LaanteLapse käsitöö
LaanteLapse käsitöö
30 September 2007
Horrit sai talveks kampsuni ja muud jutud

Nii pisikesel põnnil, nagu on meie Horrit, on kõhu peal vaid mõned udemed... Õues jalutamas käies on põnn sageli värisema hakanud. Ehh, ning uudishimu - kas ma saan järjekordse vesti/kampsuniga hakkama.

Õpetus pärit neti avarustest, küll aga hangitud Isetegijast.Rinnaesine:Selga läks kenasti, ilma probleemideta. Närida ka ei soovitud. Kõnnib, nagu ei teakski, et kampsik seljas on.

NII! KÕIK! Silmad kinni!!!Isetegija 2. sünnipäevast. Seda õige pisut.
Üks sünnipäev kulgeb ikka rõõmsalt ja kingitustega. Eria vanem tütar kinkis mulle ise maalitud tassi. Oli ise jube häbelik, aga tass on oskuslikult maalitud. Ja värvid on šefid!
Aitäh sulle!
Siis vaip, mille oksjonil võitsin - kahjuks ei tea ma tegijat, aga rahul olen väga - väga! Mees isegi piilus ja kiitis, et tubli töö!
Aitäh, sinise vaiba kudujale!
Kikuliis tõi mulle maale seemneid. Ja algajale aiapidajale lilli, mille Meistrimoor täna oma käega maha istutas Tänud sullegi!Sain kinke ja sain kingitusi teistele teha - selline peakski üks isetegija sünnipäev olema - koos kinkide vahetamistega.

Täna oli kena ilm. Õunu pole ka puude otsas enam meeletult. Mõni kõrgemal ootab sooje päikesekiiri - nagu see kena punapõsk:Sama säravad ja rõõmsad olidki kõik isetegijad sünnipäevapeol!


LaanteLaps posted @ 18:46 - Link - kommentaarid (14)
25 September 2007
Pakiemotsioonid

Mina sain täna "Hea soov sügiseks" paki! Olen väga rahul. Miks? Sellepärast, et ma naudin hetki hea teega, kus on pisut kodumett. Sain ka uue tassi, mille kavatsen ära maalida - hea kujuga tass - polegi sellist kodus. Olen püüdnud omale kududa randmesoojendajaid - no pole aega saanud... Eelmine kevad alustasin, aga suvel harutasin asjakese üles. Lõhnakotike rändab pesusahtlisse. Lõng - sellest proovin Meistrimoorile samasugused randmesoojendajad teha. Ja TULBISIBULAD!!!! JESS!!! Homme maaleee!!!!

KES TEGI??? PALUN TUNNISTA ÜLES!


Horrit tervitab ka Isetegijaid!
Noh!!! Teil on konti we? On jah??? Aga mul on paremLaanteLaps posted @ 16:16 - Link - kommentaarid (6)
19 September 2007
Uus ehe ja pisike pahandus

Vaatasin mdm B ehteid ja Eni Okeni ehteid, siis otsustasin oma valutava ja nohuse nina ning köha ja palavikupoiste kiuste võtta kohvrist tangid ja traat ning pisut omaette nokitseda. Valmis armas kulon keti otsa:Oh, minu nohust olemist! Taskurätid on täis nuusatud, abimaterjalnia kasutusele võetud tualettpaber sai lõbusaks meelelahutuseks minu äraolekul Horrit-poisile:Vahel ju natuke pahandust võib omale lubada Eriti kui perenaist kodus pole!
Eowyn´i blogi lugedes ongi täna koertel pahanduste tegemise päev! Nii pisikeste põnnide pahanduste peale isegi ei saa vihastada. Oma lohakusest voodile jäänud paberirull oli kindlasti lenneldes ahvatlev mängukann koerapõnnile.
LaanteLaps posted @ 17:32 - Link - kommentaarid (7)
15 September 2007
Pisikesed tööd ja siidinina

Ostsin omale mõni päev tagasi Petra Hoffmann ´i raamatu Õmmeldud kotid.


Päris huvitav sisu. Lõikedki kaasas, mis mulle kõige enam meeldib.
Täna tuli tahtmine midagi nokitseda. Selle õpetuse järgi valmis minulgi kott:


Küll miniatuurne, vaid autovõtmete tarbeks. Mõõdud 10 X 9,2 cm. Aga see-eest puhtast nahast.
Õmblesin kokku ja peale liimisin PVA-ga pitsist välja lõigatud lilled.


Teine pool:


Armas. Läheb minu käekotiga kenasi kokku.

Siidininast

Ahh, ma olen ikka veel nii vaimustunud Horritist! Ta ikka suudab mind üllatada oma kehakeele ja eriliste pealiigutustega. Täna käisime metsas seenel. Annab ikka sellisel väikesel tegelasel vantsida... Üle kolme tunni pidas kenasti vastu. Lõpus lihtsalt istus maha ja lasi ühe pika ohkeniutsatuse. Egas midagi - pereema peab teadma, mis siis saab, kui pisitegelasel käpad väsinud. Ikka sülle! Seenekorv ühes käes ja põnn teise kaenla all. Siis otsisime pereisa üles ja kodutee vuraski rataste all.
Tundub nagu käiks meie elu ümber koera. Nii ta on! Selline pisike tegelane lihtsalt teeb su hommikud juba rõõmsaks, nohistades oma siidise ninaga mööda su unepurust nägu, andes sellega nii kella 5, 6, kõige hiljem poole 7 paiku teada, et ärka üles, va unimüts!!! Mul on vaja pissile minna! Ja siis läheb muidugi trall lahti. Pole oma põnni veel nukrana lösutamas näinud. Möllab, sööb ja magab.
Heh, no see ongi tema töö! Pisike siidinina...
LaanteLaps posted @ 19:45 - Link - kommentaarid (7)
05 September 2007


Pisemad koolijütsid panevad koolis oma jalanõud kenasti kotikestesse. Minul valmis Meistrimoorile poekoti toorikust selline jalanõude kotike:Pikka juttu ei jaksa teha, sest töö ja kutsikapoiss, Meistrimoori kool ja majake mere ääres võtavad oma aja. Ehk talvel jaksan rohkem

Ahjaa, sügisprojekt on valmis, suts viimistlust veel ja midagi lisaks ning siis teele!

Drexi soovi ikka täidetud ei saa. Aga no sülelapse mõõdu annab koerabeebi juba välja.

LaanteLaps posted @ 18:48 - Link - kommentaarid (12)
01 September 2007
1.september 2007


Tegusat ja õpihimulist kooliaastat kõigile! Minu Meistrimoor läks täna neljandasse klassi.
Pildike tema tordist:


Olgu see kooliaasta teile kõigile uute ( miks ka mitte vanade kordamise ) teadmistepagasi kogumise aasta!

Õpetajatele soovin vastupidavust kuni kooliaasta lõpuni. Pidage ikka vapralt juuni kuuni välja, mis siis, et vahel silme ees kirjuks läheb! Hiljem meenutate neid tegelasi suurima mõnuga ( ikka omast tarkusest räägin )!

Tänane päev möödus enamjaolt maal, oma tulevases kodus. Mööda aeda ringi patseerides ja mõtteid mõlgutades, kuhu, kuidas ja mida... Ise piilusin abikaasat, kes katuseharjale plekki lõi. Korjasin oma paarkümmend ämbritäit õunu kompostihunnikusse. Pirnipuud õnneks oma vilju nii usinasti ei poeta maapinnale, kuigi on täiesti täis.

Mõnus! Hea on olla linnakärast eemal ja korterist väljas. Ülim nauding on toimetada teadmisega, et see, mida sa teed, teed enda ja pere heaks. See ilu mida sa lood on su oma silmadele.
Pean hankima oma raamatuvirna paar head aiaraamatut. Ei tea, kas eestlaste sulest on tulnud ka värskemaid teoseid? Tahan teada, mida saab ja mida võib teha savisel pinnal. Millised taimed tahaksid lisaks meie rikkalikus aias kasvada...
Teie soovitused ( raamatute suhtes )? Lugesin kodukirjast, et tulbisibulaid peaks varsti istutama hakkama. Kas keegi tahaks mulle enda aias kasvatatud tulbisibulaid müüa? Milliseid taimi veel sügisel mulda pistetakse?

Oi-oi, küsimusi kui palju! Loodan neile ka vastused leida ( eks neid küsimusi tekib veel ).
LaanteLaps posted @ 19:39 - Link - kommentaarid (14)
257462 Piilureid