Imbi näputöö
Imbi näputöö

Parem hilja kui üldse mitte!


28 Jaanuar 2008
SÜDA SÕBRALE

Minu südamed tulid sellised:Kas on maavillaselt kuuma-kire-lävel? Üks armas inime ütles, et ON KÜLL.
imbi 12:25 - Link - kommentaarid (2)

27 Jaanuar 2008
VALGE NAGU LUMISelline väike pidulikumat sorti kotike.
Kasutasin teokarbi mustrit ja jäisema ilme saamiseks läikivat valget metallniiti.NIMESILTJääb kokkusaamisi ootama!
imbi 14:55 - Link - kommentaarid (7)

20 Jaanuar 2008
TEKITEO KAKS NÄDALATVaatasin, et olen päris palju motiive juba valmis saanud. Niisiis arvutasin kokku, et mul on olemas 12 erinevat värvikombinatsiooni, igas 6 motiivi ja iga motiivi pikkus 7 cm ehk pindalaga 49 cm2. Minu soovitud teki pindalaks sain aga 25200 cm2 ehk siis vajaminevate motiivide hulk oleks vähemalt 514!!! Appikene! On see võimalik, äkki jätakse teo pooleli?
imbi 13:21 - Link - kommentaarid (6)

19 Jaanuar 2008
TORMISE ILMA VÄRVIDMüts ja sall nagu tänane ilm
imbi 14:06 - Link - kommentaarid (5)

11 Jaanuar 2008
VEEL ÜKS MÜTSimbi 13:01 - Link - kommentaarid (2)

08 Jaanuar 2008
QVIDI-MINA

Augusta Wilhelmina Johansson ehk siis Qvidi-Mina sündis ja elas Soomemaal väikeses Paraiste vallas Qvidjas aastatel 1870-1941. Tema isa oli puusepp, kellel oli viis tütart ja kellest ainult Mina sai täisealiseks. Kuna elu oli raske ja pere väga vaene, ei olnud Minal võimalik koolis käia. Ta oli ise usin ning õppis lugema ja „ahmis“ endasse kõike, mida aga kätte sai: piibleid, romaane, ajalehti - ta oli sage raamatukogu külastaja. Mina oli olnud oma eluteel eraklik - ta elas üksinda, tegi käsitööd, et end toita ja katta ning uusi lõngu osta - et aga jälle kududa-heegeldada sokke, kampsuneid, pitse, vaipu, kohvikannusoojendajad jne jne Minal oli olnud ka üks hea sõber, kes teda toetas ja kes hindas Mina kunstiannet ning loomingut - selleks oli Kuitia lossi vabahärra Maggie af Heurlin. Just temale jättis Mina päranduseks oma käsitööd. See vabahärra omakorda kinkis Mina käsitööd edasi Paraiste koduloomuuseumile ja seal saavat näha Mina kauneid kampsuneid tänapäevani.

Qvidi-Mina tehnikas heegeldamiseks on vaja villaseid erivärvilisi ja erinevas jämeduses lõngu ning heegelnõela. Erinevaid lõngakombinatsioone proovides on kasulik heegeldada skeemi järgi mitmeid motiive. Kui on leitud see kõige meelepärasem motiiv, siis võib selles värvikombinatsioonis heegeldada kõik motiivid kogu eseme tarbeks, aga võib kasutada ka kõiki erinevas värvikombinatsioonis valmisheegeldatud motiive.
Motiivide paremad pooled asetatakse vastamisi ja seejärel õmmeldakse korralikult kokku.Kokkuõmmeldud motiivid ühendatakse omavahel veel sobiva lõngaga 2-3 madalpistega ahelsilmuste kohalt.Lõpetuseks viimistletakse ääred kinnissilmustega ja kõige lõpuks vähikäiguga e heegeldades kinnissilmused vasakult paremale.

Nii saab tõepoolest teha või kaunistada kõikvõimalikke esemeid kõikvõimalikes värvikombinatsioonides.

Proovisin sedakorda ühesuguseid motiive mütsi allääre tegemisel.

imbi 16:24 - Link - kommentaarid (9)

06 Jaanuar 2008
TEINE KOKKUSAAMINE

No nii tore oli!
Meid oli täna päris palju, nii et jagunesime lausa kahte gruppi- üks grupp tegi nõelviltimisega nukke ja teine märgviltimisega lilli. Väga produktiivne õppevorm ja kasu muidugi kahekordne.
Aitäh meie tublidele õpetajatele Tiiale ja Leenale ja kõigile, tänu kellele see pühapäev nii mõnusaks kujunes!
Plaanid said järgmisesks korraks maha pandud ja nüüd pole muud kui oodata veebruari!
imbi 14:19 - Link - kommentaarid (2)

02 Jaanuar 2008
VEIDI VEEL EELMISEST AASTAST

Eelmise aasta tegemiste sisse jäi Qvidi-Mina tehnikas heegeldamisega tutvumine. Pika pusimise- lõngade sobitamise/segamise järel sain valmis pajalapi, mis ühelt poolt on punaneja teiselt poolt kollane(ilmselt ma seda pajalappi pajalapina küll kunagi kasutama ei hakka ) ja mütsi
Täiesti ausalt - emotsioonid on laes! Teadsin ju küll, et värvimängud on imelised, aga et tulemused on nii erilised pelgalt lõngade värvikombinatsioonide asukohtade vahetamise tõttu, seda poleks elu sees uskunud!

Enne aastalõppu sain valmis ühe vesti. Selle tegemisel kasutasin omavahel Novita Teddy ja Fiesta lõngu.


imbi 19:17 - Link - kommentaarid (5)

01 Jaanuar 2008
VANA LÕPP JA UUE ALGUSPARIMAT KÕIGILE ALANUD AASTAKS!!
imbi 14:33 - Link - kommentaarid (3)