Susa hobinurk
Susa hobinurk
Esimene vasikas ei pruugi alati aia taha minna. Teine aga küll!
.: Blogiomanikust:.
Kui soovid Susa bannerit enda blogisse, siis saad banneri lingi kopeerida sellest kastist:
.: Palun pane tähele! :.
KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD SELLE BLOGI AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD. susa(at)isetegija.net

Aastaid: 36
Pesapunkt: Pärnu
Tähemärk: Skorpion
.: Mis mulle meeldib :.

Armastan Stockholmi! ->WEBCAM
Listen Radio Svenska Favoriter live online.
Norra loodus!
Kevadised sibullilled, suvine Jaanituli, sügisesed kirjud lehed, talvine härmatis.
Optimistlikud inimesed
.: Mis mulle ei meeldi :.
Hädaldamine ja virisemine ja pessimism - nagu see midagi muudaks!?
.: Projektid, milles osalen :.

.: Mõttetera :.
*Iga küsimuse vastus peitub küsimuses endas!
*IGAS asjas on ka midagi head - tuleb vaid osata see üles leida!
*Sina ära oma elu ise raskeks ela!
.: Postitused :.
.: Kui otsid midagi kindlat :.
.: Mõnusad blogid teistelt maadelt :.
Attic24
Livet Enligt Mynta
Heather Bullard
Tikkimisblogi
Melody Fibermania
Celtic Cast On
Anna - Knit and Knag
HPNY Knits
Celtic Memory Yarns
.: Lihtsalt põnevad leheküljed:.
Crazy Junkyard

COPY THE CODE TO ADD MY BANNER TO   YOUR BLOG
.: Praeguse hetke :.

Lemmikraamatud:
Gerald Durrelli olete lugenud? Kui ei, siis jooksuga raamatukokku! :D

Lemmikfilm:
"Väsimatud vanad torisejad" :) "Merele" :) Jõulude ajal on traditsioon, mida telekanalid kenasti toetavad "Home Alone" 1 ja 2 :)

Lemmikmuusika:
Rauno Pehka, Will Martin, David Garrett

Parimatest parim:.: Külaskäigud :.

1120753

free counters
30 Juuli 2012
Sinine nagu...

...meri, rukkililled, taevas, linaõied, esmaspäevadSelle kuu puhul ei teagi, millest alustada..
Katsun siis kronoloogiat paika panna ja alustada algusest.

Esiteks - ma ei väsi selle värvispektri puhul imestamast, kuidas osalejad ei suuda endale selgeks teha, mis on selle projekti idee! Juulikuu on sinise värvi kuu. See tähendab, et projekti saab esitada töö, mis on 100% sinine. Lihtne? Aga vat paistab, et ei ole lihtne Ühe värvi toone on ju nii palju, et peaks olema ülimalt mõnus just õigete toonidega mängida, aga ikka üritatakse "kindaprojekti sokke pakkuda" ja kui läbi ei lähe, siis on projektijuht süüdi ja loll ja projekt ise (koos foorumiga muidugi) väärib üle terve interneti sarjamist..

Sellest pideva hädaldamise nägemisest tekkis mul kindel teadmine, et kasutan selles kuus palju erinevaid sinise värvi toone.

Mida siis teha? Alguses mõtlesin heegeldada freeformis padja. Aga mu käsitöömõõn kestis kuu alguses täie auruga, nii et see jäi ära. Alustasin ka ühe salli kudumist, aga kuigi too tuleb sinine, ei saanud seal mitmeid toone kasutada.

Ja siis nägin ma Facebookis üht viidet kaunile salvrättidega kaunistatud toolile. Autor kirjutas, et oli õnnelik nähes neid kauneid rahvusmustritega salfkasid ja tool tuli tõesti uhke! Mõned aastad tagasi sai külastatud Poolat ja nähtud sealset kaunist käsitööd. Tõin endale kojugi suure A3 formaadis Põhja-Poola Kashubiani tikkimismustrite kogu, nii et ühest pilgust salfkadele oli selge, et tegu on just selle piirkonna rahvusmustritega. Muide, neid rätte on veel, paljude Poola mustritega. Näiteks SIIN.

Nüüd kirjutan veel millestki, mis minu jaoks alati valusalt kõlab.
Eestlastel on komme suhtuda Poolasse halvustavalt.. MIKS? Küll saavad pihta õunad, maasikad, riided.. See, mida meie siin "poola träniks" nimetame, on mõnedel sealsetel turgudel müüdav odav hiinlaste masstoodang, mida just odavate hindade pärast meie turgudele müügiks tuuakse (mis ei ole kuidagi poolakate süü). Aga on ka teisi turge, kus müüakse poolakate endi toodangut ja see tasub vaatamist, imetlemist ja ostmist! Poolas toodetakse ja müüakse imeilusaid rõivaid, mis on kvaliteetsed ja kallid. Just hinna pärast me selle kauba olemasolust ilmselt ei teagi. Ma ei näinud Poolas olles mittekvaliteetset nende endi toodangut. Kohapeal olles saab seda küll suu ammuli imetleda ja endale ühtteist ehk lubadagi. Nii et muudame selle meie suus kõlava "odava poola träni" ehk "odavaks hiina träniks"

Soovitan kõigile soojalt sõita Poolasse ekskursioonile ja vaadata, millised inimesed seal elavad ja millega nad tegelevad!

Niisiis - otsisin oma Kashubiani mustrikogu välja ja võtsin lõuendiks oma igava teksajaki.
Mustrid joonistasin üle kollase õmbluskriidiga ja surusin siis vastu jakki. Ega nad kõige paremaid jälgi ei teinud, aga mustrit kõrvale vaadates sain piirjooned tehtud - tumesinise tekstiilivildikaga.

Siis võtsin kasutusele viis erinevat sinist tekstiilivärvi ja hakkasin aga otsast värvima. Kashubiani tikand on muidu uhkelt seitsmevärviline (3 erinevat sinist, must, kollane, punane ja roheline), aga ausalt öeldes meeldib mulle see sinine variant ka vägaKogu jakk võttis aega umbes nädala tööpäevaõhtutel tegutsemist ja täna hommikul triikisin värvid üle ka. Ma loodan, et need tõesti kinni jäid, sest oleks kahju kui vihm nad maha uhaks Mõtlesin, et õmbleks sinna ka mõned sinised litrid ja pärlid, aga siis jätsin selle idee kõrvale - see poleks enam minu moodi.

Seega - minu juulikuu värvispektri SININE, kus kasutasin erinevaid siniseid toone - 5 värvipotti ja üks vildikas.

Kel tekkis huvi rohkem Poola Kashubiani tikandist (ja muudest tikanditest) teada saada, siis otsingusõnad Google jaoks:
Haft kaszubski
kashubian embroidery

Ma ise tahaks väga minna Poola ühele korralikule käsitööekskursioonile. Seal oleks mida vaadata ja imetleda!
Susa posted @ 09:11 - Link - kommentaarid (33)