Susa hobinurk
Susa hobinurk
Esimene vasikas ei pruugi alati aia taha minna. Teine aga küll!
.: Blogiomanikust:.
Kui soovid Susa bannerit enda blogisse, siis saad banneri lingi kopeerida sellest kastist:
.: Palun pane tähele! :.
KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD SELLE BLOGI AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD. susa(at)isetegija.net

Aastaid: 36
Pesapunkt: Pärnu
Tähemärk: Skorpion
.: Mis mulle meeldib :.

Armastan Stockholmi! ->WEBCAM
Listen Radio Svenska Favoriter live online.
Norra loodus!
Kevadised sibullilled, suvine Jaanituli, sügisesed kirjud lehed, talvine härmatis.
Optimistlikud inimesed
.: Mis mulle ei meeldi :.
Hädaldamine ja virisemine ja pessimism - nagu see midagi muudaks!?
.: Projektid, milles osalen :.

.: Mõttetera :.
*Iga küsimuse vastus peitub küsimuses endas!
*IGAS asjas on ka midagi head - tuleb vaid osata see üles leida!
*Sina ära oma elu ise raskeks ela!
.: Postitused :.
.: Kui otsid midagi kindlat :.
.: Mõnusad blogid teistelt maadelt :.
Attic24
Livet Enligt Mynta
Heather Bullard
Tikkimisblogi
Melody Fibermania
Celtic Cast On
Anna - Knit and Knag
HPNY Knits
Celtic Memory Yarns
.: Lihtsalt põnevad leheküljed:.
Crazy Junkyard

COPY THE CODE TO ADD MY BANNER TO   YOUR BLOG
.: Praeguse hetke :.

Lemmikraamatud:
Gerald Durrelli olete lugenud? Kui ei, siis jooksuga raamatukokku! :D

Lemmikfilm:
"Väsimatud vanad torisejad" :) "Merele" :) Jõulude ajal on traditsioon, mida telekanalid kenasti toetavad "Home Alone" 1 ja 2 :)

Lemmikmuusika:
Rauno Pehka, Will Martin, David Garrett

Parimatest parim:.: Külaskäigud :.

1120753

free counters
20 Mai 2013
Muhu jogurtid

See oli 1. aprill kui ma Facebookis ringi vaadates sattusin ühe pildi peale. Pilt asus Farmi toodete lehel ja kutsus rahvast tarbjamängus osalema - kes arvab ära, milliste toodete uus kujundus pildil on, see saab kotitäie Farmi piimakraami.
Usun, et see on nii kõigi käsitöötegijatega, et kui talle näidatakse pilti tema enda tööst, siis saab ta kohe aru, et tegu on tema tööga. Mind tabas selle mängu pildi nägemisel päris suur OHOOO-efekt, sest pildilt vaatas vastu minu Muhu tikandis padi! Veidi ümbertõstetud kujul, aga ilmselgelt minu 2010. aasta Isetegija Käsitööolümpia ajal tikitud padi! SIIN on postitus.
PS! Sain täna teada ka, kes need karikakrad ja teised lilled-lehed kenasti kompositsiooni on sättinud ja pildiks joonistanud - Sirje Tüür! Ilmselt oli kupongi küljes kunagi ka silt nimega, aga tol ajal ei pööranud ma neile asjadele eriti tähelepanu ja igasugu sildid rändasid lihtsalt prügikasti... Tore, et ma seda nüüd tean

Vasakul on pilt, mis Farmi Facebooki lehel üleval oli ja paremal minu Käsitööolümpia tikand:Hõikasin sealsamas Farmi mängu teate all, et tegu on minu tikandiga. Üsna kiirelt kirjutas mulle Maag Piimatööstuse esindaja ja küsis alguses, kas ma teen nalja Peaaegu sama kiirelt kirjutati Õhtulehest ja küsiti, kas see, mida ma kirjutasin, on tõsi ja et kas pilt on võetud minult küsimata... Õhtulehe esindajale sain vastuseks kirjutada paljude tähtsate ninade lemmikfraasi: Ma ei kommenteeri
Maagiga pidasime aga kirjavahetust.
Alati, kui peab kellelegi midagi tõestama, on vaja väga kindlaid argumente, et just sinul on õigus. On ju tikitud miljoneid Muhu tikandis karikakraid, moone, lillelehti. Kõige parem argument oli sel juhul küllap see, et mul on padi kodus, võin selle iga kell jogurtitopsi kõrvale panna. Samuti see, et karikakrad ei ole tikitud nii, nagu Muhu tikand ette näeb, vaid on tikitud nagu suled jne.
Maagi esindajaga oli meil väga meeldiv kirjavahetus ja sealt suunati mind Maagi reklaamibüroose nimega Newton.

Ja siit tuleb see jutt, miks ma selle posti siia kirjutasin.
Käsitöö on populaarne ja blogimine on populaarne. Internet on tänapäeval täis fotosid imeilusatest töödest, kirjuta vaid otsingumootorisse sind huvitav sõna ja saad kohe tuhandeid pilte, mille hulgast valida. Kui Googlesse kirjutada "muhu tikand", siis näeb sealt üsna alguses sedasama minu tikitud padja pilti, mis asub... Hoopis ühel teisel lehel, mitte minu blogis!
Just tollelt lehelt oli ka Newtoni reklaamibüroo esindaja selle pildi leidnud. Leht ise asub SIIN. Kultuuripiirkonnad Eestis, omanik Tiina Tamm. "Nali" peitub selles, et aastal 20. juulil 2011 sain vihje, et mu pilt tollel lehel ripub, kirjutasin Tiina Tammele, et ta kas:
a. eemaldaks oma lehelt mu pildi, või
b. kirjutaks pildi juurde mu nime.
Tookord kirjutati pildi juurde mu nimi, esimese raksuga valesti (Liivak), saatsin uue kirja sooviga nimi parandada ja sain vastuse vabandusega ning kirjaga, et nimi on kodulehel parandatud. Vaatasin - oli küll.
Ja nüüd avan ma lehe ja vaatan - nime pildi all muidugi enam pole.
Võtsin uuesti ühendust. Ja sain vastuseks:
"Kui võtsite esmakordselt ühendust, ei olnud mul E-õppematerjalide keskkonnas enam võimalik uuendada sinna esitatud zip faili (mille link on teie kirjas) ja seetõttu seal Teie pildi all nime ei ole." Kiri oli kena ja pikk ning kirutati ka, et püütakse selles .zip failis olevat pilti muuta, aga kui just hetk tagasi vaatasin, polnud möödunud kuu ajaga midagi tehtud. Miks, sellest ma aru ei saa, sest kui mul on dokument zipitud ja istub kuskil veebis üleval ning selgub, et seal on midagi valesti, kustutan ma tolle vale faili ära, teen algsesse faili parandused ja laen õige faili uuesti üles. Antud juhul ilmselt lihtsalt ei viitsita asjaga tegeleda.

On olemas selline kena koht nagu GOOGLE IMAGES. Seal on väli, kuhu saab kopeerida kas internetis üleval oleva pildi aadressi või laadida pildi oma arvutist, ning teostada pildiotsing. Panin siis oma tikandipildi sinna otsingusse ja avastasin, et seda kasutatakse rõõmsalt mitmel lehel. Kas viidet pildi autorile juures on? Muidugi mitte.
Võtsin siis kätte ja kirjutasin kõigile kolmele pildikasutajatele, et tegu on minu fotoga minu enda tikitud tööst ja kui nad soovivad seda oma lehel kasutada, siis palun kirjutage pildi juurde ka selle autori nimi. Näiteks Hansatravel reklaamib sellega soomlastele Saaremaad-Hiiumaad SIIN.

Igal juhul olid Newtoniski kenad inimesed, kellega sai veidi kirju vahetatud ja lõpuks kokku lepitud, et kusiganes nad seda pilti kasutavad, läheb sinna juurde ka foto tegija nimi. Lisaks ka honorar mulle ja kotitäis Farmi piimatooteid

Newtoni enda lehel näevad potsikud välja SELLISED.
Varsti pidi ka potsikute peale tulema kiri, kus kõik kokkulepitu olemas.

Mis ma ise kogu sellest saagast arvan?
Võimalik, et reklaami kujundaja tõepoolest ei osanud internetist leitud pildi autorit otsida. Tõenäolisemalt lihtsalt ei viitsinud, sest nagu ma enne kirjutasin - Muhu tikandit on tikitud miljoneid ja kui suur tõenäosus ikka on, et keegi äkki ära tunneb, et see seal topsil on tema tikand. Asi lahenes hästi nii mulle kui reklaamibüroole tänu sellele, et nende suhtumine oli väga meeldiv. Kui mulle oleks püütud tõestada, et tegu ei ole minu fotoga, oleks asi läinud halvaks, sest kogu muu huvi hulgas sain ma ka väga hea pakkumise juriidiliseks toeks. Aitäh! Ma ei ole teise põse ettekeeraja ja õigluse nimel võitlen nii kaua kui vaja.

Seega on mul hea meel, et saime Newtoniga asjad kenasti selgeks kirjutatud, sellepärast et - mis saaks olla lahedam kui see, et MINU LEMMIKJOGURTITE PURKE KAUNISTAB MINU FOTO MINU TIKANDIGA!


Veidi hiljem leidsime Lynxiga mitmeid reklaamtahvleid, kus potsikud tikandiga peal ja kirjad ka kenasti nähtavalJa poes näevad need rivid välja sellised:Kooresed on tõepoolest mu lemmikjogurtid juba sellest hetkest kui nad turule ilmusid Neil ei ole seda haput maitset, mis tavapäraselt jogurtitel on ja nende sees on suured puuviljatükid Rääkimata sellest, et potsikud nägid nii ilusad välja, et ma ei saanud neid kuidagi ära visata. Niisiis oli meil köögis terve riiulitäis kooreste topsikuid. Ja kooreste lummusse sattudes võib dieet hukka minna Mis mõneks ajaks juhtuski kui kotitäis jogurteid meie õuele saabus... Ja muidugi on meil ka nüüd terve rivi topse... Õnneks saab neid igatmoodi kasutada, alates taimede sinna sisse pikeerimisest kuni pliiatsitopside ja vaasideniMida ma tahaks kõigile oma fotosid internetti riputajatele öelda:
Märkige oma fotod kas oma nimega või oma logoga või e-mailiga vms. kirjaga, mille järgi teid tuvastada saab!

Mida ma tahaks kõigile teiste tehtud piltide kasutajatele öelda:
Nähke veidi vaeva, otsige pildi autor üles ja küsige temalt, kas tohite ta fotot kasutada! Lisage foto juurde ka selle autori nimi ja viide algallikale.

Loodan, et ka isetegiajte seas on Farmi kooreste fänne
Meie perekonna lemmik on virsikutega koorene, milline on teie pere lemmik?
Susa posted @ 08:25 - Link - kommentaarid (24)