Aile tehtud asjakesed
Projektid
TK Ole nähtav ja särav!

TK UUED EHTED
Minust
Vanus: Neli aastakümmet ja peale
Kodukoht: Harku vald
Sodiaagimärk: Veekallaja

Mis mulle meeldib

Mis mulle ei meeldi

Arhiiv
Viimased postitused
Jaanuar 2012

Mõttetera

Aile tehtud asjakesed
Õmblen, heegeldan-koon, teen kaarte ja meisterdan ehteid...
30 Jaanuar 2012
TALVISED MÜTSID JA KLEIDID

Mind on vallanud kollasemaania . Rõõmus värv eks ole? Iseasi, kas see toon talvisteks isetegemisteks sobib. Aga paistab, et mulle just seda rõõmuvärvi siia külma talve vaja on
Igatahes heegeldasin jämedast kollasest lõngast (Kartopu, 30% villa, 70% akrüüli) mütsi ja selle juurde ka sobiva kaeluskrae. Kasutasin nr 5 heegelnõela. Lõnga kulus mütsile umbes 100g ja kaelusele sama palju. Mütsi algne idee on pärit Lini blogist.Muutsin mütsi mustrit natuke käepärasemaks ja leiutasin ka kahanduseosa, mida ma Lini blogist ei leidnud. Kritseldasin mustri paberile ja umbes selline ta sai.

Kordasin 1. kuni 4.rida sobiva kõrguseni ja 5.-8.reaga kahandasin mütsi tipust kokku. Mütsi ja kaeluse servad on heegeldatud ühekordsetes sammastes "valesoonikuga".

Ka punane värv on jätkuvalt mu lemmikute hulgas. Seega ei pidanud ma vastu ja heegeldasin ka enda jaoks õele tehtud mütsile sarnase peakatte. Lepatriinumütsi jaoks kulus musta lõnga umbes 50g, punast üks tokk ehk samuti 50g. Punane lõng Pic Nic (55% villa ja 45% akrüüli) ja must lõng Wendy (15%villa ja 85% akrüüli). Heegelnõel nr 5.


Aga kollasega pole ma veel lõpetanud . Õmblesin kaks lihtsat kleiti. Kangad on villasesegused. Lõige on neil sarnane. Ülaosa jaoks kasutasin 2007. aasta 10 numbri Burdast pärit lõiget.ailekaljola posted @ 13:04 - Link - kommentaarid (9)246201 visits