LaanteLapse käsitöö
LaanteLapse käsitöö
15 Oktoober 2008
Mõtteteradest

Meie seas on kindlasti palju neid inimesi, kes koguvad häid mõtteteri nii ajakirjandusest, ilukirjandusest, jm. allikatest. Mina olen samuti mõtteterade fanatt.
Kui keskkooli lõpukirjandi aeg kätte jõudis, rääkis õpetaja meile pika loo, kuidas mõjutab mõttetera kirjutamine kirjandi kirjutaja hinnet. Ikka positiivselt. Näitab sinu avarat silmaringi.
Nii räägin ma oma Meistrimoorilegi, et head mõtteterad tähenda üles. Neid saab hiljem kasutada ja mõnikord on hea võtta vana armas kaustik kätte ja seda lehitseda. Teatud eluperioodidel kirjutad sa nii erinevaid terakesi, et hiljem on mõnus nende üle mõtiskleda.

Tänast mõttetera tahan ka teiega jagada.

Marge Rahu, Buduaar Shoppingu peatoimetaja:

" Majanduskriis on nagu naise menstruatsioon - ühest küljest ebamugav, teatud tegevusi piirav, aga teisest küljest vajalik, organismi puhastav ja jätkusuutlikkust taastav, ning mis peamine, see ei kesta igavesti."

Hästi tabavalt ja eluliselt öeldud. Nii ta ongi. Tublid ja usinad jäävad pinnale, eneseimetlejad ja kaagutajad kaovad ära. Kas pole?
LaanteLaps posted @ 13:33 - Link - kommentaarid (6)
09 Oktoober 2008
Lätust ja omavolist

Enne, kui ma poolduma hakkasin, palus Meistrimoor mul kududa talle lätu. Teate, sellise tagant kitseneva mütsi. Pidi praegu popp olema. Valis tema siis lõngad välja ja mina hakkasin vardaid klõbistama.
Kuidas tegin?
Kasutasin 2,5 vardaid. 100 silma lõin vardale. 10 cm kudusin, võtsin iga 6. silma kokku. 6 cm kudusin ja iga 5. kokku. Pärast heegeldasin ääred kokku ja ülemise otsa samuti ( nii, et jäi neljakandiline ).
Laps on oma lätuga rahul. Pildi tegi Meistrimoori pinginaaber Karoliina.Omavoli on saanud Horrit-poisile nii omaseks, et vahel lihtsalt ajab naerma. Isegi siis, kui peaks kurja tooni hääles kasutama. Nimelt ei ole tal jaanuarist saati lubatud voodisse tulla. Algus oli küll keeruline, sest tite-koera olime me ise ju lausa kaissu võtnud. Aga tubli ta oli ja selgeks sai, et voodimõnud asenduvad tal vaid oma pesamõnudega.
Paar päeva tagasi, kui Meistrimoor veel koolis, kuulen mõnusat urinat ( läbi une urin ). Läksin siis vaatama, kus kahtlases kohas see urin siis on. Ja mida mina nägin? Piiga voodis tudulamba ( see kunagi 8-9 aastat tagasi ka minu tehtud ) ja kaisukaru vahel põõnab omavoliliselt hr. HorritEnam lahedam olla ei saa, eks

Uku saadab kõikidele vahvatele isetegijatele tervisi. Hetkel ta põõnab magusasti, sest vanniskäik väsitab ühe väikemehe ikka tõsiselt ära!
LaanteLaps posted @ 17:05 - Link - kommentaarid (16)
03 Oktoober 2008
Nimeteatised perele

Kuidas teatasite teie lapse onudele - tädidele ja vanavanematele tema nime? Meie mõtlesime, kuidas seda põnevalt teha.
Nimega oli selline probleem, et me ei jõudnud peresiseselt kokkuleppele, milline nimi meie pojale/vennale saab. Valikus oli minu pakutud Jaen Joosep, issi pakutud Teemu ja õe pakutud Ugo. Mitte üks nimi ei läinud asja ette. Palusime lähemate sõprade abi - saime hulga põnevaid nimesid. Panime need paberile ja tegime sellise nimevalimise, et kui meie pere valib ühte nime kolm korda ( et siis kõigile peaks ju meeldima peres ), saab laps selle nime. Paraku olid maitsed nii erinevad, et ei õnnestunud saada nime kolme korda kokku. Läks nädalake veel... Mina lõin lõpuks käega, et mulle ilmselt ei saagi enam meeldima ükski teine nimi peale Jaen Joosepi. Leppisime issiga kokku, et ta võtab selle vastutusrikka töö enda peale.
Läks ja pani poisile nime ära. Mis nimeks sai, seda ma paraku VEEL avalikustada ei saa, kuna meie tädid käivad siin vahel luurel. Aga seda, kuidas me neile teatasime, näitan.

Kudusin pisikesed sokikesed, millede sisse said pistetud kirjakesed nimejutuga. Need peaks täna - homme pereliikmetel erinevates Eestimaa nurkades käes olema.

Ma muidugi, teab, mis kuduja pole, aga niisama helistada ja öelda poleks tahtnud...


LaanteLaps posted @ 13:49 - Link - kommentaarid (21)
257464 Piilureid