anakonda lõngalõksus
anakonda lõngalõksus
no description. none. not even from my mother.
29 Jaanuar 2010
Kuduloom

Kuduloom on maailmas laialt levinud liik. Pesitsuspaikade suhtes on kuduloomadel erinevad eelistused- osa neist armastab tahutud palkidest maju, osa peab lugu tsentraalküttega linnakorteritest.
Kudulooma tähtsaim kehaosa on vardad. Materjal varieerub bambusest metallini. Aeg-ajalt kukub varrastelt erinevaid rõiva- ja tarbeesemeid, mis siis hoolikalt pressitakse ja venitatakse.

Hämmastavat vaatepilti pakub korilusega tegelev kuduloom. Tunnustatud kudulooma-uurijad ei ole tänaseni suutnud teaduslikult põhjendada fenomeni, mis ajendab kudulooma ennastsalgavalt lõngapoode kammima ja parasjagu käibel olevat raha erinevate materjalide vastu vahetama.

Kudukäitumine erineb sõltuvalt isendist. Osa kuduloomadest peavad lugu kiiresti valmivatest esemetest, teised harrastavad kauakudumist.

Kudulooma kodakondsed on treenitud märguande peale varrastelt kukkuvaid esemeid valjuhäälselt ja kollektiivselt kiitma. Vastasel juhul peavad nad arvestama kudutegevuse intensiivistumisega. Ajaloost teatakse, et osa kuduloomadest on varraste liigutamise perioodil võimelised muud, normaalseks elutegevuseks hädavajalikud tegevused korduvalt edasi lükkama.

Samas- omnivoor.

Tasub teada, et kuigi kuduloom on üsna sõbralik isend, ei ole ta kontaktne aastaringselt. Kui pöördute kudulooma poole varraste liigutamise ajal, võib ette tulla, et kuduloom kasutab enda kaitsmiseks hääletooni, millest empaatiavõimeline partner loeb välja teatavat ärritust. Ka võib juhtuda, et kuduloom hakkab rõhutatult pealtnäha seosetuid numbreid loendama. Siiski asi õnneks tavaliselt füüsilise konfliktini ei lähe. Kuduloom tõmbub endasse ja segajad lahkuvad pettunult ise. Harva paneb kuduloom vardad hetkeks kõrvale ja kuulab, mida talle öelda tahetakse. Seda tavaliselt järeltulijate puhul.

Peamiselt internetis, aga ka vahetute kontaktide tõttu, on kuduloomad aeg-ajalt viirunakkuste küüsis. Neid võib murda nii Ticcimus Obligatore, Ompeleminen Acutus või Heegeldus Grandiosa

Illustreerivatelt fotodelt võib näha:
Kudulooma poolt ajutiselt hüljatud laagripaika


Kudulooma varrastelt kukkunud silmuskoeesemeidTundmatuks jääda soovinud tunnistaja tehtud pilti kõrvalhüppest
anakonda lembelill posted @ 18:51 - Link - kommentaarid (25)
143856 visitors