Minni tegeleb...


Minni tegeleb...
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
MINUST

Vanus: 35
Asukoht: südame lähedal
Tähtkuju: veevalaja

... vahel käsitööga. Heegeldan, koon, pärlendan, võõras pole tikkimine ja kui tuleb tuju, panen õmblusmasina ka tööle.

Arhiiv

Viimased postitused
September 2012
August 2012
Juuli 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
Märts 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Lingid......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
15 Juuli 2008
Nagu lubatud, olen jälle kohal!

Mida siis veel sai juunis tehtud? Minu jaoks üks väga oluline asi oli pikima tantsurivi rekordi purustamine. Sellest on siin teistelgi juttu olnud, aga kordamine ei tee kellelegi liiga Registreerimisel sattusid meile väga tähendusrikkad järjekorra numbrid. Minu nr oli 1681, täpselt see, mis oli eelmise rekordi osavõtjate arv ja mehel oli 1682, ehk esimene, kes sai rekordi purustatud Et ikka kinnitada, me olime seal kogu perega ja tantsisime vaatamata vihmale, ka mõned pildid:


Kes hästi otsib, leiab ka ühelt pildilt Hetty koos oma kahe pojatütrega poseerimas oma pojale.

Veel oli meil suguvõsas kaks gümnaasiumi lõpetajat ja seda muidugi ühel päeval ja võimalikult erinevates kohtades, aga jagades peret, sai käidud mõlemal õnne soovimas.

Nüüd siis ka veidike käsitööd, millega ei saa kohe kuidagi kelkida - pole suurt miskit tehtud.
Ühel ehtekomplektil oli uue omaniku juurde nii kiire, et ei jõudnud mitte pildile püüdagi.
Kekutan: mõned postitused tagasi näidatud sini-must-valged võtmehoidjad läksid kõik hollandisse ja lisaks veel kaks ehtekomplekti!

Üks tellitud lahja pusakee


Minu esimene ogalala! Julgen öelda, et esimene, kuna teen kindlasti neid veel.


Küll mõni asi võib ikka läikida, eriti veel päikese käes.


Üritasin teha ühte keed ajakirjast Bead & button. Tulemusega pole rahul, no ei tulnud nii, nagu ma ette kujutasin.


Lihtsalt midagi pruuni-beezi armastajatele suveks.


Need rohelised südamed on nii mõnusad.


Väga pikk! Umbes 3m! Keri palju tahad ümber kaela. No jälle ei õnnestunud korralikult pildile püüda. Kasutatud siniseid pisikesi lipsukesi ja vahele läbipaistvaid veits suuremaid lipsukesi.


See-eest on järgmised kolm pildistatud vaid ühe klõpsuga, kuna oli hirmus kiire.
Sellel pikkust veits alla 3m.


Järgmine umbes 2,4m


Selle niidile lükkimiseks jätkus kannatust 2m jagu.


MAI ROOSA! Ikka veel siin näitamata. Pildialbumis korralikult üleval. Jätkuvalt ussi lainel.


Osalesin ka ehtekonkursil. Tase oli kõva! Ei uskunudki, et nii palju osalejaid võib olla.
Algne idee oli veits teine, aga nagu minule kombeks ikka jätta kõik viimasele minutile, selgus, et nädalast jäi väheks, oma mõtte teostuseks. Päris tegemata ka ei tahtnud jätta ja nii tuli natuke ümber mõelda ja kasutada vähem osasid. Ehte edasist saatust veel ei tea, kas võtan osadeks ja teen neist ussidest lihtsalt erinevad keed või jätan nii, nagu on. Päris rahul ise asjaga ei olnud, omale tundus, et olen ka paremaks suuteline. Siin tema siis on:


14 Juuli 2008
Tere üle pika aja!

Omalegi jahmatuseks avastasin, et eelmisest postitusest möödas juba üle kuu, kuhu see aeg küll kadunud on?! Ei oskagi kohe, millest alustada! Eks ikka vanade võlgade likvideerimisest.

Kõiksepealt mäng, kus vastata viiele küsimusele ja selleks andsid mulle teatepulga DREX ja KYLTS225.

Reeglid: Mängija vastab viiele küsimusele ja pärast seda saadab mängu edasi viiele-kuuele inimesele. Seejärel teavitab neid sellest nende blogide kommentaariumis. Lisaks annab pärast vastamist teada sellele, kes tema mängu tõmbas.

1. Mida sa tegid kümne aasta eest?
Kasvatasin oma kahte last, kellest vanem (tütar) oli 4,5 aastane ja noorem (poeg) 0,5 aastane. Kellel omal lapsed, oskab hästi seda ette kujutada, diivani ja tugitoolide pealsed olid vallutamiseks, samuti ka madalamad toolid, kust sai edasi lauale, asjad, mida ei tohtinud kätte saada rändasid järjest kõrgemale, kõik tuli oma esimeste kikudega järgi proovida ja tugede najal sai liikuda küll, kuigi veel omal tasakaalu polnud. Käsitööd tegin. Kudumisest põhilidelt sokke-kindaid, õmblusmasin oli suur sõber, lastele sai päris palju ise õmmeldud riideid.

2. Viis asja “Vaja teha” nimekirjast?
1.)Võtta ennast kokku ja saada jälle käsitöö lainele, mitte ainult mõelda, et teeks midagi.
2.)Koristada. Sellel ei paista lõppu tulevatki.
3.)Veel enne magama minekut käia pesemas.
4.)Aiamaal karjuvad tomatid appi, neid vaja päästa.
5.)Koostada teise osa puhkuse plaanid ehk plaanid reisiks.

3. Lemmiknäksid?
Eriti ei vali, aga näksida meeldib, lausa tekitavad kiusatust.

4. Mida sa teeksid, kui oleksid miljonär?
Sajaks mul sülle 1 miljon, siis ostaks kohe 4 toalise korteri, rohkemat pole julgenud unistadagi mitte. Siis juba vajaks nõustajat, et see panna kuidagi teenima, et saaks edaspidi elada rohkema vaba ajaga, mida kasutaks käsitööks ja reisimiseks. Arvan ka, et kui ise saaks vabamalt elada, aitaks ka mõningaid abivajajaid otse, aga mitte mingite kampaania korras annetuste kaudu.

5. Kohad, kus oled elanud?
Abja-Paluoja (Viljandimaal), Tallinn (3 aastat koolis), jälle Abja-Paluoja, Lõõla (Järvamaal) umbes 1,5 aastat ja viimasd 13,5 aastat Tarbjal (Paide vald)

Teatepulka edasi ei anna, kuna enamuste jaoks on mäng juba möödanik ja vastanud ka vist juba enamus. Aga siiski, kes pole veel vastanud ja tunnevad, et neid eemale jäetud vms (pole lihtsalt leitud või alles uued blogijad) võtke aga julgesti teatepulk üle!

Saigi siis see tehtud, polnud siin rasket midagi!

Juuni oli päris tihe, pidevalt keegi läks kuhugi või tuli kusagilt ja omalgi oli päris mitu käimist.

Käisin mehega kaasas Soomes. Elasin veits seda rekkamehe elu, kellel võimalust kaasa sõita, soovitan soojalt! Suurest autost on ikka palju parem vaade, kui väiksest, kuigi jah, palju aega mõõdad seda maanteelinti, aga näeb siiski! Meil oli võimalus veeta nädalavahetus Helsingis (laupäeva hommikust kuni pühapäeva õhtupoolikuni). Liiklesime jala, kui välja arvata üks peatuse vahe sõitu metrooga ja paadiga loomaaeda ja tagasi.
Laupäeval käisime botaanikaaias:

(albumis veel paar pilti)

Sealt tagasi tulles sattusime juhuslikult kohta, kus hakkas paari tunni pärast samba karneval. Vahepeal käisime turul, mille naelaks minu jaoks olid ülbik-kajakad. No neid peab lausa oma silmaga nägema, kui spetsilt nad inimestelt toitu taldrikust käivad võtmas... neid oleks võinud lausa tunde vaadata. Käsitöö osakaal oli turul päris suur, palju oli muidugi sellist pool tööstuslikku värki, mida mina enam niivõrd käsitööks ei pea ja palju ka suunaga turistidele. Oli ka väga lahedaid ja omanäolisi asju. Kahjuks pildistada ei julgend.
Suundusime siis sambakarnevalile:


Selleks ajaks oli juba lõuna ammu läbi, kuigi kõht andis tunda, et midagi vajab. Kõmpisime siis oma "kuuti" tagasi, otsisime miskit söögipoolist ja läksime uuesti linna uurima. Ehk siis eel luurele, et kui tulla lastega, mida teha ja kuhu minna. Käisime lõbustuspargis uudistamas - vägev oli! Samas juures oli ka meremaailm, mis oli selleks ajaks juba kinni. Saime aga palju targemaks. Kui minna, siis ikka terveks päevaks ja piknikukorv kaasa, kohti, kus mõnusalt vahepeal puhata, on piisavalt. Sellega siis hakkas ka see päev lõppema, jalutasime veel mööda linna kus kõik pargid ja muidu haljasalad olid pundikeste poolt hõivatud. Kes istus niisama, kes pidutses ja ühes kohas pidas keegi lausa sünnipäeva! Kõik tundsid ennast mõnusasti ja vabalt, kõik mahtusid ja mingeid tülitsemisi ja kakluseid ei näinud. Tagasi oma peatuspaika jõudsime päris pimedas ja väsinuna, aga õnnelikena.
Pühapäeval magatakse ikka kauem ja pole ka meie mingid eriti varajased ärkajad. Veidike kasida ja süüa ning uuesti linna. Võtsime ette reisi loomaaeda:


Kes tahab elamust saada atraktiivsetest loomadest, sellel pole mõtet sinna minna, pole seal elevanti, ninasarvikut, kaelkirjakut, jõehobu jne. Samas see maastik on jällegi omaette elamus. Igal pool jalutas vabalt ringi paabulinde ja mingeid partlasi perekonniti (mingeid pardi sarnaseid linde). Oli mitmeid välikohvikuid, kus ei keeland keegi ka oma moonakotti lauale tõstmast. Samuti päris mitu pikniku kohta koos laudade ja pinkidega kust ei puudunud ka korralikud grillahjud koos puude ja söega. Loomaaed saarel - täielik elamus!
Tagasi jõudes saime jällegi üllatuse osaliseks, sadamas elu kees! Täpselt nüüd ei teagi, mis see oli (nii palju ei mõika seda keelt) aga Helsingit külastas vanim purjelaev ja võeti vastu rootsi kuningat, kes saabus sellega. Selleks puhuks oli korraldatud mingi nagu näidis tseremoonia purjekaga ühes ajastus ja stiilis riietuses koos auvahtkonnaga ja kahuritega, millest lasti kolm kogupauku, oleks päris kai serval seisnud, prantsatanuks vette kah:


Tänaseks aitab! Järgmisel korral (loodan, et juba homme) tuleb kõige ülejäänu kõrval ka juttu käsitööst.
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..

Meeldib


osalen 2012!

osalen 2011!

osalen 2010!

osalen 2009!

osalen 2008!


Külastused

089569 Külastust...