LaanteLapse käsitöö
LaanteLapse käsitöö
15 Juuli 2008
Kipsisegust taimealused

Tegin nädala lõpus valmis paar taimealust, mis täna said omale vahvad kuued selga.
Kasutasin aias kasvavaid taimi. Taime lehe soonilisemale poolele sai pandud kipsisegu. Päikese käes lastud ära kuivada, sisetingimustes samuti mõned päevad. Siis 80 mm liivapaberiga sutsakas üle käidud ja voilaa, värvimiseks valmis! Värvidega nagu teate, annab oh, kuidas mängida. Ja ehituspoodides on värvivalik oi-oi kui suur! Värvile lakk peale ja sellised nad mul seekord tulid:

Ma küll ei tea selle taime nime, ilus suur põõsas selliste suurte lehtede ja kellukamoodi õitega, andis alusena sellise tulemi:Siin on näha nüüd vaid kolme õrna kihti värvi.

Sellel pildil on näha tumedaks värvitud soonilisemad kohad. Lisasin pisut kuldset ühte lehe nurka:Pealtvaates:Ning õhtupäikese valguses:Rabarber andis põnevama mängumaa. Ilma värvita on ta selline:Katsin sama rohelisega ka selle aluse. Lisasin punast ja pisut kuldset. Lisaks tegin soonte kohad tumerohelisega üle:Pealtvaates:Ning viimane pilt õhtuvalguses:Mõtteid, millistest taimedest ja milliseid aluseid on võimalik teha, on ooooh, kui palju!

LaanteLaps posted @ 19:24 - Link - kommentaarid (24)
14 Juuli 2008
Maasikamoosist ja rahvuslikust projektist... vat sedamoodi
Mees tõi mulle oma reisu ajaks 10 kg maasikaid, mida tegin kõikvõimalikke retsepte kasutades.
Meie pere sööb talviti palju moosi ja koguaeg ühte lurri ei taha. Maitsmiseks jätsin igast sissetehtud hoidisest pisikese purgi, et kuda siis kõlbab.
Nüüd, kus moosid on saanud pisut külmkapis seista-tõmmata, mekib meie perele kõige rohkem mandlilaastudega moos. Tegin seda kahte moodi - püreerisin mõlemad - nii maasikad peale keetmist kui ka mandlilaastud. Teise variandi sisse jätsin mandlilaastud terveks. Näeb kuidagi mõnus ja šikk välja.

Tegin veel tooreste tikritega maasikamoosi. Nüüd saan aru, miks oli vaja pooltooreid tikreid - selleks, et suuri seemneid vältida. Maistepoolest on see nagu hapukas ( oma nüanssidega ) kreem.

Ja maasikamoos veel rabarberitega. Seda teab ilmselt kogu isetegija-pere, kuidas selline moos maitseb.
Sügavkülma sai pistetud kõige tillemad maasikad. Harisin end sel aastal usinasti, kuidas on õige marju külmutada - eriti maasikate poole pealt. Praegu ei ole aega lugeda, kuidas jõhvikaid külmutada Toormoos maasikatest sai ka külma pistetud.

Nii ta on - maasikatega meie suvi ju algab.Edasi rahvuslikule teemale. Pikka aega mõtesin, mida teha. Alustasin ühe teise projektiga, see praegu seisab ja ootab oma aega. Siis kappe koristades tuli välja suur tükk linavilti, mida olin aasta tagasi üheks teiseks otstarbeks tellinud. Mõte hakkas jooksma ja käed samuti.

Mõned ajakirjad, millede tee pole veel prügiskasti jõudnud ( remont nõuab asjadest vabanemist ), andsid mõtte mustriks. Lõige sündis samuti lihtsalt - nii paksu materjali ei õmble masinaga vaid ainult käsitsi. Eriti veel, kui pead kanga topelt panema ( põhi + külg ). Taburett kangale ja lõige välja. Nii lai siiluke vahele, kui laia kotti soovid ja käed käima.

Siin ta on:

eestvaade:külg:motiivid:kott tagant:Sämppistes sai põhi kinnitatud külgdetailide külge ja käeavad üle tehtud. Kott on voodrita.
LaanteLaps posted @ 13:30 - Link - kommentaarid (17)
257462 Piilureid