LaanteLapse käsitöö
LaanteLapse käsitöö
18 Jaanuar 2008
Ühise koosoldud aja raamat

Kikuliis tahtis, et paneks ühe albumi üles, mis on tehtud scrapbook-tehnikas. Või kuidas teda nimetati.

Albumitooriku ostsin Tiimarist, kleepsud, liimitavad paberid samuti. Kasutasin värvilisi geelpliiatseid ja vildikaid, samuti ka pitsi.

Ja tuli selline armas raamatule ristiemale:
esikaasLõigatud pilt. Äärtesse pandud spetsiaalseid piltidele mõeldud kleepribasid ja linast pitsi.

Mõni hea mõttetera on alati kasulik:Ja albumi tegija oma pisikese mõttevälgatusega:Selline ta tuli. Koju peaks muretsema värviprinteri, saab scrapbook´i materjali netist välja lasta ja ennast raamatut tegema unustada!

Pealegi.... Sõbrapäev on ju tulemas!

Ja teie? Teete ka mõne raamatu oma sõbrale???

LaanteLaps posted @ 16:32 - Link - kommentaarid (13)
13 Jaanuar 2008
Pooleliolevast projektist, lõpetatud projektist ja pisipõnnist

Pistan siia märke endale ja Eriale ka loomulikult, et tekk edeneb. Kuigi heegelnõel võiks sama kiirelt käia nagu Susal. Mulle meenus meie esimene kokkusaamine Pärnus Tip-Täp´i juures, just sealne pisike lõik mälusopist, kuidas Susa heegeldas sik-sak mustrit. Oisapoiss! Kuidas see heegelnõel liikus! Vähemasti 9 korda kiiremini kui minu oma.
Aga... Punane siil on 143 cm pikk ja valge 42 cm.Siit paistab muster nagu ... nagu eskimo onne heegeldaks.Lõpuks sain 2007 aasta projekti ka valmis. Mul polnud absoluutselt ideed. Ja siis kui mingi aeg tagasi sai hamburgerit ostetud, anti lasteeinega mingi jubin kaasa. Ei pööranud sellele tähelepanugi. Aga ühel hetkel jäi see pisike patsidega plika mulle Meistrimoori toas silma. Küsisin, kas võin selle omale võtta, sain loa. Siin ta siis on, oma täies ilus ja hiilguses ( väikese sõrme pikune ):Põnnijuttu.

Põnn on meil läinud viisakamaks. Dresseerime nüüd teda toiduga. Oli siiski nii, et võimu oli vaja näidata. Aga tasapisi tulevad edusammud. Eks meiegi õpime kogu elu.
Meistrimoor on usin loomasaadete vaataja. Viimases või eelviimases saates näidati, kuidas koera hambaid peab hooldama. Sai ostetud apteegist pehme hambahari ja nüüd käib hambapesu - praegu küll ilma pastata.Ise nii rahul, et vähe pole. Põnn ma mõtlen.

Aga nüüd selga valutama ja õhtul trenni joogatama!
LaanteLaps posted @ 14:11 - Link - kommentaarid (6)
12 Jaanuar 2008
Pinalitegu

Mul peab ikka sada asja käsil olema. Värvispektri projekti ja omale teki heegeldamise kõrvalt tegin täna pinali.

Meistrimoor oli juba mõnda aega mulle peale käinud, et emme, tee mulle suur pinal, kuhu palju pliiatseid sisse mahuks. Ostetud lapik pinal polevat enam see.
Eks lapsed ikka tüdivad. Mis muud, kui lõng korvist välja ja nõel vurinaga tööle! Sai siis heegeldatud nelinurkne tükk ja kaks ümmargust motiivi otsteks. Ühendamine polnud keeruline, tegin seda sel korral sukanõelaga. Otsisin välja vanaema nööbikarbi ja nagu alati - jääb teatud arvust vajaminevast kraamist midagi puudu. Sel korral oli vaja üheksa nööpi. Kaheksa vanaaegset hõbedavärvi lehekestega nööpi oli olemas, üks puudu. Leidsin lillenööbi, see sai omale kuldse keskmise koha pinali nööbireas. Aretasin pinalile veel ühe saba, kuhu teine lillenööp kinnitatud sai. No ja nagu ikka, natuke paeltikandit.

LaanteLaps posted @ 17:19 - Link - kommentaarid (7)
08 Jaanuar 2008


Näitan ette oma heegelriba. Punast asja pildile püüda, on megamüstika. Aga ehk saate aru.
Riba on pisut üle 20 cm lai ja 90 cm pikk. Seda tänase päeva seisuga.Teen teda meriinovillase segust. Mõnus pehme, ei kõdita.

Muster, mida ma kasutan.
Meestevahetuse projektiga tegelen eilsest saati. Kahjuks seda kodus teha ei saa. Võimatu. Ootan järgmist nädalat, et seda edasi pusida
LaanteLaps posted @ 16:49 - Link - kommentaarid (1)
06 Jaanuar 2008
Quote:
Väga efektne kott! Milliseid paelu Sa paeltikandis kasutad, kui neid üldse on võimalik lühidalt iseloomustada?
05 Jaan 2008 - 21:52
Kommenteerib tumevalge


Kuidas ma neid iseloomustaksin?
Väga laiadest paeltest on hea teha suuri efektseid õisi. Siis kasutan oransat. Lehtede jaoks aga sobib selline "kangem" pael. Punumistehnikas roose on hea teha peenemate paeltega, lõngajuppidega ja mulineega. Pungi saab teha mulinee, lõnga ja paeltega.

Erinevad lilled - erineva laiusega paeltest.

Mis veel?
LaanteLaps posted @ 15:53 - Link - kommentaarid (2)
05 Jaanuar 2008
Paeltikandis kott

Tegelesin täna paeltikandiga. Eks ikka sellepärast, et vaadata üle oma oskused, mida Viljandis edasi anda

Neli tundi täis tikandit ja tulemus minu seebikarbist tuli välja selline ( reaalsuses on kotike poole kenam ):

Seitse erinevat tehnikat:Lubasin näidata maali, kui see pisut kuivem on. Nüüd siis enam ei helgi otse vastu. Väikese nurga alt siis vaade selline:

LaanteLaps posted @ 17:48 - Link - kommentaarid (12)
04 Jaanuar 2008
Põnn, va krutskivend!

Üks natukene muremoodi jutt. Siin liigub palju rahvast, ehk keegi oskab asja seletada.

Üleeile öösel magan mina rahulikku und ja tunnen, et on nii soe ja mõnus. Teen silmad lahti - ei olegi uni, soe küll aga märg pealekauba. Ja sorin... Siis jääb sorin katki ja põnn hüppab voodist ruttu maha ja kaob küünte klõbinal kööki oma pessa.

Koer magab minu kaisus. Ärge hakake rääkima, et koera koht on oma asemel. Ma tean seda. Aga me oleme issiga nii otsustanud, et ta on nii pisi - pisi, et mahub nii meie kahe vahele, kui ka kolme vahele ära, kui terve pere peaks koos tahtma magada.

Samas - ta on avastanud uue asja - paneb nina tekiääre alla ja siis kõnnib üles - alla paar korda edasi-tagasi. Igasugused kapi-voodi-toolialused on IN. Kõige põnevam, kui seal on veel mingi tekk või fliis, siis on eriti põnev. Nagu rebasejaht käiks.

Niih. Et see pissimine ei jäänud ainsaks korraks. Eirasin üleeile sellest hetkest teda kuni hommikuni. Ei lasknud voodisse ka, kuigi ta käis paar korda luurel, et äkki saab kaissu.

Hommikul käis piiga pissiringil ära, lõunaajal tegime samuti oma treti. Nii, kui tuppa tulime, säuhh! voodisse ja sorin alaku!
Eile õhtul oli sama asi, õues käidud, hädad aetud, ikka läks ja spetsiaalselt tegi voodisse. Valib enam - vähem sama koha.

Kas tegu on 7 kuuse russeli terjeri alanud pubekaeaga või on põieprobleemid või on poisskoertel veel mingisugused iseärasused?

Põieprobleemid ehk saab välistada - ta ei sirtsuta ja väljas teeb ka korraliku asja ära.

Mida asjast arvata?

Arvatav põhjus leitud

Süda ei andnud rahu ja käisin peale tööd põnniga loomaarstil ära. Arst arvas, et kuna väljas on nii külm, siis ei suuda põnn oma häda lõpuni teha. Küsis, kas poiss pissib õues ka mitu korda. Jah, pissib küll, kui meenutama hakkasin. Kohe ostsime sooja kehakatte ja tiba maiust ka
Kui esmaspäevaks asi hullemaks läheb, oodatakse meid tagasi.
Seega asi on hoopis meie külmas kliimas.
Võib-olla.
Igal juhul, tasub olla tähelepanelik. Eks ma hakkan nüüd koduseks luurenaiseks

Suured tänud vastamast, toetamast, viiteid jagamast!
LaanteLaps posted @ 10:09 - Link - kommentaarid (19)
01 Jaanuar 2008
Esimesed tegemised aastal 2008

Võtsin härjal sarvist ja alustasin värvispektriga.
Asi päris valmis pole, aga annan teile ka pisut piiluda.Ilma välguta:
Quote:
Lumemarjad vahukoores?
01 Jaan 2008 - 21:57
Kommenteerib tumevalgeEse saab nime - Lumemarjad vahukoores

LaanteLaps posted @ 19:27 - Link - kommentaarid (13)
258473 Piilureid