Kerstine näpukad
Kerstine näpukad
Koon, heegeldan, õmblen ja teen kõike muud mis meeldib.
31 Juuli 2008
Tunnistan ausalt, et mina olen pärlendamises ikka väga algaja, aga ilusaid ehteid tahaks isegi osata teha. Esimese kaelakee ja käevõru tegin siin blogiraames täpselt 2 aastat tagasi. Ega ma vahepeal polegi midagi ise püüdnud teha, aga hoogu võtan küll juba tükk aega. Nüüd siis mõned päevad olen tasapisi pusinud ja heegeldamises pausi võtnud, et vahepeal ka midagi muud teha. Esimesed ehted said sellised. Arvan, et esimene vasikas ei läinudki päris aia taha.
Punane komplekt.

Must komplekt

Roosa-kirju käevõru

Kaelakee lapsele
kerstine - Link - kommentaarid (5)
29 Juuli 2008
See suvine top valmis õues päikest võttes. Praegu on viimane aeg end luigestaatusest lahti rebida. Ja kuna ma niisama lesida ei malda , siis võtsin ka heegeldustöö ette. Lõngaks ikka vana hea Novita Kotiväki. See lõng on minu selle suve lemmik. Heegelnõelaks nr. 2

Üks pilt ka seljas.
kerstine - Link - kommentaarid (12)
22 Juuli 2008
KOLLASE-ERI


Kollane värv on minu jaoks rõõmus ja elav ning muidugi päikseline. Mitte, et ma kollast hirmasasti armastaks, aga seekord sai küll kollaseid asju kaks tükki.

SUVINE KAMPSIK
Idee pärineb Rohelise blogist, muster samuti tema käest saadud. Tänud talle veelkord!
Heegeldasin nr. 2 heegelnõelaga ja lõngaks valisin Novita Kotiväki. Kulus 2 suurt tokki. Lõnga oligi täpselt niipalju, et tulid poolikud käised. Suveks pikki teha ei plaaninudki.KOLLANE PLUUS

Õmblesin pluusi, mille algse lõike võtsin Burdast, millisest seda täpselt enam ei mäleta, kuna laenutasin ajakirja raamatukogust. Muutsin algset versiooni päris palju -tegin eest kinnise ja käiste otstesse tegin voldi, mitte kantpaela. Ega ma neid kroogetega lõikeid eriti ei armasta kuid selle lõike puhul oli õmblemine üsnagi mõnus. Muidugi hea riie aitas ka kaasa - suht tugev, mitte libisev, samas kerge läikega.
Selline siis sai.

kerstine - Link - kommentaarid (15)
15 Juuli 2008


JUULI - SININE NAGU MERI

Erinevalt paljudest teistest, pole sinine üldse minu värv. Sinine ja tumesinine on minu jaoks out. Kui mu kapis midagi sinist on, siis on see helesinist värvi ese.
Nuputasin pikalt, mida selle kuu raames teha. Õnneks Abakanis käies nägin ilusat helesinist kangast.

Ja kuna suvi veel kestab, siis arvasin, et võiks ühe lihtsa suvekleidi veel õmmelda. Ehk meelitab see kleit ka soojemad ilmad meie maale.Juunikuu tööga olen veel poole peal, kuid selle kuu sees saan kindlasti valmis ja oma võla nii ka kustutada.
kerstine - Link - kommentaarid (9)
14 Juuli 2008
VALGE HARGPITSIST SALL

Muude tegemiste kõrvalt üritasin aega leida ja teha üks parajalt pikk ja piisavalt lai hargpitsist sall. See läks sünnipäevakingiks kallile tädile, kes muu hulgas mulle ka ema eest on! Palju õnne sulle veel kord! Täna ju see õige päev.

Algselt oli plaan teha Swallowtail , aga tellitud lõng osutus siiski liiga peenikeseks. Ehk veab järgmise tellimusega ja leian õige jämedusega lõnga. Plaan, pääsusaba valmis teha, on siiski päevakohane.
kerstine - Link - kommentaarid (7)
07 Juuli 2008
Esimeseks rahvuslikuks tööks sai suvine kott. Kangaks puuvillane õhuke riie. Peale tikkisin ristpistetehnikas ühe motiivi, mille leidsin tagakambris sobrades ühest vanast käsitöö ajakirja mustrilehelt. Tegelikult enamus ideid, mida plaanin teha selle projekti raames, pärinebki vanadest ajakirjadest, mis minu ema kunagi omale talletanud oli. Mina neid ära visata pole kunagi raatsinud, mõeldes, et ehk kunagi võib vaja minna.
Tikkimine on üsnagi mõnus tegevus, mida aegajalt ikka ja jälle tore teha on. Kooliajal seevastu mulle ei meeldinud sugugi tikkida, aga nüüd tundub, et kannatust on vanemaks saades tublisti juurde tulnud.
Tööga jään väga rahule. Kott on praktiline ja läheb kohe kasutusse. Suvisel ajal on hea sellega igasugu lastevidinaid ja käsitöötegemisi kaasas kanda.kerstine - Link - kommentaarid (8)
158119 külalist käinud. Tulge jälle!