Tegemistes on ilu....
Tegemistes on ilu....
armastan teha pärliloomi ja ehteid
31 Jaanuar 2008
Täna sai siis jälle natuke käsitööga tegeletud.
Hommikupoole proovisin klaasi söövitada, õigemini tahtsin teha sõbrapäevaks geelküünalt. Aga tuli välja natu jamasti. Kõigepealt suure pinna söövitamine on mulle siiani väike mõistatus, osad kohad ei taha kohe kuidagi matiks minna, kuigi üritasin pastat ühtlaselt pinnale laotada. Ja söövituse juures on see paha viga et ümber teha ka ei anna.
Teine nassuminek sama asja juures oli geelküünla tegemine. Seekord tagtsin värvida geeli punaseks aga jäi oranz mis oranz. Seejärel tekkis mõte asi huvitavamaks teha ja sisse valada sinine segu aga oranz jõudis juba parajalt maha jahtuda nii et jäid kaks eraldi triipu.


Õhtupoole hakkasin nokitsema pabernööriga - origami tehnika oli see vist.
Hakkasin meisterdama roose, et neist pärast küünlaümber pärg teha.
Minu meisterdamise ajal tulid Metsakaamerasse notsikud ja kui päris aus olla siis nad on seal veel praegugi. Aga tegin neis ühe pildi ka.


Aga minu roosidest sai siis selline pärg,


Kui ma oma roosipärjaga lõpetanud olin siis tuli tüdruku tirts tuppa ja palus et ka talle ühe lille teeksin, noh fantaasia tööle ja selline ta tuli.


Ja siin siis välguga südamiku õige värv
kulla385 posted @ 20:57 - Link - kommentaarid (2)
30 Jaanuar 2008
Noh ega see klaasi söövitamine nüüd väga raske ei olegi. Minul võttis pigem aega materjali leidmine, idee oli enne kui söövituspasta leidsin.
Kel isu proovida siis Tallinas Kauplus-stuudio ÕNNEKÜPSIS müüakse klaasisöövitus pastat.
Töökäik ise on lihtne, sabloon klaasile (ka kleepse annab edukalt kasutada) ja seejärel mökerdad need kohad üle mida matistada tagad. Kui kuskilt üle ääre läheb siis parandada enam ei anna - see nagu miinuspool.
Seejärel lased pastal kuivada umbes 20 min ja pesed siis sooja veega üle, seejärel eemaldad kleepsud või sabloonid ja pesed veelkord nõudepesu vahendiga üle .... ja valmis ta ongi.
Ilusat meisterdamist!
kulla385 posted @ 13:55 - Link - kommentaarid (3)
29 Jaanuar 2008
Oi-oi olen oma blogi kohe täitsa hooletusse jätnud....
Aga jõuluvana tõi mulle sellise huvitava raamatu nagu "KÄSITÖÖ- kudumisest klaasimaalini" ja nüüd ma siis studeerin ja otsin kust materjale saada.
Midagi olen ikka valmis ka saanud ja saan teilegi näidata.

1. Avastasin enda jaoks klaasi söövitamise ja olen seda nüüd proovinud nii peegli peal kui ka klaasi peal, siin siis minu esimesed katsetused.

2. Geel küünlad - geeli sulatamine on veel minu jaoks väike mõistatus, ise suutsin segada ta mulliliseks - lootes et sulab kiiremini aga pilt siis siin

3. Mosaiik tehnika - esimene katsetus on tehtud aga proovin veel. Siin siis pildid valges ja pimedas.

4. Salvrätti tehnika - tahab veel harjutamist, pilt jäi vähe kortsu.


Plaanis on ära proovida seebi valmistamine ja ka seebi viltimine.
Päris ausalt nüüd rääkida pole olnud aega isegi pärlendada aga seda viga proovime tulevikus parandada
kulla385 posted @ 10:42 - Link - kommentaarid (6)
085783 visitors