anakonda lõngalõksus
anakonda lõngalõksus
no description. none. not even from my mother.
28 Veebruar 2009
Läheneva pööripäeva ja sellele paratamatult järgneva lihavõtteperioodiga seoses valmisid täna hommikul eskiisid Magda-Eloisele (Günther-Pauli tulevasele).

Töörõivas
Magda on kindlasti praktiline tüüp, kes tahab, et kõrvad kibedal munajagamise ajal ees ei tolgendaks. Lai põikitriip seelikul peaks tagama lahke munajänese usutava figuuri. Jalanõud peavad olema mugavad, hästi hingavast materjalist, ortopeedilise põhjaga.Magda-Eloise esivanemad saabusid Maarjamaale sajandite eest, raudsete meestega, kui Põhja Konn juba magas. Kohalike kaunid rõivad avaldasid kultuurrahva esindajatele sügavat mõju. Lühikese arupdamise järel otsustati need omaks võtta. Kaunistused erinesid kihelkonniti, ka kõrvade kandmise komme oli piirkonniti erinev. Osa jänestest kandsid kõrvu tanu all krunnis. Teised, kes kõrvu jänese põhitunnusena iseäranis austasid, keerasid kõrvadest kenad kringlid ja uhkeldasid nendega jaanitule ajal. Seelikutriibud ei ole korrapärase rütmiga, sest lihavõtted on liikuv püha.Kui piirid lahti läksid ja Eesti alpijänesed taas koduaasasid väisama pääsesid, hakkas kohaliku metsa moepilti ilmestama joodeldajate maa mõjutustega riideesemed. Puhvis varrukad, põlvpüksid, puukotad...
Aeg oli aga oma töö teinud. Vahepeal räsis metsa ühiskonda emantsipatsioon ja isaõiguslik ühiskonnakord oli jäädavalt kadunud. Vanast heast ajast jäid naiselikud puhvvarrukad ja erksad värvid, millega emajänesed ennemuistsel aal isajäneseid peibutasid. Saabunud oli põlvpükste (küll liibuvate, aga siiski) ja siilisoengu ajastu.Need jänesed, kes naisõiguslaste nõudmisi millekski ei pidanud, valisid järgimiseks retrostiili- topikesed, rataskloššikesed, ridikülikesed, plastmassist pärlikesed jne. Lugupidamist oma juurtele väljendati puukotade kõrvulukustava klobinaga.anakonda lembelill posted @ 09:30 - Link - kommentaarid (10)
24 Veebruar 2009
Naistele on vist kõik vahvad toimetamised täna keelatud, ei mingit lõngaga märatsemist? Sokike, laota vokile kena tikitud lina, las massin puhkab või päevakesegi. Oih, kas "vokk" tohib täna öelda? Pean Lauri Vahtre rahvakommete raamatu abiks välja otsima, et 2009 aasta linasida ära ei rikuks. Pauksoni horoskoop teatab ainult, kas on soodus aeg sindelkatust panna või mitte.
Meite mehed kavatsevad täna Narva minna. Kui lausa koduõuele tuuakse paraad kätte, siis peab vist minema, jah.
Aga minul on täna täitsa isiklikus plaanis näputöönduse kõrghetk. Presidendi vastuvõtul hõljub ühel kleidil minu heegeldet jupike ja kahest teisest jupikesest sai kotike. Olen täna õhtul teleri ette naelutatud. Teibitud. Superattakitud. Kui mu 10 aastane tütar peaks ülekande ajal mainima, et kavatseb lähipäevadel abielluda, ei kergita ma ilmselt kulmugi.
Paraku sõnadega mu kiitlemine piirdub. Kui kleidi omanikult kunagi pilte saab, siis OTSE LOOMALIKULT kiitlen neis asjus täiendavalt kunagi edaspidi.
Teile kõigile, nobenäpud, isamaalist meelt ja pikka liugu. Kavalalt sel korral need pidupäevad sätitud, mis?
PS Ma pean siin mainima, et mulle kohutavaltröögatulthirmsasti meeldib Marmelaadi ja Sokikese ühistööna valminud nupp, mis nüüdsest illustreerib Marmelaadi blogi. Mulle kangastusid Siima Škopi tööd säherduse akvarelli tundliku kasutamise tõttu. Värv elab, hingab ja kumab nii kenasti. Vot selline paralleel.
anakonda lembelill posted @ 06:49 - Link - kommentaarid (12)
22 Veebruar 2009
Halvasti varjatud uhkusega esitlen mažoorse noodiga ordenit ohjeldamatu optimismi eest. Kavaleriks sain tänu oma savisõrmedele, Polkovniku nädalavahetuselisele tujule ja Günther-Pauli mehelikule silmavaatele. Minu versioon asjast.
(Juhul, kui ülalolev on pelk rodu tähti ja numbreid, kukub ilmselt Iilgava Itimehe III järgu rist. Kui siiski ilmneb, et mul õnnestus siia sättida Polkovniku tehtud nupp, tuleb mul bloggi piiluvatele lastele taas selgitusi jagama hakata. Ja kui ma räägin ausalt ära, mida tähendab T.I.S.S, pean lisaks välja pakkuma usutava teooria, miks on minu blogis sallitud sõna S..tast. Dilemma.)

Nüüd on rebin elegantselt peast Günther-loorber-pärja ja panen selle seinale naela otsa. kavatsen hakata soliidseks. Ja asjalikuks.
anakonda lembelill posted @ 20:20 - Link - kommentaarid (5)
Marmelaadi kõrgelt arenenud sündsustunnet arvesse võttes sai Günther-Paul endale joodeldaja püksid. Ja sulega kaabu. Füsioloogiliste iseärasuste (kokku kasvanud kõrvajuured) ei saa G-P kaabut pähe panna.Nüüd kaigub üle köögi lakkamatu "Röslein auf der Heide". Hääl on küll pisut summutatud...no selline nagu peaks läbi vildi joodeldama, aga ehk parem ongi. Pisipojal on veel peal "aisakell, aisakell, kella kauge hüüüüd...". Paras kakofoonia.

Jah, Marmelaad, ka saba on Günther-Paulil õige koha peal. Olgu sosinal mainitud, et Günther-Paul läks pisut ägedaks, kui Sa tema saba eksisteerimises kahelda söandasid. Rahustasin ta maha. Tutvustasin talle Eesti rahvariietes nukku.

Polkovnik, ma ei saa sellist ordenit vastu võtma tulla. Olen liig uje. Saad selle ehk ELSiga saata? Ma pistan selle siis oma sängi kohale seinale villavaipa, vimplite ja nu-pagadi täieliku märgikogu juurde.
anakonda lembelill posted @ 06:53 - Link - kommentaarid (7)
21 Veebruar 2009
Mimmi kuulus jänes tundus eile linnulennult üsna lihtne. Nagu kõik geniaalsed asjad.

Mimmi resoluutne munajänes a la Anakonda:
a)käkerda kolm Postimeest enam-vähem palliks (eralda enne käkerdamist sudokud)
b)pakenda käkk kilekotti
c)kilekotti pakendatud käkile tasub veel üks kilekott selga tõmmata
d)meeter toidukilet on tarkuse ema
e)toidukile ümber hakka (läbisegi ristikiudu) laduma villaloori
f)ole veendunud, et kogu vill on otsas ja süda oleks toidukile ümber oleva kogusega rahul
g)stabiliseeri villaloori viltimisnõelaga, samal ajal toidukilet ainult pisut augustades
h)võta kapist sukapüksid (põlvik on kolme Postimehe jaoks ilmselgelt kitsas), libista villane käkk osavalt pükstesse (ei, see ei mahu säärde)
i)osavalt tihkeks sõlmitud sukapüks koos sisuga 60C pesumasinasse
j)sel õhtul on saatekavas põnevik pesumasinas
k)võta programmi lõppedes väga enesekindlalt tulevane munajänes pesumasinast välja
l)nendi fakti, et ainult ajaleht on endiselt heas vormis
m)tee kalendrisse linnuke, et homme lähed villaloori ostma

Ja siin on Mimmi Jänes by Anakonda. Nagu kaks tilka vett. Need munajänesed teevad veel oma blogi "Twins", jälgige mängu.Molutasin natuke aega, kaks hästi ventileeritud viltkoorikut käes, ja nagu kogemata libises üks teise sisse. KAUSS!!! Anum pidi see ju olemagi. Minu oma sai siis selline.Eelreklaam oli kõva, sest kõik kodakondsed tahtsid teada, miks ema käkerdab ja kiletab Postimehi ja pistab need endale sukkpükstesse. Sellele lihtsalt pidi seletuse andma. Ja mingi jänes PIDI tulema. Nii laekus meie kodumajapidamisse Günther, kes lubas kausil märtsi alguseni silma peal hoida.
anakonda lembelill posted @ 20:39 - Link - kommentaarid (11)
20 Veebruar 2009
Lõpetamata asjade lõpetamine, alustamata asjade alustamine.

Ehkki ma aeg-ajalt hooman, et "haapsalu" sees midagi liighatab...tundub väga bambusvarraste moodi liikumine...võtsin natuke teisi asju teha.

Uno.
Suvel alustet lillesall. Plaan oli sellega ametlikust talve algusest alates patseerida ja poseerida. Praegu terendab pigem ametlik talve lõpp. Nüüd on vaja paar õit juurde kududa, kokku õmmelda ning lõngaotsad ära peita. Saan ehk mai alguses (ptüi, ptüi, ptüi) metsas, mõnes varjulisemas kohas, viimasel lumelaigul seistes, ülaste ees hoobelda. Kardan, et rohkem publikut sääl pole. Sitikad ja satikad kindlasti sigivad ja sagivad ka võpsikus, aga tavaliselt läheb suurem aur sigimise peale, sestap ei lähe üks villane sall neile eriti korda.
Barett tahab ka tuunimist ja et ma juba ühe jalaga suvisel lainel surfan, siis käpikud!!! Käpikuid ei tohi unustada!!!Dos.
Nendest, majapidamisse stiihiliselt laekunud viltlappidest, kavatsen moodustada pinalilaadse kotikese. Mu Tootsi-ridikülis on erinevatest hotellidest "hangitud" pastakate tõttu tõsine kaos. No ja kõigi 1000 muu pisiasja tõttu ka. Olgu siis kirjapulgadki organiseeritud. (Nii lihtne on kirjutada)Tres.
Roosakrähmulised lilled unistavad kenaks suvekotiks saamisest. Tõsi, pildilolevad on esialgu täiesti ainsad, mis valmis. Terve hunniku lill-kamraade peaks veel heegeldama. Koti voodri tegemine on minu jaoks veel paras mõistatus, aga raskused on ju selleks, et neile alla and...et neid ületada.Cuatro.
Haiguslehel olles on mõnusalt palju aga lugemiseks. Viimase lehed on jäänud. Saladus on juba paljastet.Cinco.
Lisaks veega loksuvale südamele sain pojukeselt sellise näpuvärvidega vormistet roosi. VA-PUS-TAV!


anakonda lembelill posted @ 11:06 - Link - kommentaarid (7)
18 Veebruar 2009
Kiidelda kiidelda
kiidelda jah
ja kiidelda kiidelda
kiidelda jah
aga mida sina kiitled
kui töö pole valmis
ja tundub
ei saa vist kah

Kui ma ise oma pooleliolevaid või (pahatihti) peaaegu valmisolevaid asju üles harutan, ei tilgu süda nii palju verd, sest tegevus on mõttestatud ja kindla sihiga. Harutamise valu leevendab teadmine peatselt loodavatest silmadest ja sellest, et loodetavasti uus tegemine on veatu, hunnitu, maailma parim...
Aga kui keegi, keda ma oma pisikeste kõverate jalgade kaasaabil olen miljoneid miile läbi puhta õhuga metsade kärutanud, öösiti valves istunud nagu öökull, kogu oma tarkust appi võttes 5-e piires liitmist-lahutamist õpetanud...Vot siis on valus, kui needsamad pontsakad sõrmekesed, mis sulle ettevaatust vaigistava pai põsele teevad, tõmbavad igavuse peletamiseks ja üleüldise eksperimendi mõttes ohtralt õhksilmuseid sisaldavast Haapsalu ämblikuvõrgust vardad välja. Siis on valus. Ja kuri. Et mitte öelda oomaigaaden.
Takistusi on nüüd küllaga tekkinud, loobun mõnks ajaks Haapsalu salli üritamast. Võtan ette oma pooleliolevad asjad. Et siis naasta, tugevama ja osavama ning kaks korda ilusamana.

Möödunud sõbrapäeva kontekstis aga...nende osavate pontsakate sõrmekeste omanik avaldas mulle armastust. "Emme, ma armastan sind nii, et süda loksub veega!"...
Ma mõtlesin pärast teatud heldimusest johtuvat pausi, et küllap pojake kirjeldas omal viisil seda õõnsat õnnetunnet, mis annab endast märku kusagil südame piirkonnas. Noh, kui selline mull kurku tõuseb, kui millegist eriti vaimustusse satud.
Ja siis meenus komplekti täiendamiseks veel, kuidas minu tütar umbes viieaastasena ütles, et armastab mind maast taevani siksakis ülearvu korda.
Mitte midagi ei ole enam lisada.
Kõik on veega loksuva südame pärast andeks antud. Ülearvu korda.
anakonda lembelill posted @ 10:55 - Link - kommentaarid (12)
04 Veebruar 2009
Luu-lupsadi
luupainadi
kip-kõpsadi
lõng-lõngadi
meel härmadi
vana kobadi
savisõrmedi
välk-paukudi
vana-kurjadi
salli harutama
hakkan
kuduja mure
viga veas ei jõua enam
homme taas vardad
***
varrastel lõnga
libiseb mustriks kenaks
pärast harutanmeel härmis lootus
ent lohutuseks seltsis
lõngalollile
kiidukukk noka
plastiliini sisse pand
mitte liig kaua
harakas nuumab
silma säravaga siin
kuke nokk kinni

anakonda lembelill posted @ 20:45 - Link - kommentaarid (11)
143858 visitors