Musta kassi kassikangad
MINUST

free counters

vanus: 40+
kodu on: Raplamaa Alu
päritolu: saarlane
Mulle meeldib
Shoppamine koos õega.Reisimine ja loomulikult käsitöö.Heegelnõel on alati kotis.
Naudin:
sügis Marbellas , varakevad Kanaaridel ,südasuvi Kuressaares.

Minu juured
Minu ema on sündinud Kuressaare linnas ja isa Harjumaal Lagedil. Emapoolsed esivanemad on pärit Saaremaalt Kaarma, Meedla ja Jootme küladest. Isapoolse vanaisa vanemad Kose kihelkonnast Alaverest ja Pikvalt, isapoolne vanaema Ülemiste järve äärest Mõigu-Järvekülast.
Lingid mida loen
Moto
Elu parimad päevad on veel ees.
Arhiiv
Eelistused

Loen
Viimasel ajal loen reisil olles naistekaid ,kodus rohkem käsitööalaseid raamatuid ja ajakirju.

Filmid
ajaloolise taustaga filmid.

Kuulan
80-date muusika.

Tööd mis on ootel
*muhu tikandis diivanipadi-valmis augustis 2008
*vilditud seinavaip araabiapäraste motiividega
*muhu tikandis padi vol.2,punasele taustariidele

Projektid
vaatanMusta kassi kassikangad
Heegeldan,tikin,koon kangast,valmistan vitraaze.
29 Oktoober 2013
Mõned pildid suvistelt laatadelt.
Muhu tikandis prossid.
Viimastel aastatel olen enamiku oma postitustest teinud FB-s, minu koduleht on Piibe Meistrikoda. Kohe-kohe on lisandumas palju uusi asju -42 tikitud prossi lähevad täna vormimise poole teele, 15 mobiilikotti ja 10 nõelapatja ootavad kokkuõmblemist.
Must Kitty posted @ 13:22 - Link - kommentaarid (5)

09 Aprill 2012
Muhu tikandis rahakukkur.
Mitu aastat olen hoogu võtnud, et teha tikitud mündikotte. Arvasin juba ette, et küllap saab kotiraudade külgepanek üks nöök olema. Võtsin ette Mummukad`e tehtud õpetuse (aitäh Mari, asjaliku töökäigu eest!) ja hakkasin selle järgi tegema. Proovisin mitu korda, välja ei tulnud, küll katkes niit ära, ääred jäid inetud ja otsad viltu. Siis sai selgaks, et ülaäär on liiga kitsas ja lühike, minu joonistatud lõige oli väike. Poolik kott vedeles mitu päeva laual ja mina vaatasin seda nõutu näoga, siis otsustasin, et heegeldan koti raudade alla minevale osale 2 rida kinnissilmustega peale, see andis laiust ja pikkust ning siis sama lõngaga rauad külge. Tulemus oli päris normaalne. Järgmine kott tuli juba libedamalt.
Valmis kott.


Teine kott enne raudade külgeõmblemist.


Niipalju veel endale õpetuseks, et palju ilusam asi tuleb, kui nii kott kui vooder on mõlemad mustast riidest. Muidu on iga lõngapiste kohe teravalt näha.
Esimene laat on mul see aasta plaanitud 5.mail Tartus raekoja platsil.

Must Kitty posted @ 10:38 - Link - kommentaarid (4)

19 Märts 2012
Ettevalmistused algavaks laadahooajaks.
Olen püüdnud igal aastal mõne uue müügimudeli välja mõlda. See aasta on selleks prillikotid- muhu tikandis ja seelikutriibulisest riidest ehk etnostiilis.
Need on minu lemmiktriibud- muhu seelikud.


Muhu tikandis kott


ja tikitud kuid veel valmisõmblemata toorik


Kuna mul oli hulgaliselt kogunenud väikesi musta riide tükke, siis sai neist tehtud nõelapadjad.


Minu käest uuritakse pidevalt, et kas mul endal on ka Muhu päritolu. Kahjuks ei ole. Olen oma emapoolset suguvõsa uurinud, (emapoolset seetõttu, et isa oli mul mandri-päritolu) ja kõik minu teadaolevad esivanemad, mõnd liinipidi on neid teada isegi 11 põlve tagasi, on elanud Kesk-Saaremaal, mul pole esivanemate hulgas isegi mitte randlasi, maarotid kõik. Mittesaarlasele võib see ehk isegi kummaline tunduda, et Saaremaal on piirkondi, kus rannaelust mitte midagi ei teata/ei teatud ja et kõik saarlased ei olegi mere ääres sündinud ega lapsest saati paadiga merel käinud.

Must Kitty posted @ 12:09 - Link - kommentaarid (5)

27 Veebruar 2012
Kolm vaba päeva järjest! Tikkisin kohe mõnuga!
Valmis said: kolmed maasikad


üks karikakraga


ja kaks "punase moonkärakaga"

Must Kitty posted @ 15:10 - Link - kommentaarid (9)

10 Veebruar 2012
Tikkimine on üks mõnus asi! Viimasel nädalal olengi kõik õhtud tikkides veetnud, võtan Leida Kirst`u raamatu ette ja mustri ideid muudkui tuleb. Vahel on hommikuti enne tööleminekut aega ja siis unustan end tikkima. Õnneks tv mängib kõrval, Mart jälgib kella (noh tegelt ta kella veel ei tunne, aga ta teab selle järgi, et mis kell mingi saade hakkab) ja viimasel minutil tormame Mardiga uksest välja, roogime kiiresti auto ja sõidame Raplasse. Tööjuures mul hetkel, nagu ikka talvel kipub olema, väga suurt koormust ei ole ja siis näpud sügelevad töö järgi, käsitöö järgi muidugi. Aga ega ma seda siis vastuvõtu letis teha ei tohi!
Esimest korda proovisin teha vana-muhu tikandit. Tulemus pole just see, mida ette kujutasin, aga ilus vaadata ikka.

Must Kitty posted @ 08:05 - Link - kommentaarid (2)

06 Veebruar 2012
Viimase nädala olen pühendunud oma lemmiktegevusele- tikkimisele. Valmis on 7 mobiilikoti pealset.
Sügisestel mardilaatadel Tallinnas ja Helsingis läksid muhu tikandid kohe esimesena ära, ega mul neid eriti palju polnudki- mõned nõelapadjad ja kotikesed, mis olid järgi jäänud. Paar inimest tuli veel ringiga tagasi ja küsis lisa, kuid mul ei olnud anda. Kahju, et rohkem polnud. Ei osanud arvata, et muhu tikanditel mardilaatadel nii hea minek on, suvistel laatadel läksid tikitud asjad kuidagi pikkade hammastega. Nüüd talvel on aega ja otsustasin veidi rohkem teha, enne kui kevadised-suvised laada kaubad ette võtan.


Nädalalõpul käisin Saaremaal ema juures. Kui mujal kimbutas külm, siis Kuressaares oli 2 päeva hull lumetuisk, külma oli muidugi ka -12, Saaremaa mõistes on seda palju, aga mina olen Raplamaal miinus 30-tega juba harjunud. Suure lume tõttu ei pääsenud me ka surnuaeda, kuid panime õhtul küünlad rõdule. Väga ilus oli. Hommik algas sellega, et umbes 10-liikmeline tuviparv soojendas ennast (veel) põlevate küünalde keskel. Mamma kass oli akna najal kahe käpa peal püsti ja hullumas, sest tuvi-praed olid käeulatuses. Tuvid aga olid vana rahu ise, ju nad teavad, et kass neid läbi akna kätte ei saa.
Must Kitty posted @ 08:52 - Link - kommentaarid (12)

31 Jaanuar 2012
Minu selle aasta esimene töö Värvispektri projektis. Ma ei ole juba ammu osalenud üheski koostegemise või vahetuse-projektis. Olen muudkui raiunud omi laadakaupu teha ja unustanud ära, et käsitööst võib ka rõõmu tunda. Seepärast paningi end sellesse projekti kirja, et oleks iga kuu mingi "kohutus" midagi muud teha.
Jaanuar, valge nagu lumi- valge peapael valgest mohäärist, soe ja pehme.


2011.aastal juhtus see, et ma töötasin end lolliks. Käisin nädalavahetustel 29 korda laadal, sellest viimane, jõululaat, oli 44 päeva. Nüüd olen otsustanud, et enam nii edasi minna ei saa ja suure tõenäosusega jätan ka jõululaadal aasta vahele. Tahan olla rohkem kodus pereringis, puhata ja maakodus toimetada. Samuti on mul mõttes üks uus äriprojekt, millest esialgu veel kirjutada ei söanda.
Must Kitty posted @ 09:03 - Link - kommentaarid (1)

13 Oktoober 2011
Eile lõpetasin tellitud kummikud.
Tellija soov oli mustad madala säärega kummikud muhu roosides. Sobivate kummikute leidmiseks kulus nädal, kammisin läbi Tallinna severid-rimid-prismad, kõikvõimalikud aiapoed, koduekstrad, Jyskid jne, lappasin lõputult interneti lehekülgi. No ei ole olemas müügil sellist mudelt! Ja olles lootuse kaotanud, sattusin juhuslikult Rapla konsumi teisele korrusele poodi, pojale uusi kummikuid ostma ja näe imet- just selline must kummikutepaar vaatas mulle vastu ja mis veelgi uskumatum- just see number, mida vaja. Elu on mõnikord väga üllatav. Paar õhtut maalimist, täna lakkisin ja nüüd läheb nädalake kuivamiseks.
Pühapäeval olin Isetegija sünnipäeval. On ikka tore küll omada niipalju sõpru, kes kõik põevad sama haigust, mis minagi- käsitöö haigust. Mareli juhendamisel alustasin söle viltimist, mis veel hetkel on lõplikult valmimata, ehk lõpuni tikkimata. Viltimisega ei ole ma siiani veel sõbraks saanud- tööd on konarlikud ja vajavad harjutamist. Kodus olen püüdnud seda tööd teha siis, kui last läheduses pole- nõelad on teravad ja tema, teadagi, tahab ju ka kohe omale tööd ette saada. Nüüd ootabki poolik sõlg mõnda ilusat vihmavaba õhtupoolikut, kui pärdik õues on ja mina oma terava nõela saan välja võtta.
Siin on Mareli kaunid tööd, millega hea silma nuumata:
Rewilli huvikoolis valminud kiftid tikitud jõulukuulid, mille täpne tehnoloogia mulle siiani teadmata.
Vabandan piltide kvaliteedi pärast- telefoniga pildistamine on nagu on.
Must Kitty posted @ 12:46 - Link - kommentaarid (5)

07 September 2011
Ilusat sügiskuu algust, Isetegija-sõbrad!
Viimased päevad ongi olnud sügislaatadeks valmistumine- maalerdasin 2 paari muhu mustris kummikuid. Esimese paari tegin selle tavalise mustriga, mida varem olen teinud.
Teise paari peal proovisin natuke teistmoodi kompositsiooni- keerasin lille küljepeale ja vedasin lilleväädi pikalt kummiku välisküljele. Päris ilus tuli.

Sellel sügisel olen plaaninud veel kahele laadale minna- laupäeval Tartusse Maarjalaadale ja 24.septembril Paunvere väljanäitusele.
Must Kitty posted @ 10:02 - Link - kommentaarid (4)

10 Juuni 2011
2011 on kujunenud koti-tikkimise suveks.
Seekordne kott telliti Mustjala rahvariiete juurde Mustjala kooli õpetajale, kes sõidab lastega laulupeole. Võtsin oma targad raamatud välja ja otsisin sobivat mustrit. Oma üllatuseks ei leidunud Mustjala kohta suurt midagi, ainult vanas 1950-datel välja antud rahvariiete raamatus oli üks värviline sukakiri, mis mulle meeldis. Saaremaa rahvariided ongi enamuses väga tagasihoidlikud, tumedad pliseerseelikud ja valge tikandiga pluusikraed. Sellist uhket värvilist lilltikandit nagu Põhja-Eestis, ei ole.
See sukakiri jäi mulle silma.


Kott ise sai selline.
Must Kitty posted @ 06:30 - Link - kommentaarid (4)

24 Mai 2011
Türi lillelaat 2011.
Eelmisel nädalavahetusel olin lillelaadal müümas, juba 5. korda. Türi laat on üks meeldivamaid laadakohti, kus iga-aasta käin.
Ettevalmistus algab juba kuid varem, kui hakkan kaupa kokku planeerima. Olen püüdnud igal aastal midagi uut välja mõelda ja samas jälgida, mida teised müüvad ja mis hästi kaubaks läheb ja seda mitte mahakopeerimise mõttes, vaid inspiratsiooniks. Nii sai ka see-aasta mõned täitsa uued kaubamudelid tehtud. Jõululaadal andis minu tore saarlasest naaber mulle kotitäie ümaraid kadakast tükikesi (või kuidas neid nimetada), millel auk sees. Algul oli plaan neid lihtsalt kaunistusena kasutada, et nööbi moodi või nii, aga siis tuli mõte maalida neile pisikesed pildid ja teha võtmerõngasteks. Mustriks tulid ikka muhupärased oranamendid.Kottide õmblemisest jäi üle hulgaliselt väikesi triiburiide siile, nendest said samuti võtmerõngad.


Hulgaliselt etno-stiilis mobiilikotte.


Maalitud kalossid.


Kanal 2 reporteripoiss ostis minu käest murumütsi. Mingil kummalisel kombel olen sattunud viimastel aastatel pea igal laadal Reporteri kaamerasilma ette ja õhtusesse uudistepilti ja ega ma seekordki pääsenud.

Must Kitty posted @ 08:35 - Link - kommentaarid (4)

03 Mai 2011
Ikka muhu, muhu, muhu.
Minul on käsitöös sageli, et kui ühte kindlat asja hakkan tegema, siis teen sedasorti asju pikemat aega. See talv on mul tikkimise aeg, alustasin ristpistega, nüüd on muhu tikandi järjekord. Rocca al Mare laadal telliti minu käest mitu tikitud kotti, võtsin need valmis saanud kotid tööjuurde kaasa, et pildistada. Kotid jäid terveks tööpäevaks lauale välja, ning nii sain veel mitu tellimust juurde. Nüüd on need valmis ja juba küsivad nende kottide tellijate tuttavate tuttavad ka tikitud kotte. Ja mina muudkui tikin ja tikin, iga õhtu.


See punane kott on tellitud fotoka jaoks.Mobiili kott.
Must Kitty posted @ 06:18 - Link - kommentaarid (8)

29 Aprill 2011
Eile õhtul tikkisin valmis teise koti pealse, sellest peaks tulema kotike fotoaparaadi jaoks.
Must Kitty posted @ 08:46 - Link - kommentaarid (1)

28 Aprill 2011
Eelmise nädala laadal telliti minu käest 2 tikitud kotti. Üks puusakott on nüüd valmis, õigemini küll tikand on valmis. Mustri inspiratsioon on Leida Kirst´u raamatust. Mustri joonistan ette vaba käega valge pliiatsiga ja tavaliselt üks lill korraga, lõplik kompositsioon kujuneb töö käigus.

Must Kitty posted @ 06:37 - Link - kommentaarid (2)

25 Aprill 2011
Eile olin Rock al Mare muuseumis laadal, esimesel laadal sellel kevadel.
Rock al Mare muuseum on minu jaoks sümboolse tähendusega- just seal olin 1989.aastal esimest korda laadal müümas. Olin tol kevadel esimest aastat Tehnikaülikoolis ja terve talve ühikas õhtuti tikkinud ja mitte seetõttu, et mul oleks liiga igav olnud või et mul poleks mitte midagi muud teha olnud, vaid seetõttu, et mulle meeldis tikkida. Mul oli mitu tikitud seinapilti, ühed pätid, Kuusalu rahvariiete käised, mille muster oli ilmunud Nõukogude Naise värvilisel mustrilehel ja õde õmbles tööjuures kokku (see oli nii ammustel aegadel, kui minu õde töötas õmblustsehhis laohoidjana ja tal polnud veel mitte mingit plaani minna Tartusse ülikooli, veelgivähem aimu sellest, et temast võiks kunagi notar saada) ja lauatäis väikesi ümmargusi karikakraga nõelapatju. Nendest viimastest sai minu esimene müügimudel, mida mitu aastat just laatade tarbeks "tootsin".
Muuseumi laatadel käisinhiljem veel aastaid ja sellest kasvas ühel hetkel välja suurem käsitöö-äri.
Viimastel aastatel on Rock al Mare laat olnud minu iga-suvise laadahooaja avalaat. Kahjuks on sealne laadamüük pea olematuks kuivanud. Inimesi on palju, isegi väga palju, aga huvi ostmise vastu ei ole. Tullakse peredega, lapsed kaasas, kuid müügilettide vahelt jalutatakse kaugelt mööda. Kuidagi kurb on, et laadale tullakse sooviga mitte osta.
Ometigi on selles kohas midagi, mis mind tõmbab, tahaks loota, et see ei ole ainult vanainimese nostalgia möödunud aegade järele, ja olen otsustanud, et käin muuseumi laatadel ka edaspidi. Nii mõnusat ümbrust ja laadakeskkonda pole mitte ühelgi teisel laadal.
Ja nagu viimastel aastatel on mulle traditsiooniks saanud, sattusin jälle Kanal 2 kaameramehe silma ette ja uudistesaatesse.
Eilset laata saab näha siit. Minu omad siis need maalitud kalossid.
Must Kitty posted @ 12:13 - Link - kommentaarid (3)165363uudistajat