LaanteLapse käsitöö
LaanteLapse käsitöö
31 Detsember 2008
2008 ulatab tööka käe 2009le

Nii ta on, igal aasta lõpul. Kuidagi kurb, ent alati ootusärevusest pakatav õhtu. Kurb saata ära vana ja meeliülendav elevus vastu võtta uus aasta.

Soovin kõikidele isetegija-pere liikmetele nostalgilist lõppu ja töökat uut aastat! Et oleks meie seas ikka neid julgeid, kes oma uute ja põnevate ideedega välja tulevad. Et jaguks neid tarku ja tublisid naisi, kes oma teadmisi julgelt edasi annavad. Et meie suur isetegijapere aina kasvaks ja kasvaks ka kõigi meie hingede headus... Olla armastavam, parem, julgustavam, abistavam ja maailm tundubki kohe palju paremana!

Soovin kõigele eelpool öeldule lisaks nobedaid näppe, mootoriga heegelnõelu ja vardaid, ilmelisi lõngakuhjakesi ning lennukaid ideid!Elevantide headusest teavad kindlasti paljud - paljud...
LaanteLaps posted @ 20:56 - Link - kommentaarid (24)
29 Detsember 2008
Soe kaisutus

Eks Horriti fännid juba teavad, kuidas Horrit Ukut kartis, kui viimane koju toodi. Ning kuidas ta pisipoja voodi ette maksatüki tõi, sõpruse loomise märgiks.

Heh, ja kui nüüd Rael seda postitust loeb, siis taas naerab... Et keda ja miks? Ikka mind. Mina esimese ehmatuse saabudes haaran kohe tavaliselt fotoka ja siis pildistamise järgselt võin kuidagi reageerida

Täna sain sõpradest taas lahedad kaadrid:Horrit paneb Ukut tuduleSoojas kaisus tulebki uni magus ja hää!
LaanteLaps posted @ 16:14 - Link - kommentaarid (26)
28 Detsember 2008
Põnev päev!Täna hommikul sain hommikumusi kõrvale ka kingituse - kõrvarõngad. Ainulaadsed! Mis puhul siis? Meil on täna 6. pulma-aastapäev. 04.12 sai 13 aastat koos elatud.
Hea, et sa mul olemas oled!Ning taas värvispektri juttu. Seekord pruun tekk. Fotoreportaaz on siin:

Uku, me peame sinu emme tehtud lina ja tekki näitama!Ramon, mängime tibake vingerpussi! Läheme peitu!Läheme jah!Selle teki ja lina tegi mulle minu kallis tädi. Mina olen pisike Ramon. Tädi kutsub mind "Moonikeseks"LaanteLaps posted @ 16:14 - Link - kommentaarid (11)
26 Detsember 2008
Viimased tööd

Värvispektri tööd on tänaseks õnneliku lõpu saanud. Mõtlesin küll, et tee, mis tahad, ei jõua mina neid töid valmis. Aga kui midagi väga tahta, eriti veel südamest, siis tulevad ideed ise su juurde ja töögi edeneb lustlikumalt.

Värvispektri pruuni töö pildid olen suutnud niimoodi ära panna, et neid on praegu uskumatult keeruline leida. Kui pisike saaja on oma kingi kätte saanud, klõbistan kiirelt ka pildid ning loodan täna - homme need üles panna.

Must töö nõudis minult suurt pingutust. Ei ole musta lõnga ega muudki, millest midagi meisterdada. Ja siis!!! Eile torkas pähe idee, et maaliks puitkarbikesele ühe naisesilueti. Maalida mulle meeldib. Eriti must-valgeid töid Nii see must töö sündiski. Karp sai tehtud kingiks.Värvispektri lilla töö oleks pidanud saama valmis juba augustis, kuid ma ei jaksanud siis enam nr. 2 vardaid klõbistada. Küll aga sai see töö lõpetatud nüüd. Suur tänu ka Muhvile, kes mind kunagi kevadel veel sel teemal nõustasViimane meisterdamine, mis küll värvispektrisse ei kuulu, kingikotti tehtud mälupulga kotike ( mälupulk ka sees ):

Sellised tegemised siis veel aasta lõpus
LaanteLaps posted @ 12:34 - Link - kommentaarid (5)
24 Detsember 2008
LaanteLaps posted @ 14:12 - Link - kommentaarid (17)
21 Detsember 2008
Jõulujuttu

Kiired ajad on tulemas, kuigi peaks ütlema, et jõul on tagasivaatamise aeg ja rahu aeg. Miks siis inimesed kipuvad tormlema, kui maailmas on olemas JÕULUD... Kõikjal valitseb hull ostlemine! Olgu see siis kingipood või toidupood. Aga niisuguseks on kujunenud läbi aastate meie jõulud.
Kas mina ka torman? Kui päris aus olla, siis toidupoes jah. Et saada vajalik kätte ja ruttu koju oma perekonda nautima. Kas ma ostlen? Ei. Selle hulluse olen ma enda küljest lahti saanud. Kuidas? Aga vana hea nõukaaeg on ammu möödas, kus midagi saada polnud. Inimesed ostsid mõtetult asju kokku. Kinkisid ja kingivad praegugi palju sellist varandust, mida ehk saajapool ei vajagi. Lõppude lõpuks, mida me teeme kogu selle kraamiga, mis meile aastate jooksul koguneb... Vaikus. Kuid paljude kingituste tee läheb taaskasutusse. Seda heal juhul. Halvimal juhul prügilasse.
Miks mitte kinkida lähedastele emotsioone ja enesega olemise aega? Minul on juba mõnda aega see kombeks. Mõni hea muusikal või näidend ei jookse kunagi mööda külge maha. Või päev massaazi ja trenni nautides. Ja teeb tuju pikaks ajaks rõõmsaks.
Njah. Jäingi lobisema.
Tegelikult tahtsin näidata laudlina, mille me Meistrimooriga koos valmis meisterdasime. Idee sai võetud raamatust " Imelised lapitööd".Päkapikud ja jõulukuused Meistrimooril oli hea õppetund õmblusmasinal sikk-sakitades

Nüüd aga tahan rääkida inimestest, kes liiguvad meie isetegijate seltskonnas ja kes on jäänud silma ja kõrva
Need inimesed on minu silmis au sees, neilt on midagi õppida ja nad on meile eeskujuks. ( Olgu siinkohal öeldud, et minu silmis on paljud inimesed väga tublid ja teenivad ära pika pai!!! )

Susa ja Lynx

Lynxi pilte nautides tekib hinge alati selline imelik tunne. Vaatad pilte ja oledki nagu looduses endas. Ilma kohal olemata. Iga väiksemgi detail on väga võimas. Tema pildid on väga vinged!

Susa on selline naine, keda igatseb endale vist iga mees! Ta on ääretult objektiivne. Mitte kunagi ei tee ta kellelegi liiga. Ülimalt kaine mõtlemisega ja kahe jalaga tugevasti maa peal. Kõik probleemid leiavad õiglase lahenduse. Super! Mina - väga emotsionaalse inimesena igatseksin pisutki sellist mõnusat jahedust oma mõtlemisse. Aga no ... Ambur on ambur.
Susa netipäevik on alati lugemist väärt. Pikad, sisutihedad postitused sunnivad võtma tassikese head teed klaviatuuri kõrvale. Ning siis ärevil hingel teed selle blogi lahti ja loed. Loed käsitöö juttu või vaatad Rootsimaa pilte või üldse selle pere reisifotosid - nagu head ajakirja!
Minu jaoks on see kooslus armas. Need - Susa ja Lynx! Minu jaoks on nad nagu inglid:Eowyn

Lood selle naise päevikus on alati nii huvitavad ja sisukad! Ega saakski teistmoodi vist olla, kui amet selline, kus kirjutama peab. Mul on alati olnud põnev lugeda, kuidas tema koerad elavad, milliseid krutskeid teevad. Ning ka muud lood. Sealt blogist ei ootagi nii väga spetsiifilist käsitöö juttu. Kommenteerida enam nagu ei oskagi, sestap olengi vaikides blogi kinni klõpsanud.
Aga loen alati!

nuputaja-Kati

... tundub väga sooja inimesena. Fantaasiarikas naine, kelle töid on alati hea imetleda. Need ehted on tehtud tuntava soojusega. Pildid päevikus on kvaliteetsed, näed iga detaili.
Samuti on tegemist suure loomasõbraga. Tundub samasugune koerahull, nagu ma isegipisihaldjas

Samuti köidab tema sisutihe mõtteavaldus päevikus. Loed ja näed elu ennast. Nii nagu inimesed elavad. Sa elad selle olukorra ise läbi, tänu tema ehedale jutule. See panebki lugema. Taas ja taas.

Roheline

Tohutu jõud heegeldada ja heegeldada! Kaevata välja ajakirju ei-tea-kust! Tema päevikust olen endale ammutanud palju ideid, mida tulevikus teha. Tõeline eeskuju heegeldamisvallas!


Te olete sellised inimesed, kes jäävad kaaslastele silma oma käitumise ja mõtetega. Mina tänan teid südamest, et te liigute meie netikeskkonnas ja pakute midagi hoopis erilisemat. Midagi sellist, mis hinge kosutab ja meeled valla lööb! Aitäh!Toredat 4dat adventi ka kõigile teistele!
LaanteLaps posted @ 18:58 - Link - kommentaarid (9)
15 Detsember 2008


Tänaseks peaks küll juba kõik kodud kaunistatud olema. Meil on ka, nii tagasihoidlikult sel aastal, aga juba esimesel advendil sai kodu endale pidurüü. Täna käis issi metsas ja valis kuuse välja! Põnev - põnev! Eile mõlgutasime koos mõtteid jõulumenüü üle, mida huvitavat sel aastal teha. Tulenevalt sellest, panime ka eelarve paika. Et liigseid kulutusi vältida. Praegusel ajal on raske poes käia. Ikka tahaks seda ja toda ja oi, see ka müügil ... Nii ta läheb. Siis aitab täpne menüü ja eelarve.

Kas teil on pärjakesed uste peale riputatud? Meil nii põnevat pole, nagu siin ülal on. Kuigi... Kiusatus teha on küll

Pisut rahvuslikust projektist ka. Viimane töö saigi tehtud. Kunagi soetasin imeodavalt sellise sinise heast materjalist kleidi ( päris puhas linane pole ). Nüüd sai teda pisut tuunitud. Ja mulle meeldib kohe väga!

Mina ka siin itsitamas. Õhtul ei saa hääd pilti, kui pole elamine meeletult valgusteid täis. Midagi aga aimata ikka annab.


LaanteLaps posted @ 16:47 - Link - kommentaarid (11)
14 Detsember 2008
Väike silmatera

Meie väike silmaterake Uku sai täna kolme kuuseks. Haarab juba kergemaid asju. Lutsutab isuga oma rusikat ja põlle. Keerab seljalt mõlemale küljele. Kätest kinni haarates punnitab end istukile. Pea hoid on juba suhteliselt kindel, kuigi pikali pannes, ei taha see väga õnnestuda. Aga ju me kasvame ja saame tugevamaks. Tatistab hästi palju Häälib erinevaid vahvaid häälikuid. Kõkutab naerda järjest mõni minut, kui on tema jaoks lõbus tegevus. Vannis sulpsab nagu osav kala. Oskab magama jääda turvahällis autoga sõites ( varem ei meeldinud see üldse ). Vankris kinnisilmi olemine tuleb juba ka enam - vähem välja. Tunneb ära pereliikmed, no ja kaasa arvatud sõps Horriti, kelle peale tuleb naer lihtsamaltkiLaanteLaps posted @ 17:39 - Link - kommentaarid (20)
11 Detsember 2008
Horrit jõulukuulMida mõtleb üks terjeripoiss sedamoodi pesas pikutades? Ah, te ei teagi?

Ta katsetab praegu seal oma uut tekikest. Kas näitame isetegijatele ka, Horrit? Jaatav haugatus

Pessa panduna.Oi, mis uus asi!Mm, ja kui pehmeMina olen perenaise tehtuga rahul!

Töö kvalifitseerub oranzi värvispektri töö alla.

LaanteLaps posted @ 09:04 - Link - kommentaarid (12)
10 Detsember 2008
Rahvuslik vol.3

Taaskasutusest leitud kreemikas kott sai omale peale neerumustri. Nii värvituna, kui tikituna.

Suvel ehk leiab kasutust. Mõttes oli teda veelgi rohkem täiendada, aga hetkel seda tunnet endas enam üles ei leia.

LaanteLaps posted @ 15:57 - Link - kommentaarid (7)
09 Detsember 2008
Võlad

Aasta on olnud minu jaoks raskevõitu. Seepärast pole ma eriti projektidest ka osa võtnud. Värvispektri tööd on osati tehtud. Nüüd aga likvideerin veel vanu võlgu.

Jõulukuu punane

Valge vilditud mobiilikott punaste klaashelmestega

Värvispektri sinine

Sinine paeltikandis mobiilikott

Värvispektri beezLinavildist kassiga kott, sees valge vooder. Kassil kaelas metallist kalake.

Rahvuslik

Viljakussümboliga linavildist kott.
LaanteLaps posted @ 12:55 - Link - kommentaarid (6)
07 Detsember 2008
Poekott ja Läänemaa IT jõulupidu

Pintseldamisest

Eile tuli tahtmine pintsel kätte võtta ja taas pisut joonistada. Akrüülidega. Mulle meeldib maalida must-valgeid pilte/maale erinevatele pindadele ja must-valgeid töid ka nautida. Valmis selline poekott:

Heh, nagu meie Ukuga Eks erinevad eluperioodid kajastuvad ka su tegemistes. Ma vähemalt arvan nii.

Jõululõuna

Täna käisime koos Altmõisa vapustavas külalistemajas. Kes pole seal käinud, soovitan soojalt oma pidu seal planeerida. Kui pidu planeerida ei taha, siis saab seal ka konverentse pidada ja linde vaatlemas käia. See maja oma tubadega on nii ehe, et seda tasub kasvõi lihtsalt vaatama minna.
Samuti tuleb pai teha personalile, kes on väga lahked ja sõbralikud! Minu muljed on meeliülendavad.

Meie "Läänemaa osakond" istus pisikese kuueliikmelise seltskonnana jõuluses saalis ja nautis jõululõunat. Puhusime juttu ja vahetasime Raeli vahval meetodil kinke.
Pisike fotoreportaaz:


Mõtlik edaade. ( Piiluge interjööri! Imeline! )Kelmikas ehtekunstnik linca.Alati heatujuline sniff.Nii algas meie teekond kingituseniSniff, linca, laantelaps ja estt.Laantelaps, sniff ja linca.Vahva ja üdini toimekas estt, sniff ja Rael, keda jätkub igasse ilmanurka.Linca kuulab asjalikku vestlust.

Meil oli tore ja hea oli näha Sniffi, kes meid, läänlasi, ikka oma külaskäikudega rõõmustab. Ütlemata tore seltskond ja jõululõuna.

LaanteLaps posted @ 18:35 - Link - kommentaarid (7)
05 Detsember 2008
Jõuluajast ja isetegijatest

Traditsiooniliselt tuletoomiselt lossiplatsilt sai meiegi kodusse advendituli toodud ja kodused küünlad sellega süüdatud:ja Meistrimooriga piparkooke küpsetatud:Päkasokid on meil seinale riputatud. Sinna toob päkapikk igal hommikul midagi vahvat kõigile. Avastamisrõõm on tohutu! Pisipoja veel päriselt ju neid jõuluaja imesid ei taju, kuid suur õde käib ja seletab, mis ja kuidas. Ühel hommikul teatas suur õde, et Uku, sulle tõi päkapikk sokolaadi! Selle annad küll õele, sest sina veel seda süüa ei saa ja varsti on säilivusaeg ka otsas! Põnev on neid tegemisi jälgida!

Vahepeal sai Läänemaa isetegijatega koos käidud ja toidutegemist õpitud! Tegime tuuletaskuid, küpsiseid, salatit ja jõulumagustoitu! Uued kogemused! Oh, kui põnev! Suured tänud muidugi Estt´ile ja Aime56´le!
Mõni kaader:Rael ja Linca retsepte uurimasLõngajupike ja MiokasÕpetaja Aime56Siin samuti Aime56

Vahva kohtumine oli!

LaanteLaps posted @ 18:34 - Link - kommentaarid (1)
257546 Piilureid