Imbi näputöö
Imbi näputöö

Parem hilja kui üldse mitte!


18 Oktoober 2006
Palju õnne kõigile võitjatele Minu lemmikud pääsesid ka kalendrisse – need olid crazyestonini väike uljas rebane ja Susa kott. Aga tegelikult olid kõik tööd toredad Panen enda konkursitööd ka kirja. Kõigepealt nõelapadi. Kuna mul on väga rumal komme õmblemise ajal nõelu suus hoida, siis leidsin sellise lahenduse, et nõelapadi töö ajal nimetissõrme ja vabad nõelad kohe sinna sisse. Padi liigub käega kenasti igale poole kaasa, nõelad ei kao ära ja pole vaja ka muretseda, et mõne suures ärevuses alla neelad
Materjaliks sobib kõik võimalik, mis lõngakotti on kogunenud.
Valmis tegin nii - heegeldasin ahelsilmustest ketti umbes 60 cm, edasi heegeldasin kinnissilmustega ringselt 3-4 cm laiuse riba, mille sidusin sõlme nii, et sõlm moodustuks umbes riba keskkohta. Siis tegin veel ühe sõlme esimese sõlme peale ja pingutasin sõlmest ülejäänud ribast tekkinud aasasid nii, et nimetissõrm mahuks läbi tekkinud aasade. Korrastasin aasad ja paigutasin üksteise sisse. Kindluse tagamiseks võib õmmelda või heegeldada aasad kokku.
Ja minu mütsid
Materjaliks kulus kuni 2 tokki (a 50 gr) Novita Tahitit. Kõigepealt heegeldasin ahelsilmustest keti vastavalt peaümbermõõdule. Edasi heegeldasin kinnissilmustega ringselt mütsi pikkust umbes 4-6 cm, siis heegeldasin kokku iga 5 ja 6 silma ühe ringi ulatuses. Siis heegeldasin jälle umbes 4-6 cm ja jälle kokku iga 5 ja 6 silm ühe ringi ulatuses. Sedasi tegin niikaua kuni sain soovitud mütsi kõrguse ja vajaliku mütsi põhja (ülemise) laiuse. Põhja heegeldasin kinnissilmustega kokku mütsi paremalt poolelt.

Olen blogimises üsna kobakäpp, seepärast suutsin eile ära kustutada terve päeva, kus olid nii jutt kui ka pildid Kylci tehtud sallist. Hea asi selle äparduse juures on muidugi see, et ega mul vist enam meelest ära ei lähe, et piltide pealkirjad ei tohi sisaldada täpitähti ja tühikuid. Tänud Masterile ja tema kannatlikule meelele

Õnneks on mul pilte Kylci tehtud toredast sallist veel


imbi 05:31 - Link - kommentaarid (4)

06 Oktoober 2006
Tahtsin proovida freeformi, mõte oli ka küps, aga tulemus tuli hoopis midagi muud. Pole viga, olen sellega ka rahul
Kott ühelt poolt ja


teiselt poolt
Tuttava tirtsule peapael ja kaelus. Huvitav, kas pärlid aitavad kaasa, et peanupul veidi soojem oleks

imbi 11:53 - Link - kommentaarid (5)

02 Oktoober 2006
Tänu isetegijale, sain inspiratsiooni kottide ise tegemiseks.
Minu esimene – heegeldasin jämedast lambavillasest lõngast.

Minu järgmine – lipsukott. Ise olen selle kotiga väga rahul, sest ei ole eriti tugev õmbleja, aga seda tööd oli küll väga põnev teha.

imbi 07:57 - Link - kommentaarid (6)