LaanteLapse käsitöö
LaanteLapse käsitöö
27 Mai 2009
Sigri - migri ehk vihmane päev

Mulle meeldib, kui õues sajab. Siis saavad tubased tegemised taas järje peale ja päevaraamat täiendatud.

Alustan toas valminud teosest. Pisike A6 märkmik, mis rändas jälle Tartusse:Kaetud sai pehme velvetiga, sees 180 mm paberid.


********************************************************************************


Leivategu


See on vahva tegu. Linca käest sain juuretise ja läks lahti see esiemade töö.Rukkijahu, rukkijahu, palun kaussi ära mahu!Nii paks peab olema tainas, et lusikaga enam segada ei jaksa Siis tuleb näpud pehmesse kausisisusse lükata ja võlusõnu lugema hakata. Peale sellist tähtsat tööd rändab leib vormidesse.Siis saab ahjusooja ootav vormisisu veel märja käega pai ja oma peremärgi peale ( siin seda loomulikult näha pole ) ja jääb räti alla kerkima.

Peale mõnetunnist kerkimist vupsavad vormid ahju.

Viimasest leivapätsist pildike:Maitselt mõnusam kui poeleib. Saab ise viilu lõigata ja kuumale leivale võid määrida. Külma piima kõrvale rüübata ja mõtteil lennata lasta!


********************************************************************************

Aiaaeg!

Koos kaasaga sai valmis tehtud kasvuhoone. Sees koht peale taimede ka suurele veetünnile, headele mõtetele ja tegudele.

Minu kasvandikestPunane kämmalvaher sai aias omale kodu.

Iludused tulbid:Muidugi on neid veel. Tulpe ma mõtlen.

Pirnipuud on imeilusad helehelevalged. Kaunimad kui õunapuud. Aed on ilu täis!LaanteLaps posted @ 11:00 - Link - kommentaarid (9)
25 Mai 2009
Nõelapadjad

Mulle meeldivad romantilised asjakesed. Meeldib neid teha, meeldib kinkida. Noh, tore on, kui mu enese ümbergi midagi romantilist asetseb.

Täna algas taas minu oksjonivoor. Tegin selle tarbeks kaks imearmast pisitillukest nõelapatja. Tulid tõesti armsad. Pean sinise kanga otsinguile minema, et enda tuppa kah neid paar - kolm tükki meisterdada. Hulgi on mõjusam. Need tulid küll nii pisikesed, et mahuvad lausa pihku:Pitsi panin kah külge, on armsam. Romantilisem. Heh.*******************************************************************************

Maal käib kibekiire töö. Täna uurisime Ukuga taimi. See nägi välja nii, et emme rohis ja Uku oli süles. Asjatas muudkui - taa-taa-taa, prrrrrrrrr! Emme aga seletas, see on naat, see vesihein, seda emme ei tea. See on see lill ja see on teine.

Traktor tegi maja taga tööd. Kui ilmus poisi nägemisulatusse, siis poja silmad jäid ainiti sellel pidama. Traktor kadus maja taha, poisi pea läks sujuvalt traktori kadumise suunas kaldu. Istusin näpp umbrohuses peenras ja muhelesin. Poistevärk.

Reedel hakkas poiss ringi jooksma. Esialgu neljakäpukil. Proovisin siis täna, et ehk püsib minu juures tekil. Kui ma rohin. Emmekene! Tahta ju võid! Nii põnev maailm on seal teki ääre juures. Näpp läheb roheliste mõnusate asjade ( loe: taimede ) ümber - sipsti! ja kogu saak RUTTU suhu! Armas on vaadata, kuidas pisike inimene maailma avastab.
LaanteLaps posted @ 13:28 - Link - kommentaarid (7)
16 Mai 2009
Tehtud tegudest

Kevad nõuab maaharijaid näppe mulda suruma, kuid heegelnõel ei lase kodus väsinud kätel puhata vaid sunnib taas tubastele tegudele. Samuti olid kiired ajad seoses poja - tripski tervisega.

Nii ongi jäänud mõned asjad minu päevaraamatusse lisamata. Egas midagi. Asjad ju ära ei jookse. Teinekord jooksevad küll, kuid ennem tuleb nad pildile püüda.

Emadepäeva kingitus sai tehtud praktiline. Maalitud kalossid.Kinkekott valmis õmmeldud paksust tüllist, mida kingisaaja saab hiljem sibulakotina kasutada:Kuulda oli, et ämm oma kingiga rahule jäi. Ise kuulsin. Telefonitorust.

*****************************************************************************

Oh, kuidas mulle ei meeldi igasugu rullkardinad ja rulood ja ribid ja mis iganes kontorlikud variandid. Kuid, kes meil käinud, see on näinud, et iga meie akent katavad just sellised vidinad. Välja arvatud köök. See on veel vanas kuues. Just selline nagu mulle meeldib. Ja, mis peamine! Kardinatega !

Elutuba jääb päevasel ajal kuidagi nukraks, kui ruloo või mis iganes asi üles kerra kerida. Käisin juba mõnda aega nagu munas kana ja mõtlesin, mis oleks siia õige ette sättida. Siis minu aju lakkas mõtlemast. Ning asjadega on kord nii, et kui enam ei mõtle, tuleb lahendus.

Vajasin valget tugevat tülli, mahedat punast ja rohelist, erkkollast ja erkrohelist. Valge jäi põhjaks, ülejäänud said vaba käega välja lõigatud lillede ja lehtedena. Kardina külge sai nõelutud lihtsa pistega, ikka nõel üles ja alla. Kardinate pildistamisega on kord nii, et võta pildile nii või naa - ei jää. Pole ju miski proff ka, et kohe oskaks. Aga märk saab maha pandud selle fotoga:


***************************************************************************

Albumeid olen ka vahepeal teinud. Ikka pisikestele beebidele.

Siin on album beebipoiss Ramonile:Siin Romanile:Ja siin Johanna - piigale:***************************************************************************

Aiapidajana on suur aur läinud taimede ettekasvatamisele, mis on ka õnnestunud. Algaja õnn, mis muud
Puid - põõsaid olen ostnud ja andnud kodu neile oma aias.
Kuid pean möönma, et vanu taluaedade lilli liigub aianduspoodides vähe. Kui keegi hea inime on nõus mulle andma iirist, pojengi, floksi, murtud südant ja miskit põnevat eestlaslikku, siis suurima naudinguga võtan need vastu!

Rajan maale pisikest paekivi teed. Üks semu - mutt või vesirott - on aga seda piirkonda hirmsasti armastama hakanud. Ikka kivi kivi haaval käib ja õngitseb üles ( lükkab oma kuhja sinna alla ). Ümbruskond meeldib talle ka, aga mitte väga laiahaardeliselt ei võta ta seda ette, vaid ikka paekivitee ümbruskonnas. Ja mis...... Horrit muidugi va nuuskur! Sellel vaja jälg üles võtta ja kraapima asuda. Nii ma käin ja rehitsen.

Ühest suurematsorti tööst mõnes teises postis, kui saan aega käed tsemendiseks teha ja lõppviimistluse asjale anda.

LaanteLaps posted @ 16:40 - Link - kommentaarid (11)
14 Mai 2009
Oksjonile! Oksjonile!

Tänapäeva modernsed vahendid lubavad luua midagi erakordset, mis just Sinu südame põksuma panevad. Uus ja vana kokku panduna loovad rahuliku ent põneva koosluse. Nii sa näedki siin enda ees seivat maali ( mõõdud 40 X 40 ) ja linavildist topsikut, kuhu lisaks ehetele mahub ka Sinu nina ( imehea looduslik lina lõhn ).
Karbil ja maalil kasutatud sama ornamentidega kangast, luues ühtse kooskõla. Linavildist topsiku esiplaanil särab endale uue elu saanud linik, ülejäänud ümar sein on saanud omale selga nööbirea. Nii saad endale kasvõi igaks hommikuks uue topsi ( pisut seda õhtul vastavas suunas keerates, sest nööbidki ei kordu ) meigilauale, esikusse või vannituppa. Maal on lahutamatu osa sellest säravast kooslusest.Ilmesta oma kodu millegi põnevaga!

Rabavat pakkumist!

( Pöidlahoidjatele suur tänu ja kummardus! Oleme Ukuga lõikuselt tagasi. Kõik läks sujuvalt hästi, nagu pidigi minema. Kummardus Lastehaigla personalile! )
LaanteLaps posted @ 20:47 - Link - kommentaarid (6)
257546 Piilureid