Imbi näputöö
Imbi näputöö

Parem hilja kui üldse mitte!


24 August 2008
AUGUSTIKUU KOKKUSAAMINE

Kui Tumevalge bussiga Kuressaarde jõudis, oli saarlaste augustikuu kokkusaamine juba alanud. Vihma kallas kui oavarrest, aga kaugeltnurga isetegija Kuradike oli varakult platsis. Õpetajaks oli sedakorda Tiia- üks ütlemata tubli ja vahva tegija! Eks see vabadus nii elus kui igasugu tegemistes ole üks magus asi, küllap seepärast arhailine tikand nii eripäraline, omanäoline ja kordumatu olegi. Sain aru, et kõige tähtsam on selle juures tumeda lõngaga piirjoonte tikkimine ja vabadus! Nimelt, kujundid ei tohigi olla väga korrapärased, igal juhul on parem ja õigem kui kõik on veidi lapergune. Isegi see, kui lõpeb lõng ja tüdineb meel tikkimast, ei ole paha. Ühesõnaga, tee nii nagu süda lustib ja käsi jaksab, siis saadki õige Eesti arhailise tikandi. Vahva ju!imbi 16:36 - Link - kommentaarid (5)

23 August 2008
KÄSITÖÖOLÜMPIA

Minu olümpiaalaks said sõrmikud.Materjaliks YarnArt crazy color – see kõige parempoolsem värvivalik. Need ei olnud küll mu esimesed sõrmikud, aga sedakorda proovisin ka midagi teistmoodi kududa kui muidu. Võtsin appi Liivia Kivilo raamatu Pöidlakiilu kudumisel kasutasin skeemi nr II. Sõrmede kudumisel kasutasin tema poolt antud silmade arvu ja kudumise järjekorda – tuli küll parem kui varem. Sõrmeotsad aga jäid mul ikka sellised teravatipulised, mitte kaunilt ümarad. Aga noh, on mida järgmise olümpiani harjutada!
Huvitav, miks on kinda algusele pandud nimeks loodus
imbi 08:18 - Link - kommentaarid (10)

12 August 2008
KOHTUMINE VANADE TUTTAVATEGA

Kohtusime siis jälle, pea 30 aasta tagant. Ise enam, ei mäletanudki, et kunagi midagi sellist teha oskasin... Aga tegin need asjad, nõelapadja, tubakakoti ja kohvikannusoojendaja, oma armsatele - vanaema Maiele ehk mammale ja vanaisa Antsule ehk papale. Kumbagi neist ei ole enam ammuammu siinilmas. Aeg-ajalt on selline tunne nagu oleksime jälle kohtunud ja see on armas.

ÜKS LILL

Ma ei teagi, mis on selle lille nimi. Tuli ta kevadel, mai kuus, pikk naljakas vibalik lüli, millega ei osanudki midagi peale hakata. Ega ta mulle eriti meeldinudki. Hoidsin teda mõnda aega vees ja hiljem pistsin potti mulla sisse ning jätsin õue. Äkki ta õitses! Milline õis! ja täpselt kolm päeva.
imbi 09:19 - Link - kommentaarid (15)

06 August 2008
TÄNANE PÄEV

Taaskord viltisid ja pärlendasid Saaremaa lapsed ja isetegijad sellel suvel viimast korda, aga loodetavasti teeme kunagi veel midagi koos!
Täna katsetasime ka midagi täitsa uut - eelpainutatud traadi viltimist käevõruks. Idee Outi Suihko käsivarrelt, teostus Mareli ja Imbi poolt. Kaks tublit viltijat tüdrukut proovisid ka - siin kõik käevõrud oma uhkuses ja hiilguses koos

PADISedakorda nunotasin marlile, lillemoodi asjandused tekitasin meriinost. Suure usinusega võtsin meriinot sutsu rohkemgi kui vaja oleks läinud, mistõttu jäid lilled üldpinnalt kõrgemad, aga padi pehmem. Meriino on tõepoolest ütlemata pehme ja siidine. Viguri pärast lisasin veel pärleid ka.
imbi 13:05 - Link - kommentaarid (6)

04 August 2008

SIIT NURGAST JA SEALT NURGAST, KESKPÕRANDALE KOKKU

on selle A4 formaadis koti nimi.

Kasutasin juba talvel tehtud pesumasinavilti, sellele lisasin heegeldatud lillekesi, üritasin tikkimispisteid meelde tuletada, seejärel heegeldasin küljed ja voodrile täidetud ringikesed varjamaks sangaõmblusi. Mõtlesin, et ta vist sobib augustikuu värvispektrisseÜks väga kindel kasepuu näitab õrnalt, kuid kindlat märki sügise lähenemisest.
imbi 11:59 - Link - kommentaarid (6)