Mertz'i katsetused
Mertz'i katsetused
Esialgu püüan heegeldamisega hakkama saada :)


29 August 2012
Tere isetegijad!

Annan siis siin ka teada, et koristamise käigus leidsin lisaks mustale ka paar rulli halli niiti (sellist, mida eelmises postis kuulutan). Keegi millalgi tundis huvi, kas seda veel on. Kahjuks ei mäleta, kes see oli. Äkki satub lugema.

Ühesõnaga, kes on huvitatud halli või musta niidi ostmisest, siis palun võta julgelt ühendust. Pimedad sügisõhtud on tulemas!
Mertz posted @ 06:36 - Link - kommentaarid
23 Märts 2012
Tere isetegijad!

Annan siin ka teada, et jälle on pakkuda niiti, mis on väga tugevast polüesteri kiust. Sobib eriti hästi tugevate riiete õmblemiseks (nt tööriided, õueriided, jalatsid jm). Samas olen ise sellest niidist heegeldanud, päris huvitav tuleb.
Seekord on värviks must. Niit talub 95 kraadist pesu ja 4 tärniga triikimist.

Ühes rullis on umbes 2000 meetrit niiti, täpselt ei oska öelda.

Hind: 5 euri rull. Postikulu ostja kanda.
OSTES 3 RULLI, SAAD NELJANDA TASUTA ning postikulu tasun mina!
Asukoht: Harjumaa

Mertz posted @ 17:10 - Link - kommentaarid (2)
26 Oktoober 2011


Peale pikka kaalumisaega otsustasin ka sel aastal osa võtta traditsioonilisest Aasta Isa Tekilappide heegeldamisest. Kuna viimastel aastatel on palju probleeme olnud lappide viimistlemisega, siis püüdsin eriti hoolikalt jälgida, et lapid ikka õigesse mõõtu saaks. Kahjuks aga kohalejõudes olid nad oma vormi ära kaotanud, sest liiga väiksesse ümbrikusse sai pandud. Nüüd siis jälle muidugi targem ja oskan vaadata, et ei suruks liiga väiksesse pakendisse, mis kindlasti viimistlemist mõjutab. Kokkuvõttes läks siis kasutamisele ainult üks lapp, mis alguses osutus liiga õhukeseks, aga teki sees olevat siiski sobinud.
Enne ärasaatmist unustasin ise pilte teha, seega pean kasutama Susa tehtuid. Tükk aega mõtlesin, kas üldse siia blogisse neid pilte üles panen, aga tehtud ju nad said. Olen suhteliselt kindel, et järgmisel aastal ma enam selles projektis ei osale, sest tunnen, et minu tase ei küündi nii kõrgele, et suudaksin täpselt õiges mõõdus huvitavaid lappe teha. Ise tean, et ma vähemalt andsin endast parima!
Nüüd siis lubatud pildid ka:

Mertz posted @ 06:55 - Link - kommentaarid (5)
30 Juuli 2011


Tere keset vihmast päeva!

Suvi on läinud suhteliselt kiirelt ja käsitööle väga ruumi pole jäänud. Siiski sai valmis õetütre tellimusel suvine mütsike. Parem hilja, kui üldse mitte

Mertz posted @ 09:14 - Link - kommentaarid (3)
24 Mai 2011


Vahelduseks tööle sai ka natukene heegelnõela käes hoitud ning õelapsele ananassiseelik tehtud. Kasutasin kapinurgas nukralt seisvaid niite, tänu millele sai seelik selline suviselt rõõmus.
Mertz posted @ 19:06 - Link - kommentaarid (4)
15 Detsember 2010


Valmis sai minu teine mummukott. Seekord siis pojale. Nüüd on mõlemal lapsel oma mummukas. Kuna kasutasin lõngajääke, siis sai selline mitmevärviline. Kodus kõlbab mängimiseks küll Kasutasin nr 5 heegelnõela ja lõngadeks olid Red Heart Baby Color ja Red Heart Lisa (panin kaks lõnga kokku, et jämedam tuleks).Mertz posted @ 11:48 - Link - kommentaarid (3)
13 Detsember 2010
Vennanaine soovis, et ma jõuludeks talle säärised heegeldaksin. Esilagu mainisin, et mul ei ole eriti aega töö ja laste kõrvalt, aga jätsin soovi siiski meelde. Nüüd tabas mind kopsupõletik, mis sunnib paar nädalat kodus olema. Peale olemise normaliseerumise mõtlesin siiski oma sülle kukkunud vaba aega kasulikult sisustada ja ikkagi need säärised valmis nokitseda. Samas mõtlesin, et heegeldatuna ei tuleks need vast nii head, ei teagi miks. Seega otsustasin, et proovin hoopis vahelduseks kududa. Pole seda teinud juba peaaegu kooliajast saati ning sellest ajast on ikka päris palju vett merre voolanud. Ühesõnaga muretsesin pehme lõnga Titan Wooli Baby ning 5 varrast jämeduseks nr 3. Peale üksjagu nokitsemist on minu tagasihoidlik katsetus kudumise alal tulnud välja selline:

Loodan, et vennanaisele sobivad ja meeldivad. Mõnusalt pehmed on nad küll
Mertz posted @ 09:31 - Link - kommentaarid (9)
22 November 2010


Tere jälle üle jupi aja!

Enne jõuluaega valmis mul järjekordne linik. Kuna kodus oli päris palju veneaegset roosat iirist, siis tahtsin sellest lihtsalt mingisuguse liniku teha. Mõtlesin, et teen seekord natukene suurema. Tulemuseks tuli aga minu meeldivaks üllatuseks ikka päris pirakas linik, mida võib vabalt juba laualinaks nimetada. Nimelt selle läbimõõt on umbes 96 cm. Ananasse kui palju Selle heegeldamine võttis mul ka ikka minu kohta päris kaua aega, sest töö üpris mahukas.
Kuna lihtsalt meeldiva tegemise pärast sai see linik tehtud, siis nüüd olengi natukene õnnetu ka, sest ei tea, mida sellega peale hakata. Endale koju ei ole seda kuhugi panna ja pereliikmetele ning tuttavatele on ka juba igasuguseid linikuid tehtud, seega jääb praegu kurvalt kappi omi aegu ootama. Siit ka üleskutse teile kallid isetegijad, kes mu blogi loevad: kui teil on soov see linik endale saada või kellegile lähedasele jõulukingiks teha, siis olen nõus kokkuleppelise summa eest selle maha müüma (kirjutage julgesti mulle PS-i).

Et jutt väga kommertslikuks ei läheks, siis panen siinkohal ka pildid üles oma ananassilinikust:


Mertz posted @ 08:00 - Link - kommentaarid (9)
12 September 2010


Jällegi valmis üks linik. Kuna minu üllatuseks tuli välja, et eelmine linik oli heegeldatud Brügge pitsina, siis seekord tegin teadlikult juba sellise. Mulle igaljuhul meeldib see stiil, seega arvatavasti valmib varsti veelgi midagi taolist. Heegelniit oli Red Hearti Häkelgarn ning nõel oli nr 1,5.

Mertz posted @ 16:25 - Link - kommentaarid (4)
03 September 2010
Järsult alanud sügis on toonud ka minu perre külmetushaigused, mis on sundinud mind ajutiselt koduseks. See on aga hea võimalus heegeldamisega tegeleda. Seega saigi ära lõpetatud kapis vedelenud poolik vest. Niidivärviks ikka minu lemmik sinine. Kusjuures selles toonis on mul veel niite ootamas oma järge, et neist midagi tehtaks. Oleks vaid hetkel ideid, et mida siis ikkagi teha. Praegu küll püüan veel mõne liniku vast teha, sest selliseid peenikesi niite on ajapikku kogunenud väga palju.
Ahjaa, siin siis ikka pildid ka tehtud tööst. Piltide kvaliteet on jälle kuidagi allapoole arvestust, sest endast ei ole just kõige lihtsam pilti teha, kui kedagi abiks ei ole.
Mertz posted @ 08:46 - Link - kommentaarid (14)
089468 visitors