LaanteLapse käsitöö
LaanteLapse käsitöö
05 Aprill 2010
Põllega päevalistele!

Sina, kes sa oled käinud Põllega päeval, sulle on selle aasta infonupuke sellel leheküljel:

http://tekstiil.edicypages.com/blog/ae-pllega-pevalised

Kohtumiseni!
LaanteLaps posted @ 15:02 - Link - kommentaarid (1)
31 Detsember 2009
Armas Vana - aastaline!Soovin Sulle südamest raudset tervist, häid mõtteid, suuri tegusid, sujuvat enesekindlust, abistavat kätt, armastuse jagamist, ootamatut õnne, sillerdavat päikest ja kosutavat vihma uueks 2010 aastaks!Lumenaudinguga,

proua LaanteLapsLaanteLaps posted @ 21:09 - Link - kommentaarid (11)
15 Oktoober 2009

Uus!
LaanteLaps posted @ 15:58 - Link - kommentaarid (1)
09 Oktoober 2009
Uued tuuled!

Mind leiab nüüd lehelt: tekstiil.edicypages.com

Hetkel seal suurt midagi pole, aga eks uute asjadega olegi nii, et läheb pisut aega, kuni asjad omasoodu veerema hakkavad

LaanteLaps posted @ 15:02 - Link - kommentaarid (6)
21 September 2009
Lapitöö lapsele nädalalõpuga

... on raamat, mille autor on Elizabeth Keevill. Lapsele ei teinud ma küll midagi, aga lk. 90 - 93 on õpetus, kuidas teha ööpatja. Selle õpetuse järgi tegin ma omale põlle. Selline põlleisu oli peal. Ja valmis ta saiTäitsa lõbusrahvuslikku stiili.

Nüüd aga küüslauku sööma ja teed jooma, et haigusepoistest jagu saaks. Koolitöö tahab ka tegemist

LaanteLaps posted @ 09:29 - Link - kommentaarid (11)
20 September 2009
Mõnusad pisikesed tegemised

Oled kindlasti isegi tajunud, et kui mõni pisike tegemine tehtud saab, on hing maru rahul.
Noh, minuga on sama lugu. Mul on meeles mõlkunud juba mõnda aega riiulisoov. Väga täpselt silma ees, milline see olema peaks.

Rääkisin ammu Isandale, et mul sellist servamata lauast riiulit/riiuleid kööki vaja. Isand arvas, et see võib jääda nii robustne, et ei sobi seinale. Käisin mina nagu munas kana maale kuuri ja linna kööki... Ilmselgelt see sobib kööki seinale! Räägin veel ja veel Isandale, Isand muudkui lükkab minu mõtte ümber, et naine, saa aru, see ei sobi. No ei sobi!

Sõime õhtust. Räägin, et see on mõnus ÖKOlik lähenemine. Ei mingeid vineerriiuleid ega muud, mis maksaks raha. Riiul ju kuuris olemas. Isand hakkab naerma, läheb maale. Valib oma meheliku maitse järgi lauajupi välja. Saeb ja lakib. Ja siis, täna! Sai mu unelm teoks. Heh, võib alles mõni lihtne asi nii suurt rõõmu teha!

Tahad sa ka näha? Vaata nüüd minu ravimtaime riiulit:Allapoole jätsime servamata osa, et see paistaks kööki astujale silma.Siin on vaid üks osa minu lõhnavatest ürtidest, mis talve jooksul nagu niuhti! ära kulub.Riiulit valvab Ämblik - Haldjas:*** *** ***

Mul on üks suvine maal, mis on juba mõnusalt ennast köögiseinale sisse seadnud. Natüürmort sai tehtud Naima Neidre maalilaagris.Eile käisin Rohuemandal külas. Meil oli mõnus õhtu teetasside ja õlivärvidega. Maalid tahavad kuivamist. Ühel hetkel presenteerin ka blogis neid kindlasti.

*** *** ***

Tänava talu noor-peremees avastas täna, et külmiku ukselt vaatab teda mingi hägune tita. Oh, seda juttu! Milline ilmekas intonatsioon! Sain pildile ka mõne vahva näo.Oli vast patsutamist ja keelega maitsmist*** *** ***

Tänane soovitus: " Tunne elus rõõmu igast pisiasjast!"

LaanteLaps posted @ 13:56 - Link - kommentaarid (15)
17 September 2009
Sügis ulatab terekäe

Sügis ulatab terekäe tubastele tegemistele.Kamina ees istudes võib tulla päris põnevaid ideid. Lastes silmad üle puuklotside libiseda ja mekkides suvel korjatud ürditeed.Haara linaõli, pintselda puuklots sellega üle. Sahtlipõhjas igavlevad õlivärvid tahaksid kindlasti voolata üle puidu ja sulle rõõmu valmistada. Lase käsi vabalt puupinnale tegutsema ja tulemus võib olla üllatav!

See vahva klots hoiab Meitrimoori raamaturiiulil raamatuvirna vahvasti püstises asendis. Muidugi kaunistab ka igavavõitu teosekuhja.Egas sa siis hoogu maha saa. Pintseldamine käib mõnusa kergusega ja seda on hea teha. Teinegi teos "Südame mõte" vajab eksponeerimist, kuidas ta sobib riiulisse, olles seltsiks Meistrimoori loodusfotode albumitele.Head sõbrad on maailmas suureks kingituseks. Nagu Sniff mul Suvel, lisaks mõnusale äraolemisele ja lõhnavale piparmünditeele, saime sõbraks akutrelli ja klambripüssiga.Naised armastavad keerulisi mõtteid teostada, nii juhtus ka meiega, et klambripüssi laadimine osutus ühtäkki täiesti teostamatuks. Isanda käest telefonitsi abi paludes saime siiski pika pusimise peale klammerdaja tööle

Mis meil siis valmis? Sniff kurtis, et tal puudub kodust üks armas võtmenagi, mis võiks olla sarnane minu esikus rippuvaga. Mõeldud - tehtud!Kadestamisväärne, kas pole?Aiaaeg hakkab omi otsi kokku tõmbama, kuid peiulilled õitsevad veel ilmekalt ja kaunistavad koduhoovi.

Minu kiviaial poseeriv umbrohuga kuldne kummisaabas on oma ilu minetamas. Heh, 2009 aastast on saanud eakas daam Selline soliidselt ja viljakalt mõjuv.Linnud kogunevad parvedesse ja jutlevad nii mõnusalt, et ei saa neid imetlemata jätta. Aianurgas saagimist ootav vana kuusk jääb ilmselt küttepuuks tegemata, sest silmal on hea puhata lasta, vaadates eri aasta-aegadel erinevaid liike linde selle ümber tegutsemas.Trollid ja haldjad lähevad soojemat päikest otsima või punuvad pesad puude õõnsustesse, et taas kevadel inimesi rõõmustama tulla. Noh, eriti pisemaid kahejalgseid

Minu pisike Keiser Uku, väike Tänava talu peremees sai 14.septembril aastaseks.Tänava talu lilleaed soovitab:"Ole tasakaalus!"


LaanteLaps posted @ 13:38 - Link - kommentaarid (16)
11 September 2009
Esimene nädal selja taga

Jaa! Esimene koolinädal on nüüd seljatatud! Ülevaade järgmine:

Esmaspäeval õppisime kõigele põnevale lisaks kangastelgi. Jajaa, telgi. Saime neid katsuda, sõbruneda ja mida kõike põnevat kangastelgede kohta kuulda. Tundus küll nagu hiina keel kuid sisimas on suur lootus - ehk saab peale niietamise ka kõik kootud, mis ette nähtud on

Teisipäevane märkimisväärt tund oli joonistamine. Pole mina iial joonistanud. Maalinud jah. Joonistamine on aga kõige kauni ja põneva alus. Pliiatsid sahisesid pabereil, kustukummid tegid tööd ehk rohkemgi kui tavalises koolitunnis. Nii oli. Tundsin end nagu esimese klassi põnn - nii vahva omandada uut ent hirm lonkis pidevalt sabas, kas ikka nüüd tulevad õiged proportsioonid, õiged varjud, õiged...., õiged.... Tahad ju olla kõiges 5+. Kes ei tahaks. See on aine, milles on tohutu arenguruum.

Kolmapäeva võlus ära savi. Vägev! Tegime jalgadega savikaussi. Oi, savitunnis oli loomingut näha! Alates inglitiibadega kausist lõpetades õpetaja seakärsa ja sabaga kausiga.

Kesknädalane kompositsiooni tund oli samuti ütlemata üllatav. Leht musta ja valget paberit. Valge ja must pliiats. Ja nüüd! Käed tööle! Lahe. Täitsa uskumatult põnev. Õpetaja meeldib mulle tohutult. Konkreetne ja otsese ütlemisega kift naine! Selles tunnis saab uudishimulikke silmapaare palju olema.

Neljapäevase mõnulemise teadmiste vallas paiskas segamini telekaamerate sigin - sagin, kes meie õppejõust filmi väntasid. Kuid kõige eredamalt jäi meelde ehk tekstiilimaterjalide õpetus. Taas suu ammuli, näpp suus - oli kuulata palju põnevat.

Reede, oh reede! Viimane päev koolinädalas pakkus huvitavaid tegevusi küllaga. Neli tundi tikkimist päeva alustuseks. Mis tikkimist! Rohkem ikka harutamist. Nüüd alles hakkan taipama, et siiani tehtu polegi nii vinge ja vägev. Et tõelise töö teed sa ära peenete materjalidega ( võta sõna otseses mõttes ). Rida realt uued põhivõtted peene - peene lõngaga villasele kangale näevad elegantsed välja küll, kui nad on tehtud täpselt ühesuurustena ja ilmekatena.

Tekstiilide kompositsioonis sai rahvuslikke kangaid joonistatud. Uskumatu töö. Otsida täpseid värvivasteid polegi nii lihtne. Sulatada värve, et kõik saaks täiuslik. See oli tore tund. Nädala lõpetuseks selline mänguline ja lõõgastav.

Ah, et mis see eriala on, mida õpitakse? Tekstiil. Tekstiil. Hetkel on küll selline tunne, et kui ma nüüd midagi ette võtan ( hobi korras ), siis kas see üldse kvalifitseerub " normaalse" töö alla. Eks me näe.
Meie kursus on päris suur. Saladuskatte all ütlen, et isetegijaid on seal päris mitu.

Lõpetuseks ütlen, et nädal oli hullu moodi väsitav. AGA! Uued teadmised ja põnevus kõike ise läbi teha kaalub väsimuse üles.

Nüüd aga kobin haige Uku-poisi kõrvale tuttu. Meil on kõrge palaviku paharett külla tulnud. Ehk läheb siis minema, kui alumised tagumised kihvikud nina välja pistavad.

Lefa!


LaanteLaps posted @ 18:34 - Link - kommentaarid (10)
06 September 2009
Uuestisünd

Ühel toredal päeval juhuslikult taaskasutus - poekeses ringi kolades jäi silma kaks valget puuvillast vahvate loomakestega riidetükki. Siis olid nad kardinad. Ma eeldan.

Minul aga kangastus kohe oma nägemus asjast.

Üks "pool" jäi kääridest puutumata, sai lisaks vaid pitsi ja ehib Uku-poisi mähkimislauda:Teisest sai padjapüür ja lutipudeli hoidik poja voodi otsa. Pool jäi veel ülegi. Ilmselt leiab see mingil ajal ka rakendust.

Lutipudeli hoidik:Uhuu, kas sa näed mind???Padjapüür. Ma ei tahtnud nööpe. Õmblesin kummist pitsi, millega saab vahvaid lipsukesi siduda.

Lefa, homme kooli! Mina muidugi

LaanteLaps posted @ 19:35 - Link - kommentaarid (10)
01 September 2009
Tere kool!

Kindlasti on tänasel kooliminejal lisaks lilledele pihus ka ärevus hinges. Suur rõõm kohtuda vanade ja uute sõpradega. Õpetajatega. Tunda värskelt värvitud kooliruumide lõhna ja kuulata uuesti koolikella helinat.

Soovin kõikidele uudishimulikele õpilastele kerget kooliaastat ( et ikka kõik ludinal meelde jääks ) ning õpetajatele mõnusat õpetamist. Vastastikune austus ja koostöö viib kaugemale kui oodata oskame!

Hoolige oma kuldaväärt inimestest klassi ees, õpilased! Noh, teda nimetatakse Õpetajaks!

Saladuskatte all sosistan, et ka mina läksin kooli Õpilasena. Palju edu mulle endale ka

LaanteLaps posted @ 08:40 - Link - kommentaarid (16)
271041 Piilureid