Susa hobinurk
Susa hobinurk
Esimene vasikas ei pruugi alati aia taha minna. Teine aga küll!
.: Blogiomanikust:.
Kui soovid Susa bannerit enda blogisse, siis saad banneri lingi kopeerida sellest kastist:
.: Palun pane tähele! :.
KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD SELLE BLOGI AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD. susa(at)isetegija.net

Aastaid: 36
Pesapunkt: Pärnu
Tähemärk: Skorpion
.: Mis mulle meeldib :.

Armastan Stockholmi! ->WEBCAM
Listen Radio Svenska Favoriter live online.
Norra loodus!
Kevadised sibullilled, suvine Jaanituli, sügisesed kirjud lehed, talvine härmatis.
Optimistlikud inimesed
.: Mis mulle ei meeldi :.
Hädaldamine ja virisemine ja pessimism - nagu see midagi muudaks!?
.: Projektid, milles osalen :.

.: Mõttetera :.
*Iga küsimuse vastus peitub küsimuses endas!
*IGAS asjas on ka midagi head - tuleb vaid osata see üles leida!
*Sina ära oma elu ise raskeks ela!
.: Postitused :.
.: Kui otsid midagi kindlat :.
.: Mõnusad blogid teistelt maadelt :.
Attic24
Livet Enligt Mynta
Heather Bullard
Tikkimisblogi
Melody Fibermania
Celtic Cast On
Anna - Knit and Knag
HPNY Knits
Celtic Memory Yarns
.: Lihtsalt põnevad leheküljed:.
Crazy Junkyard

COPY THE CODE TO ADD MY BANNER TO   YOUR BLOG
.: Praeguse hetke :.

Lemmikraamatud:
Gerald Durrelli olete lugenud? Kui ei, siis jooksuga raamatukokku! :D

Lemmikfilm:
"Väsimatud vanad torisejad" :) "Merele" :) Jõulude ajal on traditsioon, mida telekanalid kenasti toetavad "Home Alone" 1 ja 2 :)

Lemmikmuusika:
Rauno Pehka, Will Martin, David Garrett

Parimatest parim:.: Külaskäigud :.

1122817

free counters
25 November 2005
Mis huvitav asi minuga eile öösel juhtus!
Nuhkisin mina rahulikult mööda 7ru avarusi ringi ja kohtasin seal salli, mille ma just paar nädalat tagasi endale sain! Ja pildiomanikul oli probleem - äkki kellegil on olemas salli muster? Sel hetkel veel ei olnud Aga võtsin oma salli tööle kaasa ja päeva peale joonistasin mustri üles. Mulle ei meeldi kunagi niisama joonistada - ma võtan alati nõela ja lõnga ja teen ise nö proovitüki ka valmis - nii on selge, et asi toimib ja midagi ei jää kahe silma vahele.
Tulin siis koju ja avastasin mille? Selle, et muster ei mahu skännerisse ära! :x Nii - läks pool ja pool ja kleepimine ja ülejoonistamine PaintShopPros. Aga valmis ta sai ja arvasin, et äkki on siin lehel ka huvilisi ja panen pildid ja mustri üles .
Punane on minu sall, valge sall, mille mustrit 7ru-s otsiti ja motiiv on minu tänane proovilapp:


Valge motiivisall punase lillega

Salli motiivi muster

Igal juhul oli väga põnev kogemus Ja hea tunne ka, et sain kellegile kasulik olla!
Muide - mustrit soovis poolatar
Susa posted @ 20:30 - Link - kommentaarid (17)

24 November 2005
Täna ladistas terve päev vihma! Eilse ilmeise valges härmas ilma asemel oli üks suur hall lomp! Ja mina kasutasin päeva heegeldamiseks - jälle
Alustasin selle salliga, mis sealt 7ru lehelt endale ära tirisin. Oi kui mõnus on vahelduseks teha midagi suurt ja aeganõudvat! Minu viimase aja projektid on olnud kõik sellised kolm-päeva-ja-valmis Aga nüüd võtan kohe mõnuga!
Tänane töö siis selline:


Vaatasin alguses mustrit ja ei uskunud, et sellest niisugune sall tuleb kui pildil on! Aga võta näpust! Tulebki!! Kusjuures - tuleb veel selline, et ääred ka kaela järgi kaardus ja üldse - miks mina pole enne selle peale tulnud, et võtta suvaline liniku muster ja sellest vinge õlasall heegeldada!?!
Aga lõnga oleksin võinud jämedama võtta - nr 4 nõelaga ja selle lõngaga tuleb ta tunduvalt väiksemanurgaline kui tol 7ru pildil on (vaata paar posti allpool on link!).
Susa posted @ 20:34 - Link - kommentaarid (2)

23 November 2005
Näe - jälle palju vett vahepeal merre voolanud :grin:
Mis ma siis teinud olen... Varjupaiga müügi kolmas sall sai valmis (pildil on kuidagi eriti plass jäänud - tegelikult on palju värvilisem!


Täna istusin tööl ja mõtlesin, et proovin mingit väikest loomakest heegeldada. Välja tuli selline tinglikult kass


Lõuna ajal käisin shoppamas. Tahtsin laste poest saada ümmargusi kõrinaid, mida kassi mängupallide sisse viltida. Esimeses poes ei olnud. Teises õnneks leidsin ja hiljem tööl lammutasin need käepidemed sealt ümbert ära ja nüüd on mul viis ilusat ümmargust kõrisevat palli :grin: Ja siis avastasin laste käsitöönurgast karbikese, kus sees 600 pärlit! 8 eri sordist. Olid roosade, lillade ja roheliste toonidega karbid. Ja maksis see karp 48 krooni. Kasulik äri!


Ja nüüd põhitöö juurde
Nicole otsis foorumis reljeefse lille õpetust. Leidsin selle ühe soomlanna blogist - tänu õnnelikule juhusele (otsisin tegelikult Setu pitsi kohta infi)!!! Tol päeval sain soomekeelse õpetuse hädaga ära tõlgitud, ja nüüd lõpuks tegin ise selle järgi ka lille valmis. Ja tuligi lill mis lill
Õpetus selline:
1. rida: 12 õhksilma rõngaks heegeldada
2. rida: 24 kinnissilma rõnga peale
3. rida: Tee 1 kinnissilm ja 12 õhksilma. Jäta 1 kinnissilm vahele ja kinnita kett järgmisse. Tee nii 12x. Tekitad lillele lehed.
4. rida: 26 kinnissilma igasse kaarde.
5. rida: Keera töö ringi. Jäta 1 kinnissilm vahele ja heegelda kaarde 24 ks (kinnissilma). Jäta 2 ks vahele.
6. rida: Keera töö ringi. Jäta 1 ks vahele ja heegelda kaarde 22 ks. Sel ringil kinnita ks-d eelmise ringi ks-de tagumise aasa külge. Jäta 2 ks vahele.
7. rida: Keera töö ringi. Jäta 1 ks vahele ja heegelda kaarele 21 ks nii, et kinnitad ks-d eelmise rea mõlema aasa külge ja eelmise rea keskmisse silma teed 2 ks. Jäta 2 ks vahele.
8. rida: Keera töö ringi. Jäta 1 ks vahele ja heegelda kaarele 20ks nii, et kinnitad need eelmise ringi ks-de tagumise aasa külge. Eelmise rea keskmisse silma teed 2 ks. Jäta 2 ks vahele.
9. rida: Keera töö ringi. Jäta 1 ks vahele ja heegelda kaarele 19 ks, nii, et kinnitad ks-d eelmise rea mõlema aasa külge ja eelmise rea keskmisse silma teed 2 ks. Jäta 2 ks vahele.
10. rida: Keera töö ringi. Jäta 1 ks vahele ja heegelda 18 ks nii, et kinnitad need eelmise ringi silmade tagaosa külge ja teed keksmisse silma jälle 2ks. Jäta 2 ks vahele.
Kinnita lõnga ots.

Ja lilleke ise selline:

Susa posted @ 20:27 - Link - kommentaarid (12)

19 November 2005
Leidsin endale sealt samalt paabulinnurätiku lehelt meeldiva õlasalli. Esmaspäeva esimene käik on nüüd siis lõngapoodi. Ja see mu lõpuks ka pankrotti viib! Aga ma ei saa sinna ju midagi teha kui ma nii väga TAHAN igasugu asju nikerdada!
Huvitav, milline on kõige jämedam lõng, mida poes müüakse? Sest see sall vajab vist heegelnõela nr 10 või veel suuremat ja jumal teab kui jämedat lõnga! Venekeelne õpetusjutt käib numbrist 16/2 - mis iganes see ka tähendada võib...

Sall ise on selline
Ilus-ilus-ilus!!!
Susa posted @ 11:43 - Link - kommentaarid (4)

18 November 2005
Vaatan aknast välja ja lund sajab! Sellist laia valget lund, suurte räitsakatena! Kui ilus!

Meenutan oma eelmise aasta Jõulutegemisi - selline tunne tuli, et võiks
Kardinad sai õmmeldud koridori:


Ja terve laud oli kuuse otsa käivaid inglikesi ja lumehelbeid täis!


Inglikesi on praegu just õige aeg tegema hakata - neid saab ju Jõuluajal lõputult kasutada - kuuse otsas, väljas puude küljes, kingipaki küljes üllatusena jne.
Muster on selline:
Susa posted @ 23:47 - Link - kommentaarid (14)

17 November 2005
Heegeldan praegu kaht salli korraga - üks on selline, nagu siin eelmises postis piltide peal - ainult sinine. Ja teine lillemotiividest ja kolmnurkne. Äkki saan homme mõlemad valmis

Foorumis loetu pani mõtlema oma "firmasiltide" peale. Oleks väga põnev need enda tehtud asjadele külge õmmelda! Põnev ja vist veidi edev ikka ka Igal juhul joonistasin täna jupp aega seda silti, milline ta olla võiks ja nüüd vaatan netis ringi, et leida firmat kes selliste trükkimistega tegeleb. Või peaks hoopis õmmelda laskma...

Kogu selle sildiaretuse ja maniakaalseks muutunud heegeldamistega üritan üle saada viimasel ajal igalt poolt peale pressiva urisemisega. Ise ka juba nagu okassiga - kõik kes ette jäävad saavad oma jao kätte. Aga uskuge või mitte - käsitöö tegemine aitab ja vähemalt sel ajal kui nõel käes saab end hästi tunda! Siin peaks peituma võike vihje
Susa posted @ 22:35 - Link - kommentaarid (9)

15 November 2005
Tänu tänasele jätkuvale tormile on mul vaba päev. Ja selle saab kenasti ära kasutada kätel käia lastes. Varjupaiga müügi jaoks sain valmis kaks salli. esimesed pääsukesed nö. Üks helesinistes toonides taoline ootab veel tegemist. Ja pool õlarätti on valmis. Aga kui ideede peale mõelda, siis võiks päevas vabalt 48 tundi olla, sest need ajavad praegu üle ääre.

Sallid sellised:

Lähemalt ka:


Jätkan tegutsemist - tuul ikka veel möllab ja maja olen lõpuks suutnud soojaks kütta!
Susa posted @ 11:19 - Link - kommentaarid (6)

12 November 2005
Sain täna viltimisnõela!!!
Ja sain oma esimese viltimise ka tehtud. Perekond sai naerda kuidas ma energiliselt nõelaga lõngakera toksin ja mina sain jälle uue pisiku külge Nagu mul neid veel vähe oleks! aga see on tõeliselt tore töö ja järgmise prjoketi või njuba asjalikuma võtta - tegin esimeseks palli, sest ei teadnud ju kas asjast midagi välja ka tuleb.


Ja ühele varjupaiga sallile sain narmad külge ja teisele peaaegu ka ja homme heegeldan veel lilled ka peale. Siis on kaks asja valmis!

Ja tekkis üks Jõululine idee veel. Seoses viltimisega. Aga sellest kirjutan siis kui juba on millest kirjutada - muidu reklaamin siin suure suuga välja ja pärast tolku ei miskit!

Ootan homset!
Susa posted @ 22:31 - Link - kommentaarid (3)

10 November 2005
Täna sain siis esimese salli valmis. Ja alustasin teisega. Väga jama lugu - selleks, et sallile narmad teha, pean uue toki lõnga ostma! Aga kogu tokk ei kulu ju narmasteks ära...
Uue salli heegeldamise ajal vaatasin jälle filmi - miss eriagenti - ja lugesin ridu valesti ja pean nüüd homset päeva harutamisega alustama . Kusjuures lõng on selline angoora moodi karvane - oi kui paha seda harutada on - pidevalt jääb kinni ja siis peab kõvasti kiskuma!
See sissekanne tuli küll suur hädaldamine
Aga midagi head ka - leidsin kapist oma eelmisel talvel tehtud kassikampsuni üles. Nüüd vaja natuke ümber teha - tänu Kaalukatele Eks panen selle töö ka järjekorda.
Susa posted @ 23:43 - Link - kommentaarid

08 November 2005
Täna vaatasin filmi - mingi presidendi vandenõu film oli - ja heegeldasin salli. Umbes meeter sai valmis Sellele sallile üritan ilusad suured lilled ka peale teha. Ma muidu selliseid tagasihoidlikke teinud.
Ma poelgi kunagi midagi roosat heegeldanud! Päris lahe tunne selle värviga töötada
Susa posted @ 23:08 - Link - kommentaarid

07 November 2005
Täna käisin lõngapoes ja kuna muud tööd on nüüd kõik ära lõpetatud, suunan oma tähelepanu loomade heategevuse asjade peale. Poest sain ilusaid pehmeid toon-toonis lõngakerasid, millest nüüd sallid ja mütsid "tootmisse" lähevad Ühe eriti suure toki ostsin ka - kirjad olid juures, et "kampsun ühest kerast!". Eks näis, palju välja annab.
Ja Abakhani sooduka kastist sain lahedat säravat punast karvast lõnga. Ma ei tea veel, mis tast saab aga midagi kindlasti (kasvõi jõulukaardi lumememme sallid!)
Susa posted @ 20:08 - Link - kommentaarid

06 November 2005
Päris palju aega on viimasest sissekandest läinud. Ja ma sain oma koti valmis - lõpuks. Korra tänavalgi käidud ja paistab, et iga nurga taga võid mõnd IseTegijat näha - Crazyl juba ära nähtud - nö. irl kah
Aga koti tegin ka siinsest suurest freeformi pisikust nakatatuna Hunnik ümmargusi motiive, kokku 14-st erinevast punasest lõngast. Ja heegeldasin need siis omavahel kokku. Laupäevaselt Stockholmiskäigult sain lahedaid suuri punaseid pärleid ka ja lõpetasin just äsja nende koti külge õmblemise. Voodri õmblesin mustast paksust voodrisiidist - Abakhanist kilohinnaga saadud. Ühesõnaga - sellest sai üks suur hull punane asi - nagu Leopold
Esimene külg:

Ja teine külg:
Susa posted @ 19:20 - Link - kommentaarid (17)