LaanteLapse käsitöö
LaanteLapse käsitöö
31 Detsember 2007


Uuel aastal olgu teil mootoriga vardad, heegelnõelad ja pintslid!
Uuel aastal olgu palju huvitavaid projekte!
Uuel aastal olgu palju tervist, õnne ja armastust!

Hääd vana lõppu ja tegusat uut aastat!
LaanteLaps posted @ 14:07 - Link - kommentaarid (18)
29 Detsember 2007
2007 uute kogemuste aasta

See aasta on olnud huvitav oma sisu poolest. Jaanuari töödest oli CQ tehnikas käärihoidik, mis nõudis vaeva ja tegutsemist, aga valmis ta sai ja selle töö üle olen hästi rahul küll.Veebruaris sai pikalt tehtud ehtelaegast ja aprillis sai ehtelaegas ka omale glasuuri peale. Super asjake meie kodus. Annab silmailu peale meie pere ka teistelegi.Oksjoniralli käigus aprillis sai prinditud pildid triigitavale paberile ja seejärel leidsid need tee patju kaunistama. Kindlasti tuleb teha selles tehnikas patju veel maale võrkkiike kaunistama.


Aprillis sai avatud ka kunstikooli raames minu esimene näitus. Huvitav ja uus kogemus, nagu fotorealism -> esmakordselt sai sel aastal nõnda maalitud.

Kuigi esimesel maalil viga pole midagi, tuli teine maal võrratu:Juulis sai kõige armsam ja tähtsam sõbratar aasta vanemaks. Selle tarvis tuli teha midagi sellist õrna ja naiselikku:August oli meie peres päris suurte muutuste kuu. Esimene laadakogemus sai kogetud. Valge Daami päevad 2007, mis läksid superhästi! Kogemus üdini positiivne!Saime pisipoja - Horriti. Põnev kogemus, siiani oleme väga rahul! Põnn on suurim kink sel aastal - nagu tõeline poja /kes teavad, oskavad kaasa rõõmustada/!Samuti täitus minu kõige suurem unistus, me ostsime maja mere äärde! Ohhh... Õhkan ma õnnetundest!

Detsember tõi taas kaasa taas paar suuremat tööd - savitöödest näoga ja pepuga tassi -( selle röövis abikaasa õde kohe ära )

ja minu silmaterade maal. Taas fotorealism.Sel aastal oli uuteks kogemusteks täiskasvanute õpetamine. Mõnest on isegi asja saanud
Uusi tuttavaid on foorumist mu teele sattunud, toredad inimesed.

Järgmiseks aastaks ei anna ma ühtegi lubadust. Kõige suurem töö oleks teha ja see on lõputöö. Oleks vaid inimesi, kes aegajalt torgiks, et kaugel see nüüd siis on...

Aastaga võib suures piirdes rahule jääda. Eks igal aastal ole omad nüansid.
Hääd aasta lõppu!
LaanteLaps posted @ 17:56 - Link - kommentaarid (6)
24 Detsember 2007
Jõulumõte

Täna ei soovi ma pidada pikka mõtisklust vaid annan edasi oma mõtte ühe lauluga. See laul on piisavalt terane ja kirjutatud hea mõttega.

Soovin kõigile teile väärikaid ja rahulikke jõule!
Armastage ja hoidke omi lähedasi nii, nagu tegi papa Carlo!
Seda õnne kõik ei aima,
mis on vanal mehel siis,
enne surma kui saab õnnistust
ta veider eluviis.
Kuigi maalitud on kolle,
annab sooja tuli - jaa!
Tean, mu elutööd nüüd jätkab poeg,
mu järeltulija.

Sina jõuad
kaugemale,
kuni kord ka ise oled muld.
Üks on tõde.
Mingi vale
ei saa kustutada igavese tõsielu tuld.

Olen vana mees ja sellepärast
lihtne on mu jutt.
Peagi lõpetamas olen oma
elurännakut.
Ära pahanda, kui laul on
liiga lihtne, õpetlik.
Kuula ära, sest me elu
selles ilmas pole pikk.

Sina jõuad...

Meie eitus, meie jaatus
liugleb tuules nagu leht.
See, mis saadab, ongi saatus,
ikka õiglane ja eht.
Oma hinge ei või müüa -
kuri ilm las udutab.
Ainult seda omaks hüüa,
mis su hinge puudutab.


Häid jõule!

LaanteLaps posted @ 12:27 - Link - kommentaarid (15)
23 Detsember 2007
Jõuluaja nokitsemised

Jõul on vainkne. Kui kodus kõik tehtud on, istub pere TV - d piiluma. Mina aga ei saa. Terve aasta ju niimoodi saateid vaadatud, et näpud liiguvad. Ega seekordki teistmoodi ole. Nokitsesin poekottide kallal.

Esimene - vahva lapike leidis omale koha poekoti toorikul. Ümber sai pandud pits. Ülemine äär sai tikitud.

Teise koti pealist sai kõigepealt nunotatud. Vana pitslinik leiab taas oma ilu kotil. Pealispinda on pisut kaunistatud taas tikandiga.LaanteLaps posted @ 19:10 - Link - kommentaarid (10)
21 Detsember 2007
Päkapakk ja keraamika

Kõigepealt tahan tänada Dragonfly´d, kes mulle tegi imelise jõulupaki. Pakis oli ka šokolaadikarp, iseliimuvad aknakaunistused ja ühe toki jõulupunast heiet ka.Need vahvad vilditud asjakesed leiavad minu l kindlasti omale koha!

Suured tänud sulle!

Keraamikast...

Keraamika, keraamika! Nüüd näitan kahte tööd, mida on kaua tehtud, palju kannatlikkust nõudnud ja hääd kohtlemist pealekauba. Siin nad on!

Lõpuks sai kann omale glasuuri peale:Kann on tehtud savilehest. Ornamendid on peale tehtud savikreemist ( nagu piparkookide kaunistamine - vedel savi kilekotti ja läks! ). Glasuurisin seest sinise glasuuriga, ornamendid said samuti sinise kuue. Peal läbipaistev kraklee. Mõtlen siin, et kas teha veel sinise tindiga üle või mitte. Aga alati jõuab. Ka paari aasta pärast

Ja nüüd üks väga õnnestunud töö! Näo ja pepuga tass! See tass nagu elaks.... Vaata ise!Tehtud savilehest, kinnituskoht näo keskel. Põhi hiljem liidetud. Värvitud angoobidega, pealt krakleega ja seest valge glasuuriga.Nina oli kõige keerulisem teha. Aga valmis ta sai

Ohh, millised hommikud mul olema hakkavad!!!! Mmmh! Näoga tass ja kuum aurav kohv seal sees!

Nüüd aga hakkan Haapsalukate jõulupeole sättima!
Lefa!
LaanteLaps posted @ 14:51 - Link - kommentaarid (17)
16 Detsember 2007


Nipet - näpet jõuludeks

Kellel on kodus raamat "JÕULURÕÕM" /koostanud Allan Espenberg/ võiks seda nüüd lehitseda. Kellel aga pole, teen väikesed märkmed siia teistelegi lugeda.

***

Paki kingid suka sisse.
Riputa jõulukaardid nööri otsas seinale või aknale.
Koosta jõulualbum, kuhu saad panna kaardid ja kirjad, lemmikkinkepaberi tükid ja paelad.

***

Hoia küünlaid üks tund enne kasutamist kümkapis, siis põlevad küünlad kauem.

Et eemaldada vaha puidult, pehmenda vaha fööniga ja seejärel eemalda pabertaskurätiga.

***

Kiired lumehelbed.
Kinnita pitslinik aknale ja pihusta see üle kunstlumega. Eemalda linik ja talv ongi käes.

***

Jõhvikaküünal.
Aseta üks kiht jõhvikaid 250 grammisesse ümmargusse klaasanumasse. Seejärel küünal ning veel jõhvikaid.

***

Lumised rosinad.

100g valget šokolaadi
2 dl rosinaid

Murra šokolaad tükkideks ja sulata. Sega rosinad sulašokolaadi hulka.
Jaota segu väikestesse vormidesse või määriküpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Jahtunud lumerosinad murra tükkideks.

***

Natuke nalja.

Naine kurdab kogu aasta, et tal pole midagi selga panna.Jõuluks on mehelt suur pakk. Naine teeb selle lahti, pakis on - seljakott.

***

Peigmees saadab pruudile kirja:"Kallis Mari! Lubasin sulle jõuludeks kinkida naaritsa, ja saa saad selle. Palun ainult üht: toitma hakkad teda ise!"


Raamatukeses on ka salmid, kuid neid salme teame me tänu vanaemadele ja emadele, kes neid sagedasti kaartide taha kirjutasid.

Kas teie saadate sel aastal jõulusoovid posti või neti teel?
LaanteLaps posted @ 18:17 - Link - kommentaarid (6)
15 Detsember 2007
Valmis! Valmis!

Sain valmis Meistrimoori ja Horriti maali! Kaks pikka õhtut maalisin! Ma olen nii elevil, tahan kohe jagada seda teiega!

Rohkem juttu ei tee, kuna olen muidu ju selline varajase unega. Pilt üles ja kohe põhku.
Kuna pilt on hetk tagasi valmis saanud, siis ehk andestate veel sillerdava värvi. Kuu - paari pärast on ehk kuiv, siis näitan uuesti.
LaanteLaps posted @ 21:28 - Link - kommentaarid (25)
14 Detsember 2007
Kindad empsile

Sain valmis ühed korralikud paksud kindad. Peale tegin pisikese tikandi. Selline jõulupunane, kas pole? Saadan need teiste armsate asjakestega Lõuna - Eesti poole teele. Ehk pistab ema kindad kätte ja läheb toob endale pisikese kuuseoksa, et raasukegi jõuluhõngu tema koju saaks.Põnnist kah

Lubasin pilti teha. Heh. Sel ajal kui mina oma fotoaparaati käivitama hakkasin ja sealt linnulaulu jorinat tulema hakkas, olid ühel juntskil silmad pilus ja kõrvad kikkis ( nii kikkis, kui lontis kõrvadega annab olla ), et mis tahad? Lase põõnata

LaanteLaps posted @ 11:46 - Link - kommentaarid (6)
13 Detsember 2007
Keraamika, mu armastus!

Sel aastal on olnud kiire ja pole jõudnud nii palju teha kui eelmisel hooajal. Aga midagi ikka. Täna näitan oma sisalikukaussi, mis suvel kindlasti koha maal leiab. See maakoht on nii eriline, et ma juba mõttes elangi seal. Seepärast sünnivad asjad, mis on mõeldud majakesse mere ääres. Niih. Minu kausike:Tehtud on see kauss savilehest ja sisalik ikka nii, nagu tavaliselt asju savist tehakse. Eks see tegemine nõudis palju energiat, kuna lasin vahepeal sisalikul liiga kuivaks minna. Ja seda sirgel aluspinnal. Siis läks ta nädalaks märja lapi sisse tudule ja kui õige aeg saabus, polnud sisalikuhärra ikka nii märg ja plastiline nagu värske savi. Sai ta siis murtud mitmeks tükiks ja kinnitatud kausile. Eks need, kes saviga armastavad tegeleda, teavad, milline töö see on....Kauss ise on muidu teist tooni. Aparaat ei püüdnud mu õiget rohelist kinni.

Horritpoiss
Põnn sai täna kaks sutsakat. On teine nii rõõmus nagu oleksid päkapikud püksis siblimas. Üritan mõne pildi püüda. Aga teate ju isegi, et see on jube tegevus. Tal on aparaat ennem hammaste vahel, kui mina jõuan nuppu vajutada
LaanteLaps posted @ 13:02 - Link - kommentaarid (11)
09 Detsember 2007
Jõuluimed

Hetkel on vist iga pere killuke kingitegemiste keeristes.
Oma päkapikutamise muutsin ümber, kuna isetegija, kes minult kingi saab, on kunagi minult ühes projektis miskit sarnast saanud. Aga loodan, et ta jääb kingiga rahule!
Ühe asjakese tegi valmis minu mees. Täna peab küll ristikese seinale tõmbama, et mees on isetegijate/isetegemiste suhtes tolerantsemaks muutunud

Siin saab näha ka killukest kingist:


Täna oli meil koolis perepäev. Hästi vahva. Õpetasin lastele päkapikuredeli valmistamist. Pilte ei jõudnud teha, kuna olin õpetamisega ametis. Keegi tegi pilte. Ehk hiljem saab mõned vahvad tööd ka teile imetlemiseks panna.

Aga, et tekiks mingigi pilt, siis tegin ühe redeli inglikestele. 7 õnneinglit reasLaanteLaps posted @ 18:16 - Link - kommentaarid (7)
03 Detsember 2007
Natuke jõulumagusat ja tassid ühele kallile tegelasele

Käin tänasest seljaga jälle taastusravil. Mõtlesin, et jaksan peale ravi kodus kõike - kõike veel teha, aga sa võta näpust! Koju jõudes on voodi esimene koht, kuhu ruttu-ruttu tahaks minna. Väsitav.
Aga! Meistrimoor tuli koolist ja puhus kohe oma vahva olemisega mulle elu sisse. Emme, teeme piparkooke! Ja vaata, mis raamatud ma raamatukogust tõin! Piiga hakkas taignast piparkooke vormima ja mina lehitsesin L. Tungla raamatut. Kohe tekkis soov sealt kaks tegelast tassidele jäädvustada:Päkapikupoiss vaatab, kas tass on tühjaks joodud! Tubli! TühiTudu-päkapikk! On armas!

Siin on Meistrimoori tehtud piparkoogid:Meistrimoor on üks kallis tegelane! Horrit ja issi ka

Aga kui nüüd Horrit-poisist pajatada, siis talle piparkoogid ei sobi, olgugi, et VÄGA tahaks! Põnnil oli kohe õue minek. Häbi mulle, et põnnule piparkooki lubasin!
LaanteLaps posted @ 19:08 - Link - kommentaarid (12)
02 Detsember 2007
Advendiaeg on alanud!

Kaunist advendiaega, kallid Isetegijad! Usun, et nüüd on alanud meie jaoks imekiired ajad. Kingikotid vajavad isetehtud üllatusi, ahjud ootavad piparkooke, kodu ootab vanast puhastumist ja rahulikke tegelasi.
Hingerahu on tähtis leida mitte ainult jõuluajal vaid kogu aasta vältel. Aga alustagem siis kasvõi täna.

Tänasel vihmasel õhtul käisime kogu perega koju tuld toomas:Meistrimoor sai omale jõulukalendri. Üks osa 11.12 - 24.11 on kuivamisel ( värv ). Aga väike pildiseeria ikka:Pisikesed õmmeldud kotikesed leiavad koha kalendri nööbi küljes.Viltalusele sai nõelvilditud päkapikumütsid, silmad lisatud ja kangavärviga pisut kelmikaid suid lisatud.Üks osa kalendrist.Toaseinal.

LaanteLaps posted @ 18:13 - Link - kommentaarid (4)
Haldjaraamat ja inspiratsioon

Meistrimoor laenutas raamatukogust Disney raamatu "Kes te olete haldjad?" Uskumatult hea pildimaterjaliga lasteraamat. Tahaks kohe paljusid asju "reaalkehadesse" panna.
Täna varahommikul, kui esimesed jäljed Horritiga lumele tehtud, läks unepuru silmast jäägitult ära. Tegin omale tassi kuuma kohvi ja lehitsesin veelkord seda mõnusat raamatut.
Otsisin üles keraamikavärvid ja tegin ühe tassi pisut haldjalikuks.
Plaan on midagi sellest raamatust savisse elama panna. Aga eks näeb.

See tass rändab esialgu ahju, edasine saatus on ka juba teada.

LaanteLaps posted @ 08:11 - Link - kommentaarid (5)
257546 Piilureid