Imbi näputöö
Imbi näputöö

Parem hilja kui üldse mitte!


14 Aprill 2010
ÄRA KOO MU KÄPIKUISSE PÄIKEST...

Käpik Kihelkonna meheleja poolkäpik naiseleAinuke Saaremaa muster Aino Praakli Eesti labakinnaste raamatust.

Mustjala naise poolkäpikMustri kudusin Saara kirjastuselt
saadud kaardikomplektilt Kirjad kodust - Saaremaa. Hästi vahva komplekt, erinevate kihelkondade kirjad pildis ja mustris.

Jaani naise sõrmkinnasMuster pärineb Mannineni 1938 aasta kindaraamatust.
Mustrikirjad sidusin omakorda kokku Riina Tombergi juures õpituga.
Kindamaailm on ootamatult põnevaks muutunud...
imbi 12:33 - Link - kommentaarid (11)

29 Märts 2010
SAAREMAA KINNAS

Mustjala kirjasPöide-Jaani kirjas

imbi 15:19 - Link - kommentaarid (16)

21 Märts 2010
OLEN
Kaarma naine. Edev pealegi. Usun, et selline olek pole võõras kellelegi, kes endale midagi ilusat teinud või saanud on.
Vöö sain kingituseksIse õmblesin põlleÕmblesin kiutkuuele aluskuue, ääre kaunistasin heegelpitsigaTikkisin taskuTikkisin ja heegeldasin särgi kraeVäike kott sai käevanguKaarma kirjas kindad kudusin kaKiutkuub on kootud Kaarma kihelkonna Meedla küla triibus, tüssvatt ja sarik-üll ei ole minu õmmeldud.Sarik-ülliga on meil aga armastus kohe esimesest silmapilgust! Kuigi sarik-üll on Saare naise talvemüts, kanti seda ka suvel. Pealegi on ta niivõrd lahe müts, et väärib kandmist aasta- ja kellaajast hoolimata!
Selline "sarviline" ma siis saingi.Hoolimata blogipuhkusest on näputööelu Saaremaal päris vilgas olnud. Valmis on saanud päris mitu põnevat näitust, ka Saare maakonna käsitöönäitus Loomine, kus on näha ligi saja käsitöömeistri suurepäarast loomingut. Saare- ja Muhumaal on tõesti palju väga ilusat käsitööd ja väga häid käsitöötegijad! Müts maha!

Eile tervitasid käsitööhingega inimesed kevadet Mustjalas. Nii nagu möödunud aastal Kaarmal ja loodetavasti tuleval aastal Lümandas. Elu on vahva!Tore, et kevad käes on

imbi 09:50 - Link - kommentaarid (16)

29 November 2009
NOVEMBRIKUU JA KINDAPUUVärvitud ja ka värvimata eelvildist on paslik viltda kindaid. Minu esimesed katsetused said just niisugused.imbi 13:45 - Link - kommentaarid (12)

22 November 2009
VÄRV JA VORM

KoosTööna valmis müts. Minu panuseks jäi värv, vorm ja lill.Esimesed katsetused värvisegamise maailmas. Kasutasin kolme
värvi - kollast, punast ja sinist. Iga tulemus tuli isesugune.
Nii pidigi.imbi 14:01 - Link - kommentaarid (12)

14 November 2009
VÄIKSED TRIKID, VÄIKSED NIPID!

Just nii võib iseloomustada ühe tavalise pesupulga siilikutriibuliseks maalimist. Sokike on nii lahke inimene, et tuli ja jagas KadakMari õpitoas oma geniaalse idee teostamise telgitaguseid.
Nojah, jälle see sama vana asi - kui meister teeb siuh-säuh joonlauaga ja markeriga ja mõni kriips ja kusagile värvitriip ja ongi maailma ilusaim pesupulk valmis, siis õpipoisil oli joonlaud kõver ja pintsel paha ja ... Sokike lohutas küll, et pesupulgamaalingu edukus seisneb usinas harjutamises, aga tegelikult on ikka suur kogus annet kõigepealt vaja. Pesupulgad said enestele Kaarma,Kihelkonna, Kärla ja veel mõne erilise triibustiku.
Aitäh Sulle, Sokike, mul igatahes näpud sügelevad ja silm otsib lihtsaid triipe, mida maalida saaks

PÄKAPIKK EI HÜÜA TULLES!
Tegelikult ei meeldi mulle üldse kui päkapikud juba novembris liikuma hakkavad. Aga egas päka luba küsi.
Nii juhtuski, et üks imetilluke päkaalge oli minu villakotti pugenud ja imetillukesena ta nõela alt välja vupsaski.


imbi 13:30 - Link - kommentaarid (9)

10 November 2009
ÕNNEKS ON VAJA MÜTSI

Viltisin endale oma kauaaegse iidoli Elina Saari moodi mütsi. Kõik sõnad on otsa saanud. On vaid müts ja pea ja rõõm selle üle, et nad koos on.


Ostsin mõnusad pehmed soojad „hüvastinoorused“. Sellised eakohased. Ääristasin punasekirju kaaruspaelaga ja sain „teretulemastnoorused“ Jessss!

imbi 13:29 - Link - kommentaarid (25)

03 November 2009
MÜTS

Marmelaad kirjutas Ida võlunööbist. Nööbi võlujõud tundus nii isuäratav, et otsustasin enda mütsi ka veidi võluda. Ega ma täpselt teadnud, milline see õige võluväega nööp olema peab, aga lähtusin Pipi loogikast kui ta Spunki otsis – kui näen, siis lihtsalt TEAN, et just see ongi see õige. Pipi loogika töötab alati - kui ühest Kuressaare lõnganööbikangapoest ei leidnud, siis teisest leidsin! Glasuuriga, läikiv, suur ja pruun. Just nagu präänik või tarretisega kaetud ümmargune torditükk, ehk ääretult meeldiv. Üks on kindel, mis kindel - imedesse ja heasse võlujõusse tasub uskuda Alati.

imbi 14:52 - Link - kommentaarid (10)

31 Oktoober 2009
MÕTE LIIGUB AEGAJALT IKKA KIHNUMAAL

Seepärast sai minu sellesügisene sall just kihnumoodi.Kinnaste kudumist alustasin kihnu troi loomisvõttega. Edasi ühevärviline kihnu vits, mis ei ole üldse nii ilus kui kahevärviline, aga ilus ikkagi. Siis lihtsalt vitsade vahele täpirida, soonikuid ja vikeldamist ning sõrmedele "kanaihu". Sellised said minu sellesügisesed kindad.Sellest suurepärasest segadusehunnikust peaks aga lähiajal valmis saama natukene pöörane müts. Eks näis.

imbi 14:13 - Link - kommentaarid (6)

10 Oktoober 2009
HEA TUJU LÕBUS LAUPÄEV

Millegipärast arvasin, et valge POM-POM ei ole üldse nii kena kui lilla.Aga tegelikult on ikka küll!

"See ei ole poseerimine, see on midagi muud!" riidles piltnik.
Ja jätkas: "Ise nii vana inimene ja ei oska pildile jääda!"

Nii on jah! See häda on mul juba lasteaiast saati, ikka tuli "nägu" teha, lõbus ju

Meil käis täna külaline ka, üle pika, pika aja.

Ehk piilus pesakasti, kus ta ise on üles kasvanud...

imbi 10:46 - Link - kommentaarid (6)

09 Oktoober 2009
VÄRVILINE POOLKui ma tervet ei jõua, siis teen pool. Aga värvilise

imbi 15:57 - Link - kommentaarid (6)

28 September 2009
KOLM ÕDE

Kuuluvad kõik triiburiide kogukonda ja punase voodri pesakondaOmal moel nii sarnased, aga siiski nii erinevadHeidad pilgu paremale – silm küll särab, aga muidu teine na vaoshoitudPiilud vasemale – rõõmus nägu, aga suu see uhkelt lukusVaatad otse enda ette – edevusel pole otsa ega äärtMida võtta või mida jätta?

imbi 14:56 - Link - kommentaarid (12)

26 September 2009
LEIVA TEGU

Minu leib tuli vägavägaväga hea! Olen nii rahul ja rõõmus! Tegin täpselt Kärdi õpetuse järgi.Hetkel ei oskagi arvata, mida teisiti võiksin teha - vahest lihtsalt suurema koguseKüpsetamist proovisin kahes erinevas ahjus, harilikus ja spets ahjus. Mõlemad variandid sobisid hästi. Maitsestasin taigna ja ka pätsikesed seesami seemnetega. Isegi mu kallis Kõutsi tegi uinakus pausi ja mekkis tükikesePaar lihtsat triibupatja kah padjaklubisse!

imbi 12:50 - Link - kommentaarid (7)

21 September 2009
PISIHALDJA KOOLKOND SAAREMAALKui Mareli ei oleks mõelnud nii head mõtet Pisihaldjas meile külla kutsuda, siis oleks kõik see toredus olemata olnud! Naljaks on see, et Pisihaldja joonistusi kaedes tundub kõik ütlemata lihtne – kerge joon, lihtne ümar vorm, ilusad loomulikud toonid ja suurepärased ilmed kahe pisikese täpi abil. Peale veendumuse, et niisugust lihtsust saavutada on kellelgi teisel ilmselgelt võimatu, veendusin taaskord, et isetegemise rõõm on siiski suurim rõõm! Ka sellisel pisikesel pesupulgal!


MUUTUMISMÄNG - KUIDAS VÄIKESEST POISIST KOER SAI


Aitäh, armas Mareli, et nii hea mõtte mõtlesid
Aitäh, kallis Pisihaldjas, et tulla said
Aitäh, Kärt, et meie peale mõtlesid Olen kindel, et sellest juuretisest küpsevad ainult erilised leivad!
imbi 14:40 - Link - kommentaarid (4)

19 September 2009
POM-POM JA KOHVIPAUSISALL

Ei uskunud, aga sellest lõngastsaab salli valmis tõepoolest kõige rohkem poole tunniga! Start 13.15, ikka kolm pommi ja ahelsilmus, vahepeal mokalaada peatus ja finiš 13.40.imbi 09:34 - Link - kommentaarid (7)

08 September 2009
USSIMAARJAPÄEV

Sügis ei ole enam mägede tagaKõik küpseb või kulubIsegi seebid lähevad sügisekarvaJa vahtrapuu teeb päikesele pikad ninad...

imbi 16:11 - Link - kommentaarid (5)

05 September 2009
KÕNNIN JÄLLE KATUSEID MÖÖDA

imbi 08:29 - Link - kommentaarid (4)

02 September 2009
KANNAD JA MUU

Nalle marjaretke lõngad on hästi vahvad! Valisin esimeseks mustikavärvilise. 1 tokist sain tagasihoidliku säärega sokid nr 45 ja väheke jäi üle ka.Sokid said kanna alla kaheksakannad.Mulle nii meeldib, mis sellest, et muster ei paigutu päris ühtemoodi.

Kui nägin Susa kootud väga ägedaid sõrbakuid, ei suutnud eputamast loobuda – kudusin-tikkisin ükskord endale ühevarbasokid. Varbaid on hea liigutada ja sokid ajavad ALATI naerma kui nad jalga panen, sest nad on nii „hullult haiged sokid“ nagu üks armas inimene ütles

imbi 15:15 - Link - kommentaarid (15)

26 August 2009
SÄRGID

Kõver Nõel oli kohe algusest peale kõver, aga ta ei jätnud jonni ja pakkus end ikka jälle lõngale appi.Tikitud riba sai kahepeale valmis küll, aga mis edasi?Kui kohalikust poest saabus veidi "ülekaaluline" mittemidagiütlev valge T-shirt, oli otsus kindel - teda ootab ees totaalne muutumine! Appi tulid Meister Heegelnõel ja Targad Käsitööõpikud. Nii sai T-shirt endale muhu särgipitsi mustris pitsi ja põlvikpisteid.Meister Heegelnõel sattus muutumisemängust niisugusesse vaimustusse, et asus ohjeldamatult heegeldama ja teisigi T-shirte muutma. Oranž T-shirt sai endale motiivikestest kaunistuseTumetumesinine T-shirt aga reigi nooriku käistealuse pitsimustris pitsi ning aedpistet.Lõpp hea, kõik hea - T-shirtidest said rõõmsameelsed Särgid ja rahulolust pakatasid lõngad-nõelad-õpikud.PS! Uskumatu kuid tõsi - ämblikul on tegelikult naeratav näguJa mina kartsin neid millalgi niii väga ....
imbi 07:15 - Link - kommentaarid (13)

18 August 2009
RUUT JA TRIIPLASTELE

Et projekti idee on soojad sokid ja kindad Narva Jõesuu Lastekodu lastele, siis minu tehtud
sokipaarid said sellisedNo ja et tegelikult on kingitusi teha ju hästi mõnus, siis sai minu pisike saadetis-suvelõpu tervitus-hea soov lähenevaks sügiseks neile lastele just selline

imbi 10:03 - Link - kommentaarid (7)

07 August 2009
SIIT JA SEALT

Olen mõnda aega ringi käinud muhu mustris tikitud topiga.Aga mitte see pole huvitav, vaid hoopis see, et kasutasin trikotaažile tikkimisel vees lahustuvat kilet.Tegin nagu peab - nii nagu juhendis kirjas ja nii ta jäiMuhus alustatud tikand sai valmis ja ka peas tekkis mõte, mida temaga edasi teha. Veidi, mitte väga palju, läheb aega. Loodan vähemalt.
Mõnikord lihtsalt veab.
Kui juurde jõudsin, oli muuseum tegelikult juba suletud. Tänu Anu Raua lahkele loale pääsesin sisse piiluma. Milline põnev paik!!!!Nagu ikka oli kõige meeleolukam ja rõõmsam mänguasjade tuba

Minuga tuli päriseks kaasa vaat selline eriline siga

imbi 16:04 - Link - kommentaarid (12)

03 August 2009
SUVEPÄEVAD KIHNUS

Kihnumaa on väga eriline,seelikud triibulised, sukad mustrilised, jalad tantsulised ja suud laululisedinimesed seal uskumatult rõõmsameelsed ja armsad.Roosi rääkis, et ka neil on muresid ja raskusi, aga inimese loomus tuleb lõpuks ikka välja. Nii ta ütles.Seltskond oli väga tore, sest isetegijad ei olegi teistsugused.

Ilm oli väga tore, sest ilma sellise ilmata ei oleks autokastis sõitmine niiiii meeldejääv olnud.No ja Tanel laulis meile autokastis ju ka väga hästi!!!!
imbi 15:53 - Link - kommentaarid (9)

20 Juuli 2009
SUUREPÄRANE PÄEV

on siis kui saad elus esimest korda kedervarrega kedrata ja sellest ka efektlõnga moodi asi välja tulebSuurepärane päev on siis kui saad tikkimishõngulises ruumis tikkimishimuliste õpilaste keskel ja tõeliste tikkimisproffide juhendamisel õiget Muhu tikandit proovida. Just-just, proovida. Kui ma vaatasin kuidas meie õpetajad tikkisid, ikka siuh-nõel riide sisse ja säuh-nõel riidest välja ja lilleõis oligi ilusasti õigesti kaarja pistega vormitud ning kaunis, tundus tikkimine ikka väga lihtne asi olevat. Minul nii siuh ja säuh ei läinud, kaared jäid kahvatuks ja piste imelikuks. Vist on nõela vigaSuurepärane päev on siis kui tead, et kahte ühesugust kalossi ei suuda kunagi teha, aga ilusad erimustrilised õnnestuvad ikka!Ja siin lähevad isetegijad suurepäraselt päevalt õhtuks koju

imbi 16:08 - Link - kommentaarid (9)

14 Juuli 2009


Õppisin midagi uut - kuumaaluse viltimist, olen rahul.
Viltimine on alati mõnus!I learned something new - felting a tablemat, I'm happy.
Felting is always enjoyable!
imbi 15:05 - Link - kommentaarid (9)

08 Juuli 2009
KANNUKUJULINE

Veidike vilditud, hoolega heegeldatud ja usinasti kootud - sai valmis padi köökiKETTLE-SHAPED

A little bit felted, crocheted with care and diligently knitted - I finished a pillow for my kitchen
imbi 13:02 - Link - kommentaarid (9)

02 Juuli 2009
IKKA JUHTUB

et tahad midagi sellist, mis päriselt on teistmoodi...
Mina tahtsin teha vilditud Imelindu, aga sain valmis lustilised mutid.
IT HAPPENS

that you want something that in real life is different...
I wanted to make a felted Wonderbird but I made jolly moles.
imbi 11:38 - Link - kommentaarid (8)

30 Juuni 2009
EI MIDAGI ERILIST

Sarnase pitsimustriga köögirätikud, garneeringuks ohtralt naatiNaati jätkub, seepärast polnud kahju osa neist koos seesami seemnetega pannile küpsema panna.Siin ta on - naadipraad, päris hää!
NOTHING SPECIAL

Kitchentowels with a similar lace, lots of seam for garnish

The seam grows nicely therefore it is not a shame to put some of it with sesame seeds on a pan.

Here it is - The Seamdish, tastes quite good!
imbi 10:17 - Link - kommentaarid (10)

18 Juuni 2009
MÕELDES KIHNU NAISTE NÄPUTÖÖLE

Lisasin lihtsale topile värvi ja kihnu pitsi motiivirea

THINKING OF THE KIHNU WOMEN FANCYWORK

I added colour and a pretty kihnu lace motive to a simple top
imbi 11:44 - Link - kommentaarid (10)

14 Juuni 2009
KINGITUS KÕIGE VÄIKSEMALE NAABRITÜDRUKULESelliseid imepisikesi papukaid ei osanudki hästi teha. Ise tegin midagi sellist kohevarsti 20 aastat tagasi, seepärast polegi väga imelik, et õiget suurust hästi ei mäleta.
Loodan, et nad veidi aega sobivad, lapsed kasvavad ju nii kiiresti....
imbi 08:33 - Link - kommentaarid (12)

09 Juuni 2009
VANAST SAI UUS

Tüdinesin oma varem vilditud linikust ära. Egas muud kui villakott kätte ja värvi lisama. Käärid jäid ka ette, lõikasin siis viguri pärast mõned augud ka juurde Ja ennäe imet – linik uus mis uus!Eks paistab, mis järgmisel uuenduskuuril saab!
imbi 08:09 - Link - kommentaarid (8)