LaanteLapse käsitöö
LaanteLapse käsitöö
29 Jaanuar 2009
Mummuline KikePea kõikidel suurematel Meistrimoori mänguasjadel on nimed ja oma saamislood, mida ta suurepäraselt teistele jutustada võib.

Meistrimoor on oma allesjäänud sõbrad ladunud karpidesse. Mõni on aga Ukule seltsiks antud. Kike istubki juba mõnda aega Uku voodis ja räägib beebipoisile põnevaid lugusid, mille peale pisikese ilmakodaniku suust tuleb erilisi helisid:"Oo-oo!", "Õuu-uu", "Mü-üüü", "Änn - änn". Ilmselt mõistavad nad teineteist pilkudestki

Uusi blogisid vabal ajal lehitsedes jäi silma taas üks eriline tegija Lin , kelle netipäevikust sai haaratud mummumuster ja proovitud erinevaid lõngasid, et kuda see muster näppude all jooksma hakkab.Täitsa lahe! Kike sai omale õlgadele pisikese pontso ja pähe mummumütsi. Nüüd saab Uku taas uusi värve nautida ja Kikele oma muljeid jutsustada, millised need värvid on. Kuid emmele paistab, et Ukule Kike uued rõivad sobivad!

LaanteLaps posted @ 10:10 - Link - kommentaarid (10)
27 Jaanuar 2009
Papula ja nipila

Eelmise nädalavahetuse veetsime perega Saaremaal! Oh, seda mõnu! Oma hoov on tõeline luksus! Koer korra kiunatab, lased õue. Lapse pistad vankrisse ja kiigutad väljas tudule, ise toimetad tema läheduses või toas olles kuulatad nohinat aknapraost.

Eks talvemõnusid peab ka nautima. Nagu lumedraakoni ehitamine ja saunast lume sisse vupsamine... Kuid lühikesed päevad sunnivad tubastele tegemistele. Ämm õpetas mulle väga vahva papu kudumise selgeks. Neile, kellel soki kudumisega suurt sõprust pole, soovitan soojalt antud papusid teha. Vaja läheb vaid kahte varrast ja mõned tunnid aega, mida saab lapse päevastest uneaegadest näpsata

Proovisin ühekordsest lõngast, said väikesed:Beebisid on tutvusringkonnas tulemas veel üksjagu, saab ära kinkida.

Kahekordsest lõngast said aga minu arvates liiga paksud:sellepärast ei hakanud ka pikemat soonikut kuduma. Soovitan soojalt teha kaks paput korraga, ei ole ohtu, et üks teisest erinev tuleb.

Siin mõlemad paarid koos:


Nüüd aga pisike nipp neile, kel beebid majapidamises ja majandussurutis rahakoti sangasid vähe koomale sunnib tõmbama.
Teate neid pisikesi suu pühkimise lapikesi? Kindlasti tulevad tuttavad ette. Poest soetades tuleb ühe flanell-lapi hinnaks 25 kr. Sametist lapid olid suvel soetades 39.90. Käisin täna poes ja ostsin 20 cm ( laius ) valget flanelli, mille hinnaks tuli 12 kr ( värvilised flanellkangad olid odavamad ) ja triigitavaid aplikatsioone ( 10 kr/tk ). Lõikasin välja 8 lapikest, lasin sik-sakiga ääred üle ja triikisin aplikatsiooni nurka. Siis ühe lapi hind tuleb 11.50.Piigadele saab teha kodustest pitsijääkidest õrnemaid "teoseid", poistele arvan sobivat need pisikesed ent ilmekad aplikatsioonid

LaanteLaps posted @ 20:33 - Link - kommentaarid (4)
13 Jaanuar 2009
Märkmik. Täitsa kuldne...

Sattusime Meistrimooriga hoogu ja tegime ühe pisikese märkmiku peale õppepäeva. Lihtsalt prooviks.
Lõikasime lihtsalt A4 selliseks pisikeseks, nagu soovisime ja panime kokku. Märkmiku seljaks kasutasime sellist imelikku kangast, selline paberjas. Aga tuli päris kobeVäljastpoolt kena ja kuldne, helgete mõtete jaoksKaas ja esileht. Nii nagu õpetaja käskisLeheke seest.

Vikike kukub nüüd selja peale ( vaja oleks seda hiirt, kes foorumi postitustes selili kukub ) - augud tegime naaskliga Auguraud on kuhugi mujale elama läinud. Ilmselt polnud meie peres tööd nii palju.

Sõpradest kah

Panen mina poja tudule. Aga valvur ei saa ju teist valvamata jätta. Vahel juhtub ka nii, et üle poole padjast on hõivanud truu semu Horrit.

Semule meeldib niii - niii - nii vastu inimest liibuda! Ju on see armastus!
LaanteLaps posted @ 17:45 - Link - kommentaarid (25)
11 Jaanuar 2009
Tõsine tööpäev ehk Vikikese album

Meil käis täna Vikike õpetamas, kuidas teha albumit. Super päev oli! Selline tõhus tööpäev, et polnud aega kaugema nurga rahvaga juteldagi.Viki alustas üsna konkreetselt ja pani rahva kohe tööle. See mulle meeldis! Korralik õpetaja. Mingit mula ei olnud, rahvas töötas usinasti.Fotograafionu alias Janza abikaasa käis ja aitas, kus oli vaja. Jagas asjalikke nõuandeid pealekauba. Loodame tema käest ka pilte saada.Nagu näha olin ma nii ninapidi oma töös kinni, et sealt oli raske teisi piiluda. Tagaplaanil Sniff samasugusena. Tõsine töö käis.No ja VOILAA! Siin on minu raamatuke!
Aitäh Sniff, et mulle sellest imepoest vahvaid pabereid tõid! Aitäh Janza, et oma vesti mu raamatuseljaks lubasid!Raamat seest.

Vikile suur kummardus, et viitsisid meid läänlasi nii kaugelt õpetama tulla.
LaanteLaps posted @ 14:10 - Link - kommentaarid (15)
09 Jaanuar 2009
MerineitsiKas pole vahva merineitsi oma värviliste vesirooside seas?
Muidugi on. See merineid läks tavalise lillebuketi asemel Aleksandrale sünnipäevaks. Kingile lisaks.

Mida ma selle jaoks vajasin?Oasist, nuku pead ja käsi, vuaali, nööpnõelu, hambaorke, traati, liimipüstolit ja õlelilli.

Kuidas ma selle seade tegin?Lõikasin oasise pooleks ja pooled ühendasin pikkupidi hambaorkidega. Siis katsin oasise vuaaliga. Kinnitasin traadiga ja värviliste nööpnõeltega. Tiimarist ostetud nuku pea ja kätele ei leidnud ma aastaid rakendust, nüüd sai nad kangamerre lisatud. Kinnitasin liimiga. Sobivate "lainete" kohad said kinnitatud samuti nööpnõeltega ja peale liimitud õlelilled.Vahvam kui 3 roosi, mis üsna pea ära närbuvad. Selline seade aga kaunistab kasvõi koolipiiga kirjutuslauda. Kuni uue seade tekkimiseni

Põnevaid ideid! Varsti tuleb sõbrapäev, selleks puhuks saab samuti midagi analoogset teha! Proovige julgesti!
LaanteLaps posted @ 18:03 - Link - kommentaarid (4)
08 Jaanuar 2009
Lumemütsid või vahumütsid

Heipsadi!Mõnusad vahumäed, eks? Kuna ma pea iga päev midagi perele küpsetan, siis tuli täna tahtmine midagi uut proovida. See tuli aga nii hästi välja, et julgen retsepti teiegagi jagada.

Tuhnisin vanades Pere ja Kodu Pereköökides ja 2002 aasta augusti Pereköögist jäi silma selline vahva koogike, mida saab teha punastest sõstardest. Olgem ausad, me ei varu endale päris sageli sügavkülma punaseid sõstraid. Mul oli ka vaid üks 500 g karbike. Järgmisel aastal olen targem, varun mitu karpi

Nüüd aga koogist.
Põhi: 2 1/2 dl nisujahu
1 dl kaerahelbeid
2 spl suhkrut
125 gr võid
2 spl vett

Näpi asjad omavahel mõnusaks massiks. Suru 24 cm läbimõõduga vormi põhja ja pane pooleks tunniks külmkappi. Pärast seismist küpseta 200 kraadi juures 15 minutit.

Täidis:
2 dl hapukoort
1/2 dl tuhksuhkrut ( mina kasutasin kollast )
1/2 sidruni riivitud koor
2 dl punaseid sõstraid
1/2 spl tärklist
2 munakollast

Sõstrad ja tärklis sega omavahel. Ülejäänud ained omavahel. Kõigepealt muna ja suhkur, siis hapukoor ja ülejäänud ained.

Kui põhi on küpsetatud, lisa täidis põhjale ja peale raputa punased sõstrad.

Kate:
2 munavalget
1 dl suhkrut

Lase kate hästi tugevaks vahuks. Mina lisasin veel sutsaka sidrunihapet, et beseed jääks hapukad. Siis võta tordiprits ja lase lastel kook vahumägesid täis teha. Minu Meistrimoos oli nii ekstaasis!

Tänu kollasele tuhksuhkrule jäi põhi hästi ilus kollane. Marjad ei läinud küpsedes kah katki. Mõnus hapukas kook!Täidist on siin kenasti näha - kena kollane.Marjad kartulijahused.Täidetud kook. Osa beseesid tulid kollakamad, kuna Meistrimoor arvas, et mis sellest sortsust tuhksuhkrust ikka kappi panna, paneme lisaksEnne ahju supsamist!Ahjust väljas!

Soovitan proovida! Kerge teha käepärastest vahenditest ja õnnestumisprotsent on 101%.

HÄÄD ISU!
LaanteLaps posted @ 17:07 - Link - kommentaarid (14)
03 Jaanuar 2009
Õrn ilu

"... jäälilled on mu isa lemmiklilled" ütles Rael Ukule ja lisas " need on nii ilusad, aga neid ei saa kunagi korjata!"

Seda oli kuidagi õrn ja hell kuulda. Pisike beebi turvahällis kuulamas, mida tädi Raelil veel öelda on...

Tänase päeva ilu on tõepoolest nii habras ja nii kiirelt kaduv ent ta võib sulle mällu jääda kauaks. Minul on oma muinasjutumaa. Seal ringi askeldades võidki jääda looduseimesid nautima.Täna tundsin end nagu pisike lumehaldjas suurte jääkristallide vahel. Tõeliselt ilus oli!Kellegi jalg polnud värskelt sadanud lumel käinud. Astudes kuuled mõnusat krudinat saapa all ja ma võin siiralt öelda, et ka külmas lumises ilmas peitub õnn.

LaanteLaps posted @ 20:50 - Link - kommentaarid (16)
02 Jaanuar 2009
Uuel aastal uue hooga!

Vahva on mõtiskleda, mida uut sel aastal kõike tahaks teha! Ma ütlesin mõtiskleda, eks? Aga ma proovin endast parima anda ja mõne töö ka teoks teha. Tööd tuleb teha nii käsitöö vallas kui ka muidu maisemat tööd - maal.

Hea ilma korral homme põrutame maale! Võtan kätte sae ja harvendan mehe juhtnööre järgides aias pisut puid.

Nüüd käsitöö juurde. Viimase lihvi sai üks armas beebitekk. Iseenesest lihtne vanaema-ruut, aga lõng hää ja beebisõbralik. Novita Samos.Pisike ilmakodanik mahub vabalt siia tudule, kui veel aluslina ka oleksMuster lähemalt:Äär näeb välja selline lihtne:Tekk täitsa saadaval, kes soovib, saab privas teada anda.

Nüüd aga üks pisike puukarp, mille omanikuks sai üks imearmas poisipõnn Otto. Karbil on roosa - hallikirju võlukoer Robi, kes näeb kõiki tublisid tegusid. Kui laps on olnud päevas kasvõi minuti hea, võlub Robi karbi sisse kommi. Seekord oli karp täis valgeid batoonikesi "Miisu". Robi elab päevalillede maal. Seal on alati soe ja õitseb terve aasa täis päevalilli.

LaanteLaps posted @ 20:12 - Link - kommentaarid (11)
256881 Piilureid