LaanteLapse käsitöö
LaanteLapse käsitöö
31 Mai 2008
Linnas vs maalTäna hommikul käis Meistrimoor viimast päeva koolis. Kell liigub sajaga ja minu mõtted on juba maal minust ees askeldamas. Vaatan aga närviliselt kiirustavat ajamasinat ja mõtlen, et pere võiks juba koos olla ja teel maale või maal juba tegutsemas.
Abikaasaga vesteldes, mida maale kaasa võtta..., mida maal teha - kiunatab koer iga "maale" lausutud sõna juures. Hakkab köögist, kus parasjagu arutelu maa ümber käib esikusse saalima. Iga kord esikus seisatades ja pead kallutades, et kas me siis juba liigutame end? Ei, meie piigat pole ju veel!
Aga see teeb närviliseks. Koera käitumine, piiga ootamine, mõtted sellest, kui vähe on aega. Käiks turult läbi, ostaks veel paar kõrvitsa taime. Mõeldud - mindud! Inimesed sagivad, trügivad, nagu jääks millestki ilma. Saime oma kõrvitsad ja mõne varajase kapsataime. Linnakoju tagasi.
Tahaks juba maale! Palav on, kell tuiskab sajaga! Lepime kokku, et mina sõidan seekord oma autoga ja ülejäänud pere tuleb teisega järele.
Jess! Ometi sain rooli taha ja linn jääb selja taha. Milline vabanemine! Lind siristab metsas nii, et ka maanteele on kuulda. Autoaknad on lahti ja tuul viib linnakiiruse peast minema.

Ja olengi maal

Vaikne. Päike ja parasjagu tuult. Lükkan oma turult ostetud kaabu pähe, panen kindad kätte ja lähen peenraid vaatama. Jah! Ma teen seda iga kord, kui olen jõudnud maakoju. Vaatan üle kõik oma erilised kasvandikud. Maasikad, herned, lilled - kõik need tegelased, kes minu käe läbi kasvama on saanud. Ja uskuge, kuradima hää on olla!
Korjan õuelauale vanasse roostetanud kannu pihutäie lilli, panen väikese lina lauale ja ootan oma perekonda, kes linnast tulema peaks. Ma ei istu! Kus sa sellega! Näpud mulda ja rohima. Puhastele talupeenardele saab ka pisikese kastekannuga vett kantud. Sadamiljon üks korda. Sest me kõhuelanikuga oleme nii kokku leppinud, et ma talle tahtlikult haiget ei teeks.

Pere jõuab maale. Piigal on sõbrannagi kaasas. Tüdrukud lippavad taha-aeda meie lapse lemmikõunapuu alla ja õunapuu otsa. Seatakse üles võrkkiik, viiakse toolid ja pall. Riided lendavad seljast ja elagu laste vabadus, kilked ja lõputu naer! Koer kaevab kase all muti käiku, ise väga rahul ja tegus. Mees toimetab oma toimetusi. Nii peatubki aeg!

Hea on!Pildid on illustreermaks juttu.

LaanteLaps posted @ 18:16 - Link - kommentaarid (7)
22 Mai 2008
Kotitegu

Juba mõni aeg tagasi oli minu kõige armsamal sugulasetirtsul sünnipäev. Ja mina rase tädi venitan kingiga ikka veel. Häbi, LaanteLaps! Tegelikult on rasedus minu elu tibake muutnud. Pikka aega haiguslehel viletsa tervisega ei andnudki midagi teha, kui vaid oleskleda.
No see selleks.

Mina armastan igasugu vanu elemente taas uutena ellu äratada. Nii juhtus ka selle kotiga. Kott valmis heegelduse piibli mustri järgi, mida meie rahvas on ka palju kasutanud, midagi uut siin ei ole. Heegelnõelaks oli 2,5 ja sangake sai 70 silma edasi - tagasi heegeldatud. Muster pole õhuline ja kott ekstra voodrit ei vaja.
Nüüd sellest vanast, mis mulle kangesti mokkamööda on. Vanal ajal kasutati päris palju rõngasristimärki. Kaitse-eesmärgil. Aga see märk on igas mõttes kaunis. Nii ehetena kaelas, kõrvas või siis täna näete seda hoopis kotil. Heegeldasin ümmarguse elemendi, peale tikkisin risti. Nii natu jälle omamoodi. Nagu mul need asjad tulema kipuvad. Äärde panin neiuliku roosa organsapaela, mis on pärit Silverpointi poest.

Mõttes on juurde teha midagi selle rõngasristi laadset ka kaela. Sama joont ajades. Siis kirjake juurde ja posti.
Mulle meeldis vanasti kirju saada ja saata. See komme on mul siiani säilinud. Kirjadel on suur väärtus. Talletub ju inimese hetkemeeleolu ja käekiri, selle ajastu paber ja kombed. Vahva, kas pole?

Aga kotike siin:OT: Foorumis oli unistuste teema...
Mina unistan uuest fotokast! Aga vanarahvas teadis rääkida, et inime peab oma unistuste ja lendu lastud mõtetega ettevaatlik olema. Need kippuvat mõne aja möödudes täide minema

Või mis teie arvate?
LaanteLaps posted @ 13:43 - Link - kommentaarid (7)
21 Mai 2008
Aiajuttu

Kevadel on rahvas enamjaolt aias. Nii üritan minagi peale tööd perega maale kimada. Pea igal õhtul. Rääkimata nädalavahetustest! Ma käin maal igasuguse ilmaga. See on meil nii õdus paik, nii omane ja armas!

Aga asja juurde. Foorumis sai räägitud varakevadel metsloomadest ja nende mõnusatest maiuspaladest. Meie roast "Tulbid" on ikka mõni üles ka tõusnud. Õitsevad poolikute, pealt ära ampsatud õitega. Mina muidugi maha ka lõigata ei raatsi. Ma hull tulbifänn. Üks peenemaid asukaid minu aias on selline iludus ( eelmise aasta sügisel maha pandud ):Pealt punaste ja valgete sakikestega. Imearmas!

Pesapuu

Kunagi rääkisin teile, et talu ostes rääkis selle endine omanikust vanamemm mulle, et kevadel on SEE puu linde täis ( viibates käega talu ukse eest hoovi esimesele pirnipuule ). Mõtlesin, et näe müügitrikki ja itsitasin pihku. Varakevadel ei näinud seal kedagi askeldamas. Aga tänaseks päevaks on isand ja emand Kuldnokad välja haudunud pesakonna vahvasti siutsuvaid linnupoegi. Ma küll ei tea kumb lindudest laulab, aga vilgas tegevus ja laul puu ümber käib. Nii, kui üks vanematest pessa toiduga lendab, on poegade siutsumine väga vali. Aga mitte nagu kisa, pigem armas kraaklemine toidu üle - ilmselt.

Pirn ise ise on aga vana ja kõrge, täis kummalisi auke ( vanade okste kohalt ).Horrit-poiss käis eile õhtul ümber puu ja mitte ei saanud aru, mis seal sees toimub. Kui kisa valjuks läks, tegi koerapoiss paar ettevaatlikku hüpet puust tahapoole, et mine sa nüüd seda puud tea, mis sealt veel tulla võib. Kallutas pead ühele ja teisele poole, saamata aru, mis kuri lugu siin toimub.

Nii minu pea kõrgusel on üks vana murdunud oksatüügas, merepoolne osa kenasti nagu sein ees. Teine pool on katmata, siit käivad linnuvanemad sisse ja välja - VURR ja VURR!Kaugemalt vaadates siis selline PESAPUU meie hoovis. Ei taha teda tulevikus puutudagi. Püha puu
Kevadel küsisin meie isetegijate käest nõu, kuidas vanade väärikate tammedega suhelda.
Peale mõne oksa kärpimist hoidsime abikaasaga hinge kinni, et kõik õnneks läheks ja tamm tervena püsiks. Siiani on ta tubli olnud. Haavaksesed ei aja liigset vedelikku välja, tundub, et paraneb. Loodan, et hing ka terveKüsimus teadjatele maasikakasvatajatele - kas amplimaasikas tahab lisaväetamist? Ja millal oleks õige aeg ta võrguga katta, et linnud maasikaid ära ei sööks?
LaanteLaps posted @ 18:48 - Link - kommentaarid (4)
20 Mai 2008
Nii palju küsimusi
Allpool olevas tekikese teemas tekkis palju küsimusi. Annan lühida vastuse. Meie perre on tõesti tulemas tulevikus üks siniseid toone kandma hakkav ilmakodanik. Sündima peaks ta täpselt isetegija.net sünnipäeval...
Ootame siis vapralt edasi

LaanteLaps posted @ 07:56 - Link - kommentaarid (53)
19 Mai 2008
Teeme ise lapiteki 2008

Nüüd võin hõisata, et minu tekk on ka valmis! Sel korral ei suutnud ma end hellitada endale tehtud lapitekiga, aga meie perre see tekk ometigi jääb. Sedakorda siis pisikesele ilmakodanikule, kes seda varsti kasutama hakkab.

Kasutasin valget lõnga "Winner", mida kulus 12 tokki. Mustrid mõlemad ( nii põhimuster kui ka äärepits ) leitud isetegija.net kaudu põhjatutest netiavarustest.

Tekk siin:Äärepits:Teen endale pika pai, et projekt lõpetatud sai
LaanteLaps posted @ 18:37 - Link - kommentaarid (19)
10 Mai 2008
Lähenev emadepäev


Emadepäev on imeilusal ajal - õisi täis aiad. Aas ja metsa alune on õisi täis. Korjasin täna oma aias kasvavaid meelespäid! Erilised sinised õied panevad südame kohe kiiremini põksuma. Homme lähen taas maale, tulpidelt tervitusi vastu võtma. Neid ei raatsi ma murda.

Armsad isetegijad! Enamik olete te emarollis. Tegin hetk tagasi homseks toredaks päevaks tordi! Pildi vahendusel saate tüki maitsta

LaanteLaps posted @ 15:47 - Link - kommentaarid (11)
257462 Piilureid