Susa hobinurk
Susa hobinurk
Esimene vasikas ei pruugi alati aia taha minna. Teine aga küll!
.: Blogiomanikust:.
Kui soovid Susa bannerit enda blogisse, siis saad banneri lingi kopeerida sellest kastist:
.: Palun pane tähele! :.
KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD SELLE BLOGI AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD. susa(at)isetegija.net

Aastaid: 36
Pesapunkt: Pärnu
Tähemärk: Skorpion
.: Mis mulle meeldib :.

Armastan Stockholmi! ->WEBCAM
Listen Radio Svenska Favoriter live online.
Norra loodus!
Kevadised sibullilled, suvine Jaanituli, sügisesed kirjud lehed, talvine härmatis.
Optimistlikud inimesed
.: Mis mulle ei meeldi :.
Hädaldamine ja virisemine ja pessimism - nagu see midagi muudaks!?
.: Projektid, milles osalen :.

.: Mõttetera :.
*Iga küsimuse vastus peitub küsimuses endas!
*IGAS asjas on ka midagi head - tuleb vaid osata see üles leida!
*Sina ära oma elu ise raskeks ela!
.: Postitused :.
.: Kui otsid midagi kindlat :.
.: Mõnusad blogid teistelt maadelt :.
Attic24
Livet Enligt Mynta
Heather Bullard
Tikkimisblogi
Melody Fibermania
Celtic Cast On
Anna - Knit and Knag
HPNY Knits
Celtic Memory Yarns
.: Lihtsalt põnevad leheküljed:.
Crazy Junkyard

COPY THE CODE TO ADD MY BANNER TO   YOUR BLOG
.: Praeguse hetke :.

Lemmikraamatud:
Gerald Durrelli olete lugenud? Kui ei, siis jooksuga raamatukokku! :D

Lemmikfilm:
"Väsimatud vanad torisejad" :) "Merele" :) Jõulude ajal on traditsioon, mida telekanalid kenasti toetavad "Home Alone" 1 ja 2 :)

Lemmikmuusika:
Rauno Pehka, Will Martin, David Garrett

Parimatest parim:.: Külaskäigud :.

1120538

free counters
02 Jaanuar 2011
Julekuler?
Ei, KihnuKuulerid


Kõigepealt - Suurepärast Uut Aastat teile kõigile!
Et meil kõigil oleks palju mõnusaid ideid ja piisavalt aega, et need teostada!
Et kodus oleks kõik hästi, tööl asjad korras ja et kedagi tervis alt ei veaks!


Detsembrikuu on üks mu lemmikkuudest. Jõulueelne ärevus, ideedetorm ja kodukaunistamine! Blogidesse ilmuvad võrratud tegemised, mis võtavad suu vett jooksma ja näpud sügelema!
Enne Jõule armastan ma väga kolada mööda Skandinaavlaste blogisid. Nende jõulutegemised on nii helged ja majad nii valged. Kõik on kuidagi puhas ja karge ja hubane. Sel aastal vallutasid minu lemmikblogisid kahe laheda tegelase - Arne ja Carlose - kootud Jõulukuulid - Julekuler`id. Esiteks armsad kudumid ja teiseks - no näidake mulle, milline käsitööd armastav naisterahvas suudaks vastu panna ja õhkamata jätta, kui kaks meesinimest nunnusid kuulikesi koovad!? No mina ohkasin küll iga kord kui taas mõne blogi avasin ja neid kohtasin.
Ja siis tegi 1nipi siiasamma, oma isetegija blogisse, postituse, kus sees võrratu fotosessioon nende samade kuulidega! Klõpsa SIIA, kui Sul see lahe post nägemata!

Selle posti nägemisest alates hakkas mind piinama üks mõte.. Näris ja näris. Aga ma ei saanud enne asja kallale asuda kui peale oma jõululina valmimist.
Aga kohe Jõululaupäeval alustasin ma oma projektiga.
Mitte Julekuleritega, vaid KihnuKuuleritega!

Esiteks läks vaja raamatut: Kihnu Roosi Kindakirjad.
Teiseks lõngu: valge, punane, roheline.
Kolmandaks vardaid: KnitPro nr.3 sukavardad
Neljandaks: ruudulist paberit ja vildikat, mille üks ots kirjutab ja teine ots kustutab.
Sest kustutamist läks palju vaja! Mul ei ole Arne ja Carlose raamatut, seega ma nuputasin ise, kuidas kududa ümmargusi kuule. Kui palju ja mis aja tagant kasvatada ja kuna ja kui palju kahandada. Proovisin, harutasin, proovisin uuesti ja ühel hetkel oli nipp käesAlates 24. detsembrist kuni 31. detsembri hiliste tundideni kombineerisin ma Kihnu Roosi kindakirju ja klapitasin neid mustreid kuulideks. Alguses aremalt, hiljem juba lahtisema käega ja värvilisemaid.
See oli üks kift tegemine! Kas ma julgen öelda, et eelmise aasta lemmiktöö? Ehk tõesti! Sest iga uue mustri joonistamine ja kuuliks saamine oli nii lahe!

Nüüd on nad paar päeva seisnud mul korvis kuuse all (kuusk on ju juba ehitud!).
Täna tegelesin veidi pildistamisega ka. Päikest ei olnud, valgust ka eriti mitte, aga lund oli küllPraegu on selline tunne, et võiks neid veel kududaRaamatulappamise käigus märkasin äkki, et ühel lehel on MINU kindad - kiri 84, lk.99! Sain need kindad eelmisel aastal emalt jõulukingiks. Näitasin talle ka raamatupilti ja ema ütles et jah - siis kui me olime isetegijatega Kihnus suvepäevadel, siis ostis ta Roosi käest need kindad ja kinkis Jõuluks mulle Seega - mul on kodus päris reliikvia! Ei teagi nüüd kohe, kas täingi neid iga päev kanda..Nüüd minu pisike uusaastakingitus minu blogi lugejatele.
AITÄH teile kõigile, kes te olete kõik need aastad siin lugemas käinud, pilte vaadanud ja mulle siia armsaid kommentaare kirjutanud! See on nii südantsoojendav ja innustav!
Klõpsake pildil, näete suuremalt. Joonistasin viie kuuli mustrid korralikult üles ja panen siia üles - iga mustri juures ka pilt, milline kuul tuleb.Nimeks panin neile KihnuKuulerid. Peaks sobima igas mõttes
Ahjaa - paelad on punutud näpunöörid. Tuletasin jälle meelde, kuidas neid nööre tehti.

PS: Kes on Arne ja Carlose "Julekulerite" raamatut näinud - äkki oskate mulle öelda, kui palju minu nuputamise tulemus originaalist erineb? Ma ei taha raamatust mustrit näha, tahaks lihtsalt teada, kas asja uba on sama?

PS2: Kes soovib endale Arne ja Carlose \"55 Christmas Balls to knit\" raamatut tellida, saab seda juba praegu Amazonis teha. Raamat ilmub aga juulikuus, on ingliskeelne ja maksab hetkel $16.21

Aga minu soovitus on - võtke oma maakonna kindakirjad ja joonistage endile ise RäpinaKuulerid või PaideKuulerid või LihulaKuulerid! On palju lõbusam ja mõnusalt kodune

Imelist Uut Aastat!

Lisa veidi hiljem: Käisin ja otsisin ka YouTubest kommentaarides viidatud video üles. Peaaegu samad skeemid! Ainult neil on algus erinev kui mul. Ja video järgi tundus mul, et nad topivad täis juba valminud kuulid - mina alustasin toppimist siis kui igal vardal oli 7-9 silma - oli lihtsam kui hiljem läbi pisikese augukese toppida. Veel - ma üritasin paigutada mustri igale neljandikule sümmeetriliselt.
Väga vahvad mehed igal juhul ja tänud neile idee andmise eest!
Susa posted @ 19:18 - Link - kommentaarid (70)