Susa hobinurk
Susa hobinurk
Esimene vasikas ei pruugi alati aia taha minna. Teine aga küll!
.: Blogiomanikust:.
Kui soovid Susa bannerit enda blogisse, siis saad banneri lingi kopeerida sellest kastist:
.: Palun pane tähele! :.
KÕIK ÕIGUSED SELLES BLOGIS LEIDUVALE KUULUVAD SELLE BLOGI AUTORILE JA BLOGI SISU KASUTAMINE ILMA AUTORI LOATA ON KEELATUD. susa(at)isetegija.net

Aastaid: 36
Pesapunkt: Pärnu
Tähemärk: Skorpion
.: Mis mulle meeldib :.

Armastan Stockholmi! ->WEBCAM
Listen Radio Svenska Favoriter live online.
Norra loodus!
Kevadised sibullilled, suvine Jaanituli, sügisesed kirjud lehed, talvine härmatis.
Optimistlikud inimesed
.: Mis mulle ei meeldi :.
Hädaldamine ja virisemine ja pessimism - nagu see midagi muudaks!?
.: Projektid, milles osalen :.

.: Mõttetera :.
*Iga küsimuse vastus peitub küsimuses endas!
*IGAS asjas on ka midagi head - tuleb vaid osata see üles leida!
*Sina ära oma elu ise raskeks ela!
.: Postitused :.
.: Kui otsid midagi kindlat :.
.: Mõnusad blogid teistelt maadelt :.
Attic24
Livet Enligt Mynta
Heather Bullard
Tikkimisblogi
Melody Fibermania
Celtic Cast On
Anna - Knit and Knag
HPNY Knits
Celtic Memory Yarns
.: Lihtsalt põnevad leheküljed:.
Crazy Junkyard

COPY THE CODE TO ADD MY BANNER TO   YOUR BLOG
.: Praeguse hetke :.

Lemmikraamatud:
Gerald Durrelli olete lugenud? Kui ei, siis jooksuga raamatukokku! :D

Lemmikfilm:
"Väsimatud vanad torisejad" :) "Merele" :) Jõulude ajal on traditsioon, mida telekanalid kenasti toetavad "Home Alone" 1 ja 2 :)

Lemmikmuusika:
Rauno Pehka, Will Martin, David Garrett

Parimatest parim:.: Külaskäigud :.

1120629

free counters
29 Mai 2007
Kas eile oli sinine esmaspäev?

Vastus selgub tänasest postist
Vihm ja äike ja lämbe kuumus - mida hing sellisel päeval ihkab? Minu hing ihkas vett!
Ma olen üldse tohutu veearmastaja - ujumine, laevasõit, pudelivesi - need kõik on minu jaoks ülimalt mõnusad ja hädavajalikud asjad. Ja esmaspäev oli selline päev, kus näpud nokkisid kottidest välja vaid siniseid pärle.
Sinine ja hõbe.
Jahutav kombinatsioon praeguses 30C leitsakus!
Täna sain esmaspäevase kee viimase traadikeerutuse valmis ja modelliotsing võis alata. Hea modelli leidsin


Eraldi võttes oli saak 2 käevõru ja üks kaelakee.
Esimene sakivõru:


Teine lihtsalt traadi läbi kandilise pärli toppimisest tekkinud võru:


Ja kee, millele sai külge poogitud nii traadikrusse kui traadipusasid kui pärle:


Mul on tõesti ilus modell

Ja et post liiga käsitööliseks ei läheks, siis praeguse hetke pilgupüüdja aias - pisike nelgike, mis õitsemisega lolliks läinud!


Kas oli sinine esmaspäev?
Absoluutselt!
Susa posted @ 19:04 - Link - kommentaarid (15)

26 Mai 2007
Pärlinädal ja netipagendus

Ma pean ütlema, et ma ei maganud pärlinädalat maha ja see on hea Sest muidu oleks olnud totakas tunne - ise alustan foorumis teemat ja siis haigutan sel ajal kui kõik usinalt pärlitöid teevad

Nii naljakas kui see ka ei ole, sain mina pärlitellimuse! Või noh ehtetellimuse. Kuna mul modelli kuskilt võtta pole, siis panen pildi niisama üles, poseerimas betoonil. Ehe veel üle andmata (ei tea sedagi veel, kas tellija mõte üldse selline oligi!) ja ühes osas ka veel poolik (puudub kaelaehte kett), aga kuna pärlinädal saab läbi, siis on vaja see praegu ära näidata. Käevõru, kõrvakad ja kaelaehte ripats.


Täitsin tublilt ka pärlinädala seda punkti, et sain HelmiQ-st oma tellimuse kätte ja pean küll ütlema - naturaalsed kivid on ikka võrratud küll!
Võrratuse näide - roosa jaspis, millel nimeks sügis (metallkiilid on pärit Soomereisilt kauplusest Sinelli ja väiksed ümmargused HelmiQ-st):Muhv kirjutas mu 15. mai posti küsimuse, et kas ma ikka heegeldan ka veel?
Jaaa, Muhv - heegeldan. Aga teosammul! Ma nimelt hargiheegeldan juba pea kuu aega üht suurt õlasalli ja mitte kuidagi ei edene see asi! Mis sest, et paras ports juba tehtud on ja asi ilmet võtma hakkab. Täielik hambad ristis tegutsemine! Sall tuleb motiividest ja neid annab uhada. Usun, et lõpuks on seal sallis oma 180 motiivi Aga see on lõpuks. Praegu ma munen juba kolmandat päeva sama rea kallal.

Pagendusest pidin ka kirjutama - no nii nagu pealkirjas öeldud.
Nimelt käisin kolm päeva Tädi kutsi hoidmas ja olin seal ajal netitu. Ja uskuge rahvas - kui esimene õhtu muutub rahutult ja närviliselt otsides läppariga avatuks jäätud võrke, kuhu ennast haakida, siis teine ja kolmas päev on juba täiesti stressitud ja rahulikud. Tegemisi netimaailmas muidugi kuhjub, aga - ma tunnen kuidas ma vajan puhkust! Mõtlemine kiilub juba kinni ja mälu pole enam see, mis ta oli Sellepärast ootan ka hirmsal moel meie juuni kolmandast nädalast algavat puhkust ja võimalust end nii kodu-, töö- kui foorumitegemistest mitmeks nädalaks välja lülitada! Varsti-varsti

Aga peale kolme kodust äraolekupäeva tagasi saabudes oli lausa hämmastav kuidas murust oli saanud heinamaa, kuidas kirss oli ära õitsenud, kuidas laugud endid üksteise järel avama olid hakanud, kuidas pojengide punased võrsed olid muutumud pikaks ja roheliseks.
Lauk, mis praegu veel 80cm kuid varsti kindlasti üle meetri sirgunud:


Ja rodo pooleldi avanenud õienupp näeb välja nagu aju - eksole

Susa posted @ 19:26 - Link - kommentaarid (14)

22 Mai 2007
Eravahetus ja suur üllatus!

Meil on nimelt Sibulaplixiga kokku lepitud eraviisiline poekotivahetus Ja Sibulaplix - kiire ja usin nagu ta on - kott kiirelt valmis ja juba mul käes ka! Õigemini sain juba eelmisel reedel kätte kui hommikul tööle tõtates postiljon kõrvatänavast hõikas, et ära veel mine, toon sulle paki! Sain sealsamas tänaval allkirja dokumendile alla ja paki kätte. Ja paki peal ilutsesid kaks musta kassi Lahe!
Kibekiirelt tööle ja pakk lahti!
Ja seal ta oli - tõeliselt suur ja tugev ja mõnusalt kassiline poekott. Sellisega julgeb poest terve suure grillipeo toidu koju tassida, sest kott ei katke kohe kindlasti! Ja nagu Sibulaplix ka kirjutas - sangad käivad lausa põhja alt läbi, nii et tassi või tervet kartulikotti Kusjuures - kotil on veel suur lukuga tasku ka! Rääkimata siis veel Miisu kommidest, mis kotiga kaasas olid ja on ühed ütlemata head asjad!
Kuna meil tol reedel algas pisike Helsingireis, siis tuli kott meiega kohe rõõmsalt kaasa ja kotipilt ongi tehtud Tallinna sadamas Nyy kotti esitlemas:

Suur-suur tänu sulle Sibulaplix!!! (Minupoolne kott sulle on veel töös!)

Pühapäeva õhtul saabusime Helsingist tagasi (seal oli muide tore ) ja mida ma eest leian? Pakiteade! Arvasin, et näe kus usin inimene - poekotivahetuse kott juba valmis ja ära saadetud! Ja siis sain teada, et see polegi vahetusepakk! Et see on lihtsalt kingitus mulle
Esmaspäeval sibasin kohe postkontorisse ja saingi paki kätte. Saatjaks oli Sant ja pakis sees head ja paremat ja lepatriinuga poekott! Uskumatu Täiesti vinge kotiidee kusjuures, vaadake pilti hoolega - see võrk käib sealt eest lahti ka - nagu suur tasku oleks. Lepakas on fileetehnikas heegeldatud ja punane tiibadeosa kumab läbi võrgu.

Ja ega see veel kõik ei olnud!
Koti kõrval ootasid mind must ja valge kuts ehk kaks kaunistatud tikutopsi! Alguses ma ei saanud kohe pihtagi, et mismoodi asi käib, aga käis nii, et kui kutsikute ninaks olevad nööbid lahti teha, siis avaneb koera suu ja kui keelest tõmmata, siis avaneb tikutops! Kust küll sellised genialsed ideed tulevad!? Ja kui siis keelest tirisin, siis täienesid minu pärlivarud Mul polegi enne teokarpe veel olnud


Kallis Sant - see oli nii ootamatu ja ilus üllatus, et võtsid mind täiesti tummaks! Suur-suur tänu!!!
Susa posted @ 19:41 - Link - kommentaarid (11)

14 Mai 2007
Miljon lille

Mäletan lapsepõlvest üht leidu.
Kaevasime ja kraapisime kodu lähedal olevas metsatukas kui mulle mulla ja muu risu hulgas jäi näppu üks katkine klaasitükk. Mitte niisama klaasitükk, vaid ühelt poolt ümar kirgas peopesa suurune klaas, mille sees olid lilleõied! See oli mu lapsepõlve hinnaliseim leid. Ja tol ajal tundus see kui munasjutt. Klaas oli ju klaas - igav, valge aknamaterjal, millesse palli lüüa ei tohtinud. Ja siis äkki tuleb maa seest välja klaas, mille sees on lilled!
Miljon lille
"Millefiori" ütleks ma nüüd juba suure ja targana selle kohta
Ja alati kui ma neid millefiori pärleid näen, tuleb mulle meelde see seik sellest ajast kui puud olid nii kõrged ja tänavanurk oli kodust nii kaugel

Kui ma ühel ilusal päeval selle klaasitüki üles leian, siis näitan seda teilegi!

Aga täna näitan oma päevatööd (vihmane ilm, esmaspäev, vähe ja uimased kliendid ) (pildid on klikitavad):


Lilled punasel keel on tegelikult laiaks litsutud pärlikübarad See nipp pärineb minu mäletamist mööda mdm Beadaloti tegemistest - on justkui selline lause tema isetegemistest meelde jäänud, et "litsusin pärlikübarad õrnalt laiali". Kui ma nüüd puusse panen, siis on süüdi minu mälu mitte mina!


Tea kuidas homme selle ilmakesega lood on... kui sajab, siis tuleb näpitsad ja muu kirev "kola" kotti panna!
Susa posted @ 21:08 - Link - kommentaarid (17)

13 Mai 2007
Säravat ja sätendavat

Ehk pärleid
Tuleb selline dokumenteeriv post seekord
HelmiQ tellimusest tuli mulle selle korraga selliseid ilusaid asjakesi:Eriti ilusad on need esimesel pildil olevad segud! Ja millefioride tõeline ilu tuleb esile alles vastu valgust vaadates (iseasi kuidas neid niimoodi kanda saaks, et neile pidevalt valgust tagant peale paistaks):


Valmis tegin neist kaks keed ja ühe käevõru (metallist lilled on üliarmsad!):


Eile istusin teleka ees seda kummastavat kontserti vaadates (no seda, mis kunagi Eurovisioon oli) ja sügelesin niisama. Ei osanud kohe kuidagi midagi näpu vahele võtta! Vahel tekivad käsitööaugud
Ja täna leidsin netist tuhnides just sellised asjad, mida oleks eile ideaalne olnud teleka ees teha - tähelepanu oleks enda alla võtnud see, mis näppude vahel ja kõrvadega oleks mõnda asja sealt kontserdilt isegi kuulata võinud
Nüüd nokkisin neid Superstaari ajal (kes tahab neid järgi teha, siis klikake pildil, näete suuremalt! Ma ise tegin ka netist leitud pildi põhjal ):


Loodan, et kõigil oli täna ilus päev emade ja vanaemadega!
Ja et Aasta Emal 2007 on täna kingiks saadud kootud lapitekist hea meel

Susa posted @ 20:33 - Link - kommentaarid (16)

11 Mai 2007
13. mai 2000...

...oli üks vihmane päev. Mitte paduvihmane, vaid parajalt tibutav ja vihmavarjune.
12. mail olin Tartus, oma ülikooliaegses katusekambris, ja panin paika plaani järgmiseks päevaks. Sest sel päeval pidi kindlasti olema kindel plaan! Muidu võis kogu asi lörri minna!
See, mille pärast ma toda päeva planeerisin, oli alguse saanud juba paar kuud varem. Ühel hilisel öötunnil kodus internetti avastades ja jututuppa komistades. Ja jututoas istus üks meesinimene, kellega vestlus päris hästi sujuma hakkas. Sujus sinnamaani, et jututoa kutt võttis ette ja sõitis 13. mail 2000 aastal Keilast Tartusse minu juurde

Ja minul oli plaan valmis - ikka selleks, et päev hukka ei läheks ja kogu aeg huvitav oleks! Ja mida ma tegin? Vedasin kutti päev otsa mööda Tartut ringi. Botaanikaaeda ja Toomemäele ja edasi-tagasi mööda Tartut.
Praegu kuulen ma iga aasta 13.mail, kuidas ta vaeseke oli mõelnud, et kui palju ma veel ronima pean!?! Aga viisaka noormehena ei kurtud ega virisenud ta tookord üldse

Selleks aastaks oleme 7 aastat koos ringi roninud - palju vingemates mägedes kui Toomemägi
Aga miks ma seda kõik siin räägin?
Sest et ma sain täna lihtsalt uskumatult vinge 7-aasta-kingituse!
Klikka pilti!


Vapustavad Pisihaldja joonistused patjadel ja kaartidel! Ja miks ilves ja kobras? Sest Nyy armastab ilveseid ja mina kopraid Kui tema armastus kaslaste vastu on kestnud juba aastaid, siis koprad olid minu selletalvine avastus - lihtsalt ülimuhedad ja armsad loomakesed! Loodetavasti kohtun nendega peagi ka kuskil kraavikaldal

Nyy sai oma suured tänud juba kätte aga Pisihaldjale tahan öelda - Sa oled joonistanud võrratu ilvese ja see kobras!!! Millised ilusad punased hambad ja oks on ka ilusti käpa all Nii nagu peab! Kaardid ja padjad ja Sinu joonistamisoskus ja Nyy idee kingituseks - kõik see kokku tegi mu õhtu tõeliselt lõbusaks ja kiftiks

Aitähhh teile mõlemale!!!
Susa posted @ 18:15 - Link - kommentaarid (49)

09 Mai 2007
Igasugu juttu ja tegemisi

Kes on täna kõige õnnelikum hing Pärnu kandis? Õige vastus - mina Ja selleks on mitu põhjust.

Õnnelik olemise põhjus number 1 on lõpuks (no nädal aega tundub ikka jube pikk aeg ju!) kohale jõudnud pärlipakk HelmiQ-st! Pilti ei saa praegu teha - päike on looja läinud ja kuidas saab pildistada imelisi pärle hämaruses pole mina veel ära õppinud
Aga igal juhul on mul nüüd olemas isiklikud millefiorid ja unakiitti tükid. Mis asi see unakiitti eestikeeles on, seda mina ei tea ja oleks vahva kui keegi teadja ütleks! Selline näeb välja: unakiitti.
Naljakas asi - kui oli tellimus Sayalast, siis ma pidin istuli kukkuma kui lõpuks oma jurakad-pirakad helmed kätte sain Nüüd ma imestasin, et tellimus mulle karbikesega postkasti ära mahtus! Seega pean tegema ühe pisikese tabeli ja ohverdama sinna igast suurusest mõne pärli, et mõõdud oleksid silma all kui tellimiseks jälle läheb

Kuna jutt juba Sayala tellimuse peale läks, siis tegin neist sümpaatsetest jurakatest ühe lihtsa keti endale kaela. Sellise lühikese, ümber kaela oleva ehte:


Õnnelik olemise põhjus number 2 on eile üles saanud kotinäitus!
Alguses pakuti näitusekohta vaid mulle endale. Aga mis puutub käsitöösse, siis ei ole minu eesmärk promoda vaid ennast, vaid näidata laiemale ringile, et on olemas selline mõnus kästööarmastajate pesa kui Isetegija
Sotid said kohe selgeks räägitud, et tuleb küll näitus, aga mitte ainult minu vaid Isetegija foorumi näitus.
See sai ka kiirelt selgeks, et tegu saab olema kotinäitusega - me armastame ju kotte, eksole
Ja veel üks asi oli teada - ruum on piiiiisike ja sinna ei mahu palju! Seega oli väga raske teha valikut ja ma loodan, et keegi ei saa kurjaks, et tema kott seekord näitusele ei pääsenud!

Näituse alguse aeg muudkui lükkus ja lükkus edasi. Kõigepealt pidi algama 1. aprillil, siis aprilli keskel, siis mai alguses ja nüüd siis saime ta 8. mail välja pandud. Vahepeal tekkis juba selline tunne, et lasen kõrvad lönti ja saadan kõik kotid tagasi. Õnneks saab nüüd öelda, et lõpp hea - kõik hea ja minge kõik näitust vaatama! Pärnu Krediidipanga ruumid asuvad bussijaama lähedal, Rüütli platsi vastas aadressiga Rüütli 47. Näitus jääb avatuks 20. maini.
Siin on just kõik kotid õnnelikult seinale saanud:

Ja SUUR PILT kotinäitusest neile, kes ei saa Pärnu tulla.
Muide - Pärnu Krediidipangas on väga vahvad naised koos!

Õnnelik olemise põhjus number 3 on täna valmis saanud emadepäeva kingitus emale
Ta on ammu rääkinud, et tahab teksakotti, millega hea poes käia (poekotti siis) ja üht ise õmblemagi asunud. Ja kuna isetegijad siin usinasti roose vahetasid, siis mõtlesin, et teeks oma emale ka roosid. Teksakoti ja roosid peale.
Selline ta sai:


Roosid lähemalt ka:


Roosid on väga lihtsad teha ja hästi nunnud! Koti õmblemise au ei saa ma omale võtta - see on valmis toorik. Mina ainult tikkisin ja lapitasin sinna peale
Aga ükskord saabub ka see päev kui ma õmblusmasinaga tutvust teen! Praegu olen ma selles juba täiesti kindel

Päris mitu poolikut tegemist on veel. Ajaga olen ummikus ja pahuksis, aga pole parata kui uusi asju pidevalt peale tuleb!

Susa posted @ 18:46 - Link - kommentaarid (20)

04 Mai 2007
Hoiukoht käsitöövahenditele

Ma olin täitsa kindel, et ei võta enam suveks ühtki koostegemise projekti ette. Ja siis tekkis neid, kuhu ennast kirja panin, jällegi mitu tükki!
Üks neist igati vajalik ja kasulik hoiukoht käsitöövahenditele.
Vaja mul seda hoiukohta oli. Idee ka juba mõnda aega olemas. Nii et - nimi kirja ja tegutsema. Tegelikult vastupidi - tegutsema ja siis alles nimi kirja Niipidi on kindlam, et valmis ka saab

Valmis sai ta täna. Peale kahepäevast tööjuures ajanäpistamist.
Selline hoiukoht heegelnõeltele ja kääridele:
*Siin on ta korralikult kinni


*Siin on välimine pool lahtiselt näha


*Ja siin ülimalt korrasolev sisu


Vaja läks:
*Kahte lehte paksu vilti Tiimarist (hoidja kaaned+lillelehed)
*Ühte suurt õhukest vildilehte (hoidja sisu, ehk taskumaterjal)
*Kaht eri värvi lehte õhukest vilti lilleringide jaoks
*Eri värvi mulineesid tikkimiseks
Noh nõelu tikkimiseks ka nagunii

Nüüd on vaja teha ka taoline hoidik varraste jaoks. Ja kohe kui aega saan, selle ka ära teen, sest muidu poleks see nende suhtes kuigi kena
Susa posted @ 20:14 - Link - kommentaarid (24)