Minni tegeleb...


Minni tegeleb...
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
MINUST

Vanus: 35
Asukoht: südame lähedal
Tähtkuju: veevalaja

... vahel käsitööga. Heegeldan, koon, pärlendan, võõras pole tikkimine ja kui tuleb tuju, panen õmblusmasina ka tööle.

Arhiiv

Viimased postitused
September 2012
August 2012
Juuli 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
Märts 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Lingid......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
26 Mai 2008
Sellel korral siis mitte ussidest... või kui, siis vaid hääästi veits...

Siia siis ka tänud Joosule ja Drexile, tänu kellele sain hästi kiiresti oma osa Špringli tellimusest kätte. Siin ka pilt, millel on mingil määral aimata, mida sisaldas minu saak. Pilt kehvake, kuna tingimused olid igati alla arvestust ja uue jaoks enam ei viitsinud hakata laiali laotama. Mõningad on juba ka kasutatud (pole aga veel pildile jõudnud)


Käisin vahepeal ka Türi lillelaadal. Leidsin kõik, mida otsisin, peale ühe- Silverpoint. Kui ma lõpuks ta leidsin, oli telk tühi ja polnud enam kedagi Selle- eest aga veetsin päris pikalt aega Helmehaldja seltsis. Ega ma teile näita, mida ma ostsin (eks ikka fimot ja helmeid ), jäi ka paar asja ostmata, mis siiani kripeldavad, aga loodan neid kohata Jäneda lille ja aiapäevadel.
Näitan teile aga kedagi, kelle ma küll koju tõin. Ronis tema mööda mind ja mööda HH lauda, kuni lõpuks mingi valemiga on maandunud mu kotis. Selline ta on:


Siit siis tulevad mõned kõrvarõngad, võtmehoidjad ja mbl ripats.


Mõningad komplektid, mis vahepeal tehtud.
Hakkasi lisama pilte teisiti ja teate, kui lihtne nüüd on! Läheb vähemalt 10 korda kiiremini! Selle eest tänud Silpsolpsule, kes suutis mul selgeks teha, et alati ei pea juhistes näpuga järge ajama, kõik ei kehti igal pool.

20 Mai 2008
Siin siis lubatud USSI-ERI!

Kõiksepealt natuke statistikat. 2007 aastal tegin kokku 24 ussi, st 24 erinevat asja. Üks asi võib ka olla näiteks komplekt või siis üksik kaelakee, no ikka nii, et mida korraga kantakse.
Sellel aastal on valmis 21 erinevat asja (või komplekti) sinna hulka pole lugenud võtmehoidjaid aga samas usside hulka kuuluvad minul ka need türgiussid.

Marurahvuslik. Jube tegemine! Ringil 9 seemet ja ei saa aru, kuidas see võis niiii palju aega võtta.


Pilt kuidagi eriti kehvake. Keskel lilleline jupike, siis liithelmed ja edasi lihtsalt ussi. Päris pikk teine.
Plaanisin iga kuu värvispektrisse teha ussi, siin siis APRILLI-ROHELINE (seda küll väikese hilinemisega)


Üks türgiuss, mida mõtlesin, et sobib mõnele vanemale, aga esimeseks vaimustujaks oli mu õetütar, kellele sobis nagu valatud.


Kulduss


Minu mehe lemmik! Selle pidin omale jätma... aga paistab, kuidas läheb...


Ikka kasutan seda Drexi ideed, kuidas saab 2 ühes. Minu selle pundi üks lemmik... ja kuidas veel päikse käes sillerdab!


Keskel jupike, mis jäi järgi eespool olnud komplektist (tuleb ju kasutada ära kõik, mis on niidile aetud, suur töö tehtud, ei saa raisku lasta ) Juurde tegin lihtsalt ussikesed, aga küll said pikad, kasutasin ära kõik, mis niidile ajasin (keskmine seeme oli märgitud) Minu arust tuli huvitavalt viiruline, kuigi niidil oli üleminek väga väike ja ei uskunud, et üldse miskit näha jääb.


Selle korra ussid siis kõik, aga ega ma nendega lõpetanud pole Kaks jälle poolikut ja plaan täna mingid helmed ka niidile ajada.

Muidugi suuuured tänud kõigile heade sõnade eest! Te ikka öelge seda ka, mis võiks teisiti olla ja kus ennast parandada. Ka igasugu soovitused on teretulnud!

Päikest Teile uute piltideni!

12 Mai 2008
Minu lubatud "Ussi eri" ootab veel veits oma aega. Üks pesakond on küll valmis (7tk) aga pildistamata.
Seniks tuleb pikk ja lohisev pildiseerja Laupal toimunud rahvusliku käsitöö päevast (no kuidas see täpne nimetus nüüd oligi ) Osa pilte on lihtsalt seal olnud väljapanekutest ja teistele kirjutan ka juurde, mis teoksil. Pildid panen üles pildistamise järjekorras, sellest ka pisike segadus, et natuke siit ja natuke sealt, aga ise sai ka sebitud sisse ja välja. Muidugi palju huvitavat jäi katsetamata ja ei jäänud ka fotoka ette. Keda mingi pilt huvitab, kirjutagu privasse ja ma saadan soovitud postiaadressil natuke suuremamahulise.

Siin siis tehakse vaipade põhjasid, mida hakatakse hobusega viltima.


Minu arust üks tore asi.


Poja passib omale mütsi.


Ka mehed teevad sellist tööd. Ise ta ütles, et sobivatki meestele paremini, naised pidid olema liiga karmid ja kärsitud.


Ka meie isetegijad toimetavad


Lihtsalt väljapanekuid.
Mütside viltimise õpitoa näidiseid


Vaibad enne viltimisse minekut. Alumisel Laupa mõisa makett koos mõne puu ja jõega, millele hiljem pidid õpilased ülejäänud osa peale nõelviltima.


Näidisena samas tehnikas tehtud paar vaibakest.


Viltimise töövahendid


Laupa mõis, kus toimus üritus


Teine vaip lähemalt


Müts lahti lõigatud ja papp välja võetud, pea-aegu valmis


Nukunäitus


Räägiti rahvariietest


Mehi oli veelgi - meie nööbimeister


Vaibad tõstetakse üksteise peale ja kaetakse võrkudega, et muster ei läheks segi.Vaibad viiakse murul olevale koormakatte materjalile ja rullitakse kokku.Hobune, oma tööd oodates lõbutses ise ja lõbustas inimesi


Vaip valmis viltimiseks ja ka hobune seatakse töökordaVahepaladeks tantsis rahvatantsu rühm "Riikar", siin annavad veel viimast lihvi ja saavad viimseid näpunäiteid


Nõõõ... ja läks lahti viltimine... Esimene ring oli hobusele päris šokeeriv, midagi tuleb järgi, krõbiseb ja maha ka ei jää. Edasi juba harjus.


Nüüd siis see kõikse kurvem osa, pidin lahkuma, kuna olin ära minemisega juba niigi pool tundi hilinenud ja nii ma valmis asja ei näinudki. Loodan, et kellegi piltidelt ikka näen.

08 Mai 2008
Tere ilusat päikselist päeva!

Millega ma siis vahepeal tegelenud olen?! Vist olen ainult poolikuid asju teinud, näidata pole suurt midagi. Muidugi suuremat sorti hamsterdamisega ka ja ega sellest siis eriti aega üle jää . Usside toorikuid on ka veits kogunenud, mis vajavad lõpetamist ehk kokku panemist. Järgmise postituse võin vist juba ette nimetada "ussi eriks", kui ma nad ikka kõik valmis saan Seniks aga need, mis on jäänud vahepeal fotoka ette.
Peale usside on minu lemmik teemaks jätkuvalt salsakad.Veel ühed fimokad (tegelt tehtud cernitist) Ei saa aru, kuidas need lilled said jääda pildile selliste roosade laikudena.Mõned lihtsalt keed. (komplektid)

Alati ka kõrvarõngaid!

Tegi enda jaoks ehmatava avastuse, sellel aastal olen totaalselt ehete lainel ja ülejäänud käsitöö on puha soiku vajunud Lohutan ennast, et eks kunagi tulevad ka teised asjad tagasi.
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..

Meeldib


osalen 2012!

osalen 2011!

osalen 2010!

osalen 2009!

osalen 2008!


Külastused

089561 Külastust...