suurem oli neist see, et ma suutsin oma õmblusmasina peaaegu manala teele saata. Kleit oli peaaegu valmis kui viimase lehekese pealeõmblemisel masinas niit kuhugi kinni kiilus. No minul sai mõistus täitsa otsa. Ei julgenud masinat päris ära ka lammutada. Arvasin, et olengi midagi untsu keeranud. Naljakas, aga hakkasin juba uusi ja paremaid masinaid otsima. Minu õnneks tuli õhtul päästeingel koju, kes üpriski kerge vaevaga selle kinnikiilunud masina jälle töökorda sai. Tõdesin taas, et igaüks võiks oma liistude juurde jääda. Mina siis õmblen ja mees on inglist remondimees.
Lõpp hea, kõik hea. Maria on oma järjekordse kleidiga igati rahul.


kerstine - Link - kommentaarid (16)
158119 külalist käinud. Tulge jälle!