anakonda lõngalõksus
anakonda lõngalõksus
no description. none. not even from my mother.
01 Oktoober 2011
Üks müts Marulile. Ja sall. Peo teema on glämm.Nina otsas on leivataldrik, mütsi küljes edev nööp.Üks ennemuistne teesärk lõpetas mütsi voodrina ja nööbi kasukana.

anakonda lembelill posted @ 10:14 - Link - kommentaarid (15)
22 September 2011
Turbosall

Kirglise kudumise tulemusena sai kahe nädalaga valmis üks (minu tempo kohta) turbo-haapsall. Ilus Jõgeva roosa-hall lõng ootas juba ammu. Muster on pärit raamatust „Haapsalu sall“.Proovisin esmalt nuppudega pajulehekirja, aga midagi oli viltu minu peas või mustris, ei hakanud jooksma see lugu. Traditsioonilised esimesed kolm harutamist tegin seekord mustritõrke tõttu. Kui kohtuseaduse kolm olid tehtud, võtsin ette nuppudega sirelilehed. Seekord klappis kudumisega kõik kenasti.Ainus, mis aeg-ajalt murelikult vardaga juustes sosima sundis, oli lõnga kogus. Paistis, et korralikuks 1:3 salliks sest kerast ei jätku. Ja ometi sundis roosa-hall edasi kuduma. Võib olla maandas pinget selle ees, et nuppudega sirelilehesallist veidra kuju tõttu taas lõngakera saab, peamassaaž vardaga. Igatahes jätkus paagis kütust, et võidukalt viimase pitsini kõik valmis kududa. Tõsi, finiši eel kudusin tahtmatult aeglaselt, et lõnga jätkuks. Absurdikuduja, tõepoolest. Pean tunnistama, et sall sai pisut lühem, kui oleks tahtnud. Aga kui proportsioonisilma vidutada, siis on kena küll. Petab ära.Valmis ta sai. Ja see jääb mulle. Hallist peenvillasest teen edale Kristi Jõeste õpetuse (Käsitöö kevad 2011) järgi sõrmikud. Need saab haapsallist üle jäänud sõrmeotsa suurustest keradest roosaga kirjata. Ja siis võiks tulevast komplekti täiustada mõni roosa-hall barett, minu Ida-Saksa naismeessuusataja fliispibo asetäitja.


anakonda lembelill posted @ 16:49 - Link - kommentaarid (8)
11 September 2011
Seekord sai kiitlemise tuur kohe mastaapselt ette võetud. Ja vaata, mitu puud ellu jääb! Kui ma oleks nüüd raamatud kirjutanud...
Selline sissekanne hoopis teises kohas
anakonda lembelill posted @ 18:15 - Link - kommentaarid (1)
01 September 2011
Kättevõtmise asi

Võib ka õlgadele või pähe võtta. Aasta aega saab võtmata olla, aga siis plahvatab peas, et peaks tõsiselt käsile võtma. Ja võtadki kätte. Ja teedki ühe hooga valmis. Ja siis ta ongi valmis. Ja siis saad ta kätte võtta. Kas pole lihtne? Ei läinudki nii, nagu jaanipäeval tunduma hakkas, et valmimise kuupäevaks saab March twentynever. Ma ütlen, armas rahvas, see on kättevõtmise asi.

Kui oled selle endale pähe võtnud, siis pole üldse paista, et sa oled pisut juurde võtnud. Näis, kas keegi võtab mu ära?


Kui sa oled selle oma õlule võtnud, on soliidse ilme võtmine raske, võta või jäta.


Õnneks on mul alati võtta armas abiline, kes aitab võimalikele kahtlejatele mastaapi selgitada.


Võtsin sest asjast tuld, järgmine Haapsall on juba varrastele kah võetud.


PS Võttes minevikust õppust, ei tohiks minu kõiki jutte täht-tähelt võtta.
anakonda lembelill posted @ 15:30 - Link - kommentaarid (20)
16 Märts 2011
seletuskiri
põimitud põgusasti
haiku mustrisse

polnud blogida
tavaliste asjade
võluv igavus

ülejäänud elu
esimesel aastal ehk
hakkamist enam

üks laps kolmteist sai
õmblusmasin usin tal
lapid tekistas

nb!
modell piltidel
ei kolmteist ei linalakk
lihtsalt abimees


linalakk kolmteist
puhas kevad ise on
sõrmed lilledes

anakonda lembelill posted @ 20:07 - Link - kommentaarid (10)
28 Veebruar 2010
Freestyler ja tüsedad daamid

Freestailisin Juulikese lõngust ühe koti. See nipet-näpet asjade kotike 12-aastastele tundus nii hea idee, et nüüd neid tehaksegi. Siinpool sood.
Marleenile.
Natuke sohipilt on, sest ühest küljest polnud vooder siis veel kinni õmmeldud. Aga tahtmine laetule valguses oli nii suur, et ei saanud vastu panna.
Lõngade toonid on hämmastavalt realistlikud, muide.Suvel ütles üks armas inimene mu porgandikõrvarõngaid uurides unelevalt, et tema tahaks endale kunagi maasikakõrvakaid. Valgete täppidega ja puha.
Ja ma tormasin neid kohe tegema. Nüüd said valmis. Kaua tehtud, kaunikesed
Aga need on mu töntsakate näppudega valmistet priimaballeriinid. Tegin neid, mõeldes 11.märtsil algava Jõhvi Balletifestivali peale.anakonda lembelill posted @ 19:33 - Link - kommentaarid (9)
25 Veebruar 2010
Laisk nagu vana põrsasMitte et ma midagi teinud poleks. Aga maakera kõige igavamat sorti tegemine on fotoka tühjaks laadimine, piltide õigeks sättimine jnejnejnejne. Kas keegi mind ilma piltidest tõendusmaterjalita usuks, kui nobe ja töökas ma olen? Ai tont tink so.

Alustan võla klattimisega.
Veebruaris sai peetud üks unustamatu jõulupidu. Põhiroog oli kõrvitsasupp uskumatu sortimendi quicheidega. Järelroog karu. Ma olen juba oma karu pead Sokikese blogis näinud. Et nüüd siis oleks aeg ka vatsa ja piiratud arvu jäsemeid eksponeerida.
Lilleliste kõrvade-käpaotste rehabiliteerimiseks sai karu kaela mehise mustriga lindi. Et ilme tuleks metsik, tõmbasin nööri kohe kõvasti kinni. Poja võttis (mitte see 1.88 m pikkune, vaid pesamuna) kaisuka kohe omaks. Ja pani talle originaalse nime- Kaisukas.
Kassipinali heegeldas mu tütar. Ja kinkis mulle. Päris pikka aega konutas kõuts kultuurkihis, teiste lõnguste juures. Aga kui kuu ja tähed olid moodustanud soodsa asendi voodriteoks, nabisin kiisu kinni ja vooderdasin ära. Lõppkokkuvõttes sai teine nii hea, et pistsin sinna oma (harilikult kotipõhjas oma elu elavad) pliiatsid. Ja olin uhkevõitu.12 aastastele plikadele on kinkide tegemine tähtis ja vastutusrikas tegevus. Tahaks ju kinkida seda, mille üle nad tegelikult rõõmustavad (kingitus ei tohiks olla makopesu (selle üle võisid rõõmustada Leningradi blokaadi tingimustes elavad tüdrukud), kanakääre jms).
No alustame siis sellise väikese ehtejuppide jms jaoks mõeldud kotikesega. Vooderdatud, muidugi
PS pildid väga hea kvaliteediga 40W lisavalgusega, resolutsioon benziljon piksit. Selle pildikvaliteediga võib praktiliselt kõik teadaolevad auhinnad võita- Grammy, Eesti laul, Kuldmuna, Golden Hammer, Kohtla-Nõmme valgustatud radade suusavõistlused, Pulitzer, Märk Kindlast Arengust, Nobeli rahupreemia.

anakonda lembelill posted @ 17:12 - Link - kommentaarid (17)
03 Veebruar 2010
Mia juveelikarp

Ühes hämaras saalis
ühes hubases baaris
karbike pildistet sai.
Oli saabunud kesköö
ja tühjaks jäänd tuba
ning lubadus täidetud sai

Sai sai. Või sai või? Või sai võisai?

Igatahes...see on karbike, mille ma üles joonistasin, nüüd aga kangelaslikult pimedas toas pildiaparaadiga üles võtsin, arvutisse tõmbasin, bloggi sättisin.

Vot.

anakonda lembelill posted @ 15:35 - Link - kommentaarid (6)
02 Veebruar 2010
Väike padi, väike jutt.
Polkovniku targal juhendamisel tehtud. Laima karmi pilgu all valminud. Juulikese, Marmelaadi ja Sokikese peale mõeldes. Jõulud tulevad!
anakonda lembelill posted @ 18:06 - Link - kommentaarid (9)
29 Jaanuar 2010
Kuduloom

Kuduloom on maailmas laialt levinud liik. Pesitsuspaikade suhtes on kuduloomadel erinevad eelistused- osa neist armastab tahutud palkidest maju, osa peab lugu tsentraalküttega linnakorteritest.
Kudulooma tähtsaim kehaosa on vardad. Materjal varieerub bambusest metallini. Aeg-ajalt kukub varrastelt erinevaid rõiva- ja tarbeesemeid, mis siis hoolikalt pressitakse ja venitatakse.

Hämmastavat vaatepilti pakub korilusega tegelev kuduloom. Tunnustatud kudulooma-uurijad ei ole tänaseni suutnud teaduslikult põhjendada fenomeni, mis ajendab kudulooma ennastsalgavalt lõngapoode kammima ja parasjagu käibel olevat raha erinevate materjalide vastu vahetama.

Kudukäitumine erineb sõltuvalt isendist. Osa kuduloomadest peavad lugu kiiresti valmivatest esemetest, teised harrastavad kauakudumist.

Kudulooma kodakondsed on treenitud märguande peale varrastelt kukkuvaid esemeid valjuhäälselt ja kollektiivselt kiitma. Vastasel juhul peavad nad arvestama kudutegevuse intensiivistumisega. Ajaloost teatakse, et osa kuduloomadest on varraste liigutamise perioodil võimelised muud, normaalseks elutegevuseks hädavajalikud tegevused korduvalt edasi lükkama.

Samas- omnivoor.

Tasub teada, et kuigi kuduloom on üsna sõbralik isend, ei ole ta kontaktne aastaringselt. Kui pöördute kudulooma poole varraste liigutamise ajal, võib ette tulla, et kuduloom kasutab enda kaitsmiseks hääletooni, millest empaatiavõimeline partner loeb välja teatavat ärritust. Ka võib juhtuda, et kuduloom hakkab rõhutatult pealtnäha seosetuid numbreid loendama. Siiski asi õnneks tavaliselt füüsilise konfliktini ei lähe. Kuduloom tõmbub endasse ja segajad lahkuvad pettunult ise. Harva paneb kuduloom vardad hetkeks kõrvale ja kuulab, mida talle öelda tahetakse. Seda tavaliselt järeltulijate puhul.

Peamiselt internetis, aga ka vahetute kontaktide tõttu, on kuduloomad aeg-ajalt viirunakkuste küüsis. Neid võib murda nii Ticcimus Obligatore, Ompeleminen Acutus või Heegeldus Grandiosa

Illustreerivatelt fotodelt võib näha:
Kudulooma poolt ajutiselt hüljatud laagripaika


Kudulooma varrastelt kukkunud silmuskoeesemeidTundmatuks jääda soovinud tunnistaja tehtud pilti kõrvalhüppest
anakonda lembelill posted @ 18:51 - Link - kommentaarid (25)
152854 visitors