anakonda lõngalõksus
anakonda lõngalõksus
no description. none. not even from my mother.
27 Juuni 2009
Uhu Õjud vol 2

Kojupõikel paar pilti viimase aja nokerdamisest. Palju pole, aga väääga ilus
Minu viimase aja päevaprogramm on põhiliselt lõõgastumise ja patareide laadimise tegevustega täidetud.
1.Päevitamine (mida ma oma ema päevaprogrammis ennemuiste täiesti mõttetuks tegevusetuseks pidasin). Varbad ja sõrmed kaevuvad ise Peipsi valgesse jahedasse liiva ja toimetavad omatahtsi. Laineloks uhub kõik mõtted peast. Kui minieestlased täpselt pea juures kooke meisterdavad, pudeneb ninna, juustesse ja kõrva mõistlik kogus liiva. Punane sipelgas hammustab kõhu peale väikese täpikese. Mõtted on uhutud.
2.Kaevul käimine.
3.Hommikupuder (tundub) kõigile maakera lastele.
4.Igapäevane sõit külapoodi. Jäätisejahile.
5.Kirjeldamatult lõbused asjad, mille peale telekatest ja arvutitest irrutatud lapsed tulevad. Näiteks joonistatud modellide näitus. Teema (tsiteerin) "Emo ja kevad kolektsioon". Žüriiliikmed, emmed, punes, et kuidas kogu selle ilu seest see "tua puoa" välja valida.
6.Objektid, mille valib ja üles võtab nelja-aastne, kellele fotokas on usaldet.
7.Vihmane päev, kui puhtaks pestud näoga männid ja liiv lõhnavad nagu hullud.
8.Südaöised jututunnid õega, taustaks kaminas praksuvad lepakad.
9.250 lugu aastatest 1990-1999. Puhas räpp ja vaimunärimine. Jump, jump!!!

Aga Olga! Siin siis üks kena objekt, mille valis pildistamiseks minu pojukene. Selline meeleolukas kompsitsioon sõrmede, Toscana juuksenõela ja valmiva muhuroosa mobiilikotikesega.No onju nupsukesedMõni ime, et muhulased sellest ei hooli, kuhu nad oma onni ehitavad (meri kohiseb, lambad määgivad etc), kui seal sellised värvid peale tulevadJa taustaks natuke Peipsi põhjakalda mändide ja liiva lõhnaJa suvi kestab ju veel. Et mitte öelda, algab
anakonda lembelill posted @ 18:26 - Link - kommentaarid (10)
19 Juuni 2009
Kõik teed viivad Rooma
Iga viltimine lõpeb jänesega

Pesamuna on pühapäeval 4-aastaseks saava daami sünnipäevale kutsutud. Šikk-modern.
Mida ihaldavad sellises õrnas eas daamid? Küllap keerleb nende peakestes muu hulgas virr-varr, mille toitelavaks erinevad meediaväljundid- tele, trükk, internet (jajah, paraku ka internet etc). Roosa, plastmassist, kolmanda pilgu peale põrmustuv? Mänguasjapoodidest olen end enamjaolt osavalt eemal hoidnud, vahel harva ikka libastanud ka. Ainus lett, kus midagi põnevat ja mõttekat leidub, on LEGO lett. No ja lauamängud. Muu on ikka totaalne saast. Tõsiselt. Koledad ja kes-teab-mis-kuradi-materjalist tehtud asjad. Üritan ikka mõõdukas eit olla, suhtuda ennast ümbritsevasse äärmustesse laskumata, aga made in China on ikka täiesti...sõnatuks tegev lugu. Oi, siiit tuleks liiga pikk jutt ja mu mõnus mõõdukus jääks hetkel peitu.
No aga üks Lotte? Ja sõbrad. Võiksid ju küll mänguks olla, eks. Eriti sellised pihumõõtu elukid, keda hea taskus transportida ja ööseks padja alla peitu sättida?
Mõeldud, tehtud...

Ja Voka rannast saab ühe käiguga lausa peotäie südamekujulisi kive. Tea, kas jaaniöö lähedal või misse...
Ja vihm neid täpitab ja täpitab...Ja nööbikivisid. Mis on lausa haruldased, üks säherdune sattus näppu.Vaatasin täna Furbi blogi ja nägin seal tema valmistet minu idanema hakanud ideed Loomulikult ei mõtle ma plagiaati, ei-ei Alustasin nimelt nädalakese tagasi leiva ja piima pakendite kogumist, et kileribadest üks väike poekott teha. Tunne, et jube lugu nende killerkottideg kuhjamisega, oli painanud mõnda aega. Lihtsalt poekoti mõte kargas meelde natukese aja eest. Ja näe, Furbi blogist sain kena tõestuse, et saabki heeeldada ja puha! Aitäh, Furb!
Pikk jutt peas loksumas, lähen ära. Väike gümnaasiumi lõpetamise tseremoonia Sakus ja merepäev Toilas ja siis pikk nädal Peipsis

anakonda lembelill posted @ 17:09 - Link - kommentaarid (16)
12 Juuni 2009
Kuidas ma võisin unustada SELLEST bloggi märki maha jätta??
Värvisime Juulikese absoluutselt jumalikus metsamajakeses lõnga. Vahetult enne olin Juulikeselt saanud kaselehtedega toonitud sidrunkollase kerakese, sellise leebe sidrunkollase. Metsa jõudes palusime ühel kastanil endile lehti annetada ja panime õueköögis paja tulele. Tehnilised üksikasjad paneb Juulike loodetavasti kunagi kirja, siis saan asjatundlikku nõu pakkuva lingi tekitada. Minu sõrmedest tuleb paraku ainult naljajuttu.
No nih, aurutasime siis neid kastanilehti ja patta tekkis kena (mööndustega) oliiviroheline vedelik. Hurraa! Lehed välja, märg pestud lõng ja nõiakeedus, mis valmistet viinakivist ja maarjajääst, potti. Järjekord polnud muidugi täpselt see, enne ikka peitsimisained vette.
Aega ei oska määraleda, sest kogu lugu läks minu puhkuse tähe all ja siis on raske nädalapäevade määratlemisegagi, rääkimata tundide ja minutite märkamisest. Ühel suhteliselt öisel hetkel osustasime, et lõng on valmis. Ja ilus, ilus kollane lõng sai! Tumedam ja erksam kui kaselehekera.
Aga kui hammas verel, siis ei saa ju pidama. Olime Juulikesega mudinud ja nuusutanud miljonit taime majakese ümber metsas ja niidul, et leida järgmise keeduse peategelane. Lõpuks otsustasime hullu panna ja korjasime puukuuri põrandalt erinevate puude koori ja koorukesi. Aega, et puukoort leotada vms, meil muidugi polnud, sest öö tuli jõudsalt peale. Panime aga jälle puid pliidi alla ja puukoored kastrulisse. Mingi aja pärast võttis vesi pruunika tooni ja Juulike kurnas koored veest. Ja siis ikka sutsuke maarjajääd ja tibake viinakivi ja vihike villast vette. Alguses väga palju lootust ei andnud, tundus, et puukoor nii väikese vaeva eest värvi kätte anda ei taha. Nii vedeles lõng puukooorevees hommikuni. Ja oh üllatust! Kena karamellikarva lõng sai sest öisest posimisest. Sellest sai Segaste Eitede Segametsa Lõng.
Juulike broneeris mulle kerakesed, mille saab moodustada, kui lõng on kuivanud. Ootan pikisilmi.
Jah, ja vahepeal grillisime muusikutele kana Ja jõime vihmavett
Ma küll kordan ennast, aga tahan tagasi Viljandisse!!!
anakonda lembelill posted @ 06:50 - Link - kommentaarid (7)
11 Juuni 2009
Uhu ÕjudSokike, va provokaator ja viljakas käsitöölane, muudkui postitab ja postitab ja postitab...
Ja tekitab siis ka tahtmise natuke postitada ja postitada ja postitada.
Eelmisel nädalal sai ette võetud piikkkk reis meretaguse sõbra man. Käisime Laima, Marmelaadi, Polkovniku ja lõpmatult paljude lastega Sokikest väisamas. Oli ikka hea jälle küll. Lausa sõltuvusse võib sattuda sellistest trehvidest. Väga peen albumite köitmine ei saanud miljonite väikelaste osalemise tõttu kõne alla tulla, sellepärast olime spontaansed ja tahtsime-tegime-mis-tahtsime.

Saaremaa kliima soosib toanurgas istumist ja peenikeste kivide värvimist ühekarvaliste pintslitega.
Mina olin võetud apelsinikarva toonidest.


Marmelaadi pintslist kalpsas öötaeva taustale jänesemait. Ei saa me läbi jänesteta...


Enne toanurka maandumist laulsime vihmas ja käisime kambaga Koguva Muhu muuseumis muistsete kääbusmuhulaste (no need tared olid tõesti niii madalad) elamise ja olemise hõngu sisse hingamas. Tekstiili väljapanek oli lausa nagu unistus. Miinikollaste ja muidu kirevate riidetükkide virrvarr pani õhkama. Tikandid murtud südamete ja maasikatega. Kontrast kirevate rahvariiete ja tuimade mannekeeninägude vahel.

Oranž ja lambapruun Jõgeva lõng tulid minu juurde Muhu Liival mõnusas teise ringi poekeses, kus oli kilode viisi lõngasid. Muhu meeles mõlkumas, tegin endale (jah, tõesti endale) telefoni kandmise kotikese.
Mustri võtsin Eesti kindakirjade raamatust. Ja kaabu maha kõikide muhulaste ja kihnlaste ja teiste pööraste ees, kes sellist peenikest tööd teevad. Minu kotike sai kahe mustrikorra laiune, kudusin nr 2 varrastega.


Kotikese saab rinnale riputada kas nii...


või naapidi.


Õhtul (loe:öösel) Orissaare gümnaasiumi õpilaskodus voodisse vajudes jaksasin Polkovnikule, kes üritas toa teises nurgas sõba silmale saada, sosistada, et mu unenägudel on oranž taust... Ja siis algas ööbimine.

Eile saabusin Mulgimaalt. Jällegi vapustavalt mõnus kulgemine. Juulike nakatas mind vöötõppe. Praegu on peiteaeg, esialgu ei ole eriti raskeid nähtusid. Jääme ootama. Loodetavast ei lähe see tõbi üle. Värsked vahendid allolevatel piltidel. Täiesti süütud veel. Tahan tagasi Viljandisse.

anakonda lembelill posted @ 08:40 - Link - kommentaarid (10)
143854 visitors