LaanteLapse käsitöö
LaanteLapse käsitöö
28 Aprill 2007
Lõõgastus

Eile, vahelduseks õppematerjali pealuu sisse kinnitamisele ja töö tegemisele, tegin õhtul traaditööd.

Lisa:
Kuna kommentaaridesse on tulnud hulk küsimusi, proovin vastata.
Kasutatud musta 0,6 traati.Kohvisõbra käekett:
Materjalid tellitud Sayila ühistellimusega. Ja kinnis on igati bro, mul pole veel ükski ära lagunenud.Eelpainutatud traat ( sellest komplektist mu lemmik ):

Kõik ehted on saadaval, kel huvi, saab ühendust võtta.

LaanteLaps posted @ 06:15 - Link - kommentaarid (15)
26 Aprill 2007
Padjasadu!

Kunagi elas minu vanaema kõrval majas üks rätiga tädi, kelle sõnad mul siiani meeles püsivad... Kui sina, tüdruk, midagi elus südamest tahad, leiab see tahtmine tee sinu juurde

Aastaid tagasi nägin ühes vanaaegses filmis ruumi, kus oli voodil tohutult palju patju. Igasugused! Erinevaid - väikseid, suuri... Sellest päevast sai mõte ilmselt lendu lastud - soovin omale palju patju... Nüüd ongi see käes - pea iga projektiga saad vahva padja. Minu padjakollektsioon täienes täna taas ühe padja võrra, mille sain Roosiprojekti käigus Isabelilt! Suur tänu tegijale. Ja rooside fänn olen ma tõesti ise ka!

Aga selline paras kaisupadi on siis siin:


Nüüd ikka edasi padjateemaga. Tänasel oksjonil oli minu kord kaasa lüüa. Ega siis muud, kui lahedaid patju meisterdama. Inetrnet on võimalustemaa missugune! Otsi omale pilt ja prindi paberile, osta kangas ja lase aga näppudel käia. Minu nn. vaba looduse padjad tulid sellised:


Eraldi:
Mõttetera

Õhtupoolikul sattus mu kätte üks raamat, millest jäi kummitama selline mõttetera:

Ühe inimese armastus
teise vastu
tekib ainult siis,
kui kaks üksildast hinge
lähenevad,
tunnevad ära
ja kaitsevad
ja toetavad teineteist.

Elizabeth Comber

Ma mõtlen vahel selle üle - kas elus tõmbuvad sarnased või erinevad inimesed? Kas neil peab olema teine-teisega sarnane "kiiks" või püüdlevad nad teine-teist täiustades täiuslikkuse poole?
LaanteLaps posted @ 20:34 - Link - kommentaarid (13)
20 Aprill 2007
Pärlid ja uus eksamirahutus

Eksamirahutus

Taas on mind jalust rabanud eksamirahutus. Seekord tulemas 4 AP eksam "Biomehaanika ja ergonoomika". On ikka raske aine. Need, kes seda Tartu Ülikoolis nuusutada on saanud ja eksamigi sooritanud - teavad, mis möll mu sees toimub. Prr... Võtan materjali ette, mõni koht tundub nagu täitsa loogiline. Aga no.... pikema lugemise peale, eriti kui pause ei tee, loed, tähed jooksevad sõnadeks kokku, aga lausetest enam aru ei saa. Proovin nüüd neid kuldaväärt trikke, mis mulle äsja mõni aeg tagasi foorumis soovitati. Spikrid jäävad minu jaoks ära, kuna olen ainus eksamisooritaja. Ja ma, vana jänes, lööksin põnnama, niigi saba tudiseb juba praegu.
Ja siis on vaid ÜKS eksam jäänud ja võib minna lõputööd kaitsma. ( juhul, kui eksamid sooritatud saan )

Pärlid

Allpool olevas postituses teatas üks naiskodanik, et temal pole mingeid tundeid pärlite vastu. Ausalt! Ma imetlen teda! Aga mina olen pärliteori. Näpud lähevad vahel eksamimaterjalilt pärlikohvritesse. Et mõtetesse saabuks rahu.
Ja mõned näited:
Kadile uued SUURED kõrvakad:


Kevad - suvised lõbusad kõrvakad poodi:


Need samuti:


Minu lemmikud, samuti poodi:


Niih, üritan siis õppimise ja eksamite sooritamise vahel olla tegus ka käsitööalaselt. Kui hästi see õnnestub, on iseasi!
LaanteLaps posted @ 16:52 - Link - kommentaarid (12)
18 Aprill 2007
Tellimustöö ja naisekeha

Tellimustöö

Eelmisel nädalavahetusel maal grillimas olles nokkisin pärleid ritta. Mehe sõbra naine imetles ja saigi kokkulepe sõlmitud, et pärlikoplekt tuleb talle. Öelge mulle üks naine, kes ei vaimustuks pärlitest või ehetest üldse. Seega kaelakee on oma järge ootamas, aga käekett ja kõrvarõngad sõidavad täna uue omaniku juurde.
Siin nad on:


Nüüd sai näidatud seda kaunist käeketti küll nii ja naapidi.

Naisekeha maal

Keha on hea maalida. Kuidagi palju sümpaatsem, kui kannu ja lilli ja muud. Aga eks need arenda kõik seda va käelist tegevust.
Tõin koju kehamaali:Ülevalt alla pildistatud.

Nüüd ka väike üleskutse. Kas teie seas on naist, kes oleks viimases rasedusperioodis teinud mõnd sellist pilti ( väheses riietuses või akt //intiimsed piirkonnad võivad olla kaetud// ), mida tahaks mustvalge õlimaalina näha?
Soovitavalt soovin pilti mustvalgena ja suuremahulisena, et saaks välja printida ja selle järgi maalida.
Enda rasedusajast kahjuks selliseid pilte pole. Vastuseid ootan privaatsõnumina. Maali saab inimene omale. Tasu kokkuleppel.
LaanteLaps posted @ 10:16 - Link - kommentaarid (7)
12 Aprill 2007
Minu esimene näitus

... sai avatud sel nädalal koos Haapsalu Kunstikooli täiskasvanute grupiga. Seal on näha ka meie foorumlasi - slugi töid, Belli töid. Kes kohalikud on, tasub pilk peale heita
Mõned lahedad kaadrid, mis mulle sümpaatsetena tundusid:

Kingad:


Minu armas rase. Kõige kallim töö mulle. Ja ka esimene keraamikaalane töö:


Pilt tehtud koos maaliõpetaja Elis Saareväljaga:


Teisi töid saab kohapeal juba näha. Kõik tööd on tehtud südamega... Kõik me oleme andnud oma töödesse armastust ja tegemiserõõmu! Vahvad tööd ootavad seal uudistajaid ja imetlejaid!


LaanteLaps posted @ 17:28 - Link - kommentaarid (16)
03 Aprill 2007
Ehtelaegas

Tõin täna oma ehtelaeka koju. Nahk sisse liimida ja ehted võivad oma uues kodus vabalt rõõmu tunda.
See on selle aasta kõige pikem ja mahukam töö. Ma olen rahul!


Mõõdud:

kõrgus 10 cm
laius 10 cm
pikkus 20 cm

LaanteLaps posted @ 17:54 - Link - kommentaarid (17)
01 Aprill 2007
Barett

Sel ajal, kui Isetegijad koolitunniga Pärnus alustasid ja võitjale aplodeerisid, tegin mina kodus hargipitsi-baretti. Kuna ise suur mütsikandja pole ( kuigi, mine tea, ehk äkki tahaks tulevikus ), siis see läheb oksjoni korras omale uut väärikat omanikku otsima.
Kui asja valmis sain, käisin ja imetlesin ja keerutasin teist näppude vahel. Šeff. Ausalt.

Täditütrele alustasin beebitekki, aga sellest veel pilte üles ei pane, mine teda tea, ehk tuleb veel luurele. Tal aprilli keskel peaks pisike poisipõnn sündima.

Aga mütsist - võib nii ja võib naa võib ka ilma aksessuaarita :
Tagant kah:LaanteLaps posted @ 19:06 - Link - kommentaarid (7)
257679 Piilureid