LaanteLapse käsitöö
LaanteLapse käsitöö
26 Veebruar 2009
Õnnelik õepoeg!

Minu valmistet asjad jõudsid kenasti Eesti Posti vahendusel Tartu linna. Ramoni emme tegi fotoreportaazi tädi Laantelapse jaoks

Juhuuu, tädi! Ramon siin!Sain su teki kätte. Päris lahe! Emmele meeldib ja mulle kaSain "selle" ka!

Hmm, mul on mõni mõte küll, mida sinna kirja panna. Aga pliiats, va pikk puujupp, ei püsi veel käesJaaa... Emme ütles, et tädi tegi selle raamatu, et esimese eluaasta vahvad tegemised ja pildid siia raamatusse saaks. Emme mul oskab vist kirjutada : roll :Piilume sisse kah või?See on minu oma!

Lefa, tädi!

/Kirja pannud Laantelaps/
LaanteLaps posted @ 11:22 - Link - kommentaarid (10)
22 Veebruar 2009
Pihukiis Mille

Enne Millet oli kangas. Valge. Suures klaasustega kapis ja ootas aega, mil talle elu antakse. Nagu enne kana oli muna. Ilus ja valge.

Isetegijarahvas meisterdab raamatu järgi vahvaid pihuloomi ent proua Laantelaps ei ole saanud mahti poodi seda raamatut näppima. Ostust rääkimata. Võttis tema kätte, otsis suurt netimaailma mööda ja leidiski. Lõike.

Hommik peale pannkooke sai tegus. Nii tunnikese jagu. Siis sündis Mille.Mille on täpselt nii suur, et mahub Uku sooja ja pehmesse pihku.Uku ajab huuled torru ja imeruttu saab kiis Mille ka suure musi!

Märkimisväärne!

Ühel armsal päeval punnitas poja end mähkimislaual kõhuli. Kuid eile ja täna õnnestus see üle pika aja taas! Köögist suure pahandava kisa peale kohale tormanud emme leidis sellise vahva kõhuli oleva krutskivenna:Käed ei oska veel ise ette järele tulla. Kuid see on nüüd küll aja küsimus. Eks nad tule järgi juba varsti

LaanteLaps posted @ 11:46 - Link - kommentaarid (12)
19 Veebruar 2009
Paeltikand ja pisut lilli

Küllap ma olen siin juba näidanud, et mul toorik valmis ( loe: tikand tehtud ), aga töö lõpetamata. Varsti seisab ees taas õppepäev Pärnus ja see sunnib vanu töid lõpetama.

Heledal taustal heledat objekti pildistada on muidugi "tark tegu", aga no see on ju minu moodi

Poekott:Viltisin vana liniku villakihtide vahele ja sealt edasi tuli tikand juba peale. Nii ta sobiski kõige paremini just poekotti kaunistama.Mõni kampsun on ikka asjalik asi, kui ta pesust välja võttes on ära vanunud ja kellelegi selga ei mahu Ülemine osa sai villaselt topilt maha lõigatud, alumine osa tikandiga kaunistatud, vooder sisse ja sangad külge:
Lilled sõbrapäevaksSelle vahva lilleseade tegi Meistrimoor sõbrapäevaks isale. Oasisele tippis tulpe, rohelisi oksakesi ja õrna roosat lillekest ( kõike saab küsida lillepoest ), kõige selle kaunistas kahe pika õngega. Õnged sai tehtud pikkadest kaminatikkudest ja takunöörist, otsa kingiks mõeldud kaks lanti. Igati leidlik!LaanteLaps posted @ 16:43 - Link - kommentaarid (11)
16 Veebruar 2009
Tekike õepojale

Üks imearmas pisike poisipõnn tegi mind novembrikuus tädiks. Oh, mis imeline tunne see on! Ja tema ema on saanud veelgi lähedasemaks ! Lapsed teevad emmedega imesid! Ja lähendavad oma jututeemadega kaugeks jäänud suhteid veelgi.

Ma tean, et õeraas käib mu blogi piilumas Eks vaata siis, milline iludus on teie poole teel!

Muster lähemalt:Ramoni tekk:Tehtud Armastusega!
LaanteLaps posted @ 10:11 - Link - kommentaarid (22)
14 Veebruar 2009


Kõikidele vahvatele tegijatele hääd sõbrapäeva!


Ilmatuma lahe tunne on kohata sõbrapäeval sõpru ja kallistada neid. Veel parem tunne on peale kallistamist sõbrale midagi pihku pista

Üks sõbranna sai pihku viltkarbi:Teine sõbranna koos oma abikaasaga said läänemaalikud jooginõud:Ei pea nõud olema alati mõmmide, jänkude ja lilledega. On heeringatega! Jääb kauaks meelde

Lefa kõigile! Helistage, meilige, smssige ja kallistage oma sõpru!
LaanteLaps posted @ 16:12 - Link - kommentaarid (13)
12 Veebruar 2009
Viltkarbid

Minu tänased tegemised on üsna vildised olnud. Mõtlesin küll, et jään ise kõrvale Lincaga karbikeste viltimisest. Aga tegutsemistahe sai taas minust võitu. Paar toorikut oli mul valmis juba varasemast ajast. Kaks sai eile juurde tehtud.

Oranz romantika

Karbi kuju ei soosinud erilist pärlikuhja. Sai hoopis omale pruuni pitsivahu ja laheda vanaaegse musta suure nööbi.Tahtsin, et põhi oleks tugev. Panin põhja juba ärakuulatud plaadi ja nõelusin selle paelaga kinni:Peale liimisin pehme karvase riidetüki:
Tagasihoidlik noorus

Heh. Selle karbi tegin eile vaid Novita Houpanenist. Kerisin ühte- ja teist- ja kolmandatpidi heide ümber karbi ja masinasse!

Siin kasutasin heegeldatud lillekesi, tülli ja ääred loomulikult sämppistes üle! Tüll meeldib mulle päev-päevalt aina rohkem!Äärde sai lisaks aetud punane paelake.
Täiuslik armastusSee karp on mu lemmik! Siin on kasutusel, tehasevilt, heegeldatud lisandid, tüll, lõngast keerutatud nöör ja nööbike.
Päikesekiir
Meistrimoori lemmik. Armas väike kaelakeede kauss.LaanteLaps posted @ 12:30 - Link - kommentaarid (18)
10 Veebruar 2009
Jätkuv või isegi süvenev armastus

... mummude vastu on minus olemas. Ei, ärge öelge nupud. Mummud on armsam, romantilisem. Ega ma´s enne rahu saanud, kui pojale ka mütsi tegin. Mõtlesin, et panen karva ka äärde, on ehk talvisem. Aga siis loobusin, liiga palju ei ole ka hea. Ses mõttes, et müts ise ju triipe pidi mummulineHoplaa, mina siin!!!!Emme sidus lapse mütsinöörid kinni. Nöörid tegin ise. Tädi Heily5, aitäh nööri valmistamise õpetust jagamast!!!VIHJE!!!
Lisan siia jutu lõppu ühe pisikese vihe. Beseekarp koos minu valmistatud beseedega, südamega märkmik, nupumüts ja kaelasoojendaja rändasid ühe projekti raames ühe Harjumaa isetegija poole juba 09.02. Tänaseks peaks vist käes olemaLaanteLaps posted @ 20:59 - Link - kommentaarid (20)
09 Veebruar 2009
Beseekarp

Täna on nohuninal kiire päev. Varsti peab tööle kappama, daamidele trenni andma. Aga... Ma ikkagi jõudsin oma tavapäraste toimetuste keskel ühe karbi kenaks tuunida. Kavatsen sinna sisse panna enda küpsetatud beseed. Mulle meeldib beseesid teha. Ei ole mingit ohtu, et ära kõrvetad või üle küpsetad. Ja vahepeal jõuab kogu elamisegi lapiga üle käia ning beebi tuttu kaisutada, ilma, et oleks peas trummeldamas - kook-kook-kook! Neile, kes pole beseesid ise teinud - beseed küpsevad 75 kraadi juures nii ca 4 tundi. Kuid pärast on nii head ja krõmpsud. Eks nad tahavad mängimist küll. Ahjuuks praokile, ahjuuks kinni, et ikka besee korralikult kuivaks saaks.

Kui juba nii pika jutu sain magusast kirja, siis neile, kellel neelud käima hakkasid, lisan retsepti:
4 munavalget
6-7 dl suhkurt
maitse järgi sidrunihapet
Vahustada tuleb seni, kuni munavalge läigib ja on nii kõva, et no, et kohe on
Siis võtad tordipritsi ( tavaline kilekott ajab ka asja ära ) ja vurtsutad mummud ahjuplaadile.

Oih, karbist pidi ju jutuke tulema. Heh. Ma usun, et ta võib ise enda eest siin piltidel ka kostaKaugemalt kah:

LaanteLaps posted @ 11:57 - Link - kommentaarid (5)
08 Veebruar 2009
Herned, üllatusmuna ja heegelniit ehk baretiga KlaabuMees on poes. Minu mees. Helistan talle ja palun tuua beebile üllatusmuna. Järgneb monoloog telefonis teemal - beebid-ei-söö-shokolaadi ja nii-väikesed-asjad-on-nende-tervisele-ohtlikud! Jaa, ma ju ometi tean seda! Aga mina tahtsin midagi teha, mis kõriseb. Mitte ei sahise, nagu tänapäeva kõristid. Asi selge

Issi tuli koju, suur tibu käes. Miski hoopis teistsugune üllatusmuna. Tavalisi polnud. Olgu siis suurem, vaatan, mis sellest tuleb.

Tibul õnneks polnud nokka ja varbad kangutasin küljest ära. Sisse panin 5 hernetera. Issi tõmbas kindluse mõttes kinnituskoha teibiga üle. Valisin heleda paksema lõnga, mis suhu pistes karvane poleks ja hakkasin peale. Kest valmis, kujutasin vaimusilmas ette, et lageda peaga on see tegelane igav. Heegeldasin mütsi. Vähemalt kolm korda harutasin. Ei tulnud õiget. Ja siis ta tuli - barett! Barett sai omale tuti ka. Üksinda seal peas konutada on igav. Kõrvad tuli seltsiks teha. Noh, siis veel silmad ja suu. Jänes pole. Kes ta siis on? Tundub nagu baretiga Klaabu.Või nagu Uku ütles:"Ou!"

LaanteLaps posted @ 21:22 - Link - kommentaarid (15)
Pitsi, satsi, paberit ja pappi

Eile nokitsesin veidi. Nohu on nii ära tüüdanud, ei saa õieti magada, vajub kurku, köhides ajan lapse üles või kukun norskama ( teiste pereliikmete sõnul ) Siis kasutasingi oma ärkveloleku aega pisut nokitsedes ja netis surfates.

Aga öine tulemus on iseenesest põnev. Siit saab pisut silmadega süüa:ja siit pisut veel:Lõpptulemus on A5 pooleks.Kasutasin paberit, pappi, kartongi, tülli, mitut sorti pitsi, vilti, lõnga, plasthelmeid ja Peligom liimi ( seda kiidan küll taevani! Osta saab kangapoest ).
Nii need asjad sünnivad. Kaaned tegin pea 1,5 cm paberist suuremad. Õigustab end igati ära. Iga korraga õpid ja õpid ja õpid. Eks nii vist ongi.Nüüd olen sama nõutu nagu see isetegija-mõmmi oma nõelapadja otsas... Mida järgmiseks ette võtta. Täna on kangapood ja lõngapood ka kinni. Hm. Äkki heegeldaks endale ka midagi?


LaanteLaps posted @ 12:06 - Link - kommentaarid (7)
07 Veebruar 2009
Shokolaadipallid

Ma olen armunud! Nendesse mummudesse, mida heegeldades ise luua saab. Suured - suured shokolaadipallid karamelliga on esitlemiseks valmis:Müts sai endale kaaslaseks ka kaelasoojendaja, mis on samuti mummuline. Lisasin sinna pisut beezi-kullasegust ja musta tülli, et asi oleks romantilisem. Nööbikausist otsisin välja paar vanaaja nööpi, millest üks istub ja valvab, et kaelasoojendaja õigel kohal püsiks. Teine aga on oma tagasihoidlikus uhkuses lillesüdameks.Peas - kaelas näeb see välja nii:Lõng: Kartopu Yünlü Merinos, 70% akrüüli ja 30% meriino, heegelnõel 10.

Kui lõngal oleks maitse, siis....
No siis oleks vist lõngapoed tühjad.
LaanteLaps posted @ 14:22 - Link - kommentaarid (13)
06 Veebruar 2009
Vaniljevaht

Uued blogid jäävad oma põnevate tegemistega ikka ja alati silma. Nii ka Lin´i käsitöö-päevik.
Küsisin Lin´ilt, kuidas tema blogis nähtud mummumütsi heegeldama peab. Sain juhtnöörid kätte ja naksti!, valmis mul see müts nüüd ongi.
Panin ühe õrna paelakese ka, aga mulle tundus, et see on liigne vidin seal ja võtsin ära.

Siin ma siis olenMütsike tuli pealt minul selline:Lõng: Kartopu "Sunday", 100% akrüül, heegelnõel 4,5.

Peaks vist kaeluse ka juurde tegema... Praegu oma käheda kurgu ja nohuse ninanipsuga tunnen sellest eriti puudust.
LaanteLaps posted @ 17:53 - Link - kommentaarid (16)
04 Veebruar 2009
AlbumieriMulle meeldib albumeid teha. Olen mõned ikka vahepeal teinud. Täna tegutsesin ühe erilise raamatu kallal, aga sellest juba allpool.

Kui mõni aeg tagasi Saaremaale ämmale - äiale külla läksime, tuli mul tahtmine ämmale pisuke kink kaasa teha. Seekord ma ei ei küpsetanud, ei heegeldanud vaid hoopiski liimisin, kleepisin ja augustasin

Kuna meie vanaema on suur kokkaja, siis tuligi mõte teha talle kööki retseptiraamat. Seekord sai see siis selline:Kangas pehme ja mõnus pruun. Pildil pole värvid õiged.Sisse panin sametise papi.
Meistrimooril oli vahepeal sünnipäev, tema tähtsa päeva üheks auhinnaks tegime koos sellise kutsuga raamatukese:Aga täna ma tegin sootuks midagi põnevamat! Midagi õrna ja armast! Meisterdasin sõbranna beebi jaoks albumi, kuhu sai sisse pandud põnevaid lehekesi. Nagu näiteks:võiAlbum ise selline õrn nagu beebitüdrukule kohane:


LaanteLaps posted @ 17:18 - Link - kommentaarid (11)
03 Veebruar 2009
Kraklee, salfakad ja Rael

Eelmisel nädalavahetusel sai Raeli käe all õppida krakleed. Põnev oli. Et mis seal siis nii põnevat? Enamikul olid kaasa võetud hästi imavad materjalid - lillepotid, papist ja puidust karbid, jms. Meil edaadega olid metallkarbid. Kuivamine võttis aega. Minusugusele kärsitule hingele oli see vast piin. Piin oodata, et millal juba saab edasi teha.

Ootamine tasus end ära. Minu kommikarp, millelt ma ei võtnud mitte ühte kirja maha, sai sellise ilme:


Kodus sai proovitud veel kahte maali. Ühe pistan teile ka imetleda. See leidis koha Uku voodi juures Poiss jutustab ja vaatab mõmmisid. Ehk läks siis asja etteSee on paarkümmend sentimeetrit lühem, kui poisi voodi ( pilt on tehtud küll elutoas, kus maal on diivanil ).Mõmmid ja tehnika ka lähemalt piiluda.

Mul nüüd igasugu vahvaid plaane peas valmimas. Aga... Haapsalust pole ju salvrätte võtta. Mul on pisike idee - kas keegi tahaks minuga salvrätte vahetada? Pakkuda on must-valgeid kasse ja hiiri, piltidel nähtud mõmmisid ja heledates toonides hello kitikesi.

Meistrimooril oli vahepeal sünnipäev. Mõtlesin, et traditsioonilist lillekimpu ei taha kinkida. Kusagilt on meelde jäänud hoopis kapsa sisse tehtud lilleseade, mille kohe järgi proovisin:Piiga oli üllatunud, aga rahul!

LaanteLaps posted @ 15:51 - Link - kommentaarid (12)
256881 Piilureid