LaanteLapse käsitöö
LaanteLapse käsitöö
25 November 2007
Meistrimoori uued kindad

Meistrimoor on teismeline. Nii ta ütleb ise enda kohta. Ja teismelistel on OMAD kindlad soovid. Roosa on out ja must on IN.

Aga kinnastega oli ta rahul. Lubas homme käiku võtta.
LaanteLaps posted @ 11:50 - Link - kommentaarid (14)
22 November 2007
Salajane projekt

Sel ajal, kui teised isetegijad koovad Rohelise eestvedamisel põikipidi pulloveri, mõtisklesin mina, et tahaks kohe hirmsasti ka. Aga vat ei oska mina mustikakirja ja muid vidinaid, peale tavalise palmiku.

Nii mina hakkasingi omaette siis teda pusserdama. Tuli hoopis kampsun Mulle mõõtudelt suurevõitu - rändab ristiemale Viljandimaale. Julgen siin näidata, kuna tean, et ta arvutikasutaja kohe kindlasti pole.

Mõned häbelikud pildid ka:Horriti fännklubile nii palju, et meil vahetuvad juba kihvad

LaanteLaps posted @ 15:06 - Link - kommentaarid (10)
15 November 2007
Lubatud lõpp

Päkamaja sai eile juba valmis, aga fotokas ununes muude tähtsate asjakestega töö juurde.
Nüüd siis lubatud pildid. Kuid! Ma ei teinud neid pilte nii, et oleks paigutanud elektriküünlad majakesse. Küll jõuab.


Päkapikk on läinud tööle:Päkapikk oma lumelilleaia keskel:Kohe teele asumas:Päkakas taas kodus!Päkakoer peremehele järele jooksmasSelline maja siis sel korral!
LaanteLaps posted @ 14:35 - Link - kommentaarid (18)
13 November 2007
Ehitame maja


Mida meil on selleks vaja?
Et mis maja me siis ehitama hakkame? Päkapiku kodukest. Inspiratsiooniallikaks on selle aasta viimane Käsitöö number. Sealne päkapikuküla on tõeliselt fantastiline.

Vaja on: käsitöövilti ( paksemat ja õhemat ), pliiatsit, joonlauda, kääre, sukanõela, mulineed, miniatuurset jõulupärga, lumehelbeid ja aega.Täna ma küll päris valmis päkaka maja ehitada ei jõua, sest öö on minul ikka puhkamise jaoks. Muidu ei seisaks järgmine päev jalgel. Aga hakkame pihta.

Mõõda sobivad ristkülikud. Minul võetud 10 X 13 cm + 1,5 cm mõlemale poole õmblusvaru. Lõika välja neli ristkülikut. Joonista majale aknad. Ümmargused, kaarjad, neljakandilised, komnurksed või mis iganes kujuga. Lõika välja. Tee majale aknad nii, et nad pärast ei oleks vastastikku.

Nüüd hakka maja seinu kaunistama.Siia tegin pungatehnikas pisikese puu. Kasutasin kolme erinevat rohelist ja pruuni tüve jaoks. Valge mulineega sai puu omale lumemütsidki pähe. Puu all on päkamaa pohlad.See sein kaarja aknaga sai omale päkapikumaa pohlad. Akna tegin üle kollase mulineega sämppistes.Valisin kaks pruuni ja kaks vaniljevalget seina.Ukse tikkisin vildile. Käepide sai välja lõigatud aknajääkidest. Miniatuurseid jõulupärja toorikuid müüakse Tiimaris, samuti ka lumehelbeid, mida selles töös kasutanud olen. Lipsukese lõikasin paelast. Pärja ja lipsu nõelusin vildile.Ümmarguse aknaga sein sai omale valged päkapikumaa lumelilled. Akna tegin nagu kaarja aknagi üle sämppistes.

Tuleviku tegemised:

villaloorist kardinad; seinad kokku; katus välja lõigata ja kaunistada; katus paigaldada.
Ja siis peaks olema esimene päkapikumaja valmis.

Ööd!
LaanteLaps posted @ 20:21 - Link - kommentaarid (13)
Kotike ja kaardid

Kunagi lubasin, et panen selle koti oksjonile, mis nüüd ka täidetud sai:Liikudes ringi erinevates kohtades meie kodumaa pinnal, on näha, et inimesed mõtlevad juba lähenevatele jõuludele. Selleks tarbeks kasutasin ökopaberit ja pisut fantaasiat:

Nüüd on mul kindel visioon Päkakülast ja nende asukatest. Kui jaksu on, siis alustan juba õhtul majade ehitamisega ja nädalakese pärast võiks asukad sisse elama kutsuda.

Kindlasti saavad Päkaküla majad omale paeltikandi tehnikas oksad majaseintele ja lumepallid katustele.

LaanteLaps posted @ 11:43 - Link - kommentaarid
10 November 2007
Kotid nii ja kotid naa

Täna tegime märgvilditud kotte ja poekotte. Alustame siis algusest. Pidin panema Viltimise alla oma õpetuse. Jäädvustan selle ka siin:

Märgvilditud kott

Hangi endale meelepärastes värvides villaloori. Lõika välja papist või tugevamast materjalist šabloon. Kui kasutad pappi, siis tuleb see kiletada ja teipida, et vesi teda olematuks ei teeks.

Mina kasutasin kiletatud ja teibitud pappvormi.


Ja täiesti tavalisi kilekaani.


Nüüd aseta villakihid pikkupidi ja ristipidi. Nõndamoodi päris mitu head kihti. Kui vastu valgust vaadata, ei tohiks valgus vastu paista. Mina panen nii oma 8 - 10 kihti.

Kui tahad panna lõnga kotile sisse või pitsiribasid, siis pane kõigepealt esimesed kaks kihti villa ära ja aseta siis lisamaterjal paika, mis jääb viltides koti sisse.

Aseta šabloon kihtide peale ja tõmba vill keskele kokku ( kui on villa palju, siis lihtsalt tiri seda äärtest vähemaks, kätt šabloonilt võtmata ).Nüüd peaksid tegema kuuma veega ca 0,5 - 1 l pesuseebivett (jäta majapidamisseep vette ).

Kui oled villa korralikult ümber šablooni saanud, pane kõige peale veel vuaalijupp või sääsevõrk või pista see töö suka sisse. Mina kasutan vuaali. Aseta ettevaatlikult vuaali ääred töö alumisele poolele.

/Pildi unustasin sellest faasist tegemata./

Pane käsi keset tööd ja piserda käele seebivett. Kui käealune piisavalt märg on, hakka tööd nühkima - ringitades ja üles - alla hõõrudes. Tee seda piisavalt tugevasti kuid mitte nii, et vuaal ära tuleks.

Kui tunned, et asi su käe all on piisavalt viltunud, pane ikka vett juurde (mitte nii, et sa ujuks seal sees ) ja hõõru kogu tööpind kenasti tugevaks.

Keera töö ümber ja tee teise poolega sama. Pööra erilist tähelepanu äärtele, nühkides neid vastu šablooni. Vaata, et tööle ei jääks sisse volte.
Kui nüüd on töö kenasti piisavalt tugevaks hõõrutud, võta vuaal töö pealt ära.

Ja nühi hoolega edasi.


Mina panen veel sutsu Fairy´t ( nõudepesuvahend ) töö peale, et vahutaks ja nühin nüüd kohe väga tugevasti.


Kui näed, et töö pole enam lödi ja liiga pehme, võta käärid ja lõika sisse kotisuu:
Võta šabloon seest välja.


Nüüd järgneb ehmatamisprotseduur. Keera kraan kuuma vee peale ja pigista ning lödista kraanikausis mõni aeg. Siis sama tee külmaga.

Olen enam kui kindel, et su kott on peale seda protseduuri veel karvane.
Võta uuesti kuuma vett ja lahusta seal majapidamisseepi ja alusta tööd järgmiselt - piserda seebivett tööle ja hõõru mööda mullikilet. Pööra nüüd tähelepanu kotisuule ja vormi seda.

Siis peaks järgnema taas ehmatamisprotseduur. Mina aga panen siis koti pesumasinasse.

Täna tegime Meistrimoori sõbrannaga kahekesi kotte.

Mis siis saab, kui ...

Nüüd tuleb hea näide - pesumasinast välja tulnud kotil oli sees auk.Sellest pole midagi! Selliseid asju juhtub. Nüüd lase fantaasial voolata ja mõtle, mida sinna peale panna saad. Võid koha kinni nõelviltida, meie aga lahendasime olukorra nii:Meie leidsime sobiva pitsitüki. Nõelusime selle kinni ja lisasime pisut helmeid. Kassipäid ja saapaid.

Sangaks sai Huoponenist punutud pael, mis sai koti külge kinni nõelutud:Saabastega kassi kott:Minu kott, millele lisasin välja lõigatud pitsitükke - pesumasinast välja võetud:


Ja viimase lihvi saanuna:


Värvid fotodel pole kenad, aga suures piirdes saite aimu küll.

Kogu protsess võtab aega paar tundi. Alati ei pea panema pesumasinasse. Võib lihtsalt viltida nii kaua, kuni näed, et ese pole enam karvane.

Kaunistamine on puhas fantaasia. Kas nõelvildid midagi peale, tikid või ei tee üldse midagi.
Sangad võid panna puidust, pambusest, nöörist, heegeldada või viltida. Sanga viltimist õpetan järgmine kord!

Poekotid

Meistrimoori sõbranna poekott. Horrit arvas, et päris heaMeistrimoori kott. Tema tegi küll sibulakoti vanaemale:Minu kott:Motiiv lähemalt:Horrit arvas, et võib panna kassidele käpa pealeÜldiselt oli Horritil täna igav päev. Midagi teha polnud. Ainult söö ja maga. Niiiiuks...

LaanteLaps posted @ 16:58 - Link - kommentaarid (3)
07 November 2007
Vanutet´ kott

Minule meeldib vanutada. Ja pilte teha ka. Aga kui sul ei ole seda pildimassinat, siis hääd eksponeerimist ei olegi loota. Ja selle peale olen ma tige. Tahan endale head aparaati.
Mees lubas mulle kinkida, kui ülikooli lõpetan. Ja mina ei näe lõppu ka kusagil. Lõputöö venib nagu teoila. Otsa ei saa kuidagi. Aga ok.

Ma osalen taas täna algaval oksjonil. Oma valge märgvilditud kotiga.
Väga mõnus oli seda kotti teha. Šabloonile villakihid ümber. Vuaali sisse ja seebiveega sulistama. Alguses jäi suts suur. Pistsin veel pesumasinasse ja lasin pisut sealgi keerelda, Tulemus mulle meeldis. Pisikesed villaribad ärakeeratud serval ripnemas. Mõnus.Horritist pole pilti panna, see sehkendab nii palju, et ma ainult magades saan mõne hea pildi.
Eile mugis ta ülima hea meelega mandariini ja jõi minuga porgandimehu. Mõlemad meeldisid sedavõrd, et tuli lausa haugatades juurde küsima.

Ei tea, kas Pärnusse kokkusaamisele Horriti jaoks ka üks tool jagub?

LaanteLaps posted @ 19:27 - Link - kommentaarid (7)
256877 Piilureid