Susa hobinurk
Susa hobinurk
Esimene vasikas ei pruugi alati aia taha minna. Teine aga küll!
.: Blogiomanikust:.
Kui soovid Susa bannerit enda blogisse, siis saad banneri lingi kopeerida sellest kastist:
.: Palun pane tähele! :.
KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD SELLE BLOGI AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD. susa(at)isetegija.net

Aastaid: 36
Pesapunkt: Pärnu
Tähemärk: Skorpion
.: Mis mulle meeldib :.

Armastan Stockholmi! ->WEBCAM
Listen Radio Svenska Favoriter live online.
Norra loodus!
Kevadised sibullilled, suvine Jaanituli, sügisesed kirjud lehed, talvine härmatis.
Optimistlikud inimesed
.: Mis mulle ei meeldi :.
Hädaldamine ja virisemine ja pessimism - nagu see midagi muudaks!?
.: Projektid, milles osalen :.

.: Mõttetera :.
*Iga küsimuse vastus peitub küsimuses endas!
*IGAS asjas on ka midagi head - tuleb vaid osata see üles leida!
*Sina ära oma elu ise raskeks ela!
.: Postitused :.
.: Kui otsid midagi kindlat :.
.: Mõnusad blogid teistelt maadelt :.
Attic24
Livet Enligt Mynta
Heather Bullard
Tikkimisblogi
Melody Fibermania
Celtic Cast On
Anna - Knit and Knag
HPNY Knits
Celtic Memory Yarns
.: Lihtsalt põnevad leheküljed:.
Crazy Junkyard

COPY THE CODE TO ADD MY BANNER TO   YOUR BLOG
.: Praeguse hetke :.

Lemmikraamatud:
Gerald Durrelli olete lugenud? Kui ei, siis jooksuga raamatukokku! :D

Lemmikfilm:
"Väsimatud vanad torisejad" :) "Merele" :) Jõulude ajal on traditsioon, mida telekanalid kenasti toetavad "Home Alone" 1 ja 2 :)

Lemmikmuusika:
Rauno Pehka, Will Martin, David Garrett

Parimatest parim:.: Külaskäigud :.

1083283

free counters
02 Detsember 2007
Lapitekid ja Jõulupidu

Lapitekid

Alustan tekkidest.
Peale seda kui Eria foorumis oma idee välja hõikas, et võiks teha isetegija foorumi algatajatele lapitekid, oli kuu aega täis põnevust ja salajast asjaamaist. Lynx tegi spetsiaalse grupi googlesse, kus foorumist väljapool kõiki omi asju arutasime ja vaidlesime - ikka selle eesmärgi nimel, et Kikukas, Master ja Ampsak asjast midagi teada ei saaks!

Sellest, kuidas pidi olema:
Pidi olema nii, et kõik 105 lapitegijat teevad kaks lappi. Lõng oli meil seekord kindel - Novita 7 veljestä - värvid olid ju tähtsad! Kõik näevad, mis värvid isetegija salli peal on Ja see oli tähtis, et tekkide saajad hiljem neid ka kuidagi hooldada saaksid. Nii et kui pannkoogid moosiga tekile kukuvad, siis tasuks enne teki pesumasinasse ajamist piiluda 7 veljestä lõnga lipikut
Osa lõngu ostsime poest, osa tellis Eria Novita esindusest. Kui lõngad olid tema juurde saabunud, siis keris ta iga toki kolmeks võrdeks osaks ja jagas tekilapitajate vahel laiali. Igaüks sai selle värvi, mida tellinud oli. Vat nii suur ühistegemine oli!
Varsti hakkasid Eriale saabuma lapid ja minuni jõudsid pildid lappidest. Meil oli muide oma salajane galerii, kuhu valmis lappide pildid said pandud. No et töö käigus ikka näha oleks, mis keegi teinud on! Osa fotosid tegi Eria ise, osa rahvast saatis oma pildid mulle otse. Pildid enda kahest lapist.
Tekkide kokkuheegeldamised pidid toimuma Tartus ja Pärnus. Toimusid ka. Pärnus olnud heegelpäevast näete pilte SIIN. Selle teki sai Ampsak.
Minu lapikesed tekkidesse olid sellised - tegin kolm lappi lihtsalt selleks, et kui äkki tuleb puudus...(must punaste lilledega oli spetsiaalselt Ampsaku jaoks tehtud - teate isegi miks ):


Lapitegijad kirjutasid ka pühendusi ja need koos kokkuheegeldamise piltidega köitis ilusate nahkkaante vahele Vikike.

Lynx pildistas kõik lapid üle ja raamatute vahele said ka CD plaadid, kus peal pildid kõigist lappidest ja tekkide kokkuheegeldamistest samuti.
Jõulupeo päeval pidime tekid üle andma. Koos raamatute ja jõulutähtedega.
Küsisin eelmisel õhtul veel Eria käest, et no kas kõne valmis või? Eira vastus oli umbes selline: issand jumal! Mina ei pea kõnet, sina pead...
Aga mina ei ole kõne pidaja tüüp. Seega...

Sellest, kuidas tegelikult oli:
Sest tegelikult käis kõik see kuu aega üks suur susserdamine Kõik 104 lapitegijat teadasid ja mitte ükski ei lobisenud välja, et nad ei tee kaht lappi, vaid igaüks teeb 3 lappi! Et neil on veel üks omavaheline suhtlemiskanal, millest mina midagi ei tea ja kus aetakse veel ühe teki asju!
Ja Jõulupeol, kui ma olin sättinud oma fotoka valmis, et hakakta filmima seda, kuidas Kikukas ja Ampsak pisaraid poetavad, käskis Eria ka minul kuuse alla tulla.
Ma ei osanud isegi siis veel aimata, et ka meie Lynxiga teki saame! Aga saime! Teki ja kaks patja ja raamatu südamlike ja soojade soovidega ja võrratu suure Jõulutähe!

Me tahame Lynxiga öelda kõigile lapimeistritele, kõigile tekkide kokkuheegeldajatele, Eriale kui kogu projekti organiseerijale ja Vikikesele, kes raamatud tegi: suur aitäh!!!
See oli kõige salajasem ja kõige imelisem kingitus teie kõigi poolt meile! Ma olen alati arvanud, et elus peab värvi olema. Ja nüüd on meie tuba värvi täis ja seda tekki ja neid patju vaadates tuleb alati silme ette pilt kuidas 104 tublit isetegijat oma kodus lapikesi heegeldavad. See on üks suur pilt
Ja see raamat soojade soovidega...
See raamat kisub vägisi pisarad silma. Selle pärast kui armsad ja soojad soovid seal sees on! Te olete üks ütlemata vinge kamp! Ja mul on hirmus hea meel, et meil on isetegija, kus koos olla! Minu poolt suur tänu selle foorumi loojatele: Kikukas, Master ja Ampsak!

Meie tekk ja padjad seal, kus nad peavad olema (klikka pilti, näed suuremalt!):

Ja VIDEO sellest, kuidas Jõulupeol tekid üle anti. Pidin alguses ise seda filmima, aga kuna mind ka saali ette tulla paluti, siis aitäh Rohelisele, kellele ma oma aparaadi kiirelt sokutasin!

Jõulupidu

Jõulukas toimus seekord Pärnus. Isetegija sünnipäeval sai see asi kuidagi paika pandud ja nii ta jäigi. Alustasime peo peale mõtlemist tegelikult kohe peale sünnipäeva. Et oleks paigas koht ja see, mismoodi kogu asi toimub.
Paar nädalat enne pidu läks suureks sahmerdamiseks Kuna pidu oli seekord osamaksuga ja meil kindel plaan pakkuda kohaletulijalile ka süüa, siis tuli ju kokkama hakata! Tegelikult matsime ise kokkamise mõtte maha, sest poleks olnud võimalik ise pidu nautida kui samal ajal köögis pliidi ääres sebid
Söögid said tellitud, tort ka (kuna oli Jõulupidu, siis kuusekujuline) ja päev enne pidu ehtisime ka peopaiga ära. Polegi ühelgi aastal nii vara oma kodust Jõuluehete varu välja otsinud!

Kogu selle ettevalmistuse juures oli mul ja Lynxil üks väga suur abiline - Lea1! Ma olen sind küll erinevates foorumiteemades ja silmast-silma ka tänanud, aga ikkagi tahan seda siia ka kirjutada - AITÄH LEA! Kahekesi torti tellida ja hulgikas konnata ja mööda linna elektripliiti ja kastrulit glögi kuumutamiseks taga ajada on ikka palju vingem kui üksi seda teha oleks olnud!

Ma usun, et pidu läks korda ja ma loodan, et kõik kohalolijad said pisikese Jõulutunde kätte
Kuna kogu aeg oli nii palju tegemist - oli ju vaja juttu ajada ja tekki vastu võtta ja niisama sahmerdada, siis sai pilte tehtud küll vaid mõni ükskik. Aga siin nad on:
Susa uus nukk - aitäh Kikukas ja Master!
Seekordne tort oli kuuse kujuga - ikkagi Jõulupidu!
Lea1 uurib Eria ehtelaeka sisu
Valdur1 sai TipTäpilt uue mütsi
Müügis olnud jõuluasjad
TipTäp, Lea1 ja Mannu asjatavad joogilaua ääres
Master lõikas tordi lahti

Lynx tegi ROHKEM PILTE.

Ja ega ei saa ju mööda lasta võimalust lasta endast kuusega pilti teha


PS: Aitäh kõigile päkapikkudele, nii üllatuslikele kui tellitutele, kes te eile minu juures käisite - Hetty, Ampsak, Kikukas ja Master, Mdm Beadalaot, Drex!

Kaunist advendiaega kõigile!
Ja aitäh, et te olemas olete!
Susa posted @ 18:04 - Link - kommentaarid (20)