Kungla rahvas.
Minust
Vanus: 44
Elukoht: Kungla talu
Tähtkuju: kaksikud
Lemmikud
Oma mees ja tütred, saun ja omatehtud kehakoorijad ning seebid, soe vihm, jõhvikad, Amanda ja tema laimikook, Marmelaad, "Tiina" kommid, piibelehed, kevad, mõnikord üksinda kodus olla.

Ei meeldi
Hapukapsad, kookoshelbed, virisemine, autoga lumme kinni jääda, hiired. Hetkel rohkem ei meenu...
Mõnusad blogid

TKV
Teeme koos
Tähtajatud koostegemised

Arhiiv
Viimased postitused
November 2010

Hetke lemmikud

Loen
M.Raju "Hingele pai" on hea.

Hää film

Kuulan

Kungla rahvas.
Koon ja heegeldan, mõnikord harva teen ehteid ja lilleseadeid.
13 November 2010
Lõpuks jalad seinal...

...ehk rekordiomanikud!
Alustasin ma neid sokke...oot ma vaatan...19. (s)oktoobril...peale matka...ja valmis said nad 12ndal novembil! Ma pean ausalt ütlema, et ma pole kunagi ühtki sokipaari nii kaua kudunud! Aga näet`, kunagi on ikka esimene kord
Algus oli reibas: mõnus marjaretke lõng "Novitalt", Sokikese kannast alustatud sokkide õpetus ja kindel plaan teha need sokid tädi Ellele sünnipäevaks! (Sünnipäev on alles 23. novembril, aga parem ikka varakult alustada!) Niisiis, kudusin hoogsalt sokki... ajasin näpuga õpetuses järge...ja mingil hetkel sain aru, et kasvatus tuleb maru auguline...lugesin uuesti õpetust ja leidsin koha... "erisuunaliste keerdsilmustena"...sellest siis augud...harutasin(1).
Vahepeal proovisin "kausjat lappi" endale jala ümber ja tundus, et seda peab veel sügavamaks kuduma...kudusin...jõudsin pöiaosa kudumiseni...vehkisin rõõmsalt varrastega...kuni avastasin, et see "kausjas lapp" on ikke natikene suur saanud...tädi Ellel ju jalg nr. 36...talle peab ju pisut pisemad sokid tegema...harutasin(2).
Paar päeva olin enda peale pahane ja kudusin hoopis tütre kampsunit. Õnneks on inimestel komme halbu asju unustada ja kuna soktoober ka veel kestis...võtsin oma "lemmikud" jällegi näpuvahele...ee..mõtlesin, et kooks teise soki ka jalapealseni valmis...kudusin...õpetuse järgi...siis meenus, et tegin ju esimese kasvatustes omaloomingut...et täpselt jala järgi saaks...võrdlesin "kausikesi"...ja teisena valminu harutasin ülesse(3).
Lugu hakkas nalja tegema, et kaua ma neid sokke siis koon! Meenus Amana rekordi püstitamine, seda küll mütsi näol...aga ega ühed sokid saa ju kehvemad olla...alustasin uuesti 12 silmusega neljal vardal
Kudumine läks viperusteta, kuni jõudsin esimese soki lõpetamiseni...hmm..."Tahiga lõpetus ei sobi!"...ja hüüumärk tähendab, et see kohe kindlasti ei sobi...nii ma arvasin...a´mis on "taht...kas mina lõpetan tavaliselt "tahiga"?...otsustasin lõpetada nii, nagu ma ikka olen lõpetanud...sujuvalt...a´kuidagi veidralt jäi see lõpetus hoidma...harutasin(4).
Soktoobrist sai vahepeal sokvember...hea oli näha, et ka teised on kannast sokke alustanud ja vaeva näinud...aga mina pidasin jälle paaripäevase vahe, mille jooksul sai selgeks, et sokid saavad mulle endale! Hea vähemalt pidevalt jalga proovida ...alustuseks ma siis harutasin(5) jällegi, kuni "kausikesteni"...sest neid oli nüüd tarvis natuke suuremaks teha...seekord siis minu jala järgi...

Ja kui Te nüüd arvate, et rohkem ma ei harutanud...siis te eksite...

...harutasin esimese soki"ridu lühendades" ning teist sokki lõpetades...et ikka ühesugused saaksid.

Järgmisel korral siis tädi Elle sünnipäevakink.

p.s. Vaatamata suurele "harutamise protsendile" koon ma neid sokke veel...millalgi...sest nüüd ma ju tean, kus vigu vältida.
Veel p.s. Säärte kudumisel kasutatud Juulikese piparmündiga värvitud lõnga.
Kungla rahvas posted @ 14:37 - Link - kommentaarid (15)236960 külalised