LaanteLapse käsitöö
LaanteLapse käsitöö
11 November 2008
Viltkauss

Ridalas antud õppepäev pani mindki kodus toimetama. Panin oma kausile peale pisut literid ja pärleid, tegin ääred sämppistes üle ja tõmbasin kausisuud sama lõngaga pisut koomale. Lõppviimistluse tulemusena sai ta selline:

LaanteLaps posted @ 12:23 - Link - kommentaarid (10)
10 November 2008
Paeltikandist ja Ukust-Horritist


Ei mina saa paeltikkimisest ei üle, ümber ega mööda. Lihtsalt mulle meeldib seda teha.
Valmis kott, viltlehtedest, peal minu "teos".Mahutab täitsa vabalt A4 formaadis asjad ära.Tikand lähemalt.
Uku - Horrit

Koristan mina täna Meistrimoori tuba. No ma koristan nüüd kodus olles vist iga jumala päev, sest midagi muud ju teha pole. Käsitööks ei jõua keskeskenduda, koristamise vahele on hea pojaga tegeleda.
Niih, koristan ja kuulen, et Horrit vingub lapse toas. Ta on meil teadupärast üsna jutukas koer. Arvasingi, et poja on ärganud ja Horrit ajab Ukuga voodi ees juttu. Koristan edasi. Vaikus. Imelik... Hiilin mina vaatama, mis lapse toas siis toimub. Noooh, eks te vaadake ise, kui magus on keelatud vili:Koer, va vembumees oli meie voodist hüpanud Uku voodisse. Muidugi ma noomisin teda! Sosinal. Sest laps magas. Häbi oli:Tõstsin siis Horriti maha. Esimest korda oli kuulda sellist umbmäärast urinat. Jämedama poolset.

Aga muidu on ta juba Ukuga sõbraks saanud. Igal vabal momendil, kui laps suures voodis on, tehakse kõrva ja ninapesu

Sellised lood meie peres


LaanteLaps posted @ 14:10 - Link - kommentaarid (14)
09 November 2008
Läänlased said kokku 08.11 Ridalas

Meie saime kokku taas Ridalas ja seekord õpetasin ma omakandi rahvale viltimist. Läänlastele lisaks oli tulnud harjukas kaari2.

Seltskond oli armas ja tegus, tööd tehti õhinaga. Väike fotoreportaaz meie koosviibimisest:Kes minu koolitustel ( ükskõik, mida ma siis õpetanud olen ) käinud, need teavad, et alati on mul peale õpetussõnade ka midagi muud varuks. Sel korral alustasime viltimise õppimist naabri seljal Mis on naabri seljal viltimisega pistmist? Naabri seljal õppisime selgeks mõne massaazivõtte, sest viltimine üks suur massaazitegemine ju ongi. Ja pinged maha võetud, asusime nobedalt asja kallale:Janza hoolega tegutsemasEstt - meie kostitaja ja perenaineAsjalik LincaMinu lemmik Milve Meil on oma diil...Õpetajaabi noorsoo vallas - MeistrimoorÜtlemata mõnus hing - Rael abistamas SilletTaas JanzaTegus Kakukas

Selline see kohtumine seekord sai. Mõnusad neli tundi koos vahva seltskonnaga ja maitsvate Estti küpsetatud saiakestega, mis keele tahtsid vägisi alla viia!

Töid vaadake koosolnute blogidest.

Aitäh osalenutele!
LaanteLaps posted @ 11:30 - Link - kommentaarid (1)
06 November 2008
Minu väga väikesed tegemised

Täna näitan ühe pisikese piiga kaelust. Tuli teine selline roosamanna-vahuline.

Hästi lihtne. Ega ma keerulist asja oskagi kududa. Selleks pean minema Muhvi juurde eratunde võtma. Pealegi, ega ma Uku-poja kõrvalt midagi suurt saagi teha. Teeks ilmselt kolm aastat

Aga pojast rääkides - sööb tublisti ja kasvab mühinal! Ning muidugi väsitab emmet ikka öösiti korralikult. Päeval tahab aga konkreetset tegelemist, ei mingit pikka und, nagu mõned põnnid teevad. Ka vankris ei meeldi talle silma kinni lasta. Vanker peab olema kogu õuesoleku aja liikumises.

Seega - minult suuri tegusid on praegu ilmselgelt palju loota Ja ise lepin praegu sellegagi, et midagi näppu juhtub...
LaanteLaps posted @ 17:52 - Link - kommentaarid (5)
257679 Piilureid