Minni tegeleb...


Minni tegeleb...
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
MINUST

Vanus: 35
Asukoht: südame lähedal
Tähtkuju: veevalaja

... vahel käsitööga. Heegeldan, koon, pärlendan, võõras pole tikkimine ja kui tuleb tuju, panen õmblusmasina ka tööle.

Arhiiv

Viimased postitused
Oktoober 2008
Lingid......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
29 Oktoober 2008
Tere jälle üle kuu!

Vaatan aga jälle oma viimase kuu jooksul tehtud asjad üle ja mõtlen, et mida ma siis teinud olen, just nagu midagi . Isegi oma ainsamat tehtud kuldussi ei saanud ka mitte pildile, rääkimata siis sellest, et oleks saanud valmis oktoobri pruuni. Viimasega olen isegi nii kaugel, et seemned niidile aetud ja ka oma 20 cm heegeldatud (see tuleb muidugi uss).

Tundub, et ilmad on läinud külmaks ja mina villaseks , tänane postitus saab olema läbinesti villane või siis vähemalt lõngane, no ja kui pole neist kummagit, siis on küpsetatus - ikka natuke sai sooja.

Minu esimene heegeldatud-vanutatud-vilditud jms kott, mis sai ka valmis ja tänaseks käinud sellega juba kuu.
Heegeldatud nõelaga nr 7 ja heie oli 4 kordne. Selline siis enne pesumasinat:
From Tehtud2008

Ja siin pärast pesumasinat:
From Tehtud2008

Heegeldasin 6 kordsest heidest kettsilmuste ribad ja nõelviltisin need kotile peale, pärlid äärde, vooder sisse ja uuesti pesumasinasse: (pildil juba kuu aega kantuna)
From Tehtud2008

Pärast panin üles äärde veel nööri sisse ja tutid otsa. Selline ta mul siis nüüd on!
From Tehtud2008

12 okt, nagu paljud meie seast, käisin ka mina IT 3. sünnipäeval. Selle pildi alt jõuab IT sünnipäeva piltide kausta:
From IT 3. sünnipäev

Sama aegu hakkasin sõbranna pojale mütsi kuduma, nagu ikka triibikut, need mu lemmikud. Tegin kahekordsest lõngast, nr 3,5 varrastega, lõin üles 32 silma. Sai paras umbes 8a poisile. Kuna lõnga jäi üle, siis mingi aeg hiljem otsustasin, et ei tekita lõngajääke ja teen ka sellest osast ühe triibiku. Seekord tegin ühekordsest lõngast, nr 3 varrastega ja ikka lõin üles 32 silma. Loodan, et sai paras esimese mütsi omaniku pisivennale . Tegelikkuses on viimane rida tegemata, seda selle pärast, et millalgi on vist vaja natuke juhendada triibiku tegemist ja siis hea võtta ühe etapi näidiseks.
From Tehtud2008

Tütar soovis omale hästi paksu, musta ja pehmet mütsi. Selle ta ka sai, sellel hooajal "alles" esimese, sall tuleb ka juurde, kui ta suudab välja mõelda, millist seekord tahab. Mütsil ka üks viga, kokkuvõtmine liiga kiiresti ja jäi pealt krookesse. Tütrele sobis ka nii ja ma ei hakanud üles harutama. Mütsi tegin kolmekordsest lõngast ja kasutasin nr 6 vardaid:
From Tehtud2008

Ei tea, kas keegi peale minu on veel võimeline ühte paari sokke kuduma 2 nädalat?! Kasutasin mingit tundmatut teiseringi lõnga (kunagi oli kampsun), mis küll päris villane ei olnud ja juurde 1 kordset heiet, 3,0 vardaid, lõin 4*14 silma. Kudusin üpris pehmelt ja enne pesumasinasse panekut nägid välja sellised:
From Tehtud2008

Juhin tähelepanu suurusele! Mees noris kõik-see-aeg, et kellele ma küll sokke teen!
From Tehtud2008

Tulemus siis pärast 2* pesumasinas käimist. Teisel korral vanusid eriti hästi, välja võttes olid mulle endale parajad. Kulus natuke venitamist enne kuivama panekut:
From Tehtud2008

Esmaspäeval käisid noored sugulased külas ja siis fimotasime natuke. Roosaga, mustaga, ja sinakad on nende tehtud, rohekad minu tütre omad ja ülejäänud siis minu. Sai ka kohe peale küpsetamist augud sisse puuritud, jäi vaid lihvimata ja lakkimata, eks teine kord.
From Tehtud2008

Lõppu jätsin ka pisikese pärli (ikkagi esimene). Teie jaoks ehk mitte nii eriti midagi, aga omal on ikka selline natuke tuks-tuks tunne sees, kuigi see ainult katsetus ja selleks ka ei saanud valitud mingit uhket ja kallist lõnga. Lihtsalt üks Jõgeva üleminekuga lõng jäägimüügist. Tööks kasutasin ringvardaid nr 4, pikkusega 120cm. Keskkohast igasse tippu on 80cm.
Siia juurde veel üks pisike nali: olin juba eelnevalt mitmele rääkinud, et hakkan mingit "nahkhiirt" või midagi taolist tegema. Vaadati küll veits kahtlase pilguga, aga noogutati heakskiitvalt järgi... Printisin mina mustri välja ja siis avastasin, et tegu on hoopis VIRMALISTEGA!
From Tehtud2008
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..

Meeldib


osalen 2012!

osalen 2011!

osalen 2010!

osalen 2009!

osalen 2008!


Külastused

086425 Külastust...