LaanteLapse käsitöö
LaanteLapse käsitöö
29 Juuli 2007
Issi töödest ja emme töödest ja lõngapoe shopingust

Issi töödest.
Valge Daami päevad on Haapsalus tulekul ja endalgi selle tarbeks tegemisi oh, kui palju!
See on meie jaoks esimene laadakogemus. Meistrimoor on põnevil ja traadiväänamine tuleb tal iga päevaga üha paremini välja.
Aga kuhu panna pisividinad laadal, et neid oleks hea vaadata ja hea eksponeerida.
Issi tegi selle tarbeks meile aluse. Laud alla, penoplast liimiti peale ja katteks sametine riie, mis kinnitati klambripüstoliga. Mõõdud - 64 cm pikk, 46 cm lai ja 6 cm paks.
Nõelad sisse ja konksukõrvakad/kaelakeed/käe-, jalavõrud peale.

Emme töödest.
Kuna uut fotokat ma pole saanud soetada, siis möllan siin ühe Canoni juustuga. Ehteid on sellega võimatu pildistada, see oleks ehete solvamine. Aga kust saada enne laata fotokas, et endale ka töödest märk maha jätta... No vaatame.

Aga mõned vidinad lisaks, mis laada tarbeks tehtud sai.
Pitsiline poekott.


Kootud ja vanutatud ning kokku õmmeldud roosikott.


Reedel sai teleka ees igavust peletades ühele köögirätile äärepits heegeldatud. Pole midagi erilist, aga räti tegi ometi rõõmsamaks.

Jõuludele tuleb ka varsti mõtlema hakata - kaugel siis needki on. Miks ma sellest räägin? Mõtlesin emale teha mõned vahvad käterätid, elegantsete äärepitsidega. Tal köögis juba päris vanad rätid seisavad nagis nö. köögi aksessuaarina. Võiks midagi uuemat olla.

Shopingust.
Käisin tuttavaga eile Tallinnas shopingul. Lõngapood vanalinnas ei jäänud külastamata. Ostsin 2,5 vardad, vesti jaoks lõnga ( tahtsin beeži-valge kirjut, aga seda oli vaid kolm tokki, jäin ilma ) ja mingi popi sokilõnga. Valmissokid olid näidiseks, päris andeka mustri jätab.


Kuna minu garderoob sisaldab beeže - valgeid - lillasid - roosasid asju kõige enam, siis sai valitud selline lillakas - beežikas lõng.


Loodusest ka pisut. Kas olete märganud, et pune on juba nii valmis, et ootab korjamist. Kui ilm lubab, päike paistab ja vihm on kaugustesse ära eksinud, siis andke aga näppudele tuld! Saate mõnusa teematerjali talveks. Kuid samas pidage meeles, et ühest kohast kõike väärtuslikku Maaema vilja ära ei korja. Järgmisel aastal on hea minna ja taas korjata, eks!LaanteLaps posted @ 15:26 - Link - kommentaarid (13)
25 Juuli 2007
Kingijuttu ja kutsikapõnni juttu

Töökoha vahetusega sai ära antud peamine töövahend - fotoaparaat. See on saanud siin blogitades aga väga tähtsaks asjaks.

Niih, olen võlgu nuputaja - Kati värvipakui vahetuse pildid. See, et pakk tuli kaugelt, oli vägev üllatus! Mõtlesin, et oi-oi-oi, pakki ei tule ega tule, jään viimaks ilma...
Aga tuli hoopis Kanaaridelt!

Kunagi tuli välja blogitades, et me oleme õppinud sama eriala ülikoolis Vahva!
Aga pakist. Pakis oli tortilla retsept. Kavatsen seda lähiajal katsetada ja muljetada ka siin.
Strelitzia seemneke. Vahva oleks kui see ka kasvama läheks. Kullavärvi lillekesed, tikkimiseks. Swarovski täheke - selline massiivne ja raske. Kiftid isetehtud kõrvakad ja kaelakee. Teokarpidest jala/käekett ( SUPER !!! ). Beežid kristallnööbikesed, sellised tilgakujulised. Metallist kulinad ning beežid ja kullakarva helmed. Šokolaad - mis on ammu meie kõhus, väga maitsev oli! Plaat! See sai kohe mängima pandud ja piiga koos sõbrannaga nõksutasid vahvasti puusi. Endalgi hakkas varvas vaibal antud rütmis kaasa põksuma.

Väga vahva kink! Aitäh sulle, nuputaja - Kati!

Kohtumine Kastani ja tema perega

Meie seas on palju toredaid isetegijaid, kellega läbi foorumi olen tuttavaks saanud ja suhtlema hakanud.
Kastan läks isetegija.net kokkutulekule ja tegi ettepaneku Haapsalus kokku saada. Mõeldud - tehtud! Jutlesime pikalt ja mmh! sain ka laheda kingi:Mõnus kett, mida ei raatsi isegi magama minnes jalalt ära võtta. Ja siiani pole juhtunud ka midagi. Selline seksikas ja no põnev vidin ümber jala.

Meie pisikutsikapojast

Läbi meie foorumi sain omale pisikese kutsikapoja, kellele varsti järele sõidan. Ei jõua ära oodata, milla see päev käes on. Aga sinna on aega pea kolm nädalat. Meistrimoor loeb lausa päevi
Väikese Jack Russeli terjeri pildike ka:On ju armas!

Ohhh, kuidas ma teda ootan!!!
LaanteLaps posted @ 18:17 - Link - kommentaarid (14)
19 Juuli 2007
Ütle üks ilus poiss-lapse nimi!


... ütles isand Kiir Tootsile. Aga minul pole kodu lähedalt Tootsi võtta!
Meie saame poja. Augusti lõpus. Pisikese. Ja nüüd meie mõte on selline, et palume H tähega algavaid nimevariante.
Seda et... Tegu pisikese Jack Russel´i terjeriga.


Kuna õunu pakkuda pole, annan lilli nuusutada.

LaanteLaps posted @ 19:07 - Link - kommentaarid (20)
08 Juuli 2007
Kingitus kõige kallimale sõbratarile

Sõbranna naaseb homme reisilt. Lippan teda siis sünnipäeva puhul õnnitlema! Minu kink:


Kott ja salomoni tehnikas lai õlasall. Lõng sai ostetud killukallilt. Imestasin, et sain koti ja salli veel sinna lisaks. Ja ehhee.... Lõnga jäi ülegi. Kotile tegin voodri ka ja pisikese taskukese sisse.
Peale sai tikitud paar helmest.


Omale meeldib väga. Huvitav, mis tunded tekivad kingisaajal? Aga eks me näe!
LaanteLaps posted @ 18:28 - Link - kommentaarid (10)
Kontserdielamus Pärnus

Eile käisime abikaasaga Pärnus vaatamas - kuulamas maailmakuulsat saksofonisti CANDY DULFER´it.


Kõigepealt päeval pidasin Susaga sidet, kuda sealpool ilm on. Et kas tasub üldse minna. Pärnus sadas. Haapsalus aga oli imeilus ilm. Mõtlesime, mis me siis mõtlesime, aga otsustasime ikka minna.

Arvasime, et hull tung on vallikäärus ja sõitsime varakult juba kohale. Kuid kontserdi algus venis tunni. Teadustaja käis ja rääkis puises eesti keeles:" ... kümme mintsa läheb veel. No sadas ju. Okei??". Ega meil muud üle jäänud. Inimesi oli vähe - nii 500 - 600 ringis, mis tundus sealses keskkonnas käputäiena.

Algus oli pisut närviline meeskonnale... Hilinemisele lisaks kukkus kaks valguskasti ( tuled ) ümber. Ilmselt oleks läinud terve rivi, kui meeskodanik lavalt poleks seda kinni püüdnud.

Siis aga hõikas pr. Dulfer, et tulge siia lava ette, ruumi meil on! Eestlane ju ei torma nii usinasti... Marju Kuut võttis aga ohjad oma kätte ja marssis lava ette, siis järgnes ka juba rahvas

Dulferiga oli kaasas igati šeff meeskond.
Rosie Gaines

Piletilevi kirjutab nii: Rosie Gaines – laulja, multi-instrumentalist, tootja, helilooja, üks tähelepanuväärsemaid 80-ndate „häältest“.
On laulnud Prince sellistes hittides nagu „Diamonds & Pearls“, „Get Off“, „Cream“. Tema soolokarjäär on edukas, kuid ta on teinud koostööd ka Snoop Doggi ja Bootsie Collins’ga.

Teine laulja Berget Lewis:


Äpardustele vaatamata jäi kontserdist hää mulje. Muusikastiil oli ju minulik
LaanteLaps posted @ 14:44 - Link - kommentaarid
06 Juuli 2007
Teatepulk kiiksude avastamisele....

Susa andis edasi Mercarilt saadud teatepulga mulle.
Ehk siis:

Pane kirja mõni oma naljakamatest või veidramatest kiiksudest, mida julged teistega jagada
1) kokkamises
2) majapidamises
3) muu vaba teema
Mõtle, kellele võiks teatepulga edasi anda


Kokkamise kiiksud:

*külmkapis peab olema vorstide jaoks oma plastkastike. Et avatud pakendid mööda külmikut ei vedeleks. Samuti on lahterdatud kõik muud toiduained.
*ma ei kasuta mitte ühtegi toiduainet peale säilivuskuupäeva ( kuigi vanasti neid polnud ja söödi kindlasti edasi ).
*kartuleid proovin koorida ühe koorena nagu vanaema.
*kohvi keetes lisan alati paar tera soola - lõhna intensiivsemaks muutmiseks.
*mitte kunagi ei luba valada midagi "üle käe", pidavat tervisehädasid tooma.
*kevadeti marineerin võilille nutte, kibuvitsa marjadest saab sügisel kompotti, nurmenukkudest likööri ( tee kõrvale ), sireliõitest lihasvaludele tõmmist.
*liha praadimisel kasutan alati enda korjatud punet, lisaks piprale ja soolale.
*toitu teen hää tujuga või ei tee üldse. olgu siis tegemata, aga vihaga ka ei tee.
*kala ei puutu ma sõrmeotsagagi, olgugi, et seda söön. Ma kardan neid! Prr...
*saia ja leivakontsud viskan alati minema.

Majapidamises:

*vooditel peavad olema tekid nii, et see avatud äär, kust tekk sisse pannakse peab jääma kindlasti jalgade poole.
*pea peab olema magades raudselt ukse poole ( muidu viiakse jalad ees välja )
*magama minnes peavad olema kapiuksed kinni ( mul on kodus lükandustega kapp ) . Mees naerab, et kollid tulevad muidu, emme kardab...
*alati koristan laupäeviti ja siis põhjalikult, miks? Sest Jumal on meile andnud pühapäeva puhkamiseks. Austan seda vanaema tarkusetera. Veel lisas ta, et kui sa seda eirad, võetakse nädala sees sult päev tagasi ( oled haige või on paha või mis iganes ). Ja kui ma ei saa koristada laupäeval, siis ma ei koristagi. Või teen nädala sees elementaarse ära.
*pesen pesu alati õrna programmiga, et mitte ennast pärast oimetuks triikida.
*pesusahtlis hoian alati lõhnaterasid või mõnd lemmiklõhnaga vannisoola.


Muud kiiksud:

*kui unustan midagi kodust väljudes maha, nt. autovõtmed, lähen tuppa tagasi, vaatan peeglisse ja istun. Siis pidavat hästi minema.
*koju sisenedes jätan mõttes ukse taha seljakoti, kus on sees kodu mitte puudutavad probleemid ( nii ei lase sa neid oma pereelu häirima ). Töötab küll
*usaldan alati oma esimest tekkivat sisetunnet.
*kiidan alati teenindajaid. et oleks neil jõudu ja jaksu igisejatega tegeleda.
kuid kui toitlustuskohas rikutakse elementaarseid reegleid, siis jääb ettekandja jootrahast paugupealt ilma ( ma muidu ei koonerda. iga päev muidugi restoranis ei söö ka ).
*valgusfoori tagant pean saama alati esimesena minema ( kui olen kahes reas ).
*kui keegi rikub liiklust, sõidan sellele järgi ja küsin, et kas on tegu katkise sõiduriistaga või saamatu kahekõrvavahelise kõvaketta omanikuga... Niisusugustest olukordadest võib raamatu kirjutada
*kui poes keegi püüab PIN-i sisestada, siis ma ikka ütlen :"Nägin!" Ja keegi pole pahandanud... Pigem on alati naljakas
*ajalehti/kirju pean mina saama esimesena lugeda. siis on seda hääd värsket trükilõhna tunda.
*ebameeldivate inimestega suheldes loon mõttes meie vahele peegli, et kogu negatiivsus pahale tagasi peegeldub või kasutan vana valge rõngasristi meetodit.
*uusaasta esimesel päeval peab esimene külastaja olema meesterahvas, siis on aasta viljakas. ( meil on alati naised )
*vihmased ilmad on minu lemmikilmad. Siis on alati tuju sajaga sees!
*meri! meri! meri! ükskõik kui raske, kui õnnelik, kui kurb, jne ma ei ole, alati käin mere ääres ennast laadimas.
*pean lugu vanarahva tarkustest.

Teate, neid on raudselt veel. Ei tulegi nii paugupealt meelde. Ilmselt olen nendega väga harjunud.


Teatepulga annan edasi DREX´ile ja MANNU´le.
Hääd vastamist!
LaanteLaps posted @ 18:24 - Link - kommentaarid (5)
03 Juuli 2007
Naabri Mari

Sõbranna tegi täna ettepaneku minna Pürksi mõisasse vaatama Ugala teatri suvelavastust NAABRI MARI. Mõeldud. Tehtud.

No ei ole mina 5 aasta jooksul näinud paremat tükki. Silmad naermisest märjad, kõht kõveras sai ikka tükki vaadatud. Äraminnes tundsime mõlemad, et põsed valutavad.
Head naljad, väga peenelt esitatud, superkiftid näitlejad! Vau! Vau! Vau!

Ma olen rahul!
Ja pealegi..... See kulus mulle ära Oli lausa turgutav!

LaanteLaps posted @ 19:37 - Link - kommentaarid (11)
01 Juuli 2007
Laulupidu ja pidu pärlitega

Täna sukeldusin televiisori ette laulupidu vaatama koos oma vanade pärlitega, sest uusi pole ma veel kätte saanud. Et neile ruumi oleks, heh, tühjendasin oma pärlivarusid.

Käevõru "Pilvelill"


Kaelakee "Mere vikerkaar"


Kaelakee " Päikese pai" ( pildil ei paista helmeste sära välja )


Kõrvarõngad "Õnnelill"


Kõrvarõngad "Päikesekiir"


Tsa - tsa käekett "Pidu sinus eneses" ( Juba leidis omale omaniku )


Käekett "Hõbelill"


Käekett "Merekivid"
Kaelakee "Adru ja lained" ( varem valmistatud )


Aga laulupeo vaatamise ajal jäi nii mõneski kohas silm ekraanile pidama ja tangid ei liikunud enam pihus... Ja pisar tükkis vägisi silma. Ja ERITI Tõnis Mäe laulu ajal... Kui ta seda teist korda laulis! VÕIMAS!
Meistrimoor kahjuks sel korral ei löönud kaasa, va tervise jampsu pärast. Aga eks neid aastaid tal ole ees veel kuhjaga. Jõuab käia küll

LaanteLaps posted @ 17:19 - Link - kommentaarid (13)
257546 Piilureid