Minni tegeleb...


Minni tegeleb...
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
MINUST

Vanus: 35
Asukoht: südame lähedal
Tähtkuju: veevalaja

... vahel käsitööga. Heegeldan, koon, pärlendan, võõras pole tikkimine ja kui tuleb tuju, panen õmblusmasina ka tööle.

Arhiiv

Viimased postitused
September 2012
August 2012
Juuli 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
Märts 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Lingid......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
30 Detsember 2008
Kui te juhtute nägema kedagi, kell 3 öösel, kes seisab keset tuba laual ja pildistab, siis võite kindel olla, et tegemist on Isetegijaga...., kes on just lõpetanud oma rätiku kudumise, selle pesnud ja just nõeltega kinnitanud põranda külge vormima.
See oli 3dets, kui tekkis kinnisidee, mitte enne minna magama, kui on rätik lõpetatud ja nii viis üks asi teiseni, kuni panin ta ka kuivama. Viimased koos veedetud tunnid olid 6 dets, Paide laadal, kus ta leidis omale uue kodu. Sellest ka see üks ja ainumas, mitte eriti õnnestunud pilt, plaanisin küll, et teen hiljem, kui on rohkem aega, parema.
Salli mõõtmed: ülaserv- 180cm ja kõrgusse 96cm. Nimi on tal selline: NORTH ROE SHAWL Mis keeles see on ja mida tähendab, ei tea, aga teha oli mõnus.
From Tehtud2008

Panen ka kordusen pildi oma Virmalistest. Eelmisel oli põrandale laotatud, sellel saab aga õige ülevaate suurusest ja ka välimusest. See siis rändas ühte kingikotti.
From Tehtud2008

Kui oli ITs suurem saalomoni maania, tegin ka mina mõned sallid, millest paar tükki jäi seisma, narmad panemata, lõngaotsad peitmata ja vormimata, et oleks parem kaubanduslik välimus. Tegin need tööd ära ja läksid ka laadaletile. Talv, salle läks ikka vaja.
From Tehtud2008

Ei saa me läbi eheteta... Seda nimetaks: Mari Marikese ainetel. Kaetud helmed on ikka palju punasemad, no sellised mitte päris valmis kirsid. Enne, kui jõudsin otsusele, kas jätta omale... oli ta läinud.
From Tehtud2008

Jälle üks mu lemmikutest, eriti käevõru.
From Tehtud2008

Neid sai ikka päris mitmeid tehtud, no mis teha, kui tegemine hakkas meeldima.
From Tehtud2008

Punane-must... ei seisa talvisel ajal kaua.
From Tehtud2008

Pusa- miks küll tundub pildil, et niit käib üle ? Tegelikult oli ikka päris rikkalik ja niit ei paistnud pooltki nii palju.
From Tehtud2008

Lõppu ka miskit lihtsat. Võtsin lõpuks julguse kokku ja kasutasin neid kevadel Frogwillist tellitud musti chipse, mis kätte saades ei tundunud üldse mustad, vaid sihukesed määrdunud hallid. No natuke mustade seemnetega turgutada ja tulemus sai ikka päris must.
From Tehtud2008

Lähen teen nüüd oma ... edasi.

22 Detsember 2008
Tere ööd!
Päeval pole lootust arvuti taha eriti pääseda, nii teen selle postituse veel enne magama minekut.
Arvasin, et nüüd on näidatud kõik ehted, mis on postituse tegemise ajal veel alles, aga ei, neid tuleb ikka vaikselt juurde, kuigi olen mitu korda teinud laua ehtevärgist tühjaks.

Minu 3. ogalala. Kasutatud 10mm matte (29tk) ja HH 9/0 seemnehelmeid. Suuri kasutan alati paaritu arvu, sest siis jäävad mõlemad otsad ühte moodi. Seemneid läks umbes 1 terve ja 1/3pk. Esimese pakiga jõudsin viimase reani ja järgi oli noa-otsa-täis, kuna kasutasin samu ka viimasel real, siis jätkasin nendega.
From Tehtud2008

From Tehtud2008

Kohe järgi näitan oma 4. ogalala. Kasutatud hematiidi värvi 8mm klaaspärle (25tk), HH terashalle 9/0 seemneid ja viimase ringi äärs tegin HHst pärit hõbehallidega, suuruses 9/0. Vabandus pildile: õhtal, tule valges, kohe,kui valmis sain.
From Tehtud2008

Komplekt, mis näpuvahel meeldis mulle endale väga, aga pildil pole sellest pooltki alles. Ei saa aru, mis juhtus
From Tehtud2008

Proovisin ka paar lumehelvest, no ei tulnud vaimu peale. Väiksem on veel ok, aga suurem ei kannata mingit kriitikat. Miskipärast ei tulnud ka seda mõttesse, et võtaks välja need mustrid, mille järgi tegin eelmine aasta ja lausa meeldisid ka omale.
From Tehtud2008

Peatse kohtumiseni!

19 Detsember 2008
Seekord jälle mõned pildid alles olevatest ja jätkuks neid, mida enam pole minu kodus. Lisan ka mõned meeleolu pildid jms.
Hakkasin tegema postitust ja tabasin ennast mõttelt, vähe nagu neid pilte asjadest, mis on veel alles Tundub, et asju oleks nagu tüki rohkem. Kas on osa pildistamata? No seda ka, aga arvan, et osa neist on näidatud juba postitustes alates augusti kuust, mil ma hakkasin nii-öelda karpi koguma ja enne detsembrit välja ei võtnud.

Midagi musta ja läikivat. Pildistamiseks ei sättinud, ja sellest ka see, et kõikidel pole läikivad pooled peal.
From Tehtud2008

Kaksikud... või siis mitte? Tegelikkuses ikka on erinevad, aga eriti eraldi tunduvad väga sarnased. Minu tähelepanek: kõik pusad on reaalselt ilusamad, kui pildil!!
From Tehtud2008

Ühe lõngatoki lugu. Tegin kõiksepealt valmis tavalised sokid lihtsalt uudishimust, et näha, millised siis sellest kirjust lõngast tulevad. Jäi järgi "mingi kogus", sama aegu oli kellegi blogis üleval ka unesokid ja nii ma mõtlesin ka need järgi katsetada. Tegin ka vigu, milliseid nüüd, kui oleks vaja jälle teha, enam ei teeks. Õnneks ei pidanud pikalt pead vaevama, mis neist saab - tütar omastas need enne, kui päris valmis said. Lõnga jäi ka järgi nii umbes 1,5m.
From Tehtud2008

Ikka olen veel triibumütsi lummuses. Roosa pärineb sellest ajast, kui ITs oli triibu buum, siis tegin neid mitmeid ja praegugi veel alles.
Rohekaga on lausa oma lugu. Ostsime pojale uue talvise jope, (vana oli musta ja oran˛iga, seega oli ka samades värvides triibik) järgmine peatus oli lõngapoes, kuhu läksin koos jopega, et leida võimalikult lähedasi värve. Ostsin rohelise ja ühe halli, panin nad jope juurde kotti. Kodu võttis poja kotist jope ja lõngad... Oleks te näinud ta nägu, kui ta leidis vaid 2 lõnga, mille peale avaldas arvamust, et jopel on ju 3 värvi! Õnneks oli mul teist tooni halli ka kodus. Tegin siis mütsi poja disainimise järgi, et millise rütmiga peavad lõngad olema.
From Tehtud2008

Sellel pildil siis müts ja jope koos pojaga.
From Tehtud2008

Laste sokid, umbes 4 aastasele, lihtsalt tehtud, kuna sõbranna soovis oma tütrele kududa IT õpetuse järgi neid sokke, kuid ei saanud õpetusest aru. Võtsin siis ka lõnga ja vardad, et koome koos, mul lihtsam näidata, kui kuivalt seletada. Säär valmis, mõtlesin, et mis ma sellest üles harutan, parem koon sokid valmis. Neid teeks veelgi, kui ööpäevas oleks näiteks 48h
From Tehtud2008

Minu süüterooside armee! Tänud õpetajale! Kandikul olevad vahatatud ja teised veel ootavad vahatamist.
From Tehtud2008

Minu üks lemmik ussidest! Mõte ja heegeldatud osa olid juba mitu kuud valmis, aga kuidas kokku panna ja kinnituse lisamine - seda ei osanud välja mõelda. Võtsin kätte, mässasin ja panin jälle käest paremaid aegu ootama. Lõpuks ta valmiski, imetleda ise seda ei saanud pikalt. Nüüd rõõmustab ta kedagi teist.
From Tehtud2008

Kord jälle oli ehteid karbikesega kotis, välja võttes avanes selline vaatepilt:
(NB: mulle väga meeldib see pilt, ehete värvid palju õigemad, kui neil piltidel, millele olen püüdnud jäädvustada neid vidinaid.)
From Tehtud2008

Kõike ja korraga! Hea, et laud suurem pole, samuti kuhjas oleks ikka (vahete-vahel), aga koristamine võtaks tunduvalt kauem aega
From Tehtud2008

Peaks nüüd oma käsil oleva ogalala ära lõpetama. Viimane ring poole peal ja mitte ei taha lõppeda. Sellel korral tegin ta pikema ja kui on lõppu jõudes veel viitsimist, püüan teda ka natuke disainida.

18 Detsember 2008
Tulevad aga järgmised pildid asjadest koondnimetusega "veel alles".

Tehtud pole küll alles hiljuti, aga seisis kastis pakitult ja ootas, mis saab edasi.
From Tehtud2008

Nüüd ma panin küll pildiga mööda, see küll ei kuulu selle nimetuse alla, kuna Paide laadal läks ta enne, kui sain asjad lahti pakitud.
From Tehtud2008

Ka see rätik on tehtud juba varem, no siis, kui ITs ikka seda saalomoni sõlme massiliselt harrastati, siiani seisis kastis oodates oma aega. Võtsin välja, vormisin ilusti ära ja jätsin põrandale kuivama, kuni seda märkas minu "kvaliteedi kontroll". Kiitis heaks. Ta kohe ei saa ilma, et kasvõi natukeseks minu kootud või heegeldatud asjade peale ei heidaks, ma võin teda sealt ära ajama jäädagi, vot tuleb muudkui tagasi. See on muidugi meie pere hellik.
From Tehtud2008

Ei oskagi midagi lisada, aga alles ta veel on.
From Tehtud2008

Nüüd pusasid, mis tehtud viimases järjekorras. Sinine, heegeldatud ammu, aga ei tulnud seda tuju, et paneks kokku.
From Tehtud2008

Valge niit sai poolilt otsa ja ei saanud pikemat, muidu oleks jäänud liiga lahja. Aga kes öelnud on, et pusa peab ka seljataga olema?!
From Tehtud2008

Must kuldsega. Miskipärast see kuldne niit pärast kokku panemist ei tundunud üldse enam kuldne vaid hoopis pruunikas kollane.
From Tehtud2008

Selleks korraks siis need pildid, peatselt lisan juurde.

17 Detsember 2008
Ma hoiatasin, nüüd käin tiheli!

Pikka loba ei aja, lisan vaid mõned sõnad iga ehte kohta.

Siia pildile koondasin 2 komplekti. 1. Lühem kaelakee, käevõru ja ühed kõrvarõngad vabal valikul. 2. Pikem kaelakee ja kõrvarõngad vabal valikul.
From Tehtud2008

Siin 2 kaelakeed koos vabalt valitavate kõrvarõngastega. Tegelt oli neid komplekte 3, kõikse lühem jõudis enne pildile saamist omale uue kodu leida ja praeguseks on ka pikimal oma kael.
From Tehtud2008

Pikka aega ei osanud kaetud helmeid millekagi kokku panna, nüüd aga läksin nii julgeks, et ristasin neid lihvitutega. Tulemusega rahul, pildiga üldse mitte. Kaelakeele saab juurde valida ühed neist kõrvarõngastest. Tumedate lapikute lihvitutega on 2 paari selle pärast, et jäi järgi 2tk ja tahtsin nad lihtsalt lõpuni kasutada, et ei tekiks jääke.
From Tehtud2008

Kaetud helmestest tegin ikka 2 komplekti korraga, seda muidugi erinevaid.
From Tehtud2008

Jällegi üks minu lemmikutest! Punased kaetud helmed, mis pildil ei tundu küll eriti punased, no mitte ei oska pildistada ja meha pole ka päevavalguses kodus, et laseks temal katsetada. Samadest helmestest on ka paariline, aga see veidi hiljem, kuna läks nagu soe sai, ei jõudnud veel tangidest jahtudagi, kui pandi käpp peale.
From Tehtud2008

Lilladest kaetud helmestest. Ei oskagi kommenteerida, katsetasin nii ja naa neid kaetud helmeid.
From Tehtud2008

Vahele nokkisin ikka kõrvarõngaid ka. Keskmiste kohta ütleks, et neist lihtsamalt ei ole vist võimalik kõrvarõngaid teha, isegi tange polnud vaja kasutada.
From Tehtud2008

Minu üks pikimaid usse! Seo kuidas tahad ja pane või mitu korda ümber kaela, saab ka siis siduda. Otsad on samadest helmestest, mis uss isegi, aga tunduvad hoopis teist tooni.
From Tehtud2008

Oli kord, elas kord 3 helesinist lihvitud helmest... nii väga soovisid nad osaleda ehetes...
From Tehtud2008

Lilla ju selle aasta moevärv! Pildile pandud 3 ringi, katsetasin omale 4 tiiru ümber kaela ja milline efekt! Ilusti tiir tiiru kõrval ümber kaela... kahju vaid, et ise ei kannata nii kanda.
From Tehtud2008

Selliseid teinud kokku 6 tk, hiljem tuleb veel. Vaid lillades toonides ei saanud pildile.
From Tehtud2008

Must - alati moes! Palju läikega helmeid!
From Tehtud2008

Jälle must, seekord kuldsete lisadega, lihtne, aga päris efektne oma läikega.
From Tehtud2008

Saigi jälle üks posu ette näidatud.
Eilse lilla pusaga läks aga nii, et heegeldasin valmis hoopis 2 tk, aga kokku ei viitsinud neid panna, tegelt tuli koopis kudumis tuju peale. Mul varrastel praegu midagi suurt ja ilusat, mida siin paljud teinud, mõned isegi mitu.
Ehtepilte tuleb muidugi veel ja veel, neist niipea puudu ei tule.

16 Detsember 2008
Nagu lubatud, jälle kohal!

Alustan nendest, mis viimati tehtutest eile õhtase seisuga veel saadaval.

Näpuga kõrvarõngaid, kommentaare pole:
From Tehtud2008

Selle leidsin kellegi blogist ja oli vaja kohe aff-aff teha, mitte küll täpselt, aga põhimõte sama. Tegin neid kohe päris mitmeid, nende värvidega, mis pildil, lausa 2tk:
From Tehtud2008

Sellest sarjast on see meie pere lemmik:
From Tehtud2008

Üks minu lemmikutest. Jätab sellise, natuke vanaaegse mulje. Oh, kus läks alles materjali, peale vaadates ei saagi aru.
From Tehtud2008

No ei oska pildistada! Pilt ei anna pooltki edasi, mis ta tegelikult on! Värvilt hematiidi värvi, 12mm lihvitud ja rombid, mis pärinevad mingist Springli tellimusest. Jälle üks minu lemmikutest.
From Tehtud2008

Viimasel ajal on meeldima hakanud vasksed vidinad. Siin siis 2paari kõrvukaid, kus päris rikkalikult seda vase värvi.
From Tehtud2008

Pusa. Päris valge, kuigi pildilt ehk pole paista, et nii valge. Minu jämme kaela jaoks veits lühike, muidu ütleks küll, et minu!
From Tehtud2008

Roosa! Nii säravalt roosa ja samas jätab sellise õrna mulje, kuigi päris tihe. Rohkem küll peaks olema suvine, kuigi mina paneks ise ka talvistel pidudel, annab hea efekti. Seegi peenemale kaelale. Komplektis kaelakee, käekee ja kõrvukad.
From Tehtud2008

Lähen jätkan oma järgmise pusaga, mis seekord on lilla. Loodan, et järgmised pildid tulevad vähemalt sama kiiresti. Praegu veel arvutis jagub neid, mida pole veel näitand, siis pean hakkama mõtlema, kuidas järgmised fotokast kätte saan, kuna uue mälukaartiga ta miskipärast streigib.

15 Detsember 2008
Siit nad tulevad!
Viimast korda sellel aastal!
Värvispektri tööd!


November - must, hall

Kaela ja käe kee. Kasutatud HH 9/0 hõbehalle ja 6/0 musti helmeid.
From Tehtud2008

Detsember - jõulud - kuldne

Kasutatud mingeid Frogwilli seemneid, palju praaki.
From Tehtud2008

Nüüd peaks päris tihti hakkama kohtuma, tahaks ikka enne aasta lõppu omad tehtud tööd ka üles saada ja neid ikka on.
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..

Meeldib


osalen 2012!

osalen 2011!

osalen 2010!

osalen 2009!

osalen 2008!


Külastused

089937 Külastust...