anakonda lõngalõksus
anakonda lõngalõksus
no description. none. not even from my mother.
22 September 2011
Turbosall

Kirglise kudumise tulemusena sai kahe nädalaga valmis üks (minu tempo kohta) turbo-haapsall. Ilus Jõgeva roosa-hall lõng ootas juba ammu. Muster on pärit raamatust „Haapsalu sall“.Proovisin esmalt nuppudega pajulehekirja, aga midagi oli viltu minu peas või mustris, ei hakanud jooksma see lugu. Traditsioonilised esimesed kolm harutamist tegin seekord mustritõrke tõttu. Kui kohtuseaduse kolm olid tehtud, võtsin ette nuppudega sirelilehed. Seekord klappis kudumisega kõik kenasti.Ainus, mis aeg-ajalt murelikult vardaga juustes sosima sundis, oli lõnga kogus. Paistis, et korralikuks 1:3 salliks sest kerast ei jätku. Ja ometi sundis roosa-hall edasi kuduma. Võib olla maandas pinget selle ees, et nuppudega sirelilehesallist veidra kuju tõttu taas lõngakera saab, peamassaaž vardaga. Igatahes jätkus paagis kütust, et võidukalt viimase pitsini kõik valmis kududa. Tõsi, finiši eel kudusin tahtmatult aeglaselt, et lõnga jätkuks. Absurdikuduja, tõepoolest. Pean tunnistama, et sall sai pisut lühem, kui oleks tahtnud. Aga kui proportsioonisilma vidutada, siis on kena küll. Petab ära.Valmis ta sai. Ja see jääb mulle. Hallist peenvillasest teen edale Kristi Jõeste õpetuse (Käsitöö kevad 2011) järgi sõrmikud. Need saab haapsallist üle jäänud sõrmeotsa suurustest keradest roosaga kirjata. Ja siis võiks tulevast komplekti täiustada mõni roosa-hall barett, minu Ida-Saksa naismeessuusataja fliispibo asetäitja.


anakonda lembelill posted @ 16:49 - Link - kommentaarid (8)
11 September 2011
Seekord sai kiitlemise tuur kohe mastaapselt ette võetud. Ja vaata, mitu puud ellu jääb! Kui ma oleks nüüd raamatud kirjutanud...
Selline sissekanne hoopis teises kohas
anakonda lembelill posted @ 18:15 - Link - kommentaarid (1)
01 September 2011
Kättevõtmise asi

Võib ka õlgadele või pähe võtta. Aasta aega saab võtmata olla, aga siis plahvatab peas, et peaks tõsiselt käsile võtma. Ja võtadki kätte. Ja teedki ühe hooga valmis. Ja siis ta ongi valmis. Ja siis saad ta kätte võtta. Kas pole lihtne? Ei läinudki nii, nagu jaanipäeval tunduma hakkas, et valmimise kuupäevaks saab March twentynever. Ma ütlen, armas rahvas, see on kättevõtmise asi.

Kui oled selle endale pähe võtnud, siis pole üldse paista, et sa oled pisut juurde võtnud. Näis, kas keegi võtab mu ära?


Kui sa oled selle oma õlule võtnud, on soliidse ilme võtmine raske, võta või jäta.


Õnneks on mul alati võtta armas abiline, kes aitab võimalikele kahtlejatele mastaapi selgitada.


Võtsin sest asjast tuld, järgmine Haapsall on juba varrastele kah võetud.


PS Võttes minevikust õppust, ei tohiks minu kõiki jutte täht-tähelt võtta.
anakonda lembelill posted @ 15:30 - Link - kommentaarid (20)
143858 visitors