Jõuluaeg - lõpuks ometi! 
Kui palju on jõuluimeks vaja? Paari lumesajuga päeva ja ongi kõik vajalik olemas - rõõm ja rahu. Rõõm, et lõpuks on käes talv! Ja rahu, sest see ongi see aasta kauneim aeg. Võrratu talv lume, külma ja sädelevate tulukestega. Rasvapallide ja tutimütsidega.
Meie advendiaeg algab traditsiooniliselt 1. advendi jõulualulude laulmisega kirikus ja sealt edasi jalutame Rüütli platsile, kus jagatakse jõulutuld. Kui oma laternaga koju jõuame, siis süütame ka teised küünlad - õues põõsastel ja toas akendel.

Talvel saabub minu lemmik käsitööaeg. Mulle ei istu suvised kerged käsitööd. Mulle meeldib sättida ennast diivaninurka ja kududa sooje pakse asju.
Sel talvel olen juba mitu-mitu asjakest kudunud ja muudki teinud, aga kuna need tööd jõuavad omal ajal isetegija advendikalendri õpetuste hulka, siis näitan neid siin, blogis, jupikaupa.
Üks vahva tegemine oli advendiraam. Pildiraami sees olev voldik, kuhu saab jõuluaja tegemised kirja panna ja pildidki juurde lisada. See raam, mis ma valisin, oli üsna pisike. Nüüd on tegu, et kõik pildid sinna lehtedele ära mahutada.

Aga küll nad mahuvad! Põnev täitmine. Justkui teistmoodi scrapbooking.

Advendiraami tegemise õpetuse leiad
Isetegija Advendikalendrist!Juba kuu aega tagasi hakkasin kuduma kindamantleid. Nagu alati - alguses ühe ideega ja mida rida edasi, seda rohkem see algne idee muutus. Punased pidid nad saama ja lumehelbed pidid nende peal olema. Lumehelbe mustri joonistasin maha Laima selle aasta okolaadikarbilt ja muutsin seda siis veidi kopsakamaks.
Nende mantlite alla võib panna nii valgeid kui punaseid kui ka musti kindaid. Sõrmikuid või labakuid.
Tahtsin juba ammu kududa kindaid, mida saaks mantlivarruka peal kanda ja neid tõesti saab!
Väga mõnus nuputamine ja kes soovib ise ka mõned mantlid kududa, siis
Isetegija Advendikalendris on ka nende kudumise õpetus.


