Kerstine näpukad
Kerstine näpukad
Koon, heegeldan, õmblen ja teen kõike muud mis meeldib.
31 Detsember 2008


Neljas rahvuslik töö on mul rahvarõivas nukk. Kas just päris, aga ma üritasin vähemalt midagigi tabada. Algne idee sai alguse isetegijate 2008 aasta kalendrist, kus detsembrikuus on vahvad seelikud tüdrukutel seljas. Minu kootud nukk sai ka triibuseeliku, vesti, pastlad ja punase vesti koos sõlega selga. Arvan, et päris toredasti kukkus välja.
Kuna mulle endale meeldivad rahvariided väga ja just hiljuti sain ka endale mõneks ajaks Harju-Risti rahvariided, siis nende tegemine võiks veelgi köitvam tunduda.


Head vana aasta lõppu ja õnnelikku uut aastat kõigile!
kerstine - Link - kommentaarid (7)
29 Detsember 2008


Veel üks selle aasta projekt, kus end ära mainisin oli - koome koos mänguasja
Seda mõtet, mida teha, mul algselt polnudki, kuni laenutasin raamatukogust Zoe Halsteadi raamatu "Kootud ja vilditud mänguasjad". Pean tõdema, et tegemist on ütlemata toreda raamatuga, eriti minu laste silmis, kes selle raamatu on korralikult "ära vaadanud-lapanud". Mõnusalt palju vahvaid mänguasju, millede seast seda õiget valida oli suht raske. Aga kuna meie peres on kasvamas kaks tüdrukut, siis otsustasin lõpuks ikka nuku kasuks. Minu valik viis aga selleni, et nüüd pean teist ka tegema hakkama, et rahu majas oleks. Eks ma siis pusin ja teen uue, aga sootuks teise projekti raamesse.

Siin siis aga kootud nukust pildid- eest ja tagant.
kerstine - Link - kommentaarid (9)
26 Detsember 2008


MUST JA HALL

Värvispektri projekt jõudis õnnelikult finaali.
Viimane esitamata töö on must ja hall. Kuna need värvid pole just minu lemmikud, siis pidasin tükk aega nõu - kuidas need värvid võiks töös kajastuda. Tegelikult läksin lihtsama vastupanu teed ja valmistasin kaks keed - üks must ja teine tumehall kaelakee.Pean tõdema, et äärmiselt põnev projekt oli. Natuke kohutas küll pikk kestvus, aga õnneks ei muutunud kunagi tüütuks kohustuseks.
kerstine - Link - kommentaarid (2)
23 Detsember 2008


JÕULUVÄRVIDES DETSEMBER

Märkamatult on jõuluaeg ka minu blogisse jõudnud.
Kuna varsti algab uus aasta, siis on vanal aastal paslik kõik vanad võlad ära kustutada. Õnneks on koolivaheaeg ja käsitööks jälle rohkem aega.
Seekordne postitus on jõuluvärvides.
Tegin siia kuusse kaks tööd.

Esmalt punane jõululinik.


Veel sai üks jõuluteemaline rätik rohelise pitsi äärtesse.

kerstine - Link - kommentaarid (5)
158119 külalist käinud. Tulge jälle!