LaanteLapse käsitöö
LaanteLapse käsitöö
31 Oktoober 2007
Näputais ehteid

Eile sai natuke pärlitega mängitud. Mõeldes saabuvale talvele.

LaanteLaps posted @ 06:30 - Link - kommentaarid (18)
29 Oktoober 2007
Oksjoniaeg!

Üle pika aja on kätte jõudnud minu oksjonivoor. Kunagi ammu seisma jäänud kotitoorik sai lõppviimistluse alles nüüd. Sageli on nii, et mõni asi saab oma hinge sisse just sel "õigel ajal".
Ega vanarahvas asjata ütle:"Iga asi omal ajal või natuke aega hiljem". Mõte võib ju olla, kuid kui see kuidagi ei teostu, pole õige aeg.

Siin on idee, mis on küpsenud üle poole aasta:Horrit limpsab muidugi sellise asja üle keelt! Oh, kuidas tuustiks, kui vaid saaks!Aga vannis on parem!
Eile ei tahtnud põnn vannist välja tulla. Niutsub ja haugub - tema tahab tagasi!
LaanteLaps posted @ 16:19 - Link - kommentaarid (6)
28 Oktoober 2007
Spungiöö

Vaheaeg - lahe aeg! Lastel on vaheaeg ja selle raames toimub linna lastele Spungiöö. Lapsed telgivad kultuurimaja suures saalis ja teevad igasuguseid vahvaid asju. Spungiööle peab panema midagi spungilikku pähe - selga - jalga. Meistrimoori aksessuaarid on sellised:Ise oli ta nii tubli ja viltis omale käpa:Minu tööks jäi see kaunistada. Pisut helmeid:ja allaäärde paela tegid kokku sellise asja:Pähe sai shablooni järgi märgvilditud mütsike:Kokku sai pandud valget, musta ja halli villa:Panin mummukile alla, shabloonile villakihid ümber, peale vuaalkanga jupikese ja tööle! Shablooni järgi sai tehtud ka käpake.

Khmm... Horrit näitab nüüd, kui tugev ta meil on:Eelmine nädal said põnnid kokku Cessu juures. Hetkel käib möll Jimmyga.

LaanteLaps posted @ 12:41 - Link - kommentaarid (7)
27 Oktoober 2007
Sauna! Sauna!!!

Täna sai vilditud päris mitu asja. Üks neist on nii valmis, et näidata:

Märgvilditud saunamüts, nõelvilditud kõrvasisudega.
Saunamüts issile.
LaanteLaps posted @ 18:56 - Link - kommentaarid (9)
22 Oktoober 2007
Kotilainel

Vahel juhtub nii, et mõtled ühele asjale, aga valmib hoopis midagi muud.
Kunagi Pärnus alustatud märgviltimis tehnikas valmis üks ovaalne toorik...
Täna sai ta endale sisse sellise elu:

Ja teisel taustal:

Kaugem pilt on õigem pruunil taustal, lähem pilt on õigem valgel taustal.
Peale toksisin lilled nõeltehnikas. Äär sai tehtud üle sämppistes ja sang heegeldatud.

LaanteLaps posted @ 18:29 - Link - kommentaarid (12)
18 Oktoober 2007
Päeva pärl meie peres

Täna hommikul koeraga jalutamast naastes tundus muidu nii energiline ja jutustav pere kuidagi vaikne. Hm, no vaikne siis vaikne. Ega 7 -me paiku peagi kohe reibas olema ( kuigi tavaliselt on ). Ütlen siis nii muuseas, et täna õhtul mind ei ole, lähen keraamikasse. Mees seisab külmiku juures, tõstab sealt pilgu ja sõnab - aga sind pole mitu päeva olnud. Ma kohkusin esiti ära. Mismoodi siis? Olen koguaeg ju kodus olnud Mees: Kodus - kodus.... njh, aga oled ju isetegijatega isetegijas.
Nii palju siis hommikusest vestlusest. Loodan, et lõnga ega pärlikohvrit keldrisse ei viida


LaanteLaps posted @ 09:54 - Link - kommentaarid (7)
17 Oktoober 2007
Hei sõbrad!Horritilt tervisi ja häid ideid! Näiteks Horrit leidis täna tegevust, kui mina põgusaks hetkeks korterist välja astusin - ilma saabasteta - ... Tagasi tulles oli naaatukene hävitustööd tehtud. Aga mis sa teed. Seda ma räägin ju ammu, et ega vanus ei tule üksi, ikka unustama kipub inime...
Paneks siis oma saapad kappi, kui töölt tuled, no ei ole meeles.
Mul on palju poolikuid töid, kuna üksiki neist valmis saama ei kipu, siis Horrit näitab, kuidas tema käes puutöö edeneb:Oma tähtsaid tegemisi teeb ta suurima rõõmuga minu süles või eriti minu lähedal. Et perenaine ikka näeks, mida huvitavat ta teha oskab.

Perenaine tegi täna mõned ehted, olles seltsiline puutöömeistrile. Üks neist siin:


LaanteLaps posted @ 18:17 - Link - kommentaarid (10)
14 Oktoober 2007
Muljed nii ja naa

Käisin Tartus. Lisaks muudele asjaajamistele käisin paeltikandit õpetamas tartlastele. Kohaks oli väga sümpaatne Lille Maja, mis hoovas häid tundeid. Uksest sisse astudes nägin uudistavaid silmapaare, mis olid uue õppimise ootel.
Päev läks asja ette ja meeldis mulle väga. Oleks Tartu lähemal, käiks sagedamini. Teine vahva seltskond on pärnakate tsunft, keda juba igatsen!

Ajendatuna Tartus nähtud Mõmmi töödest valmis täna üks vanutatud kotike. Ootab veel voodri kinnitamist ja vahvaid sangasid.Pildimasin on mul endiselt vana ja hääd tulemust pole näidata.

Põnnist

Põnn on võlunud paljude isetegijate südameid. Eks paari sõnaga annan väikest ülevaadet tema tegemistest.
Hakkasime eelmine pühapäev käima koolis. Lahe on suurte dogidega möllata ja moka otsas rippuda. Väiksemaid sõpru on samuti - kaks taksi ja üks spanjelipoiss.
Eelmisel nädalal sai käidud Epsil ja Portul külas. Oi, seda lusti ja tralli, hammaste plagin ja jooksumüdin oli see, mille üle koerainimesed suurt rõõmu tundsid!

LaanteLaps posted @ 17:31 - Link - kommentaarid (6)
07 Oktoober 2007
Sügiskingist ja tikkimisest

Üks vana võlg. Kuna Farfallel blogi pole, näitan põgusalt oma kinki talle.
Suur fliis, millele heegeldasin äärepitsi:


ning pisut nänni:


Tikkimisest...võinurgake:ja kokku tuli selline kotike:Kõike seda saab teha ka paeltega, aga mina tegin lõngadega. Kott sai kaks trukki. Ja sisse panen heegelnõelad. Neid on kogunenud hulk.

LaanteLaps posted @ 16:58 - Link - kommentaarid (7)
06 Oktoober 2007
Tikin, koon ja kasvatan

Kust alustada? Ikka sealt, kus asjad pooleli on. Ja poolikute projektide nimekiri on ... No ikka mõned asjad on. Kindad, mille pöidlad ootavad tegemist. Üks sokk ootab paarilist. Mõned kotid on poolikud. Seega - tuleb kasvatada iseloomu, et lõpetaks ühe asja kõigepealt ära ja siis alustaks teisega.
Aga rääkimata on tikkimine. Paelte ja lõngadega. Mõnus ja vaba töö. Pea puhkab, uskumatu, aga aeg lendab, nii et ise aru ka ei saa.

Varsti on tulemas minu oksjonivoor. Väike vihje sinna...

LaanteLaps posted @ 19:00 - Link - kommentaarid (3)
257679 Piilureid