Imbi näputöö
Imbi näputöö

Parem hilja kui üldse mitte!


30 Juuli 2008
LINIK

Proovisin viltida materjali, mida varem ei ole proovinud, nimelt eelvilditud kangast. Täiendasin seda villalooriga ja näpuotsaga lisasin ka meriinot. Ei saa mainimata jätta, et see põnev kollane värv on saadud tänu sibulkoortele . Ääred jäid villpitsilised ja keskele oleks võinud veidi rohkem kollast lisada. Linik tervikuna tuli selline õrnuke.imbi 10:53 - Link - kommentaarid (7)

27 Juuli 2008
ÖÖKULLID
Tõnu otsis teda juba ammu. Seepärast huikas ta väsimatult ikka ja jälle:

Pille-Riin Pille-Riin
Kohtume me täna siin
Õhtusinas laternate all
Pille-Riin Pille-Riin
Lapsepõlv on möödas siin
Varakevadisel tänaval

Läks aega, mis läks, lõpuks kuulis seda ka Pille-RiinJa siis nad kokku saidki!

imbi 13:46 - Link - kommentaarid (6)

20 Juuli 2008
JUULIKUU KOKKUSAAMINE

Aitäh Sulle, Mareli- Sa oled väga hea ja vahva õpetaja!

On ütlemata mõnus ilusal päikesepaistelisel pühapäeval kokku saada ja koos midagi põnevat teha. Nii tänagi-
viltisime koos lõngalilleja nunotasime.Kõigepealt valmis merinost eelvilditud lapikemis hiljem tuli oma soovi ja parema äranägemise järgi katki lõigata ja marlile viltida. Väga põnev tegevus ja tulemus.


imbi 15:21 - Link - kommentaarid (2)

19 Juuli 2008
JUULI – SININE NAGU MERI JA VILTIMISEST

Mõtlesin ja mõtlesin, et ei saa ju ometi olla võimalik, et üks nii õrn ja mõnus materjal nagu seda on vill, vajab tohutult jõu ja ilunumbreid, mida mina harrastasin. Ei vajagi, piisab lihtsalt õrnast rullimisest. Sõna rullimine asendaksin siinkohal sõnaga veeretamine ja ikka rahulikult ühes suunas, sedasi, et ümber keeratud materjal üha rohkem ja rohkem rulluks rulli ümber. Väga heaks avastuseks kujunes Outi käest teada saamine, et tema tegi oma ürpi kolm päeva. Minul oli millegipärast jäänud mulje, et vilditööd tuleb valmis teha kohe sellel samal päeval kui alustasid. No ega ei tule küll, ikka saab poolvalmis produkti kuuma veega üle niisutad ja jälle veeretama hakata. Ilmselt olekski õige veeretamist harrastada teleka ees mõnd mõnusat filmi vaadates – ikka reklaamist reklaamini. Selle tõdemuseni jõudsin kui proovisin parandada üht pesumasinas juba tükk aega tagasi vilditud toorikut. Kuna tulemus oli nigel –paistis kohati läbi ja oli karvane ja ebamäärane, siis keerasin tüki pooleks kokku ja asusin veeretamaKatsetasin ka vildipitsi, nii eel- kui järelrulli ja kindluse mõttes ka pesumasinat, aga ikkagi jäi väheks ühele otsale, ilmselt rullin kunagi veel kui isu tuleb. Tulemust ei kannata küll kaela panna, aga linikuks ja värvispektrisse sobib ta küll

Ühest varasemast proovist moodustus kotike prillidele või mobiilile.

imbi 11:34 - Link - kommentaarid (5)

05 Juuli 2008
MULJED!

Esimene laadal kauplemise kogemus käes- üritus missugune! Kõige suurema elamuse sain Outi Suihko vilditöödest:
Et ma ise enam väga suur mänguasjadega mängija ei ole, siis hea meel on selle üle, et minu Päikesetõusujänku sai endale väikese perenaiseKuuvalguse jänku sõidab koos ühe väikese poisiga Brüsseli poole.
Veendusin, et müüjat minust pole, see nõuab veel rohkem kannatlikkust kui nuno! Aga nunotamine on huvitavam kohe mitu korda No ja ega kõik asjad ei peagi ju sobima ega meeldima
imbi 14:09 - Link - kommentaarid (5)

03 Juuli 2008
ÜLLATUSTE PÄEV

Täna on üllatuste päev, selline päris ehtne kohe, kuna üllatusi on seinast seina - negatiivseid ja positiivseid. Mulle meeldivad positiivsed rohkem Minu tänase päeva kõige suurema ja parema üllatuse tegija oli Susa, kes andis mulle vot sellise auhinnaAitäh Sulle!

Annan enda poolt auhinnad edasi nendele blogidele, ilma milleta ma üldjuhul päeva ei alusta. Nendes blogides leidub minu jaoks alati inspiratsiooni ja ilu ja mõtteid!
Annan oma auhinnad:

Pisihaldjale - teist nii iskupärast kunstnikku lihtsalt ei ole! Vaatamata sellele, et Pisihaldja joonistused on kõik ju väga sarnased ja tegelased nendelt arusaadavalt ühest ja samast perekonnast, on igal pereliikmel oma nägu ja oma lugu!

Maireh'le - teist nii optimistlikku, rõõmsameelset ja inspireerivalt kirjutajat minu jaoks lihtsalt ei ole! Toredat näputööd teeb ta ka!!

Sussimemmele - teist sellist sussimeistrit, kelle tehtud iga sussipaar on tõeline kunstiteos, lihtsalt ei ole!

Marianne S-le - tema looming on vapustav, huvitav, inspireeriv, võrratu!!! Lisaks jagab ta kõike huvitavat, mida näeb ja leiab lahkelt kõigile - see on väga tore ning hariv ja silmaringi laiendav!

Reeglid ka:
1) Vali 5 blogi, kes sinu arvates väärivad seda auhinda loomingulisuse, disaini, huvitava materjali ja samuti panuse andmise eest blogide maailma, olenemata keelest.
2) Auhinna andja lisab postitusse iga saaja nime ja lingi tema blogile.
3) Iga auhinna võitja paneb auhinna oma lehele ning lisab lingi, kellelt see auhind on saadud.
4) Auhinna saaja ning andja lisavad oma postitusse ka lingi Arte y pico blogile, et oleks teada, kust see auhind on alguse saanud.
5) Auhinna andmisel kopeeri need reeglid oma postitusse.Selliste siltide järgi võib Saaremaa isetegijaid laupäevasel käsitöölaadal Kuressaares ära tunda! Haaknõel hoidvat küll kurja silma eemal, aga igaks juhuks tasub pöialt ikka ka hoida
imbi 15:06 - Link - kommentaarid (5)

02 Juuli 2008
SAAREMAA LAPSED ON TÕELISED TEGIJAD!

Saaremaa isetegijatel oli täna suur rõõm teha teiega koos kõike seda, mida me tegime! Te olete SUPERVAHVAD

Veel pilte
imbi 15:57 - Link - kommentaarid (8)

01 Juuli 2008
ESIMENE JUULIKUU PÄEV

oli selline, millist kunagi varem ei ole veel olnud! Suured tänud teile Leena ja Kaupo , et sellise suurepärase ettevõtmise teoks tegite! Aitäh ka õpetajale Outi Suihko'le! Tänase päeva kuum sõna oli hobuviltimine, mis kujunes ka naisviltimiseks ja autoviltimiseks ja koosviltimiseks ja tegelikult ei olegi see kõige tähtsam, mis selle päeva nimi oli. Hoopis tähtsam oli suur rull, mille ümber sai korralikult kastetud, keeratud, mässitud ja tugevasti kinni seotud üks uhke ja lõbus villahunnik, millest lõpuks sai valmis vaip. Pehme villaloori jagasime kaheksaks osaks ja igaühel avanes võimalus oma osa ise kujundada! Kindlasti toovad need roosid kaasa äratundmisrõõmu ja ega need lambukesed ei valmista vist ka raskusi! Ühesõnaga - valmis maailma esimene suurte ja väikesteSaaremaa isetegijate koostehtud vildivaipRohkem pilte näeb siit
PS! Kogu ettevõtmine tuleb kordamisele (koos hobusega!) 5. juulil Kuressaare Lossi päevade käsitöölaadal!

Minu nunovaimustus on saanud sellise tõdemuse, et kogu asja märksõna ja mõte on kannatlikkus. Tegin kõike vastupidi, sest algul tundus, et just nii saab hästi ruttu valmis. Sättisin kõik oma tüllid ja villad ja heided valmis, siis pritsisin kuuma seebiveega, natukene rullisin ja pistsin pesumasinasse lootuses, et ehk saab väiksema vaevaga hakkama - aga ei olnud nii. Oh sa jutt, pärast pesumasinast väljavõtmist rullisin oma katet nii, et käed olid haiged ja padjakate lõpuks täitsa kuiv. Aga tulemuseks sain oma esimese nunotatud padjakatte, soe ja pehme on ta tõestiimbi 17:24 - Link - kommentaarid (7)